نویسنده آذربایجانی منتقد اسلام در پی سوء قصد درگذشت

نویسنده آذربایجانی منتقد اسلام در پی سوء قصد درگذشت

رفیق تقی، پزشک و نویسنده جنجالی آذربایجان

رناد منشو (باکو)

 رادیو فردا :رفیق تقی، پزشک  و نویسنده جنجالی آذربایجان که ۱۹ نوامبر مورد سوء قصد قرار گرفته بود، درگذشت. پزشک معالج وی در بیمارستان شماره یک باکو، با اعلام این خبر گفته است که وی دچار تهوع شده و راههای تنفسی وی کلا مسدود شده است.
 
این نویسنده آذربایجانی که در پی مورد اصابت هفت ضربه چاقو قرار گرفتن به بیمارستان منتقل شده بود، بعد از ظهر روز چهارشنبه علی رغم تلاش پزشکان برای بازکردن راههای تنفسی وی درگذشته است.
 
رفیق تقی که رئیس «مجمع نویسندگان آزاد» نیز هست، در سال ۲۰۰۶ به دنبال نوشتن مقاله ای انتقادی درباره اسلام با عنوان «اروپا و ما» مورد اعتراض قرار گرفت و آیت الله فاضل لنکرانی نیز طی فتوایی این نویسنده آذربایجانی را مهدور الدم اعلام کرد. آیت الله لنکرانی نوشته بود:«قتل او (رفیق تقی) بر هر کسی که دسترسی داشته باشد، لازم است .»
 
در پی اوج گرفتن اعتراض برخی دینداران، دولت آذربایجان رفیق تقی را دستگیر و به سه سال زندان محکوم کرد. وی بعد از تحمل دو سال زندان با عفو ریاست جمهوری آزاد شد و کار نویسندگی و پزشکی خود را از سر گرفت.
 
تا کنون چندین کتاب ادبی و دهها مقاله از نویسنده منتشر شده است.
 
رفیق تقی در ۱۹ نوامبر، ساعت ۱۰ شب هنگامی که به منزل می رفته هدف سوء قصد یک شخص ناشناس قرار گرفته بود و ۷ ضربه چاقو به بدن وی وارد شده است.  وی بعد از عملیات جراحی در بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار گرفت و بگفته پزشک معالج وی، خطر مرگ رفع شده بود.
 
وی، روز سه شنبه در گفتگو با بخش آذربایجانی رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی گفته بود که به اعتقاد وی، این سوء قصد یا از طرف دینداران افراطی آذربایجان صورت گرفته، یا اینکه از طرف عوامل ایران سازماندهی شده است. بگفته وی، انگیزه سوء قصد می تواند نوشته های انتقادی وی درباره اسلام افراطی و خصوصا آخرین مقاله وی که با عنوان «ایران و جهانی سازی» در وبسایت همین رادیو منتشر شد، باشد.
 
سفارت ایران روز سه شنبه با صدور اعلامیه ای برای مطبوعات آذربایجان گفته است که «نشر اخبار دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در سوء قصد به جان رفیق تقی، نویسنده آذربایجانی در راستای ایجاد خلل در روابط استراتژی ایران و آذربایجان است».
 
در اعلامیه سفارت ایران با رد دست داشتن ایران در سوء قصد به جان این نویسنده آذربایجانی عنوان شده است که انتشار این اخبار توسط مطبوعات آذربایجان طرح «رژیم صهیونیسیتی و امریکا» برای ضربه زدن به روابط ایران و آذربایجان است که محکوم به شکست است.
 
پلیس آذربایجان تحقیقات ترور این نویسنده آذربایجانی را آغاز کرده است و طبق ماده ۱۲۶، بند یک قوانین جنایی آذربایجان(سوءقصد عمدی به جان) پرونده باز شده است. هنوز مقامات آذربایجان در رابطه این واقعه واکنش رسمی نشان نداده اند.

