فرانسه به خرید نفت از ایران پایان داد

پالایشگاهی در فرانسه. نفت ایران دیگر به این پالایشگاه‌ها نمی‌رسد


دولت فرانسه خرید نفت ایران را تحریم‌ کرد. این کشور تا ماه ژوئیه امسال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت از جمهوری اسلامی خریده بود. سارکوزی پیش‌تر از آمریکا، کانادا، ژاپن و اتحادیه اروپا خواسته بود نفت ایران را تحریم ‌کنند.

دولت فرانسه، پیشنهادی را که برای قطع خرید نفت جمهوری اسلامی به کشورهای دیگر داده بود، در سطح داخلی به مرحله اجرا در آورد. این خبر را "برنارد والرو" سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه (۲۴ نوامبر، ۳ آذر) در پاسخ به پرسش خبرگزاری رویترز اعلام کرد.

پاریس پیش‌قدم در اجرای پیشنهاد خود

 نیکلا سارکوزی رئیس‌ جمهور فرانسه به‌تازگی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا، ژاپن و سایر کشورها پیشنهاد کرده بود که برای تشدید فشار بر تهران، از خرید نفت ایران خودداری کنند.

خبرگزاری رویترز، پس از انتشار این خبر از وزارت خارجه فرانسه پرسیده بود که آیا کنسرن‌های نفتی فرانسه برای قطع خرید نفت جمهوری اسلامی تحت فشار قرار گرفته‌اند؟

 سخنگوی وزارت خارجه، در سایت اینترنتی این وزارتخانه پاسخ داد: «قطع خرید نفت جمهوری اسلامی ایران، بخشی از اقداماتی است که فرانسه به شرکای خود پیشنهاد کرده است. ما در سطح ملی این کار را خواهیم کرد.»

همزمان با اقدام دولت فرانسه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، در یک کنفرانس خبری مشترک با امیل بوک همتای رومانیائی خود، خواستار تحریم نفت و سیستم بانکی جمهوری اسلامی شد. وی تحریم‌های فعلی را کافی ندانست و گفت که برای مجبور ساختن جمهوری اسلامی به تعطیل برنامه‌های اتمی، باید خرید نفت ایران و دادوستد با "بانک مرکزی" هرچه زودتر قطع شود

فرانسه و اهمیت نفت ایران پس از لیبی

تحریم بانک‌ مرکزی در کنار تحریم نفت اقتصاد جمهوری اسلامی را فلج می‌کند

فرانسه، پس از ناآرامی‌های لیبی و مشکلاتی که در صدور نفت این کشور ایجاد شد، بیش‌ از گذشته به خرید نفت از جمهوری اسلامی علاقه نشان می‌داد. به گزارش خبرگزاری رویترز ایران تا سال گذشته میلادی با صدور سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت، تامین‌کننده نزدیک به ۳ درصد از نیاز نفتی فرانسه بود، اما در هفت‌ ماه نخست سال‌ جاری، در مجموع  یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت به فرانسه فروخت که با ۵۵ هزار بشکه در هر روز برابر است.

ایران در حال حاضر پنجمین صادرکننده‌ی نفت جهان است. بیش از ۸۰ درصد بودجه دولت احمدی‌نژاد از محل درآمدهای نفتی تامین می‌شود. قطع این درآمدها سبب می‌شود که دولت توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و حقوق کارمندان را از دست بدهد.

بریتانیا و اتحادیه اروپا در راه تحریم‌های بیشتر

 پیش‌تر، دولت بریتانیا قطع مبادلات تمام بانک‌های این کشور با سیستم بانکی جمهوری اسلامی از جمله با بانک مرکزی را اعلام کرده است. به‌ گفته سیاستمداران بریتانیا، لندن پیش‌تر بر سر این تصمیم با کشورهای متحد خود رایزنی کرده است و آن‌ها نیز دست به اقداماتی مشابه خواهند زد.

تشدید تحریم‌ها، واکنشی است که کشورهای غربی در برابر آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان می‌دهند. آژانس در آخرین گزارش خود اعلام کرد شواهدی به دست آورده که جمهوری اسلامی همچنان سرگرم تلاش برای ساختن بمب اتمی است.

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است روز اول دسامبر امسال در بروکسل گرد هم آیند. خبرگزاری فرانسه نوشته است که آن‌ها در این نشست بر سر تحریم ۲۰۰ فرد حقیقی و شرکت ایرانی دیگر تصمیم خواهند گرفت.

