احمدی نژاد: از این بی‌اخلاقی‌ها و کثافت‌کاری‌ها دست بردارید

رییس‌جمهور گفت: راه خنثی کردن توطئه‌های دشمنان ساختن ایران است و این‌که در این راه تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم و ایران را بسازیم.

به گزارش  ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد که به شهرستان پاکدشت رفته است، در جمع مردم این شهرستان اظهار کرد: مردم پاکدشت به پاکدستی، پاکدلی و پاک‌سرشتی شهره هستند و وجودشان برای ایران و آرمان‌های بلند ملت ما سرشار از منفعت و سرافرازی است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به هفته بسیج گفت: بسیج تنها یک تشکل نیست، بلکه یک فرهنگ است، یک آرمان و راه نورانی برای رسیدن به قله‌های کمال انسانی است. در 32 سال گذشته فرهنگ بسیج نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان تحول عمیق انسانی را پایه‌گذاری کرده است. بسیج آن‌قدر مهم است که امام راحل که بزرگترین شخصیت تاریخ بعد از پیامبر و امامان است از خدا می‌خواست که او را با بسیجیان محشور کند و از مردم می‌خواست که همه آرمان‌های خود را در بسیج دنبال کنند.

احمدی‌نژاد افزود: اگر زنجیرهای جهل، غفلت و خودخواهی و سلطه‌طلبی از دست و پای فطرت انسان‌ها باز شود خواهیم دید که همه خواهان حقیقت و کمال انسانی هستند و اگر به عمق فطرت انسان‌ها مراجعه کنیم می‌بینیم که همه به دنبال عدالت، مهربانی، علم و حکمت و رافت و ارزش‌های الهی هستند؛ اما چرا این خواسته‌ها در جامعه بشری جاری نمی‌شود و در زندگی اجتماعی انسان‌ها این ارزش‌ها حاکم نمی‌شود.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دو عامل مهم مانع حاکم شدن این ارزش‌هاست؛ مانع اول طاغوت است و شیطان‌صفتان و کسانی که برای تسلط بر جامعه بشری جلوی شکوفایی فطرت انسان‌ها را می‌گیرند و فریب‌کاری می‌کنند و بدکاری و خودخواهی و بی‌عدالتی و تبعیض ایجاد می‌کنند. عامل دوم؛ غفلت است، غفلت انسان‌ها از حقیقت وجودی‌شان، از کرامت و شان خودشان و این‌که هدف از خلقت انسان، رسیدن به قله‌های کمال است.

وی گفت: روحیه و فرهنگ بسیجی یعنی کنار زدن همه‌ تحقیر‌ها و غفلت‌ها و خودخواهی‌ها و خودبرتری‌بینی‌ها، بداندیشی‌ها و کج‌اندیشی‌ها و تلاش برای اصلاح در جامعه و استقرار عدالت و رفع مشکلات.

احمدی‌نژاد در ادامه افزود: فرهنگ بسیج یعنی جاری شدن فطرت الهی انسان‌ها در زندگی روزمره و خدمت خالصانه به آحاد بشر و عشق الهی و بی‌پایان به انسان‌ها که اشرف مخلوقات هستند. بسیج یعنی پاکی، مهربانی و خدمت‌گزاری. اساس تاسیس بسیج بر این فرهنگ بوده است و دیدیم که در دوران دفاع مقدس عزیزان بسیجی ما چگونه همه‌ وجود خود را برای آسایش و امنیت جامعه و استقلال و عزت کشور فدا کردند.

رییس‌جمهور تصریح کرد: بسیجی باید نماد پاکی، ایمان، محبت، تواضع، خدمت‌گزاری، فروتنی در برابر آحاد مردم باشد. بسیجی باید اول مدافع عدالت و حقوق ملت‌ها و ایستاده در برابر مستکبران و ظالمان باشد. بسیجی یعنی انسانی که بر اساس فطرت الهی در مسیر پاکی، عدالت و عشق حرکت می‌کند و ما خدایی را سپاسگزاریم که ملت ما همواره اهل فرهنگ بسیج و بسیجی بوده است.

وی گفت: اوج فرهنگ بسیج در حادثه عاشوراست و یاران امام حسین (ع) عینیت و تجسم بسیج و بسیجی بودند و تنها راه نجات بشر، گسترش فرهنگ حقیقی بسیج در سراسر عالم است.

به گزارش ایسنا،‌ احمدی‌نژاد با اشاره به وضعیت نظام بین‌الملل گفت: کشورهای استکباری در اقتصاد دچار مشکل و بن‌بست هستند و راه آن را در لشکرکشی به افغانستان و عراق جستجو کرده‌اند. وقتی جیب عده‌ای سرمایه‌دار بی‌فرهنگ خالی می‌شود، بجای اصلاح رفتار خود در جیب دیگران دست می‌کنند. این فرهنگ ناصالحان است که در مراکز اصلی قدرت جهان مسلط شده‌اند و وقتی می‌بینند که ملت ما کمر همت بسته و تصمیم گرفته قله‌های عزت و پیشرفت را فتح کند و پرچمدار صلح و عدالت در جهان است در برابر آن مانع‌تراشی می‌کنند و هر روز بهانه و طراحی جدیدی راه می‌اندازند.