+143
رأی دهید
-58

freedomforiran - لندن - انگلستان
روحش شـاد و یادش گرامی بـاد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:47
feminism - لندن - انگلستان
خمینی گور به گور شده حکم ترور سلمان رشدی را صادر کرد و آیت خدایشان لنکرانی خونخوار نیز حکم قتل فردی که مخالفت و انتفاد خود را از اسلام دین صلح و آرامش ، بیان کرده بود ! اینست زبان گفتاری دینِ خون و شمشیر ! ای نانجیبانِ درنده خو، شاهپور بختیارها را کُشتید و فریدون فرخزادها را تکه تکه کردید ولی سیاهی و نکبتی بر روی قلب چرکین و نکبتی شما خواهد ماند و بس ! نابود باد دین جهل و ستم.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:57
Bilijoe - دره گرگ - ایران
" هم اکنون، وی بعد از عملیات جراحی در بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار گرفت و بگفته پزشک معالج وی، خطر مرگ رفع شده بود. ". بالاخره مرده یا نه ؟!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:11
Dionysos - پارسی - فرانسه
مدعیان اسلام دین محبت و رحمت و عطوفت!!! کلاهتون رو بالاتر بگذارید!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:15
sedaye_sokoot1388 - تهران - ایران
با درود. کم نیستند بزرگمردانی که در راه شناساندن چهره واقعی اسلام کثیف تلاش میکنند و باز هم متاسفانه کم نیستند احمقانی که راه رو بر چنین بزرگمردانی سد میکنند روحش شاد .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:21
hashamdar - تهران - ایران
نور بقبرش بباره و روحش شاد .. امیدوارم که لنکرانی هم که کنگر خرده و لنگر انداخته هر چه زودتر به دست ما بیدینان از زمین برداشته شود...
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:41
kamran63 - ليون - فرانسه
بزودی کتابی‌ منتشر خواهد شد به نام " آنچه که قرآن میگوید" ، که نوشته‌های این نویسنده آزاده و دیگر منتقدان اسلام را کامل خواهد کرد. آنموقع به پوز آیت شیطان فضله کنگرانی و دیگر مفت خور‌های همدست او مشت محکمی زده خواهد شد، دیدن قیافه منحوس اینها تماشایی میشه !
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:44
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران
اگر با انگیزه های دینی و مذهبی کسی این شخص رو کشته من کاملا مخالف هستیم! " پس بشارت ده به بندگانی که به سخن گوش می سپارند و بهترین آن را پیروی می کنند. (زمر 18- 17) " این دستور قرآن هست که فرموده گفته ها رو بررسی کنید و بهترینش رو انتخاب کنید. تا حالا با این اشنایی نداشتم ولی سعی خواهم کرد نوشته هاشون رو بخونم تا با نظراتش اشنا بشم و اگر ببینم حرفش درست بوده حرفاش رو قبول بکنم!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:39
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
آیا جاهلان ایرانی‌ دست داشته‌اند یا نه مهم نیست. مهم این است که بدانیم. این منطق اسلام است. اسلام یعنی‌ زور .ستم و دشمن فکر آزاد و دانش می‌‌باشد. .اسلام زمانی‌ که ایران را اشغال کرد. تمامی‌ کتاب خانه‌ها به آتش کشید. و گفت قرآن برای همه کافی‌ می‌‌باشد. می‌‌گویند تا ۳ روز کتاب می‌‌سوخت. فقط یک دین مرتجع تراس از اندیشه آزاد دارد. دینی که مردمی می‌‌باشد .ترس از عقیده مخالف ندارد. این دلیلی‌ می‌‌باشد که دولت‌های اسلامی در تمام دنیا تا این اندازه فقیر و ستم آگر می‌‌باشند. دین مسیحی‌ هم بتر در سابق مثل اسلام بود. ولی‌ ملت مرز خود را با کشیشان نشان دادند. آزادی در دولت مذهبی‌ امکان پذیر نیست. در دولت ستم گر‌ شیعه هرگز. شیعه یعنی‌ ظلم .ستم. دروغ. ریا. ذلت .فساد.دزدی.فقر.پدوفیل.زن ستیز. جامعه روانی‌ و معتاد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:48
Dara va sara - پرت - استرالیا
وبالاخره همین هست صحبت منطق اسلام...اصلا پایه اسلام بر همین است. محمد رسول خدا. در زمان رسالتش نیز از همین گونه منطق استفاده میکرد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:54
morgan123 - واشینگتن - امریکا
چهره مهربونی داشت.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:05
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
از آنجا که اسلام دین خدایی نیست، نیاز دارد که انسانها از آن پاسداری و نگهداری کنند!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:13
Azadikhah - تكسل - هلند
روحش شاد. خجالت و ننگش برای آدم کشان ضدّ آزادی بیان
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:19
مانفرد - مومبای - هندوستان
خیلی جالبه قاتلی که فتوا به قتل این نویسنده بد بخت داده از اسمش پیداست که اصالتن اهل (لنکران) که یکی از شهرهای جمهوری آذربایجانه هستش.به هر صورت گور بابای هرچی روحانیه تو هر دین و منشی
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:21
kara - روتردام - هلند
حشمدر - تهران - ایران. دوست عزیز من بی‌دین یک خداپرستم. دینداران به جای خدا دین را میپرستند. اگر شیطانی وجود داشته باشد تمام ادیان ساخته دست شیطان و دلیل اختلافات، جنایات و هر نوع فساد بشری هستند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:23
پریستوک - تهران - ایران
باید آیت الله قاتل لنکرانی را تا آخر عمر در طویله به 4 میخ کشید
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:31
Alborzi - کرج - ایران
خود لنکرانی هم گور بگور شده کاش ترجمه مقاله رو هم چاپ میکردید
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 12:18
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
بحث تروریسم که می‌شه سریعاً بن لادن و مالک ریکی و.. می‌‌چسبونید به آمریکا! این بن لادن کوچولو هارو کی‌ تحویل میگیره!؟ اسلام و تروریسم ۲ تا ایدئولوژی جدا نشدنی‌ هستن! حالا هی‌ با تفسیر و توجیه سرپوش بگذارید!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 12:23
shadow of london - لیدز - انگلستان
با درود، در نهایت تاسف افرادی هستند که در جهل و نادانی بسر می‌‌ برند و انسانهأی هستند که نمیتوانند نور و شمع روشنای وجود افراد با دانش را تحمل نمأیند. (نادان)=تو که ندانی و ندانی که ندانی .. در جهل مرکّب آباد الدهر بمانی.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 13:07
bavar88 - آمستردام - هلند
ناز شصت هر کسی‌ که این کار را کرد یک جانور کمتر بهتر....خربزه خوردن لرز هم داره
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 14:03
romano - تهران - ایران
دوستان عزیزی که به راحتی به اسلام و به باور ما فحاشی می‌کنید آیا تا کنون فحشی اینگونه از ما شنیده‌اید. رفتار کثیف هر پیرویی مرتبط به دین نیست دین امری جدا و مذهب و سلیقه شخصی چیزی جداست.کما اینکه دانشمندان بزرگی هم که به دین باور نداشتند فحاشی و چاقو کشی نمی‌کردند ولی برخی از پیروان آنها البته بلانسبت شما که اصلا کثافت و حیوان و .. که نمیگید ماشالله همتون در اروپا هستید تو تهران هم بقول پرویز صیاد خونتون بالای عباس آباد بوده متاسفانه به پاشاندن حرفها و کینه شخصی در قالب کلمات رکیک که دانشمندان بزرگ که حرف خود را با منطق و فلسفه بیان می‌کنند می‌پردازند و ما در اصطلاح به این افراد خشکه مقدس می‌گوییم همیشه بزرگان از هر مرام و مسلکی چه معتقد مثل محمد و عیسی و چه بی اعتقاد مثل .. آیینی را می‌آفرینند و آن جام عشق و معرفت آنهاست منتها بعد از آن چیزی است بنام سازمان سازی دینی آغاز می‌شود بله اینجاست که مذهب متولد می‌شود لطف بفرمایید مذهبی نباشید عزیزان.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 14:19
