حکایتی از رضا شاه پهلوی

حکایتی از رضا شاه پهلوی

میگویند  وقتی رضا شاه تصمیم گرفت بانک ملّی را تأسیس کند برای بازاری ها پیغام فرستاد که از بانک ملّی اوراق قرضه بخرند. هیچکدام از تجّار بازار حاضر به این کار نشد. وقتی خبر به خانم فخرالدّوله، مالک بسیار ثروتمند، خواهر مظفّر ادین شاه  و مادرمرحوم دکتر امینی رسید به رضاشاه پیغام فرستاد  که مگر من مرده ام که می خواهی از بازار  پول قرض کنی ؟ من حاضرم در بانک ملّی سرمایه گذاری کنم. و به این ترتیب بانک ملّی با پول خانم فخرالدّوله تأسیس شد.
 
یکی از قوانینی که در زمان رضا شاه تصویب شد قانون روزهای تعطیلی مغازه ها و ادارات بود. به این ترتیب هر کس به خواست خود و بدون دلیل موجّهی نمی توانست مغازه اش را ببندد. روزی رضاشاه با اتوموبیلش از خیابانی می گذشت  که متوجّه شد مغازه ای بسته است. ناراحت شد و دستور داد که صاحب آن مغازه را پیدا کنند و نزد او بیاورند. کاشف به عمل آمد که صاحب مغازه  یک عرق فروش ارمنی است. آن مرد را نزد رضاشاه آوردند. شاه پرسید:   پدر سوخته چرا  مغازه ات را بسته ای؟

مرد ارمنی جواب داد قربانت گردم امروز روز قتل مسلم بن عقیل است و من فکر کردم صلاح نیست دراین روز عرق بفروشم. شاه دستور تحقیق داد و دیدند که حقّ با عرق فروش ارمنی است. آنوقت رضا شاه عرق فروش را مرخص کرد و رو به همراهانش کرد و گفت:
"در این مملکت یک مرد واقعی داریم آنهم خانم فخر الدوله است و یک مسلمان واقعی داریم آنهم قاراپط ارمنی است."

+565
رأی دهید
-31

smile_with_flowers - ونکوور - کانادا
روحت شاد چه خدمت بزرگی‌ به این ملت کردی :) دمت گرم عرق فروش :)
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 05:53
khosh bavar - يزد - ايران
حرف حساب جواب ندارد ! پس روحت شاد باد !
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:08
zoraghe andishe - بجنورد - ایران
روانت شاد باشه ای بزرگ مرد ایران زمین.نام تو تا همیشه در تاریخ این سرزمین میدرخشد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:25
mohsen2011 - تهران - ایران
سلام ،درود بر رضا شاه ، به اوو می‌گفتند مرد ، نه به سید علی‌ خامنه‌ای ریا کار دغل باز، همیشه میگم خدا رحمتت کنه رضا شاه.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:44
romano - تهران - ایران
والا ما بچه بودیم تنها اختلاف بین خودم و دوست ارمنیم در مدرسه یک چشم لوچ بنده خدا بود و مثل سگ و گربه از صبح تا شب باهم کشتی می‌گرفتیم دوست میشدیم دعوا می‌کردیم (البته برادر بزرگش خیلی قلدر بود منو همیشه می‌زد) تو خیابون هم با هم با بچه‌ها هندونه می‌خوردیم تفنگ ساچمه‌ای دوچرخه بستنی قیفی پاک و آلوچه تیرکمون و بادبادک و مادربزرگش کلی به مادرم بافتنی یاد داد چون مادرم جنوبی بود یاد مادر بزرگش بخیر زن خوبی بود همیشه با کت کاموایی عینک ته استکانی سینه‌های گنده و خیلی وقتها هم مادرم رو نصیحت می‌کرد یا با یک سبد کوچولوی سبزی خوردن. خدا رحمتش کنه ویگن اصلا من تا سال 72 حتی به ارمنی بودنش فکر نکردم برادرش که کارو که شاعر خوب و مبارز معروفی بود اصلا نمی‌دونستیم یعنی چی فقط بازی معنی می‌داد همه یکجور بودیم همه حال می‌کردیم. پارچه فروش یهودی هم خیلی بچه بودیم داشتیم دوره‌گرد بود (یک دوره کوتاه یادم میاد کی یادش میاد این چیزا) یک مرد پیر با لحجه باحال سر زنها رو خوب شیره می‌مالید. بهترین دوست خدمتم هم یک بهایی بود.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:01
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
