علل افسردگی در آقایان

روانپزشکان می‌گویند: با این حال علائم افسردگی در مردان می‌تواند متفاوت از علائم این بیماری در زنان باشد. بعلاوه مردان خیلی به ندرت می‌پذیرند که به این اختلال مبتلا هستند و خیلی کمتر برای بهبود حال خود به یک متخصص مراجعه می‌کنند.
 
به گزارش روزنامه اکسپرس، متخصصان انستیتو ملی سلامت روان در آمریکا در مطالعه جدیدی خاطرنشان کردند: اکثر مردان از علائم جسمی ناشی از افسردگی ناآگاه هستند اما اگر این اختلال تشخیص داده نشده و درمان نشود، می‌تواند پیامدهای بسیار نامطلوب و غیرمنتظره‌ای داشته باشد.
 
برخی از مهمترین و شایعترین علائم و نشانه‌های افسردگی در مردان عبارتند از:
-‌ دشواری در تمرکز
-‌ عصبانیت و پرخاشگری مداوم و تحریک پذیری
- سوء مصرف مواد به طور مداوم
- از بین رفتن میل جنسی
- دردهای مزمن و مشکلات هاضمه‌ای
- بی تعادلی در خواب
- خستگی افراطی و بیش از حد
 
اغلب مردان مبتلا به افسردگی به سختی می‌تواند روی کار خود متمرکز شوند یا اینکه ناخودآگاه بیشتر ترجیح می‌دهند روی موضوعات و افکار منفی متمرکز شوند. افسردگی توان فرد را برای تفکر شفاف و واضح دچار اختلال می‌کند و مانع از تصمیم گیری‌های مناسب و یا انجام کارهای پیچیده می‌شود. همچنین برخلاف زنان که با گریه کردن احساس غم و افسردگی خود را بروز می‌دهند، مردان این احساس را با خشم و پرخاشگری ظاهر می‌کنند. در برخی موارد نیز مردان، افسردگی خود را با نشان دادن خصومت نسبت به یک فرد یا یک موقعیت خاص، تشدید می‌کنند. بعلاوه مردان افسرده در شرایط عادی، تحریک پذیری بالا و غیرمعمولی دارند.
 
علاوه بر اینها خواب خیلی زیاد یا خیلی کم یک نشانه معمول دیگر افسردگی است. بسیاری از بیماران افسرده نیز از احساس دائمی خستگی و رخوت رنج می‌برند. اکثر آنها یک حس دائمی از خستگی را تجربه می‌کنند و فاقد انگیزه کافی برای کامل کردن کارهای روزانه دارند.
 

+142
رأی دهید
-23

morteza-bikhial refigh - گرگان - ایران
ای بابا توی این مملکت لعنتی مگه میشه افسرده نبود؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 5 آذر 1390 - 10:38
khosh bavar - يزد - ايران
مرد بودن = افسرده بودن ! این دیگه جای بحثی‌ ندارد !
شنبه 5 آذر 1390 - 13:32
paltalk - تهران - ایران
اینا که همش علائمش بود. عللش چی شد؟
شنبه 5 آذر 1390 - 13:39
flowery - کبک - کانادا
از راههای درمان هم بنویسید
شنبه 5 آذر 1390 - 13:57
red apple - دوبی - امارات
این علامتها همگانیه زن ومرد نداره
شنبه 5 آذر 1390 - 19:59
mehr uk - لندن - انگلستان
سلام به همگی‌..من عضو جدیدم. خوب بود که علتش هم می‌‌نوشتند
شنبه 5 آذر 1390 - 20:48
B11RAN - کاونتری - انگلستان
یکی از دوستان اینجا بهد از پنج سال افسرده شده برادرش از دبی مگوید من چه کنم
شنبه 5 آذر 1390 - 22:07
khosh bavar - يزد - ايران
خوش آمدی و یکی‌ از دلایلش میتواند گریه نکردن مردها باشد زیرا خانمها چون گریه زیاد می‌کنند، اصلا افسرده نیستند ! در ضمن شاد و خوش باور هم باشید !
شنبه 5 آذر 1390 - 21:58
mehr uk - لندن - انگلستان
خوش باور---خانمها اصلا افسرده نیستند؟من فکر می‌کنم ۷۰ در صد خانمها افسرده هستند به خصوص در خارج از ایران...یکی‌ از راههائی که می‌شه مبارزه کرد با افسردگی اینکه سعی‌ کنیم کمی بی‌خیال شویم.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 06:50
khosh bavar - يزد - ايران
مهر عزیز، و یکی‌ از راه حل هایی که می‌شه افسردگی خانمهای ایرانی‌ که در غربت با آن مواجه هستند برطرف کرد، همان غیبت کردن از یکدیگر میباشد که خانمهای ایرانی‌ فراموش کردند غیبت را با خود به فرنگ بیاورند ! پس به امید روزهای شاد و پر غیبت !
یکشنبه 6 آذر 1390 - 11:30
mehr uk - لندن - انگلستان
خوش باور عزیز---حقیقتا و خوشبختانه اینجا من یکی‌ نه وقتشو دارم نه ارتباطی‌ دارم که به غیبت کردن بپردازم.. به امید شادیه همه..
دوشنبه 7 آذر 1390 - 11:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.