خالق هری پاتر: رسانه ها کلافه‌ام کرده اند

خالق هری پاتر: رسانه ها کلافه‌ام کرده اند

خانم رولینگ از این که نمی تواند حریم خصوصی فرزندانش را از "هجوم دوربین ها" مصون نگاه دارد، اظهار نارضایتی کرده است

جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه داستان های هری پاتر، می گوید که پیگیری اخبار مربوط به او و اعضای خانواده اش توسط رسانه ها، تمامی سطوح زندگی خانوادگی اش را مختل کرده است.

او که روز پنجشنبه، ۲۴ نوامبر - سوم آذر پس از ارایه شکواییه خود به دادگاه عالی بریتانیا و در یک کنفرانس خبری سخن می گفت، با انتقاد از "سرکشی های همیشگی" روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی به امور شخصی او و اعضای خانواده اش، اصول اخلاقی روزنامه نگاری در بریتانیا را زیر سوال برد.


خانم رولینگ همچنین از این که نمی تواند حریم خصوصی فرزندانش را از "هجوم دوربین ها" مصون نگاه دارد، اظهار نگرانی کرد.

خانم رولینگ که پس از انتشار مجموعه داستان های هری پاتر و کسب شهرت جهانی، مورد توجه دائمی رسانه ها قرار دارد، می گوید "به نظر من، کودکان، فارغ از آنکه والدینشان چه کسانی باشند، باید از حریم خصوصی برخوردار شوند" و رسانه ها باید به این حریم خصوصی احترام بگذارند.

این نویسنده بریتانیایی می گوید هنگامی که دختر او به کلاس اول دبستان می رفته، یک روز در میان محتویات کیف مدرسه دخترش، نامه ای از یک روزنامه نگار پیدا کرده که خطاب به خانم رولینگ نوشته شده بود و این واقعه به او نشان داده که حریم خصوصی وی و خانواده اش تا چه حد توسط رسانه ها "تصرف" شده است.

شکایت رسمی خانم رولینگ از توجه بیش از اندازه رسانه ها به زندگی شخصی اش، نخستین شکایت از این نوع نیست و چهره های سرشناس در بریتانیا بارها به خاطر آنچه "مزاحمت های رسانه ای" نامیده شده، به دادگاه عالی این کشور پناه برده اند.

در میان معروف ترین این موارد، می توان به ماجرای پرنسس دیانا، شاهدخت ولز و همسر سابق پرنس چارلز، اشاره کرد که بسیاری مرگ او را ناشی از توجه بیش از اندازه رسانه ها به تمامی وجوه زندگی شخصی اش می دانند.

پرنسس دیانا، در سال ۱۹۹۷ و پس از متارکه از ولیعهد بریتانیا و در حالی که با دودی الفاید (عماد الدین محمد عبد المنعم الفاید) تهیه کننده مصری تبار در پاریس به سر می برد، در یک سانحه رانندگی جان سپرد.

سانحه ای که تحقیقات نشان داد در پی تلاش راننده خانم دیانا برای فرار از دوربین رسانه ها و ماشین های خبرنگاران روی داد و جان این عضو خانواده سلطنتی بریتانیا را گرفت.

+138
رأی دهید
-31

greentree - تهران - ایران
چه قدر این داستانهای هری پاتر مزخرفه،یک بسیجی‌ عقب مونده هم می‌تونه ان داستانها رو بسازه‌ بهتر از هری پاتر
جمعه 4 آذر 1390 - 20:38
hovakhshatare - تهران - ایران
greentree - تهران - ایران - خُب عزیز جان شما که مسلما هوشت از یه بسیجی عقب مونده بیشتره، پس بشین چهارتا داستان بهتر از هری پاتر بنویس هم خودت رو میلیاردر کن هم پوز رولینگ رو بزن و هم باعث افتخار هموطنانت بشو.
جمعه 4 آذر 1390 - 21:25
amir-amir - تورنتو - كانادا
اگر یک آدم پولدار دوستدار ادبیات ایران پیدا شود و از داستان امیرارسلان یک فیلم حرفه اى به سبک هالیوود بسازد فروش آن بسیار بالا خواهد بود
شنبه 5 آذر 1390 - 00:40
real_patriot - واشنگتن - آمریکا
greentree مزخرف طرز فکر تو هست
شنبه 5 آذر 1390 - 00:45
panizl - تهران - ایران
خودتو میگی دیگه؟ موافقم بشین یه دونه بهترشو بنویس و همه رکوردارو بشکن!. حماقتم حدی داره!
شنبه 5 آذر 1390 - 03:40
nader46 - لندن - انگلیس
greentree - تهران - ایران: بی‌ خیال بسیجی‌ خود جلو افتاده و پیشرفته ات ,اگر میتونی‌ یک صفحه .نه کم نه بیش،،فقط یک صفحه داستان بنویس، ،و هم ما افتخار هموطن‌هایی‌ باهوش و هنرمند را داشته باشیم
شنبه 5 آذر 1390 - 14:04
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Greentree/ اینو جدی گفتی؟
یکشنبه 6 آذر 1390 - 17:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.