اوریانا فالاچی در مصاحبه با شاه فقید--- هنگامیکه شاه فهمید اوریانا به خدا هم معتقد نیست با خند ه گفت شما هم مثل پدرم هستید!! کسیکه میتواند در دوره سیاه بعد از قاجاریه کشف حجاب کند بزرگترین گام پس از ورود تازیان زن ستیز بوده و یک ایرانی راستین آنرا پاس می‌دارد! متاسفانه شاه فقید آن فرایند را ادامه نداد وگرنه سرطان اسلامی ۱۳۵۷ ..انقلاب اسلامیون و مارکسیستهای اسلامی نبود!!!!!!!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:54
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
خبر جدیدی نیست. در خفا مشروب بخور. تریاک و زنا . دروغ . دزدی کن.بعد از آن برو تو مجلس ایران و فحش بده به دشمنان اسلام. شیعه مسلمان یعنی‌ این. یک شیعه و مسیحی‌ توی قطار بودند. مسیحی‌ به شیعه مشروب و سوسیس خوک تعارف می‌کند. شیعه می‌‌گوید. تشکر من شیعه هستم- مسیحی‌ گوید. مشروب نمینوشی . سوسیس خوک نمی‌خوری. تازه ادعا هم می‌‌کنی‌ مسلم هم هستی‌.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:09
manam_h - هلسینکی - فنلاند
واقعا حرف بجای بود اون زمان همونا مسلمان بودن حالا تو اون کشور به اون بزرگی‌ که همه داد از اسلام میزنن مسلمان نیست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:13
seven11 - بوداپست - مجارستان
یک گوساله واقعی هم داریم که اسمش احمدی نژاده.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:37
Dara va sara - پرت - استرالیا
و به حق که...تاریخ معاصر ایران به اندازه انگشتان یک دست شما وطن پرست نداشت. که یکی از انها این ابر مرد بود. او زمانی ایران را تحویل گرفت که در فقر و یدیختی . دزدی و بیسوادی غوطه ور بود. و زمانی سر به بالین نهاد که دیگر یک کارگر شرمنده زن و فرزند خود نبود..پس تف به شرف ان رجال که کاری کردن که کارگران هر شب شرمنده لقمه نانی باشند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:51
feminism - لندن - انگلستان
زنده یادت ای مرد بزرگ !
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:13
shamamai - کوردستان - ایران
و دیگه ایرایها از جمله خوزیها آذریها کوردها بلوچها ترکمنها حق زیست و رای ندارن .و دستور داد به قتل و عام و تبعید بزرگان این قوم مبادا حق و حقوق خود را بدانند و خدای ناکرده باعث بی رونق شدن بازار آن پدر و پسر شود
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:33
ali1111 - تهران - ایران
آیا در آن زمان در هیچ کشور پیشرفته تری سران مملکت مردم را پدر سوخته و یا.. می‌‌خواندند؟ سیستم حکومتی ما از اول مشگل دار بود که عاقبتمون این شد. البته در حد لیاقت مردم بود. مگه این همه در تمام کشورهای پیشرفته سخت و ساز میکنند مردم، آن حاکم وقت را انقدر پرستش میکنند؟ هر کس کاری برای مردم و کشورش کرده وظیفه‌اش بوده.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:14
morteza-bikhial refigh - گرگان - ایران
باز شاه پرستای بیچاره ازون حرفا زدن.. چقدر شما حفره های روانی تو وجوتون دارین.. بابا بخدا من از رضا شاه بهترمملکت می سازم فقط پولش باشه...شما که از سیاست چیزی نمیدونین.. اون فقط قلدور بود و با اقتدار و وطن پرست .. اما شخص با سوادی نبود!!!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:53
Dara va sara - پرت - استرالیا
ali1111 - تهران - ایران...iهمینکه صحبت مقایسه این ابر مرد میشه. یه عده سنگ مغز ملا صفت . ایشان را با کشورهای پیشرفته مقایسه میکنند. و وقتی نوبت این ملا جماعت دزد صفت میشه. ایران را با عراق و افغانستان مقایسه میکنند. تقصیر پرستش نیست. تقصیر عدم تفکر . تقصیر عشق به خیانت به ایرانه. تقصیر صفت عرب زدگی شماهاست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:39
Aryamehr babak - تهران - ایران