romano - تهران - ایران
او ببخشید این جمله از یک مسلمون جا موند ادب مرد به ز دولت اوست؟!!؟؟!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 14:21
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
لکه ننگ دیگری بر چهره اسلام دین خشونت و کشتار و تجاوز به حقوق دیگران
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:01
Worldwide - لندن - انگلستان
bavar 88 -هلند جای تو با این طرز تفکر در شهر متبرکه قم و در جوار اخوندهای مفت خور است.انجا محیط بهتری برای تو و همنوعان تو است. هلند را رها کن و برو در جوار آقا لنکرانی.شاید اگر کفشهای آقا را خوب جفت کنی ،از حوریهای که نصیب آقا میشود یکی را هم به تو هدیه کند
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:11
ghalamfarsai - مالمو - سوئد
romano یعنی‌ آیت‌الله لنکرانی نظر شخصیشو bayan کرده یا اینکه طبق اسلام رفتار کرده؟ yani koshtan az fohsh dadan badtare?
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:30
mostafa1979 - تهران - ایران
دمش گرم هر کی این کارو کرده.هر کس از این ادم یا سلمان رشدی دفاع کنه کافر به خداست.بیان نظر با توهین به این همه مسلمون خیلی فرق داره.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:31
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
کسی‌ که به اسلام نه میگوید------مرتد است--- و مهدور الدم!!!!! واجب القتل!!!!! بی‌ سواد‌های اسلامی ماله کشی‌ ممنوع!!!!آنقدر وقیح هستید که ۳۳ سال این همه ترور از تروریسم دینتان را می‌بینید!! باز چرند نویسی!!----باور قاتل---شرم کن قاتل اسلامی!!!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:53
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
آیا در تاریخ مدرن نه عهد بوق !! شنیده‌اید یک مسیحی‌ یا یهودی به دلیل عدم قبول دینش و انتقاد سلاخی شود هرگز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این فقط در این دین و پیروان است که انتقاد و عدم قبول مساوی مرگ!! فرخزاد ..کسروی کورش آریا منش..طباطبائی. چند نمونه ی کوچک...ننگتان باد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:03
Dionysos - پارسی - فرانسه
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران، دوست عزیز ایه ای که نوشتید بدین معنی نیست که گفته ها رو بررسی کنند. سخن شامل جمله خبری، امری و عاطفی و اخباری و التزامیست و بار معنایی و فرهنگی متفاوت داره. حالا به چه سخنی گوش باید داد؟ طبیعتا یک مسلمان به کلام الله گوش می کنه و از نظر او بهترینه. بهترین از نظر یک مسلمان معتدل هم ممکنه بهترین برای غیر مسلمانان نباشه. مسلمانی ایه های برده داری در قران رو می خونه و به خودش می گه بله کلام قران بهترینه و باید او هم صاحب برده باشه و همون چیزی که قران می گه انجام بده. کسی مثل شما تعبیرش طور دیگه ست. مسلما بهترین از نظر یک مسلمان افراطی مثل لنکرانی بهترین برای شما نیست پس نخونده هم می شه حرفهای این منتقد اسلام رو قبول کرد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:46
mlowes - واشنگتن - آمریکا
romano - تهران - ایران. دوست گرامی‌! این یکی‌ از مرسوم‌ترین شکایت‌های مسلمونهاست که میگن اگر یک مسلمانی بعدی کرد ربطی‌ به اسلام نداره ربطِ به مسلمون داره. این حرف در کلّ حرف بی‌ ربط و بی‌ منطقیه. این مثلِ اینکه من بگم نتایج تیم ملی‌ فوتبال ربطی‌ به کیفیت تیم و بازی کنان و مربّی نداره. بازی کنان و مربّی ما بهترینند توی دنیا و از این بازی کنان و مربّی دیگه بهتر وجود نداره. حالا اگر نتیجه نمیگیرند که ربطی‌ به تیم نداره. وقتی‌ که مسلمانی برای دفاع از اسلام کسی‌ رو می‌کشه این فقط و فقط به دین "سکس و قتل" (یا همون "اسلام" یا به عبارتی دیگر دین یک وجب بالا و پایین ناف) مربوطه و بس! اگر که فکر می‌کنید که ما به نظرت شما اهانت می‌کنیم و دینِ اسلام چنین کاری نمی‌کنه ۲ نکته رو باید گوشزد کنم. نخست اینکه دین "سکس و قتل" (اسلام) هیچ وقت به کسی‌ فحاشی نمی‌کنه (فقط جهت خنده و انبساط
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:56
hashamdar - تهران - ایران
کارا - روتردام - هلند. دوست عزیز، کاملا با شما هم عقیده هستم، شادو پیروز باشید.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:39
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا
لنکرانی کیه که بخواد حکم اسلامی صادر کنه.این همه عالم اسلامی توی الازهر مصر و دیگر کشور‌های دنیا حکم صادر نمیکنند.انوقت خمینی و لنکرانی که حرفشون نزد اکثر مسلمونای دنیا حکم .. ملا نصرالدین رو داره برای کشتن مردم حکم صادر می‌کنند
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:58
shiraz..711 - شیراز - ایران
خدایش نیامرزه یک اشغال مزخرف کمتر بهتر.......توهین با ادیان به اسم آزادی بیان همین هست ....قابل توجه آدمای امثال این!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 17:15
Norway-104 - اسلو - نروژ
روحش شاد و یادش گرامی باد.. اسلام و اسلامیون هیچ منطقی را بجز ترور و آدم کشی در مقابل حرف حق ندارند...
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:00
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
هر چند جمهوری اسلامی ناخود آگاه به چنین خدمتی اقدام نموده است اما سود سرشار آن نصیب ماست، ایرانیانی که در پس سالیانی دراز هرگز با این دین خو نگرفتند و به زور بر آنان تحمیل شد چون قوانین این دین ضدّ انسانی‌ را با ما میانه ای نبوده و نیست و نخواهد بود، قرن بیست و یک قرنی است که اژدهای دین(تمامی‌ ادیان) هر روز ضعیف تر خواهد شد و سیطره قدرتش نیز هر روز کم رنگ تر(تا جایی که در کشوری به نام سوئیس به دلیل کمبود کشیش در روزنامه‌ها آگاهی‌ استخدام میزنند، یا از کشور هایئ دیگر کشیش وارد می‌‌کنند) . حاکمیت دین را هیچ تناسبی با آزادی نیست به خصوص دین اسلام، حاکمیت دین بزرگترین سد راه آزادیست و اینگونه بود که سکولاریسم سر برآورد تا حریفی بر این حاکمیت جهل و زور باشد، هر چند سکولاریسم نیز قادر بر دین زدائی نبوده و نیست اما از قدرت آن کاهید و آن را به پستویی راند، و این جنگ ادیان بود که بسیاری را به خاک و خون کشید و همچنان ادامه دارد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:00
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
ادامه...روی آوردن به ادیان دیگر دلیل انزجار از اسلام نیز کار نادرستیست، چیزی که بسیار در بین ایرانیان شایع گشته است(آمار چهار میلیونی از مسیحی‌ شدن ایرانیان)، بیاموزیم که دین بند است، رهایی از یک بند و به دام دیگری افتادن شایسته نیست، مسیح مگر خود دین داشت؟ مسیح مگر کسی‌ را به دین فرا خواند؟ مسیح آزاد بود و آزاد منشی را آموخت و بر دار شد، این اطرافیان چند آتشه بودند که که از خود دین ساختند و تو را به آن فرا خواندند تا رستگار(در بند) شوی.. دین ما شرف ما و انسانیت ماست، چقدر به آن باور داری و پیرو آن هستی‌(شاید باور نکنی‌ اما این دین رو به رشد‌ترین دین است). به امید روزی که تمامی‌ ملت ما از چنگال جهل و شیطانی این دین خرافی رهایی یابند و آزاد منشی را در آزاد زیستن تجربه نمایند