رییس‌جمهور با اشاره به پرونده هسته‌یی ایران گفت:‌ نگاه کنید که چه کسانی در برابر پیشرفت‌های هسته‌یی ما بهانه‌جویی می‌کنند. وضع دنیا را ببینید فرهنگ و منطق سلطه‌گران به مسخره کشیده شده است، خودشان هزاران بمب اتم ذخیره کرده‌اند آن وقت ملت ما را به ساختن بمب اتم متهم می‌کنند در حالی که ما بارها توضیح داده‌ایم، اما گویی آن‌ها نمی‌شنوند و باید برخی سخنان را در گوش‌شان فرو کرد. ملت ما نیازی به بمب اتم ندارد، بمب اتم متعلق به کسانی است که دو روز پیش گاو‌چران بودند و مردم بومی آمریکا را با اسلحه و زور کشتند.

وی در ادامه تاکید کرد: ملت ما نیازی به بمب اتم ندارد، بمب اتم متعلق به کسانی است که فاقد منطق هستند، ملت ما صاحب فرهنگ و تمدن است. به ما می‌گویند ثابت کنید که بمب ندارید، چگونه ما چیزی که از اساس وجود ندارد را ثابت کنیم، کسی که اتهام می‌زند باید اثبات کند، من بارها‌ گفته‌ام و باز هم می‌گویم ملت ما برای پیشبرد برنامه‌های خود نیازی به بمب اتم ندارد، اما این را هم بگویم که ما هیچ بمب نداشته‌ایم و نداریم و نخواهیم داشت و نمی‌خواهیم داشته باشیم، اما اگر روزی ملت ما بخواهد بمب اتم بسازد از شما ترسی ندارد و مردانه می‌گوید که می‌خواهد بسازد، بمب اتم ما همین جوانان عزیز پاکدشتی هستند.

احمدی‌نژاد با اشاره به تحریم‌های بانکی جدید علیه کشورمان گفت: بهانه می‌آورند و در سیستم بانکی کشور می‌خواهند اختلال ایجاد کنند، آن‌ها می‌بینند که ذخایر ارزی ما زیاد است و سرعت پیشرفت کشور بالاست و کارهای زیادی در حال انجام است و خودشان در بحران هستند شروع به بهانه‌تراشی می‌کنند، آن ارباب بزرگ حرفی می‌زند و نوچه‌های او دنباله کار او را می‌گیرند، دولت آمریکا 32 سال است که با ما رابطه‌ای ندارد و با چنین تحریمی برای او اتفاقی نمی‌افتد، اما تعجب از نوچه‌هایی اروپایی است که چشم بسته مثل نوکرهای بی‌اختیار حرف‌های او را تکرار می‌کنند. اگر سرمایه‌دارها خیانت و دزدی کرده‌اند و شما مشکل اقتصادی دارید، راه آن در این نیست که به پول‌های دیگران دست‌اندازی کنید، از این بی‌اخلاقی‌ها و کثافت‌کاری‌ها دست بردارید، خیال می‌کنند دنیا شهر هرت است، اما بدانید کوچک‌ترین دست‌اندازی به ذخایر ارزی ملت ما به منزله یک دزدی بزرگ است و ملت ما با انجام دهنده آن مثل یک دزد برخورد می‌کند.

وی به اتهام پولشویی بانک‌های کشورمان اشاره کرد و گفت: ملت ما چه نیازی به پولشویی دارد، پولشویی کار قاچاقچیان است که ریشه‌هایشان در اروپا و آمریکاست. هر کجا شما رفتید قاچاق موادمخدر 10 برابر شد، شمایید که موادمخدر می‌فروشید و پنهان‌کاری می‌کنید، ملت ما نیاز به این کارها ندارد، خجالت بکشید، دست بردارید، فکر کردید با این دروغ‌ گفتن‌ها ملت ما را از حرکت به سمت قله‌های پیشرفت منصرف می‌کنید، ملت ایران اولا ذره‌ای از حقوق خود عقب‌نشینی نمی‌کند و اجازه نمی‌دهد احدی علیه حقوق ملت ما دست‌درازی کند.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از دولت آمریکا گفت: در جایی گفتم که آمریکا هزار پایگاه نظامی در جهان دارد که آن‌ها هیچ پاسخی نداشتند آیا این اشغال نظامی دنیا نیست؟ کدام دولت از آمریکا متجاوزتر و جنایت‌کارتر است، اما آمریکا باید بداند که دوران زورگویی و قلدری به پایان رسیده است و ملت‌ ما اجازه نمی‌دهد کسی به او زور بگوید. ملت ما را به ترور متهم می‌کنند در حالی که ملت ما خود قربانی ترور است، تمام این‌ها بهانه است تا جلوی پیشرفت کشور را بگیرند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: باید هوشیار و بیدار باشیم، امروز راه خنثی کردن توطئه‌های دشمنان ساختن ایران است و این‌که در این راه تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم و ایران را بسازیم. زمانی بود که نمی‌خواستند ما هسته‌یی شویم اما دانشمندان ما تلاش کردند و ما هسته‌یی شدیم و دیگر از این مسیر باز نخواهیم گشت. همه باید برای ساختن ایران تلاش کنیم و عزم عمومی و تلاش همگانی برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری باید در کشور ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به سفر قبلی دولت به این شهرستان گفت: مجموعا 125 مصوبه برای این شهرستان داشتیم که 52 مصوبه انجام شده و 73 مصوبه یا در حال انجام است یا هنوز انجام نشده است.