درود درود درود بر روح پر فتوحت ای ایرانی اریا رضا خان پهلوی -ولعنت بر پسر بی غیرتت که با اون زن جادوگر و افریته اش از ترس جونشون فرار کردن واین مردم را به ذلت خواری انداختن
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:12
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
روحت شاد رضاخان ،‌ای کاش بودی و گوشه این اخوندا را میکشیدی :( خدا بیامرزت . اون مرد واقعی‌ خودت بودی .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:30
bawafa1385 - هامبورگ - المان
من اعتقاد دارم وفکر میکنم اگر قرار باشد ما ایرانیها از این سرگردانی و دربدری های احتماعی نجات پیدا کنیم باید چندین مورد مهم اجتماعی در فرهنگ ما نهادینه شود و همانند ملل مترقی وپیشرفته جهان نه تنها بان فرهنگ عادت کنیم بلکه باید حزو واجبات زندگی روزمره ما باشد.یکی از ان موارد فرهنگ قدر شناسی بر اساس قوه تفکر وتعقل شخصی میباشد.من فکر میکنم ما ایرانیها باید شخصا بر اساس قوه فهم وشعور ودرک شخصی و مطالعه اثار نویسندگان بیطرف بیاموزیم و یاد بگیریم چه کسانی و با چه امکاناتی برای وطن ما خدمت کردند و تاریخ سازان واقعی و بی ریا وطن ما چه کسانی بودند. ما باید بیاموزیم و به نسل های اینده ما هم با منطق و دلایل کافی خدمتگزاران واقعی وطن ما را بانها نشان دهیم و بر عکس خائنین و سر سپردگان و متجاوزین بحقوق حقه ملت را هم مانند یک مربی وظیفه شناس بانها بیاموزانیم. ما برای رسیدن بترقی واقعی اجتماعی باید بدور از هر گونه تعصب تنها با کمک خرد خود بخدمتگزاران واقعی خود ارج گذار باشیم. تا زمانیکه صمیمانه این مطلب را نیاموزیم روزگار ما بدتر از این خواهد بود
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:35
kamran63 - ليون - فرانسه
رضا شاه سرشار از نبوغ بود، و جرأت و شهامت، پسرش هیچ کدام از این خاصیّت‌ها رو نداشت، ولی‌ بسیار با سواد بود، و بدبختانه تا حدود زیادی خرافاتی !! نتیجه کار هر دو رو هم که دیدید ! اولی‌ با تقریبا هیچ و دست خالی‌ ( نگاه کنید به درامد نفتی‌ ایران در زمان رضا شاه )، کشور رو از سلسله منحوس قاجار به پیشرفت رساند، و دومی‌ یک کشور در حال پیشرفت را به انقلاب اسلامی !!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 12:07
hovakhshatare - تهران - ایران
morteza-bikhial refigh - خوبه که لااقل به وطن‌پرست بودن این مرد معترف هستی. قلدر بودن و وطن‌پرست بودن خیلی بهتر از ادعای مسلمانی کردن و وطن‌فروش بودنه. این وطن‌فروش‌ها توی سی سال بلایی به سر این مملکت آوردن که توی تاریخ چندهزارساله‌ی این سرزمین بی‌سابقه بوده و حالا همه‌ی دنیا به چشم تروریست‌های وحشی و آدمکش بهمون نگاه می‌کنند و ازمون انگشت‌نگاری می‌کنن و از ما تنفر دارند. حالا حساب کنید اگر به جای حکومت 50 ساله‌ی خاندان پهلوی هم جمهوری اسلامی روی کار بود الان چه وضعی داشتیم! در زمان شاه ایرانی احترام و عزت داشت و به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا سفر می کرد و مهم‌ترین و قدرتمندترین کشور منطقه بود، اما حالا چی هستیم؟!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 12:47
ايدين - کرج - ایران
یه کلامم از ساندیس خورهای دستمالچی!خوب اقایان دستمال رهبر چلاق شما چه غلتی کرده یکی شو اگه هست بگید؟رضا شاه ما ایرانیها را که هم تیپ افغانیها یا اعراب بودیم به تیپ امروزی در اورد و مبلمان و زندگی اروپایی به خانه هایمان ! ولی تیپ این بچه بسیجی های حال بهم زن درست مثل عقب افتاده ها پیرهن رو شلوار ریش مثل عربها
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 13:07
ali1111 - تهران - ایران