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:03
robo - لوس آنجلس - امریکا
این که چیزی نیست پیامبر گرامیشون هم دستور قتل شعرای عرب زبان که مخالف محمد و اسلام مینوشتن رو داده بود ، کعب ابن زهیر از ترس جونش مجبور شد پاچه خواری محمد رو بکنه که کشته نشه! کلا اسلام مخالف رو برنمیتابه ! اونوقت بعضی هموطن ها میان مینویسن اسلام دین برادریه کجا مخالف اسلام رو میکشن؟ اون از صدر اسلام و خود محمد اینهم از پیروان راستینش! تحویل بگیرید!!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 20:20
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران
mlowes - واشنگتن - آمریکا دوست گرامی! اسلام از قبل از تولد تا موقع مرگ و حتی پس از مرگش برنامه داره برای مسلمانها! حالا چرا شما فقط چسبیدید به سکس و بالا پایین و چپ و راست و پای راست به wc و پای چپ و...؟! یک داستانی هست که قبلا هم توی سایت گفته بودم. بزرگی بهمراه شاگردانش از کنار رودخانه ای رد می شد دید زنی میخواد از عرض رودخانه رد بشه و نمیتوانست! رفت آن زن را بغل کرد و به آن طرف رودخانه برد و از انجا گذشتند. پس از مدتها، یکی از شاگردانش به وی گفت استاد! شما چرا آن زن را در انجا بغل کردید؟! وی هم گفت من آن زن را در انجا به زمین گذاشتم شما چرا وی را همچنان در بغل گرفته اید؟!!! شاد و خندان باشید!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 20:04
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران
Dionysos - پارسی - فرانسه 1. دوست عزیز اولا که خوشحالم مجددا با شما همکلام میشم. حال که سر صحبت رو با من باز کردید راجع به این موضوع لازم میدونم که چندتا مطلب رو خدمتتون عرض کنم. گرامی! منظور من از آن کامنت این بود دو تا آیه بود که یکی از اونها میدونم چه آیه ای هست و اون یکی رو نمیدونم دقیقا چه آیه ای هست اگر تمایل داشته باشید میگردم و خدمتتون عرض میکنم. آیه ی اول " و چیزى را که بدان علم ندارى دنبال مکن "یعنی کسی که نمیدونه چه دینی داره و ارثی اسلام رو پذیرفته باید تحقیق کنه وگرنه نباید اون رو دنبال کنه. آیه ی دوم هم آیه ای هست که می فرماید برای انجام هر کاری ابتدا تحقیق کن ( نقل به مضمون ). طبق این دستورات هر مسلمانی برای انجام هر کاری باید اول تحقیق کنه دیگه چه برسه به پذیرفتن اسلام!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 20:30
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران
Dionysos - پارسی - فرانسه 2. اما طبق نظر شما ( که منم موافقم ) نظرات نسبی هستند. ممکنه یکی یک چیز رو خوب بدونه و کل دنیا اون رو بد بدونند! اما نظر خیلیها رو نمیشه قبول کرد و یعنی درست نیست. من خودم به شخصه بنا به پیشنهاد یکی از کاربران همین سایت یکی از کتابهای یک نویسنده ی ایرانی منتقد اسلام رو خوندم و با همین اندک مطالعه ای که از اسلام داشتم دیدم که کاملا مخالف مستندات تاریخی داره صحبت میکنه!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 20:31
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه یک آیه ی قرآن بیار که بطور صریح گفته باشه " کسی‌ که به اسلام نه میگوید مرتد است "
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 21:11
mlowes - واشنگتن - آمریکا
از مسئولین سایت خواهش می‌کنم که نظرات عدم رو یا اصلا نگذرید یا لطفا نیمه رها نکنید. اگر چه که ممکنه که خوب آپلود نشده باشه. ممنون خواهم بود. به هر صورت در مورد ۲ نکته‌ای که میخواستم بگم رو اینجا ادامه میدم. ۱. اسلام (مجددا عرض کنم محض خواند و انبساط خاطر دوستان محترم) به کسی‌ اهانت نمی‌کنه چون پیش از اینکه بخواد اهانت کنه اونها را حذف فیزیکی‌ می‌کنه. ۲. اگر کسی‌ فکر می‌کنه که اسلام به کسی‌ اهانت نمی‌کنه، لطف کنه و قرآن رو یک بار از اول تا آخر بدون تعصب بخونه ببینم باز هم این حرف رو تکرار می‌کنه یا نه؟
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 21:24
mlowes - واشنگتن - آمریکا
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران. من و تو با هم قبلاً گفتگو هامون رو انجام دادیم و به نتیجه نرسیدیم و نخواهیم هم رسید برای اینکه هر چقدر هم که آدم بهت رفرنس معرفی‌ کنه باز هم حرف خودت رو بدون هیچ پایه و اساسی‌ تکرار میکنی. علتش هم خیلی‌ واضحه. اصولاً مسلمان‌ها همشون یک بیماریِ مشابه دارن و اون هم "خود محمد انگاری" یا "خود اسلام پنداری" هست. مثلا آدم وقتی‌ که آیات تحقیرِ زنان رو هم نشونتون میده با بی‌ آبرویی و وقاحت تمام در میاید و میگید که منظور خدا/قران این نبوده که مرد باید زنش رو بزنه. منظورش این بوده که براش شکلات بخره!!!!!!!!!! و اگر آدم‌ها مثلِ من و امثال من یا دوستان خردمند بیخدای دیگر این سایت نباشن فکر میکنند که حتما چیزی حالیتونه. در صورتی‌ که ماهایی که قران رو زیر و روش رو در آوردیم میدونیم که شما‌ها حتئ یک بار هم قران رو نخوندید (منظورم از ابت
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 22:05
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران. جوابت رو مثل خودت میدم! این جنایت‌ها دستور پختش تو همون قرآن اومده!. ((با کسانى از اهل کتاب که به خدا و به روز جزا ایمان ندارند و آنچه را خدا و رسولش تحریم کرده ، حرام نمى شمرند و آیین حق را نمى پذیرند، پیکار کنید؛ تا زمانى که با خضوع و تسلیم جزیه را به دست خود بپردازند)). سوره التوبه آیه‌29. ((پس چون با کسانى که کفر ورزیده‏اند برخورد کنید گردنهایشان را بزنید تا چون.. سوره محمد آیه‌4.
جمعه 4 آذر 1390 - 02:33
amir58 - مشهد - ایران
منم بانظرات مسلمان ایرانی -شیراز موافقم.زنده وپاینده باشید
جمعه 4 آذر 1390 - 04:08
romano - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه من در حیرتم عجیب شما با سواد من مشکل دارید و با نفرتی بینظیر همیشه از اون صحبت می‌کنید من با تمام وجود خودم به این قضیه اعتراف دارم. پیش از هر چیز من حرفم را سعی می‌کنم بر اساس منطق بزنم و پیشتر به شما حق می‌دهم که مرا قبول نداشته باشید ضمنا این جواب تمام دوستان بالاست. در مورد جنایات یهود یا مسیحیت پرسیدید نه در عهد باستان (متاسفانه اکثرا مطالعه گسترده ندارید و خیلی مذهبی مطالعه می‌کنید) اصولا اسلام مسیحیت و یهودیت همه ادیان ابراهیمی هستند و دارای 75 درصد احکام و داستانهایی مانند عبادت، روزه، نذر، خواب دیدن و .. با اندک اختلاف هایی مشترک هستند و جالب است بدانید سن ازدواج دختر در مسیحیت از 9 سال الی 13 سال شروع می‌شود (در آن اختلاف است البته این دین مسیح نیست). کلمه دین بمعنای راه است کما اینکه در قرآن دینی بنام اسلام وجود ندارد و ادامه دینهای قبلی محسوب می‌شود (کما ماقبلکم) همچنین کتابی بنام قرآن بصورت واضح وجود ندارد ادامه..
جمعه 4 آذر 1390 - 04:24
romano - تهران - ایران
و بیشتر بمعنای کتاب که مجموعه دستورات ادیان قبلی را هم شامل می‌شود گفته می‌شود همینطور در قرآن گفته شده ما این کتاب را دادیم که شما بهانه نیاورید. همچنین گفته شده ما دستورات را در ادیان قبلی تمام کردیم و این تنها چیزی در ادامه این راه است بزرگترین صفت محمد در قرآن عبد و امی است یعنی نوکر و از عوام (عربی زبان خاصی است نمیتوان گفت محمد عابد است یا منظور از عوام چیز دیگریست).همچنین تنها آیه ای که در قرآن دوبار تکرار شده می‌گوید اگر مسیحی یهودی ستاره پرست یا این دین (اسلام امروز) هستید به شرط عمل نیک باکتان نباشد و بر روی این کلمه باک تاکید شده یعنی عمل نیک.دین قدیمی ترین تفکر بشر است حتی لاییزم هم بر مبنای آن بنا شده پس مادر همه عقاید بشری است و بر اساس آن همه فرهنگ بشری بنا شده از سقف کلیسای سن سیسین که خدا که بابای ریشو و قوی است تا تو حجره قم که لذت جنسی با یک حوری 500 سال طول می‌کشد.همه ادیان ریشه جنگها و نزاعها و موجه نشان دادن قدرت در طول تاریخ بوده‌اند ولی هیچ نظر قاطعی در مورد سود ادیان برای پیامبران وجود ندارد (اصلا سودی نبردند) اما در تاج اسقف مسکو تنها 1کیلو جواهرات وجود دارد.