+258
رأی دهید
-94

porharfi - آرنم - هلند
نفت ایــــران را میخواد چیـــکار؟؟؟!!..لیبــــــــــــــی را ویــــــــــــران کرد تا نفت آن. را غـــــارت کند!!.....///مُــــفت!///
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:39
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
خوش خبر باشی ایرانیان یو کی .... به زودی زود شاهد نابودی رژیم خواهیم بود با توسل به نیروی نظامی خارجی....33 سال فرصت داشتند مردم داخل کاری نکردند...دیگه فرصت تمومه
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:37
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
ای بابا ،نفت مجانی‌ از لیبی‌ بهشون میرسه دیگه نفت ایران اخه شده؟! حالا کارمندا حقوق نگیرن یعنی‌ اینکه زرشک پلو با مرغ یه رویای دست نیافتنی !!! خدا رحم کنه ، به .. خوری نیفتیم.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:46
romano - تهران - ایران
از دوماه پیش نگفتم زوزه گرگ می‌شنوم بفرمایید من منتظر این علامت بودم از این ببعد بشینید کنار و تماشا کنید حسابی حال کنید ایرانیان عزیز. فکر نکنید جنگ زرگریه این یعنی ایران راه عراق رو بره منتها با پرونده اتمی و زرشکا که حمله نظامی به ایران نمی‌شه (یا حمله سنگین نمی‌شه) و این حکومت خود به خود از پای در میاد چون عزیز جونی مثل احمدی نژاد درونشه بزرگترین دشمن این انقلاب اول احمدی نژاد بود دوم خامنه‌ای! همه حمله‌های گرگ گونه اروپا دو سر داره فرانسه و انگلیس و سوم آلمان من با علامت اول که انگلیس بود شستم خبردار شد که یک خبری می‌خواد بشه و منتظر فرانسه بودم. مردم انقلاب وارد مرحله جدیدی شدباورش کنید.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:53
golly47 - فوكشتاد - المان
سرگوزی یه جایش میخاره این داره همه را علیه ما میشوراند معلوم نیست چی‌ به اون میرسه در صورت وقوع جنگ تنها کسی‌ که مقصر است این دیوانه است
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 17:10
a.ahooraei - اهواز - ایران
مثل صمد که به جبهه میرود حالا ایران هم به طرف گدایی میرود یا اینکه هر چه جنس بنجل که رو دست چینی ها مونده بجای نفت قالب میکنند به آخوندها و آخوندها هم اونا را به خلق قالب میکنند. والسلام و الآخره.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 17:51
lucina - تهران - ایران
خدا به دادمون برسه
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:14
sia_sefid - تهران - ایران
به نظرم این یه خود تحریمیه بزرگه .. به نظرم اینجوری ارزش نفت خلیج فارس بیشتر میشه . این رو نمودار های اپک میگه .. برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله دکتر chris cook رو مطالعه بکنید . مطمئن باشید از عمد اتحادیه ی اروپا به این کار اضافه نمیشن . کدوم کشوری دوست داره برای تحریم ایران . نفت گرون تر بخره؟؟؟. دکتر کریس کوک از مدیران اقتصادی اکو هست که از این اقدام اعلام وحشت کرده .. بهتر بود واسه فشار به دولت یه راه دیگه انتخاب میکردن .. این بحثی که انجام دادم کاملا علمی بود .. میتونید برای اطلاع بیشتر به سایت https://www.eco-time.com/ .. مراجعه کنید .. من نمیگم این اتفاق برای ایران مسئله ای نیست ... این کار از گند کاری های نظام اسـ... یه فاجعه برای اقتصاد هستش .. ولی مطمئن باشید .. مردم ایران پوستشون کلفت شده دیگه . یه سوال واسم پیش اومده .. تا حالا از خودتون پرسیدید چرا مردم سرمایه هاشون رو از بورس نکشیدن بیرون؟؟؟ خدا کنه اوضاع در همین حد باقی بمونه و جنگی اتفاق نیوفته
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:11
love-iran - چابهار - ایران
وای بدبخت شدیم حالا چیکار کنیم با این کارها بیشتر به حکومت اخوندی عمر میدید و میخواید همین کار رو بکنید چون مردم هر چی سرشون میاد الان میگن خب تحریم هستیم دولت چیکار کنه بیچاره اما وقتی همه چی ازاد و دردسترس باشه و کشور اباد نشده باشه اون موقع هست که شاید خبری شد نه با این رفتار