. دارا و سارا - پرت - استرالیا. عزیز دل‌ فکر می‌کنم شما که در استرالیا هستی‌ آنقدر یاد گرفته‌ای که تحمل عقاید دیگران را داشته باشی‌( تا جایی که توهین به کسی‌ نباشه)...این انتقاد من چه ربطی‌ به عرب پرستی‌ داره؟!! تویی که اینقدر ایرانی‌ پرست هستی‌ لاقل چرا نمیری ایران مبارزه کنی‌ برای عقایدت؟
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 13:59
feminism - لندن - انگلستان
یاد دوستانِ نیکو مرام ارمنیم در تهران خوش باد ، خیلی دوستشون دارم .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 14:28
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
روحش شاد و نامش جاودان، مردی بزرگ که ملتی نمک ناشناس، خرافاتی و متحجر را از دره سیاهی‌ها به دوران روشنایی هدایت کرد. درود و سپاس بیکران بر خاندان وطن پرست پهلوی
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:42
piki82 - تورین - ایتالیا
ali1111 - تهران - ایران. اینهمه خدمت کرده...ایران رو آباد کرده ...بعد شما گیر دیدی به اینکه تکه کلامش پدرسوخته بوده ???? عجیب هست واقعا !!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:14
piki82 - تورین - ایتالیا
ali1111 - تهران - ایران. اینهمه خدمت کرده...ایران رو آباد کرده ...بعد شما گیر دیدی به اینکه تکه کلامش پدرسوخته بوده ???? عجیب هست واقعا !!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:14
ensanam arezoost - خارگ - ایران
شاه سازندگی،توسعه و پیشرفت...روحش شاد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:35
shahram khosh maram - تهران - ايران
قسمت اول: ما دو تا فخرلدوله معروف داریم. یکی دختر ناصرالدین شاه که شاعر بود و از معدود زنان تحصیل کرده ایران در آن زمان. داستان امیر ارسلان از کارهای اوست. متأسفانه در جوانی فوت کرد. اشرف فخرلدوله، دختر مظفرالدین شاه قاجار هست. آدم خیری بوده و مسجد فخرلدوله تهران را ساخت. من در درست بودن متن بالا شک دارم. تأسیس بانک برای ایران اولین بار در زمان ناصرالدین شاه پیشنهاد شد ولی در ساله ۱۲۸۵ در زمان مظفرالدین شاه مجلس تصویب کرد و با استقبال مردم، تجار و صرافان مواجه شد و کلی‌ پول هم جمع‌اوری شد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:53
shahram khosh maram - تهران - ايران
قسمت دوم:به علت جنگ اول و اوضاع سیاسی ایران در زمان احمد شاه این طرح به تعویق افتاد تا ساله ۱۳۰۶ که مجلس دوباره آنرا تصویب کرد و در ۱۳۰۷ بانک ملی با کارشناسان آلمانی راه افتاد. متن بالا جوری نوشته شده که انگار تاسیس بانک فکر رضا شاه بوده و پولش را هم فقط فخرلدوله تامین کرده. متأسفانه مدتی هست در اینترنت و ایمیلها مطالب غیر مستند تاریخی و جعلی پخش میشود که به نظر من صحیح نیست و به پیشرفت علمی و فرهنگی‌ کمک نمیکند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:57
shahram khosh maram - تهران - ايران
قسمت سوم: به نظر من بهتر هست واقعیت را گفت آنطور که هست. رضا شاه خدمات زیادی در دوران حکومتش به ایران کرد به ویژه در دوره اول حکومتش که گروهی از بهترین روشنفکران ایران را در اختیار داشت مثل تقی زاده، داور، تیمور تاش. قبل از انقلاب تلاش زیادی شد که همه کارها فقط به رضا شاه منسوب شود و نقش روشنفکران اطراف رضا شاه به ویژه تیمورتاش و داور و فروغی به شدت نادیده گرفته شود. بعد از انقلاب هم سعی شد که که به شدت به رضا شاه حمله شود و به همین دلیل باز هم نقش روشنفکران اطراف رضاشاه نادیده گرفته شد. به همین دلیل متأسفانه ما کتابهای بیطرفانه زیادی در مورد رضا شاه و به ویژه اطرافیانش نداریم. رضا شاه نقش اساسی در ایجاد امنیت در ایران داشت و به نظر من اگر او نبود امنیت ایران و یک پارچگی ایران به شدت به خطر میفتاد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:02
