سرقت یاقوت هشت میلیارد تومانی


اعضای باندی که تحت پوشش کارشناس سنگ‌های عتیقه به خانه یک شهروند مشهدی رفته و یاقوت 81 قیراطی او را به ارزش هشت میلیارد تومان سرقت کرده بودند، تحت تعقیب قرار گرفتند.

 سرقت یاقوت هشت میلیارد تومانی

 
به گزارش «جام‌جم»، رسیدگی به این پرونده اوایل آبان امسال در پی شکایت فردی از چهار مرد به اتهام سرقت یک عدد یاقوت عتیقه در دستور پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت.

شاکی به پلیس گفت: سال‌ها پیش یک یاقوت عتیقه 81 قیراطی به من ارث رسید و آن را در گاوصندوق نگهداری می‌کردم. هفته گذشته مرد غریبه‌ای که خود را کارشناس و خریدار اشیای عتیقه معرفی می‌کرد،چند بار با تلفن همراهم تماس گرفت و خواست تا یاقوت عتیقه راببیند.
 
وی اضافه کرد: کارشناس عتیقه ادعا کرد اگر اصل بودن یاقوت را تایید کند، آن را به قیمت کلان از من می‌خرد.

سرقت یاقوت 81 قیراطی

 
شاکی با اشاره به ماجرای سرقت گفت: پس از چند بار گفت‌و‌گو با آن مرد، روز حادثه او همراه سه مرد به خانه‌ام آمدند. من نیز یاقوت عتیقه را به آنها نشان دادم. وی اضافه کرد: همراهان مرد خریدار پس از مشاهده یاقوت خانه را ترک کردند.

وی افزود: من و مرد خریدار به حیاط خانه رفتیم تا او در زیر نور آفتاب درخشش یاقوت را ببیند. اما دقایقی بعد مرد خریدار مرا هل داد و از خانه فرار کرد. من در همین موقع به دنبالش رفتم ولی او با همدستانش با یک خودرو متواری شدند.

در پی این سرقت، چهره‌نگاری رایانه‌ای از چهار سارق فراری انجام و تحقیقات برای دستگیری آنها آغاز شد تا این‌که پس از چند روز با سرنخ‌هایی که در این ارتباط به دست آمد یکی از متهمان فراری در جنوب شهر مشهد شناسایی و دستگیر شد.
 
اعتراف نخستین سارق
 
متهم با انتقال به پلیس آگاهی خراسان رضوی در بازجویی گفت: من و سه نفر از همدستانم ـ که متواری‌اندـ چندی پیش اطلاع یافتیم مرد شاکی یک یاقوت عتیقه در خانه‌اش نگهداری می‌کند. ما نیز نقشه سرقت آن را کشیدیم. متهم اضافه کرد: یکی از اعضای باند با معرفی خود به عنوان کارشناس اشیای عتیقه، شاکی را فریب داد و اعتمادش را جلب کرد تا با وی معامله کند.
 
وی اضافه کرد: ما پس از حضور در خانه مالباخته و دیدن یاقوت عتیقه خانه شاکی را ترک کردیم تا سرکرده باند بر سر قیمت آن با فروشنده به توافق برسد که او نیز با هل دادن شاکی یاقوت را دزدید و همه متواری شدیم.
 
متهم افزود: همدستانم قصد دارند یاقوت عتیقه را بفروشند و آن را از کشور خارج کنند.
 
دستگیری سارقان یکی پس از دیگری
 
در پی اعتراف مرد متهم، همدستان او تحت تعقیب قرار گرفتند تا این که اوایل همین هفته یکی از متهمان در تهران شناسایی و دستگیر شد.
 
متهم در بازجویی گفت که در اجرای نقشه سرقت نقش داشته و یاقوت در اختیار سرکرده باند است تا آن را در شهرستان کرج بفروشد.
 
به این ترتیب سرکرده باند دو روز پیش دستگیر و در بازرسی از وی یاقوت 81 قیراطی کشف و ضبط شد.
 
بنابر این گزارش، یاقوت دزدیده شده تحویل مالباخته شد و متهمان با هماهنگی قضایی روانه زندان مشهد شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها برای دستگیری دیگر اعضای فراری این باند ادامه دارد.
 
کارشناسان سنگ‌شناسی نیز پس از بررسی یاقوت عتیقه، اصل بودن آن را تایید و عنوان کردند این یاقوت هشت میلیارد تومان ارزش دارد.

+80
رأی دهید
-92

*Fanoos* - ايران - ايران
عجب یاقوتی و عجب دزدان احمقی.
جمعه 4 آذر 1390 - 09:53
rastaxiz - اربیل - کردستان
یا پلیسای ایران خیلی زرنگن یا اینکه این دزدا واقعا احمق بودن!!!
جمعه 4 آذر 1390 - 14:04
darkoob-1390 - قم - ايران
پیدا کردن یاقوت ۸ میلیارد تومانی رو ظرف۱ هفته برای حاجی فلانی پیدا می‌کنن ,ولی‌ هنوز بانده ۳ هزار میلیار تومانی رو ؟ *بگیرو برو...
جمعه 4 آذر 1390 - 19:23
ekman - شیراز - ‫ایران
‫هر مثقال حدود ۴.۵ گرم است و هر مثقال ۱۸ قیراط است،پس این سنگ چهار و نیم مثقال حدود بیست و یک تا ۲۲ گرم وزن دارد
جمعه 4 آذر 1390 - 19:45
topo0l.mopo0l - کرج - ایران
ekman - شیراز - ‫ایران. حاجی یاقوت بازی دست مارو هم بگیر لنگه ده میلیونم خدایی
شنبه 5 آذر 1390 - 09:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.