جمعه 4 آذر 1390 - 04:25
romano - تهران - ایران
در مسیحیت گروههای متعدد تند رو داریم فقط عقل مدرن آنها را کنترل کرده که عقل مدرن اصلا جنبه لاییزم ندارد بلکه جنبه سکولار و دمکرات دارد. این گروههای تند رو از ازدواج با محارم و کودکان تا کشتن دیگران سیاهها یهودیها را شامل می‌شوند و اگر اکوسیستم ذهنی آنها مناطق فقیر دنیا بود حتما به زننده ترین شکل خود را نشان می‌دادند. همچنین در یهودیت که دیگر بحث تندروی چیز جدید نیست. بیشک بر کسی پوشیده نیست که معاون شخصی پاپ در واتیکان سفارش پسر می‌داده یا کشیشی در استرالیا به بچه‌های زیاد تجاوز کرده و .. در حالیکه مسیح به انها منع ازدواج نکرده پس آیا همه مسیحیها جنگ طلب مثل آلمان نازی یا این افراد هستند؟ کما اینکه نمی‌توان گفت تمام مسلمانان حافظ یا انشتین یهودی هستند. قدیمیترین دینی که بصورت یکتا پرستی شناخته شده دین زرتشت است و پنج دستور بودا که با اختلاف زیادی از او ظهور می‌کند در گاتهای او وجود دارد. ادیان به تعداد افراد بشر تنوع منفعت و تشخیص مصلحت دارند چون سکس پول و قدرت برای هر دو دسته با اعتقاد و بی اعتقاد مشروع است.
جمعه 4 آذر 1390 - 04:25
romano - تهران - ایران
بیشک بشر با ترس از خدا دست به خشونت بی پایان زده حال به اینکه این یک لولو خور خوره را هم از او بگیریم خوب آنکه فقیر است می‌گوید عمر کوتاه است و منافع به منهم نمی‌رسد پس می‌کشم ، تجاوز می‌کنم گور بابای وجدان مدل اسکاندیناویایی لائیک! در هر ملتی که بروید بنوعی تفکری اختراع شده که انسان را از ظلم به دیگری منع کند زمان پیغمبر اعراب با آیپد کار نمی‌کردند پس مردی عوام از قومی وحشی به آنها ظهور کرد و قوانین را به زمان آنها ارائه کرد که اصلا حجت زمانی در حال حاضر ندارند چون اصلا ملاک دین مبنای تفکر به عقل و اجرا به آن است نه سنت این حرفها زاییده آخوندهاست که نان از آن بخورند. بشر همیشه متنفر بوده و با تنفر زندگی کرده من شک دارم که اگر 10 برابر این هم بنویسم که می‌دانید جای مناسبی برای بحث نیست و می‌دانید حداقل 100 برابر این در ذهنم دارم که نمی‌توانم در این کوتاه بگویم باز شما تعمیم به جمع میدهید مثل این دوستی که مسلمانان را با تیم فوتبال مقایسه می‌کند خوب اگر فرمایش ایشان درست است تمام دنیا تیم فوتبالند چون دین دارند.
جمعه 4 آذر 1390 - 04:26
romano - تهران - ایران
اما چیزی که در نظر اول دین را برای شما تمسخر می‌کند اعتقاد به وجودیست که وجود ندارد جواب این سوال ساده است چه دلیلی برای وجودش وجود دارد و چه دلیلی برای وجود نداشتنش برای خود من دلایل وجود زیادند و من آنرا مادر کل انرژی عالم می‌بینم نه در حجره قم نه در عصای طلای پاپ در قصر واتیکان و این دقیقا همان مصافی است که مرا از یک مسلمان 200 سال پیش به این تفکر میرساند پس اگر به آن توجه کنم مرا در نقطه عقلی مناسبی نسبت به منشا دنیا قرار می‌دهد دلیلی ندارد که از خدایی که نمی‌بینم بترسم ولی دلیلی هم نمی‌بینم با این واقعیت دست و پنجه نرم نکنم و کامل نشوم دانش بمن می‌گوید شک کن و عشقم می‌گوید بی دلیل باور کن و این دقیقا نقطه چالش است که تکامل بوجود می آورد این همان است که مولوی خود را در آن حس می‌کرده و اصطلاحا طی طریق می کرده و این نقطه اختلاف طریقت و شریعت است.
جمعه 4 آذر 1390 - 04:26
romano - تهران - ایران
بگذریم من با احترامی که برای همه شما قائلم در صورت بی ادبی و فحاشی با قدرت در مقابل شما خواهم ایستاد چون دقیقا افراط است که مارا دارد عقب می‌اندازد نه اسلام. افراط ، جهل و تعصب یار قدیمی درماندگی انسان از کامیابی به درجه بالای عقلی بوده با منطق نقد کنید کلماتی مثل دین سگ کثیف تازی استفراغ عرب ماله کشی نشان می‌دهد صاحب فکرش ظرف 40 سال آینده هم ایده جدیدی ندارد. خود من در نزاع و کشاکش با خدا هستم و این ارزش دارد وگرنه خوراک و سکس و خواب که سهم همه موجودات است. این تفکر افراطی ماست که عرب سوسمار خور و ترک خر و فارس گدا و .. می‌سازد ملتی که می‌خواهد بلند شود زنده شود خودش را با همه خوب و بدش می‌پذیرد و شروع به کار می کند نه دیروز خلخای می‌کشت فردا خلخانی دیگری پیدا می‌شود مسلمان کشی می‌کند آیا شما راضی می‌شوید مطمئنا نه ما همه تن یک بدنیم و زمان زندگیمان به عنوان یک ملت خیلی دیر شده پس بیایید همدیگر را بپذیریم هرچند رغبتی نباشد بهم آغوش بی منت و پذیرش ببخشیم این بزرگترین دین دنیاست این همان عرفان ما ایرانی هاست که همه جهان را خرم می‌خواهیم چون خود عاشقیم.
جمعه 4 آذر 1390 - 04:28
romano - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا محمد 23 سال با این دین زندگی کرد و 89 جنگ کرد (این عدد را تقسیم کن بر سال) و همه این جنگها برای دفاع بود چون دین جدید در تضاد با سیستم قبیله‌ای و فقیر در قالب برده بزرگان قبیله بود (شما متاسفانه از نحوه زندگی اعراب هم نمی‌دانید حتی یهودیهای عرب و مسیحی ها هم دارای این سیستم بودند) آیاتی که در قرآن می‌بینید حمل به زمان است نه به اکنون تمام آیاتی که در مورد تعقیب وکشتار آمده بخاطر جواب شبیخونهای پیاپی بود مخصوصا به تحریک یهودیها اینکار در اعراب بسیار ریشه تاریخی دارد (قبلا هم با مسیح همین کار شد چون فکر می‌کردند دنیا سرزمین موعود انهاست و قوم برترند مثل مسلمانهای احمق خودمان) همچنین درآن زمان عده‌ای از گرویدگان به این دین جدید به مال و ناموس مردم دست اندازی می‌کردند که می‌توانید آیاتی را پیدا کنید که تاکید دارد مماشات نکن و قاطع باش یعنی محمد قصد نرمش با افراد نادرست داشته 90 درصد حرفهای زد اسلام هیچ پشتیبانی تاریخی ندارند کما اینکه نماز و روزه و شیعه و سنی نیز ریشه دقیقی ندارند. ادامه ...
جمعه 4 آذر 1390 - 08:44
romano - تهران - ایران
ادامه محمد تعدد زوج کرد که غرور بیجای عرب را در دادن دختر بشکند همین الان در ایران خودمان در روستاهای خوزستان و کردستان حتی آذرباییجان خانواده‌هایی را داریم دختر نمیدهند و اصلا هم دلیل دینی ندارد. در مورد زدن زن اتفاقا آن موقع عرب زن را چیزی جزو حشم خود فرض می‌کرد و اصلا خانواده را بدون دختر می‌شمردند و برای یک زندگی 40 ساله مفهومی نداشت که یکباره مردها دست از قدرت بردارند کما اینکه ما بعد از 1400 سال در اروپا هم داریم برای حقوق بانوان می‌جنگیم نمونه خوبش آن احمقی که چنوقت پیش بچه‌ها را در نروژ به گلوله بست مانیفست 1500 صفحه‌ای هم داده بود محمد چگونه می‌بایست به این حیوانات وحشی باستانی که زراعت هم نداشتند می‌فهماند زن چیزی هم سنگ شماست زن برای آنها وسیله عیاشی در کنار غذا بود که چندتاشم در حین زا یا جنگ قبیله می‌مردند. تمام کثافتکاریهای بعد از محمد مانند حمله به اینور آنور و قتل و دزدی و جنایت پس از محمد آغاز شد.
جمعه 4 آذر 1390 - 08:46
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