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:12
Alborzi - کرج - ایران
تحریم اونم بعد از اینکه به نفت مفت لیبی دست پیدا کرد واقعا که مسخرس !
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:31
supernova - منچستر - انگلستان
کیوان_آریا - لوزان - سوئیس برو به اربابانت بگو که اگه پای نجسشان به ایران بخورد ، با کله‌هایشان مناره درست می‌کنیم. حالا تو هم اگه میخوای در ساختمان این مناره جایی‌ داشته باشی‌ مشخصات بده تا ازت استفاده بشه . من خودم اگه جنگ بشه میرم ایران تا امثال تو این آرزو رو به گور ببرید به حکومت هم کاری ندارم. شکار خودمی D=
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 22:34
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
اینکار را باید از اول میکردند چون به ملت ایران که چیزی نمیرسه از فروش نفت. ظلم هم که بیداد میکنه در ایران. آن مزدوران که از پول نفت جیره میگیرند و اینجا سیاست آخوند را به اجرا میگذارند خجالت بکشند ۳۲ سال سلطنت زور ولایت آفت الله وقیح اسـ... کافی‌ نیست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 22:31
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
supernova - منچستر - انگلستان. عزیزم چرا خودتو عصبی میکنی خدایه نکرده سکته میکنی....من آرزوم این هست تو بری ایران و همراه با بقیه ساندیس خورها به بهشت برین نائل بشی.....شما بفرمایید یکم راجب نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا و اسرائیل مطالعه بفرمایید.....بعدش بیاید گوهر فشانی کنید اینجا رو.....در ضمن من تحت حمایت دولت فدرال سوئیس هستم.....فکر نکنم بتونی زیاد نزدیک من بشی :) اما اگه اومدی یه ساندیس مهمون من
جمعه 4 آذر 1390 - 01:31
supernova - منچستر - انگلستان
keyvan_aria - لوزان - سوئیس عجب مثل اینکه ساندیس‌های سوئیس حسابی‌ بهت ساخته. احیانا الکل نداره توش, چون مثل اینکه توهم زدی حسابی‌ =) ولی‌ مثل اینکه امر بر شما مشتبه شد . بنده قرار نیست به درجه رفیع شهادت نائل شوم. قبلش امثال تو رو شکار می‌کنم البته اگه جرات داشته باشی‌ و پشت دیگران قایم نشی‌. اما محض اطلاع چند روز پیش یکی‌ از همین سناتور‌های آمریکا میگفت که ایران بیشتر از کشور دیگر در عراق و افغانستان سرباز آمریکایی کشته برو خوش باش
جمعه 4 آذر 1390 - 08:45
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
supernova - منچستر - انگلستان. میدونم سواد آنچنانی نداری و نمیفهمی دور و برت چه خبره اما دولت ایران لابد با F4 های زمان شاه بجنگه ها؟:)) تو هم با AK47 های باقی مونده از جنگ عراق برو تیر هوایی بزن....منم از مردن شما ساندیس خور ها لذت میبرم و شامپاین باز میکنم.....نظرت چیه؟:)
جمعه 4 آذر 1390 - 10:13
supernova - منچستر - انگلستان
keyvan_aria - لوزان - سوئیس توی شهر ما به امثال تو میگن تازه به دوران رسیده یا از پشت کوه آمده که تا پاش رسیده اونور آب خودش رو گم کرده. یکم تحقیق کن بعد حرف بزن. ایران از نظر مهمات نظامی در دنیا در رتبه ۱۲ قرار داره. تو برو بستنی تو بخور :)
جمعه 4 آذر 1390 - 11:19
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
سوپرنوا - منچستر - انگلستان تو که اینقدر هارتو پورت میکنی چرا تو انگلیس هستی. یا تروریست آفت الله هستی یا نامو نشانت هم مثل خود مزدور و ساندیس خورت سر تا پا توهم هست.
جمعه 4 آذر 1390 - 14:58
supernova - منچستر - انگلستان
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا فعلا که تو هستی که.... بله پاسخ مزدوران وطن فروش و کاسه لیس جز همین نیست. کسی که موافق حمله خارجی به ایران و کشته شدن مردم ایران باشد ، از دشمن هم پست تر است .
جمعه 4 آذر 1390 - 16:06
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
