کشاورز بازیکن سال فوتسال آسیا شد

کشاورز بازیکن سال فوتسال آسیا شد

مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا عصردیروز چهارشنبه با حضور مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا و برخی مقامات فدراسیون بین المللی فوتبال - فیفا - در هتل "مندریان اوریانتال" کوالالامپور برگزار شد. علی کفاشیان، عزیزالله محمدی، علی فتح الله زاده، محمدحسین علیزاده، محمدرضا ساکت و فریده شجاعی از کشورمان نیز در این مراسم حضور داشتند اما در نهایت فوتبال ایران سهم زیادی را به خود اختصاص نداد و تنها توسط محمد کشاورز  به یک جایزه آنهم در بخش بهترین بازیکن فوتسال دست یافت!..

فوتبال ایران در شرایطی امیدوار بود که عناوین بیشتری را به خود اختصاص دهد که در بخش بهترین فدراسیون نیز نامزد بود اما قبل از مراسم نهایی از بین سه گزینه حذف شد.
ضمن اینکه هادی عقیلی نیز برای دومین سال پیاپی به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن آسیا در این مراسم حضور داشت که بازهم در رقابت با "سرور جباروف" ازبکستانی به توفیقی دست پیدا نکرد و دستش از رسیدن به این عنوان مهم خالی ماند.

عنوان بهترین بازیکن فوتبال آسیا ۷ سال پیش در سال ۲۰۰۴ به علی کریمی رسیده بود و از آن زمان تاکنون با وجود اینکه برخی بازیکنان ایرانی نامزد دریافت این عنوان شدند اما نتوانست عنوان مرد سال فوتبال قاره کهن را به خود اختصاص دهند.

بهترین های فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۱ به شرح زیر است:

بهترین فدراسیون عضو: فدراسیون فوتبال ژاپن

فدراسیون منتخب بازی جوانمردانه: فدراسیون فوتبال کره جنوبی

باشگاه فوتبال برتر: السد قطر

باشگاه فوتسال برتر: ناگویا اوشن ژاپن

بهترین کمک داور زن: سارا هو از استرالیا

بهترین کمک داور مرد: رسول‌اف از ازبکستان

بهترین داور زن: ساچیکو یاماگیشی از ژاپن

بهترین داور مرد: روشن ایرماتوف از ازبکستان

جایزه الماس آسیا: حاجی احمد شاه سلطان ایالت پهنگ مالزی

بهترین تیم ملی فوتبال در بخش مردان: ژاپن

بهترین تیم ملی فوتبال در بخش بانوان: ژاپن

سرمربی برتر: ساساکی نوریو از تیم ملی فوتبال بانوان ژاپن

بهترین بازیکن زن: آیا میاما از ژاپن

بهترین بازیکن جوان در بخش پسران: هیدیکی ایشیگه از ژاپن

بهترین بازیکن جوان در بخش دختران: کایلیتین فورد از استرالیا

بهترین بازیکن فوتسال: محمد کشاورز از ایران

بهترین بازیکن مرد: سرور جباروف از ازبکستان

در این مراسم سپ بلاتر رئیس فیفا نیز دقایقی برای حاضران سخنرانی کرد و با بیان اینکه بسیار خوشحال است که در جمع آسیایی ها حضور دارد از قهرمانی تیم ملی فوتبال زنان ژاپن در مسابقات سال گذشته جام جهانی تقدیر کرد.

مسئولان ایرانی حاضر در این مراسم نیز تلاش می کردند از فرصت حضور در مالزی استفاده کنند و با مسئولان بخش‌های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد مشکلات فوتبال کشورمان گفتگو کنند. فوتبال ایران در تازه‌ترین تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا دو سهمیه قطعی خود را در لیگ قهرمانان از دست داده و تنها با دو سهمیه قطعی در این رقابت‌ها حضور خواهد یافت و باید دو سهمیه دیگر در مرحله پلی‌آف کسب کند.

+216
رأی دهید
-18

jesus_christ - وين - اتريش
کاچی بهتر از هیچی‌.
جمعه 4 آذر 1390 - 21:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.