آقای محترم شما میتوانید با من به ستیز بپردازید چه باک!!نوشتم با اسلام در ستیزم نه دین دیگری چون کشور من اسیر اسلام و دگماتیسم نهفته در آن است..آنقدر مطالعه هم دارم که بدانم ۹۰ در ساده قوانین جنایتکارانه ی آن از تورات است به اضافه ی قسمتی‌ از خرافات ملایان زردشتی ((نه زردتشت)) با اختراع سلمان خیانتکار! و با پروسه ی جنایاتی که در تاریخ بشر بوده و ظلم در دنیای حیوانات --اگر خدایی هم باشد در کسوت شیطان است نه مظهر عدالت!! باز هم می‌گویم مرا با ادیان دیگر کاری نیست چرا که در همان اسرائیل فقط تورات یک بهانه است و هیچ کدام از قوانین ظالمانه ی آن اجرا نمی‌شود و مردمی ۱۰۰ در ۱۰۰ آزاد هستند این شعور در اسلامیون نیست...راه خود را بروید،همین!!
جمعه 4 آذر 1390 - 08:21
romano - تهران - ایران
ادامه محمد تعدد زوج کرد که غرور بیجای عرب را در دادن دختر بشکند همین الان در ایران خودمان در روستاهای خوزستان و کردستان حتی آذرباییجان خانواده‌هایی را داریم دختر نمیدهند و اصلا هم دلیل دینی ندارد. در مورد زدن زن اتفاقا آن موقع عرب زن را چیزی جزو حشم خود فرض می‌کرد و اصلا خانواده را بدون دختر می‌شمردند و برای یک زندگی 40 ساله مفهومی نداشت که یکباره مردها دست از قدرت بردارند کما اینکه ما بعد از 1400 سال در اروپا هم داریم برای حقوق بانوان می‌جنگیم نمونه خوبش آن احمقی که چنوقت پیش بچه‌ها را در نروژ به گلوله بست مانیفست 1500 صفحه‌ای هم داده بود محمد چگونه می‌بایست به این حیوانات وحشی باستانی که زراعت هم نداشتند می‌فهماند زن چیزی هم سنگ شماست زن برای آنها وسیله عیاشی در کنار غذا بود که چندتاشم در حین زا یا جنگ قبیله می‌مردند. تمام کثافتکاریهای بعد از محمد مانند حمله به اینور آنور و قتل و دزدی و جنایت پس از او آغاز شد و این به سازمان سازی دین مشهور است.
جمعه 4 آذر 1390 - 08:49
romano - تهران - ایران
بزرگان ما مانند مولوی و فردوسی و ......... همه سخنانی را در ستایش محمد داشته‌اند که با توجه به علم انها و نزدیک بودن زمانی بر کسی پوشیده نیست که حرفهای آنها می‌تواند جنبه حقیقت در مورد زندگی یک شخص داشته باشد. دین اسلام با مسیحیت 600 سال تفاوت سنی دارد و پیروانس دارند قرون وسطای خود را می‌گذرانند تا ته آن چکیده‌ای برای آنها بماند. بسیاری از متفکرین اسلامی معتقدند که در دین و حتی متن قرآن خواست و تحریف بشری وجود دارد. آنچه که از امثال صادق هدایت می‌بینیم تیشه به ریشه جهل و خرافه بوده نه خود درخت آنها قصد هرس داشتند. در قرآن براحتی گفته شده حجاب برای شما مفید است نگفته پدرتان را در می‌آورم آنهم برای سیاه مستهای باستانی سکس حجاز که روزی دو کیلو خرما در سرزمین گرم حجاز می‌خوردند تا مجانی ترین لذت زندگی را داشته باشند که rape زنها را در اشعار می‌آوردند که در حمله به فلان قبیله چکار چطور کردم با آب و تاب! همچنین می‌گوید زنها آزادند که حجاب نداشته باشند اگر می‌بینند مردها به آنها توجه ندارند یا از توجه افتاده‌اند (شما کسی رو دیدی اینکارو بکنه).
جمعه 4 آذر 1390 - 09:01
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
دوستان که یاد طولایی تو تفسیر و اسلام شناسی‌ دارن اگه با این آیات موافقن که خواهشاً به جای تنگ کردن فضا برای کامنت‌ها لطف کنن تو ۲،۳ خط از آیاتی که من گفتم دفاع کنن! و اگه موافق نیستید بیخودی دفاع نکنید. تو خلوت خودتون بشینید بهش فکر کنید!
جمعه 4 آذر 1390 - 09:05
kamran63 - ليون - فرانسه
romano - تهران - ایران - سرّ تا سرّ غلط نوشتی‌ !! اولا جنگهای محمد همش حمله بود و نه دفاع !! ( غزوه یعنی‌ حمله !)، در ضمن، وقتی‌ که محمد برای فتح مکّه لشکر کشی‌ کرد، این کار اسمش حمله هست، هیچ کس در حال دفاع جایی رو فتح نمیکنه ! در مورد تعداد زنهای محمد، خوب چرا این کار رو تا زمانی‌ که خدیجه زنده بود نمیکرد !؟ در واقعه جرتش رو نداشت !! چون که خدیجه...رو می‌کشید !! و با توجه که خدیجه از محمد ۱۵ سال بزرگتر بود، بعد از مرگش محمد فقط با زنهای خیلی از خودش جوانتر ازدواج میکرد، چون که یک عمر با زن پیر خوابیده بود ، و وقتی‌ که بدن یک زن جوون رو لمس کرد، دیگه مزش خیلی زیر دندونش موند !!اوج این جنون ازدواج با زنهای کم سنّ و سال هم گرفتن عایشه بود که در ۹ سالگی زن محمد شد، در حالی‌ که نه یتیم بود و نه فقیر، او دختر ابوبکر خلیفه اول مسلمین بود !!
جمعه 4 آذر 1390 - 09:09
romano - تهران - ایران
رساله‌ای شد پدرم رو درآوردید.ملاک این نیست که ما در سال 2012 میلادی راه و مسلک 14 قرن پیش را در پیش بگیریم بلکه اهمیت این دید و همه ادیان به این است که زمانی که انسانها حیوان بودند بدیهی ترین مبانی اخلاق را مانند دزدی نکن قتل نکن به زور نگیر بخشش کن برای حرفت شاهد عادل بگیر و . در بیابانهای خشک حجاز یا در میان طاعون وبا و جزام گلادیاتورها تعریف کردند. اهمیتی هم ندارد خدایی وجود دارد یا ندارد مهم ارزش است که اهمیت دارد آنچه که از چین بدون دین یا بودیزم یا اسلام باعث می‌شود به یک ارزشهای خاص در مورد عدل ازدواج و .. برسیم. آیا در کل تاریخ حتی عصر حاضر پاپ یا سید علی را دیده‌اید که به پیروان خود بگویند خون ریختن از دین دیگر از دید من و فتوای من عین کفر است خیر پس اینها دین شاه هستند آن شاهان باستان به نوعی قدرت داشتند و می‌کشتند اینها هم به نوعی دیگر فقط سوالی که اینجا مطرح می‌شود ایا تفکر بر اعتقاد برتری دارد یا اعتقاد بر تفکر 99 درصد انسانها اول اعتقاد دارند بعد فکر می‌کنند یا اصلا هم فکر نمی‌کنند که درد همه در همینجاست و در در ادیان به تعداد فراوان به فکر توجه شده.
جمعه 4 آذر 1390 - 09:13
romano - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - دوست عزیز شما پنج خط تهمت می‌زنی میخوای من تو یک پاراگراف جوابتو بدم! یعنی خدا رحم کرد شما قاضی نشدید. ضمنا دوستانی که به سواد بنده ایراد می‌گیرند من بیسوادم و شکی هم ندارم نمی‌دونم شما کسی سراغ دارید که 12 پاراگراف معادل 12000 حرف یک ضرب بدون مرور مجدد با کیبورد انگلیسی تایپ کنه و بماند تو بقیه مقالات این سایت می‌نویسم و حالا کار روزانه و سایتهای دیگه و انگلیسی و فرانسه زبون هم می‌نویسم بعد 80 جفت چشم بیاد چکش بکنه توش 3 تا غلط دیکته‌ای بگیره!خیلی خاطرتون عزیزه می‌نویسم وگرنه می‌دونید ما تو 3 خط هم بلدیم چی بنویسیم چی ننویسیم. شما بنویسید بخدا خدمتی هم به ما می‌کنید ولی مشکل اینه که اون بچه‌ای که از خرم آباد می‌یاد اینجا از صبح هزارتا بدبختی کشیده و یک جو براش امید و ایمون مونده اصلا هم نمی‌دونه سکولار می‌پوشن می‌خورن فارسی وان نگاه می‌کنه توش می‌گه عشق بر ازدواج تقدم داره پس باید تجربه بشه بعد میِ‌خواد دختر عموشو با همون آموزه‌ها و این کلمات قصار یک شکم سیری مثل من قاطی و دختر بدبختو به دلیل عدم تمکین طلاق بده نخیر ما اونجا قلممون می‌ره و خوبم می‌نویسه.
جمعه 4 آذر 1390 - 10:56