supernova - منچستر - انگلستانبی زحمت لینک این اطلاعات رو بزار اینجا..... هم برای رتبه 12 ایران هم اینکه اون سناتوری که گفته ایران بیشتر از کشورای دیگه آمریکایی کشته......جفت لینک ها رو بزار
جمعه 4 آذر 1390 - 17:26
supernova - منچستر - انگلستان
keyvan_aria - لوزان - سوئیس این لینک اون سناتوره . بحث بین Ron Paul سناتور محبوب در حال حاضر و اون یکی عوضیه که میگه ایران بیش از عراقی ها و افغانی ها تا به حال سربازان آمریکایی رو کشته . حالا تازه این خاک کشور دیگه هست. بیان ایران که دهانشون سرویسه =). در مورد لینک دوازدهمین هم خودت زحمت بکش در اینترنت بگرد پیدا میکنی https://youtu.be/IhxwJnPbzt4
جمعه 4 آذر 1390 - 20:59
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
من قرار نیست بگرم پیدا کنم تو وقتی حرف میزنی سعی کن مستند بگی مثلا نیروی هوایی ایرانو اینجا ببین F4 سال 1968 :)) https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_aircraft_of_the_Iranian_Air_Force و همچنین یه مقایسه بکن با آمریکا https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_active_United_States_military_aircraft
جمعه 4 آذر 1390 - 21:32
supernova - منچستر - انگلستان
keyvan_aria - لوزان - سوئیس مطمئن باش همه حرف های من مستند هست. لینکش رو هم دارم ولی میخوام خودت بری پیدا کنی. نابرده رنج ، گنج میسر نمیشود. در ضمن مگه من گفتم ایران از آمریکا قوی تره ؟ تجهیزات نظامی فقط یک بخش قضیه هست . طرف دیگه آسیبی هست که ایران میتونه به آمریکا بزنه و این بسته به این داره که آمریکا بخواهد چنین هزینه ای بکند یا نه و اینکه عواقب آن چه خواهد بود و گر نه خوب آمریکا اندازه موهای سرت بمب اتم داره . خوب که چی !!!
جمعه 4 آذر 1390 - 23:45
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
ده قدرت برتر نظامی دنیا : فکر نکنم صدمه ای به آمریکا یا اسرائیل برسه...نفت ایران رو 10 - 20 سال مجانی میبرن و تمام هزینه هاشون جبران میشه....عراق کشوری بود که ژنرال صدام حسین تمام بودجه کشور رو به ارتش اختصاص داده بود......در عرض یک ساعت تمام عراق بمبارون شد...ایران و سوریه هم نوبتشونه...میدونم بورس وزارت علومت قطع میشه اما چاره ای نیست....من و تو تصمیم گیرنده نیستیم.:). 1 .U.S.A. 2. Russia. 3 .China. 4 .India. 5. U.K. 6. Turkey. 7. South Korea. 8. France. 9. Japan. 10 Israel
شنبه 5 آذر 1390 - 03:02
supernova - منچستر - انگلستان
keyvan_aria - لوزان - سوئیس فعلا که تو اعتراف کردی ساندیس خور سوییسی ها هستی . خدا رو شکر من تاحالا محتاج هیچ کسی جز خدا نبودم. اما همانطور که گفتم تجهیزات نظامی فقط یک بخش قضیه است. یک هواپیمای جنگی در مدت ۴ دقیقه میتونه از عرض اسرائیل عبور کنه. این یعنی خیلی راحت میشه با خاک یکسانش کرد و یک بار برای همیشه دنیا رو از شر نحسش راحت کرد.
شنبه 5 آذر 1390 - 16:18
supernova - منچستر - انگلستان
ادامه : اسرائیل نتونست از پس حزب الله بر بیاد که حالا بخواهد به ایران حمله کنه. در ضمن روسیه و چین هم نقشه رو فهمیدن که هدف اصلی در اصل روسیه و چین هستن و ایران ، سوریه و .. مقدمه برای از میان برداشتن آنهاست. به همین دلیل هم از دیروز که آمریکا ناوش رو از خلیج فارس برد به سمت مدیترانه ، روسیه هم شروع کرده به نصب موشک های S-300 در خاک سوریه .
شنبه 5 آذر 1390 - 16:20
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
supernova - منچستر - انگلستان. خوب خوبه که محتاج هیچ کسی جز خدا نیستی.....من محتاج خدا هم نبودم و نیستم.....یه جورایی حس میکنم خدا محتاج من شده تازگی ها.....تو هم در رویا هات غرق هستی....استراحت کن یه مقدار بزار بیماری از تو دور شه :) ساندیس فراموش نشه که معجزه میکنه
یکشنبه 6 آذر 1390 - 18:03
supernova - منچستر - انگلستان
keyvan_aria - لوزان - سوئیس دیگه از فواید ساندیس برامون بگو . البته از نوع سوییسیش :)
یکشنبه 6 آذر 1390 - 19:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.