massoudoslo - اسلو - نروژ
وحشتی که رژیم ایران از علاقه و تمایل مردم به شاه و سلطنت دارد از هیچ چیز دیگه نداره چونکه ایران از اعماق پیدایش پادشاهی و سلطنتی بوده و به یاد دارد . خودم نوع حکومت مردم بر مردم رو میپسندم اما این را هم میدونم که زمان شاهنشاه آریامهر و با زمان سید حجت السلام خامنه ای اصلا قابل مقایسه نیست. مرحوم پدر شاه هم تا آنجا که توان فکری و اعتقادی داشت برای ایران کار کرد و هرگز خودش و پسرش به این اندازه امروز ظلم و خفت بار ملت ایران نکردند .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:30
shahram khosh maram - تهران - ايران
قسمت چهارم: اما من قسمت بزرگ کارهای عمرانی زمان او را نتیجه کار، همت و فکر روشنفکران دوران پس از مشروطه میدانم که در دوره نخست وزیری و دهه اول پادشاهی رضا شاه مجال پیدا کردند کار کنند ولی‌ بعد به تدریج حذف یا گوشه نشین شدند. در مورد بانک ملی باید گفت: طرح آن ۱۵ سال قبل از رضا شاه در مجلس تصویب شد. تجار و صرافان ایران حمایت کردند و یکی از آنها خانم فخرلدوله بود و مثل بقیه کمک کرد. اگر هم کمک نمیکرد باز بانک تاسیس میشد. کار بزرگ زمان رضا شاه در مورد بانک عبارت بود از ساختمان بانک، آوردن کارشناسان بانکی از آلمان و جمع آوری جواهرات (موزه جواهرات) برای پشتوانه اسکناس.در مورد داستان دوم هم شک دارم. این دو داستان را قبلا نشنیده بودم ولی‌ حدود پارسال برای اولین بار ایمیلش را دیدم. یک شعر هم تقدیم می‌کنم: . دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند; سر یک بطری عرق با قاراپت چانه زدند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 19:16
Royan - بوخوم - آلمان
kamran63 - لیون - فرانسه واقعا فکر میکنی شاه کشور را به سوی انقلاب اسلامی کشید یا یک عده نفهم به اسم روشنفکر , و یک عده آخوند ؟ امثال شریعتی خائن و یا بازرگان و بنی صدر که با پول شاه تحصیل کردن و بر علیه او شعار دادنند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 21:37
Mossadegh - لندن - انگلیس
لعنت بر این انگلیس.. که نگذاشت این بزرگ مرد کارهایش را تمام کند.. خدماتی که ( بزرگ مرد ) انجام داد حداقل یکصد سال مردم ایران را از نظر فرهنگی و و و بجلو پرتاب کرد!!! روحت شادددد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 22:02
ali1111 - تهران - ایران
پیکی۸۲ - تورین - ایتالیا. من اصلا مخالف ایشان نیستم، چون مطالعه زیاد می‌کنم، تازه اگر هم مخالف بودم باز هم نظری است مانند بقیه شهروندان که حق بیان نظرشون را دارند بدون اینکه بهشون توهین بشه...گفتم بیشتر بنویسم دیدم که چه فایده داره..یک کلام، خدا رحمتش کنه ولی‌ من شهروند سید علی‌ گدا هم از سرم زیاده.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 22:04
toopchiyan1986 - london - uk
رضا شاه زمان مصطفی کمال آتاترک بود و در اون زمان آتاترک بلند‌ترین ملا‌ها را سوار کشتی کرد و اون کشتی را غرق کرد رضا شاه هم باید همین کار کرا میکرد
جمعه 4 آذر 1390 - 01:31
kamran63 - ليون - فرانسه
Royan - بوخوم - آلمان - دوست عزیز، تاریخ رو نمیشه تغییر داد، اگه شاه بعد از وقایع ۲۸ مرداد، و تضعیف دولت و قدرت خودش دنبال آخوندها نمیرفت، ( برای کسب اعتبار و محبوبیت در بین مردم ! )، کار به اونجا نمیکشید که کشید ! از روشنفکرها چیزی نگیم بهتره، من موندم که در ۱۰۰ ساله گذشته جانوری به نام " روشنفکر" اصلا در کشور ما وجود داشته یا نه !؟ اگه وجود داشت، باید آنچه را که پیش آمد پیش بینی‌ میکردند، و لااقل به مردم هشدار میدادند...