romano - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه دوست عزیز نفرت شما درست است اما از جاده حق خارج نشو شما هم همین الان دین و مرام و مسلک داری چون غم انسانیت داری حالا حرفت رو به زبون دیگه می‌زنی دشمنت دین یک مردم نیست جهل تعصب عقب افتادگیه و بعد دین متاسفانه هرکی می‌خواد با این هیولای دین درگیر بشه خودش یک دشمنی مثل اون می‌شه با همون خصوصیات. بزرگترین دشمن تعصب آرامشه مذاهب هم چیزی بجز جعل نیستند شکی هم در اون نیست ولی انسانی که جستجوگر حقه همیشه حق رو حتی خیلی کوچک باشه می‌بینه حتی اگر 99 درصد یکچیز کثافت باشه دلیل بدی مطلق اون نیست کما اینکه پیرزنی زشت و نژند دلیل بی سیمایی زیبایی زن نمی‌شه. دین محمد آش دهن سوزی هم نبود ولی این هنر عشق حافظه که بقول معروف لیلی نازیبا رو زیبا می‌بینه و زیبا توصیف می‌کنه. این دشمنت داره کارش تموم می‌شه دیگه هم شاهت زنده نمی‌شه پس خواهر من این کوله بار سنگین زندگیتو بنداز توشه جدید بردار مردم رو بسیج کن باید پوست یک گروه رو بکنیم و بهشون حالی بشه که چه کسی بچه خلف خونه پدر بوده و کی با اصل و نسبه و نا حق رونده شده ادامه...
جمعه 4 آذر 1390 - 11:26
romano - تهران - ایران
مگه ما که حالا معتقدیم چه گلی به سرمون زدن بخدا پیرمرد سنی دهاتی با پادرد دیدم تو مشهد داره تو سرمای زمستون تو کوچه بخاطر نبود مسجد نماز می‌خونه شرم لهم کرد عشقشو می‌خوای بگیری چی بهش بدی بزار خوش باشه بدبخت که از زندگی که خیری ندید و یک عمر کشاورزی کرد اینهم آخرش عاقبت خودته و منه. دیگه بساط کاسه لیسی دینی هم تو این مملکت مرد خیالتون تخت. ما صبح تاشب داریم لجن بهم می‌ریزیم در حالیکه درد جای دیگست (خودت منو به مبارزه می‌طلبی واقعا این اونیه که می‌خواستی؟). کوله روبنداز بارش برای شونه‌هات سنگینه و کهنه شده اگر رهای شدی پس پیرو حق باش رها باش نفس بکش بزار روحت قدرتشو نشون بده نه اسیر بار سنگین عمرش کن. دنیا از نفت این حرامیها دست کشید ما هنوز داریم تو دوران لیاخوف و شاه به قبرش نور بباره خمینی چه غلطی کرد سیر می کنیم. خانم محترم موج نابودی اینها رو راه بیاندازید برن گمشند هرکی به سهم خودش بسه افسردگی شما که فکر می‌کنی آدم شجاعی هستی باید دجال بفهمه که ارباب بودی هرکی در هر موقعیتی در هر نقطه زمین یادتون میاد 88 چه قدرتی جمع شد؟ باید متمرکز بشیم مثل نور لیزر تفرق قدرتمونو کم می‌کنه.
جمعه 4 آذر 1390 - 11:27
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
mano - تهران - ایران. شما الان به خیالت جواب منو دادی؟ تهمت!؟؟ تو یا تبت خیلی‌ بالاست یا فشارت خیلی‌ پایین! مسخره ‌ست! اینا آیه‌های صریح قرآن محمده! برو یه دوری تو قرآن بزن! تو فرهنگ عامیانه این چیز‌هایی‌ رو که تعریف کردی(بچه خرم آباد و دختر عموش و سکولاریسم) میگن ننه من غریبم بازی! فکر کنم یا شما زنگ رو اشتباه زدی یا من توقع بیجا داشتم! به رمان نوشتن ادامه بده اتفاقا به اسم کاربریت هم میاد!
جمعه 4 آذر 1390 - 12:02
mlowes - واشنگتن - آمریکا
۲ نکته. ۱. محمد یک پدفیل بود. لطفا به لینک زیر بروید و تعریف پدفیلیا را بخوانید. https://en.wikipedia.org/wiki/Pedophilia. ۲. رومانو - تهران - ایران. واقعاً خودت میفهمی چی‌ میگی‌؟ تو هم مثل همون مسلمان ایرانی یک سری چیزا رو کردی توی سرت (کردن توی سرت) و حتا نمی‌خوای برای یک بر هم که شده راجع بهش فکر کنی‌. البته من این رو میفهمم که اندیشیدن کار هر کسی‌ نیست. بعضی‌‌ها توانایش رو ندارن. البته هیچ ربطی‌ به بهره هوشی نداره بلکه ربط داره به این که چقدر دوست داشته باشی‌ که واقعیات رو ببینی‌. به هر صورت، همین که کلی‌ می‌نویسی که زنبارگی‌های محمد و حتی تجاوزِ محمد به آمنه رو توجیه کنی‌ خودش نشونگر اینکه خودت هم میدونی‌ که یک جای کار بدجوری میلنگه. واقع بین باش! واقع بین! حقیقت اونقدری هم که فکر میکنی‌ ترسناک نیست
جمعه 4 آذر 1390 - 12:11
Dionysos - پارسی - فرانسه
مسلمان ایرانی - شیراز - ایران، گرامی ،جای هیچ شکی نیست که در قرآن ایاتی هست که به نیکویی و خوبی کردن امر می کنه. اما ایات دیگری هم هست که دوست عزیز freedom مثال زدند. بعضی از ایه های قران به برده داری اختصاص داده شده و بعضی از ایات هم به زنان. این ایات برده داری و جنگ و مرگ شاید از نظر شما بهترین نباشه، اما مساله سر اینه که یک مسلمان معتقد به جزئ جزئ قرآن طبیعتا قرآن رو مقدس و سخن الله می دونه، و کلام مقدس از نظر یک مسلمان معتقد نباید گزینش بشه و تمام ایات بهترین و برترین کلام هستند و باید بهشون احترام گذاشته و عمل بشه. مسلمانی که قران رو کلام مقدس الله می دونه و می خواد خط به خط اون رو عمل کنه دیگه براش کمتر بهتر وجود نداره و آیات قران رو گزینش نمی کنه.
جمعه 4 آذر 1390 - 12:19
Dionysos - پارسی - فرانسه
romano - تهران - ایران و مسلمان ایرانی گرامی، این سوال برای خیلیها پیش اومده که اگه واقعا شما مسلمانها معتقد به مقدس بودن کلام الله هستید و الله در هیچ چیزی خطا نمی کنه چرا ایات رو به دلخواه گزینش می کنید؟ اسلام فقط قران نیست سنت پیامبر و شرع هم هست. پس قوانین دیگری هم زندگی مسلمانها و آزادی انتخابشون رو محدود می کنه. برا ی همینه که اسلام برای ریز و درشت زندگی مردم قانون صادر کرده و حق انتخاب رو ازشون سلب کرده. مساله اینجاست که تاریخ اسلام توسط خود مسلمانان از پایان قرن نهم میلادی به بعد نوشته شده یعنی حداقل دویست سال بعد از مرگ پیامبر اسلام. اگر دروغ و جعل تاریخ و حدیث شده ربطی به غیر مسلمانان نداره، چون هیچ غیر مسلمان مورخی نه تنها در قرن هفتم میلادی بلکه چند قرن بعد هم صحبتی از محمد نکرده و جز خود مسلمانان کسی از زندگی و نحوه غزوه هاش اطلاعی نداشته. فکر دشمنی غیر مسلمانان با اسلام و جعل تاریخ توسط آنها بی اساسه.
جمعه 4 آذر 1390 - 12:29
Dionysos - پارسی - فرانسه
romano - تهران - ایران، اکثر یهودیهای عربستان در یمن زندگی می کردند و مکه نفعی برای اونها نداشت که به محمد شبیخون بزنند یا دیگران رو تحریک کنند. مردم مکه کارشون بازرگانی یا پرورش شتر و برده فروشی بود و بین شمال و جنوب عربستان در رفت و آمد بودند. مردم یمن و اردن که همه مسیحی و یهودی بودند به زور مسلمان شدند و مورد حمله تازه مسلمانان قرار گرفتند. چرا؟ چون معادن یاقوت و آهن در یمن بود!!! و اردن هم جای خوش اب و هوایی بود و زنان آزادی داشت!! بهتره تاریخ و باستان شناسی کل عربستان باستان رو مطالعه کنید تا تاریخ اسلام رو.
جمعه 4 آذر 1390 - 13:33
romano - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا دوست عزیز شما درست می‌گی اینهم جوابت در یک خط ضمنا ما به مادرمون از بچگی می‌گفتیم مامان نه ننه لطف بفرمایید ادب کلام شخص تحصیلکرده رو حفظ کنید. ما این ادبیات را خیلی وقت زمان کودکی تجربه و ترک کردیم. از صبوری شما تشکر می‌کنم.
جمعه 4 آذر 1390 - 15:10
romano - تهران - ایران
Dionysos - پارسی - فرانسه دوست عزیز وقتی کسی فوت می‌کنه میراثش همونیه که باقی می‌گذاره نه محمد نه عیسی نه مارکس نه هیچ بنده خدای دیگه مسبب وقایع بعد نیستن و اصل قانون آنچیزیه که نوشته شده باقی میشوند پیروان و پدید آورندگان قوانین مصادره به نفع کنندگان زمان بیشک دین امپراتوری زر و زور و تزویر در جهان راه انداخته ولی شما نمی‌توانید بگویید بودا بد موسی بد محمد بد عیسی بد چون تنهایی به قاضی رفته‌اید بحث من اینه وگر نه وکیل مدافع دین نیستم به چیزی اعتقاد دارم اینقدر هم عقل دارم کی با دو کلمه مجاب می‌شه و کی مثنوی 70 من هم براش کافی نیست در دین قوانین مسخره وجود داره بله وجود داره شکی نیست ولی چیزهایی هم برای مردم باستان وجود داشته دین محمد تحریف شده اتفاقا یکی از بیشترین تحریفها رو این دین داره قوانین قرآن رو بخونید بینهایت تضاد می‌بینید ولی همش که اشتباه نیست و بحث من اینجا یک نفر نیست یک جامعست که دارن با اینها زندگی می کنند ازدواج می‌کنن شما تیشه می‌زنید ولی چیزی جاش نمی‌کارید اونور نشسته‌اید دارید بیانیه صادر می‌کنید. ادامه .. تمنا می‌کنم بخوانید...