رییس‌جمهور وعده داد که از بهار 1391 عملیات اجرایی اتصال قطار شهری تهران به پاکدشت آغاز شود و همچنین درباره اتصال اتوبان شهید بابایی و پاکدشت گفت: مسیر اولی که برای وصل کردن اتوبان شهید بابایی به پاکدشت در نظر گرفته شده بود به موانعی برخورد که جابجایی آن‌ها هزینه‌های بسیاری دارد، در حال بررسی جایگزین هستیم و امیدوارم که از سال 91 عملیات اجرایی این اتوبان نیز آغاز شود.

رییس‌جمهور پس از سخنرانی خود با تعدادی از مردم شهرستان پاکدشت ملاقات کرد.

+151
رأی دهید
-64

toopchiyan1986 - london - uk
جناب به اصطلاح رئیس جمهور با وجودی که از آمریکا خوشم نمیاد ولی‌ دولت آمریکا هیچ وقت مخالفینش را مثل ندا نکشت
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 23:30
farhad352 - تهران - ایران
آقای مدیر جهانی شما بهتر است ، در مورد وزرا و یاران دزدتان کمی توضیح دهید و بگویید که کامیون های شمش طلای راهی ترکیه(18 میلیارد دلار) 3000 میلیارد دلار و هزاران میلیارد دلار ناپدید شده و مخضوصا پول های ناپدید شده بوسیله شما در شهرداری و یادر زمان ریاست جمهوری صحبت کنید گرچه مردم آگاه ایران دیگر نیازی به توضیحات مشتی دزد وطن فروش و تازی های بی شرف و نوکران آنها ندارند.
جمعه 4 آذر 1390 - 00:41
ايدين - کرج - ایران
احمدی نژاد چوپونم نیست چه برسه دکتر باشه یک دروغگوی بزرگ یک شیاد که زیر ابای رهبر چلاقش تربیت شده و حالا به رهبرش پشت کرده خاک بر سر طرفدارانشون که بی سواد و عقده ای هستند
جمعه 4 آذر 1390 - 01:33
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
بنیان گذار صنعت کثافت و بی‌ اخلاقی‌ از کار بقیه راضی‌ نیست
جمعه 4 آذر 1390 - 03:37
a.ahooraei - اهواز - ایران
وای چه فشاری بهشون اومده، اینها دیگه نه راه پس رو دارن و نه راه پیش رو. اینا فکر کردند ؛ خوب ما بمب اتم را می سازیم و دولتهای دیگه را از مداخله در کار دولت دور میداریم و هر کاری دلمون خواست میکنیم و اموال را غارت و توی سر این خلق هم می زنیم. حالا کارشون گره خورده.
جمعه 4 آذر 1390 - 06:22
ملاصدرا - شیراز - ایران
وی گفت: روحیه و فرهنگ بسیجی یعنی کنار زدن همه‌ تحقیر‌ها و غفلت‌ها و خودخواهی‌ها و خودبرتری‌بینی‌ها، بداندیشی‌ها و کج‌اندیشی‌ها و تلاش برای اصلاح در جامعه و استقرار عدالت و رفع مشکلات. من فکر میکنم که این رئیس جمهور خود خوانده که با زور همین بسیجیانی که اینچنین ازشون تعریف میکنه به قدرت رسیده چون به قول خودش مهندس هست و ادبیات زیاد نخونده(از بی ادبی هاش معلومه) معنی هیچکدام از این کلمات را نمیدونه وگرنه این تعریفها کجا و بسیجی کهریزک کجا؟؟؟. شاید هم عدالت یعنی همین سرکوبها و کهریزک بردن ها......
جمعه 4 آذر 1390 - 08:42
Sarda377 - کرج - ایران
من نمیدونم چه لزومی هست که همه حرفاشوبنویسید همون قسمتی که مربوط به تیترمطلب میشه کافیه!!!. کاملشو،ضرغامی برامون نشون میده دیگه!!
جمعه 4 آذر 1390 - 09:03
mardi dar meh - لندن - بریتانیا
همهٔ حرفاش حسابیه احمدی‌نژاد هیچ نقشی‌ در سرکوب نداشت بلکه مخالف بود
جمعه 4 آذر 1390 - 10:47
Rima_London - لندن - انگلستان
البته فکر کنم که این مردک آینه دستش بوده، دیگران به دل‌ نگیرند.
جمعه 4 آذر 1390 - 22:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.