جمعه 4 آذر 1390 - 08:09
احتراز - دورف - آلمان
ali1111 - تهران - ایران. دمت گرم، خلایق هر چه لایق، این ملت حقشونه آخوندها بالا سرشون باشن.
جمعه 4 آذر 1390 - 14:50
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
دسته ای در اینجا منتظرند نامی از پهلوی ها بیاید تا سیل انتقادهایشان سرازیر شود. نمیگویند سی سال پیش بهمراه مشتی روشنفکر نما خودکشی گروهی کرده و یک ملای بیسواد و نادان و ابله را بروی کار اوردند و رخ نکبتش را در ماه دیدند. موجودی که کشورمان را به نیستی کشاند و سدها هزار مردم را کشت و میلیونها را اواره کرد. چرا کنون را ول کرده و چسبیده اید به هشتاد سال پیش؟! در سده بیست و یکم گرفتار ملای خرافاتی قرون وسطایی هستیم که خود را نماینده خدا میخواند. این شرم اور نیست که یکی از پس افتاده ترین حکومتهای جهان را داریم؟
جمعه 4 آذر 1390 - 17:39
mounes - ادليد - استراليا
چقد مردم ایران دیونن تا وقتی‌ شاه بود می‌گفتند آخوند آخوند، حالا که آخوند اومده میگن شاه شاه حالا با کدوم سزتون برقصن، من مطمئنم اگه دوباره شاه بیاد دوباره میگین آخوند آخوند چون فرهنگ احترام گذاشتن و قانع بودن ندارین
شنبه 5 آذر 1390 - 02:03
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
arashbehdin - اتلانتا - امریکا. گرامی‌----- این ضرب‌المثل گویای کامنت شماست(((تعدادی-----را------کلنگ---گورکن----نیز-از-خواب-بیدار .نمیکند!!!!!!!
شنبه 5 آذر 1390 - 15:36
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
ARTEMIS-SW - درست است، برخی شان در خوابند و برخی دیگر خود را به آن راه میزنند تا از واقعیت بگریزند یا از این حکومت سود میبرند. در هیچ دوره ای تا این اندازه هرج و مرج اقتصادی و راههای ساده پولدار شدن نبوده است. کمونیستها دو اتشه پیشین را میشناسم که از دولتی سر حکومت ملاها به مال فراوان دست یافته اند و همه شعارهای توخالی پیش از ان غلاب را فراموش کرده اند که همه اش از سر عقده و حسادت و کمبود شخصی بوده است.
شنبه 5 آذر 1390 - 21:34
iranian_x - بچه محل - ایران
سلام.خداوند رضا شاه را قرین رحمت فرماید.زحمات زیادی برای این مملکت کشیدواین مملکت را آباد کرد.من هر موقع به ایستگاه راه آهن مشهد و تهران نگاه میکنم و هروقت با قطار از تهران به اهواز میروم به پشتکار و عظمت این مرد درود میفرستم و برایش فاتحه میخوانم و برای آرامش روحش دعا میکنم.به هیچکس هم باج نداد.نتیجه اش هم این شد که به قول مرحوم دکتر حسابی خانه خراب شد.بعد از هشتاد سال مردم ایران فهمیدند برخورد رضا شاه با آخوندها کاملا صحیح و منطقی ودر شان ایشان بوده است.
دوشنبه 7 آذر 1390 - 10:11
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Royan- شاه پولی از خونه عمش نیاورد که خرج این و اون کرده باشه. نه اینکه فکر کنی من هوادار شریعتی هستم نه اما تو خیلی نظرات هچل هفتی میدی. من نمیدونم چرا بعد از رفتن شاه و اومدن این آخوندکها چرا یک عده ای فکر میکنند همه چیزشون به ..اه رفته و شاه نون شبشون را با خودش برده و بعد از اون همه گشنه موندن, بدبخت اگه شاه درست بود و میتونست این ملت را پشت خودش نگاه داره که خمینی دجال به قدرت نمیرسید. چرا فقط چسبیدید به شاه و همه چیز را از کانال شاه و یا خمینی میبینید و یا میخوای بهش برسید.بدون شاه و خمینی هم میتونی دمکراسی داشته باشی و پدر شاه میلیونر نبوده و شاه شد و اون خاطون خانم خواهر مظفر هم میلیونر نبودند و بعد که چاپیدند میلیونر شدند.
‌چهارشنبه 9 آذر 1390 - 00:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.