جمعه 4 آذر 1390 - 15:14
romano - تهران - ایران
همین امشب از یکی از شاگردهام یک نامه گرفتم که بخونید به چیزهای ناراحت کننده این سایت می‌خندید فرض کن دختری در حد رتبه بالای کنکور (اگر در کنکور شرکت کند) برای اعتیاد پدر تن فروشی اجباری کرده و 2 هفته در کوچه باید ببینیم فردا چه خاکی بسرمان کنیم.شما برایتان عکس بلاگر دختر مصری جالب است من الان کیسی را دارم که دختر پسر نو جوان روی بدن هم اسم محمد و علی و .. نوشته‌اند و درحال سکس هستند و این فیلم پخش شده بوده خود اطلاعات جلویش را گرفته و بچه بدبخت بی عقل از فشار ظلم به همچین کاری دست زده قاضی احمق...(همینقدر می‌توانم بگویم)بخدا نمی‌دانید ما اینجا چه وضعی داریم تمنا می‌کنم کمکی نمی‌توانید بکنید عقاید شخصی را برای خودتان نگه دارید چون نسل جوان بدجوری به بیابان خورده خانم ستوده که می‌بینید که در زندان هستند فقط برای کیسهای اعدام که نیستند اینها صدها پرونده داشته‌اند ماننداین بفهمید این عکس وبلاگر مصری نیست ما در شرایط وحشتناکی هستیم اینجا آبستنی یک دختر کم سن مساوی بامرگ از طرف پدر و برادران است بفهمید نمی‌توانیم دهنمان را باز کنیم بگذارید این یک قدر اعتقاد نیم بند مردم باقی بماند ادامه...
جمعه 4 آذر 1390 - 15:25
romano - تهران - ایران
ادامه . اخباری را که می‌خوانید دقیقا اول از فیلتر اطلاعات می‌گذرد! فجایعی 10 برابر اینها در ایران داریم کافی است با یک پلیس آگاهی آشنا صحبت کنید اینها دو منقل تریاک برای مردم دارند یکی برای آنهایی است که اخبار نمی‌خوانند یا بیسواد هستند که همان مواد واقعیست و زیر نظر خود سپاه و اطلاعات است و دیگری این اخبار روزانه قتل و . است که برای شما و ما می‌افرینند (دقیقا همین واژه) تا شما مثل تریاکیها که پای منقل نق می‌زنند و می‌گویند چه خونه زندگی داشتیم بنشینید و ناله کنید اینها این را می‌خواهند و برنامه ریزی دقیق می‌کنند مشاوران زبده روسی و چینی هم دارند! فقط یک کلمه بشما بگویم که تنها یک مورد قاتل معروف بیجه از زیر دست اینها در رفت که اگر یادتان بود مال مدتها قبل بود و بعدها صدایش در آمد. تمنا می کنم حرف مرا بفهمید نه این دوست ما فکر می کند ما اینجا ننه من غریبم اسلام می‌کنیم. مردم فعلا به این اعتقاد نیم بند نیاز دارند! تمام
جمعه 4 آذر 1390 - 15:33
Dionysos - پارسی - فرانسه
romano - تهران - ایران، چرا فکر می کنید اگه ما در باره اسلام حرف نزنیم تا ضربه ای به اعتقاد نیم بند مردم نخوره مشکلات حله؟ تناقضهای رفتاری و فکری به قول شما اعتقادات مذهبی نیم بند معجزه خواهد کرد؟
جمعه 4 آذر 1390 - 20:08
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
romano - تهران - ایران. بله و خوشبختانه مشکل جامعه پیدا شد! این فجایع که خدرت گفتی‌ حاصل اسلام محمدی نیست!؟ نه ما باید بگذاریم این خزعبلات به اندازه کافی‌ تو گوشت مردم بره و زندگی‌ ایران و ایرانی‌ رو بیشتر از این به گند بکشه تا نون آقایون همچنان در روغن بمونه! مشکل ما همین آیات شیطانی که نه حتی خودت جرات نمیکنی‌ در موردش صحبت کنی‌ و بلکه داری تمنّا میکنی‌ که ما هم اشاره‌ای بهش نداشته باشیم! الان میتونی‌ همچنان به مامان غریبم بازیت ادامه بعدی! راحت باش! ؛)
شنبه 5 آذر 1390 - 03:09
Dionysos - پارسی - فرانسه
romano - تهران - ایران، مقاله روی همین سایت رو راجع به دزدی یاقوت در ایران بخونید لطفا، وقتی یاقوت 81 قیراطی هشت میلیارد تومان باشه! داشتن یک معدن یاقوت معادل با شاه شدنه!!! یمنی های یهودی صاحب معدن یاقوت و آهن بودند!!! و بارها مورد حمله راهزنان حجاز قرار گرفتند. علاوه بر اون تجارت دریایی سود کلانی نصیب یهودیها می کرد برای همین حرص و طمع تازه مسلمانان جان خیلی از یهودیها رو در یمن گرفت و بازماندگان یا برده شدند یا مسلمان!! شبیخون زدن یهودیها و مسیحیان و کفار به محمد و پیروانش داستان سازی برای توجیه نسل کشی غیر مسلمانان و به یغما بردن ثروتشون بود. همون کاری که با ایرانیها کردند و می کنند. امروز باستان شناسی پته همه دروغگوها رو روی آب ریخته!! البته برای درک این مسائل لازم نیست حتما کتابهای باستان شناسی خوند. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.
شنبه 5 آذر 1390 - 12:50
felora - تهران - ایران
اسلام و قران را باید با تقسیر مجدد, از خرافات و تحریفات تاریخی پاک نمود ( دکتر شریعتی) 35 سال پیش
شنبه 5 آذر 1390 - 17:10
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
felora - تهران - ایران. باور کن ماهیت اسلام با این چیزها گره خورده همونطور که دوست عزیزم Dionysos گفت قرآن شامل یک سری حرف خوب برای جلب توجه مردم و بقیه‌اش فقط برای فتح جهان و زراندوزی بوده و بس! البته همین که اعتقاد داری اینا خرافات خودش نشونهٔ خوبیه..چون خیلی‌‌ها با الهام از این آیات شیطانی خون‌ها ریختن و زنان و کودکانی رو به بردگی بردن که بازماندگانشون الان ادّعای مسلمانی و سید بودن می‌کنن!
یکشنبه 6 آذر 1390 - 05:54
felora - تهران - ایران
1_نمیشه گفت کاملا خرافاته درسته غیر واقعی به نظر میرسه ولی منم مثل شریعتی معتقد به تفسیر مجددم! افراط وتفریط" مثل تعصب, چشمهای ادمهارو نسبت به واقعیت تار میکنه ! چیزی که در" همه ادیان" متاسفانه دیده میشه همه دینهای به اصطلاح الهی ویا دینهای ساختگی فکر بشر و حتی مکتبهای مادی کهنه ونو و .... هیچکدوم بدون ایراد و اختلاف ونقطه ضعفهای کوچیک و بزرگ نیست و کامل هم نیست . باید قبول کنی که خود تاریخ هم با دروغ و تحریف واقعیت برای ما رقم خورده . پس نمیشه کتابهای دینی خرافات و دروغ ولی تاریخ همه اش راست باشه / هیچی صد رد صد نیست ..
یکشنبه 6 آذر 1390 - 17:10
felora - تهران - ایران
2 - ادمها هر چقدر باهم بجنگن ولی با فطرت خودشون نمیتونن جنگ کنن ! گاهی باید نه سیاه بود ونه سفید .. خاکستری هم رنگی برای ماست !
یکشنبه 6 آذر 1390 - 17:21
Dionysos - پارسی - فرانسه
felora - تهران - ایران، حالا چه کسی باید قرآن رو تفسیر کنه؟ چند نفر تفسیر کنند؟ برای چه کسی تفسیر کنند؟ مثلا آیه کتک زدن زن و زن آزاد و برده رو شما به عنوان یک زن چه جوری معنی می کنید؟ مجتهدها رو چه کسی انتخاب کنه؟ اصلا چرا مجتهد انتخاب کنند؟ مگه مردم به بلوغ فکری نرسیدند؟ از کجا معلوم یک مجتهد به بلوغ فکری رسیده باشه؟ شریعتی مگه عقلش پاره سنگ بر می داشت که نمی تونست معنای یک آیه ساده قران رو بفهمه حتما باید هفت بار دور سرش می چرخوند بعد فرو می داد؟ مردم بالغ و سالم فکر نیاز به قیم ندارند. شریعتی بالغ نبوده حتما!!.
یکشنبه 6 آذر 1390 - 18:39
felora - تهران - ایران
Dionysos - پارسی - فرانسه- یواشتر....... چقدر داد میزنی گوشم کر شد! خودت کم مونده منو بزنی ها ! منم همیشه گفتم چیزهایی مثل کتک زدن و قانون ارث و نگهداری بچه بغد از طلاق و داشتن زن صیغه ای و یا 4 تا زن و چرت و پرت هایی شبیه همینهاست که کامل نبودن اسلام و زیر سوال میبره . شریعتی بیچاره تا اونجایی که متونست و فهم و درکش میرسید مثبتها " رو در کتابهاش توضیح داده و از انتقادهاش هم متاسفانه جوابی نگرفته وحتما یه جاهایی کم اورده که این حرف و زده .. باور کن الان دیگه همه کم اوردیم ! مشکل ادم بالغ وسالم نیست ! مشکل بیماریه که دکتری براش نیست..
دوشنبه 7 آذر 1390 - 18:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.