روایت سرلشکر صفوی از برخورد اخیر سپاه با ناوهواپیمابر آمریکایی در تنگه هرمز

فارس: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ضمن تشریح برخورد اخیر سپاه با ناوگان آمریکا در تنگه هرمز گفت: اشراف اطلاعاتی سپاه به حدی است که حتی بی سر و صداترین رزمایش رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی نیز تحت رصد کامل ما انجام شد.

سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در خصوص سطح توان نظامی کشورهای فرامنطقه ای در اطراف ایران اظهار داشت: درباره همه تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی، از جمله مانورهای مشترک این رژیم با ناتو در دریای مدیترانه و ایتالیا و پروازهای طولانی و حتی نوع هواپیماهای استفاده شده در این مانورها، حرکت ناوهای آنها و همینطور همه تحرکات نظامی آمریکا از مدیترانه تا خلیج فارس، عراق کشورهای عربی، مانند تمرکز آنها در کویت، قطر، بحرین، و امارات متحده، اشراف اطلاعات کاملی داریم.

* سپاه رزمایش محرمانه اسراییل در فلسطین اشغالی را کاملا رصد کرد

وی افزود: حتی آنها چند مانور بدون سر و صدا در خاک فلسطین اشغالی انجام دادند، ما تمام آنها را رصد می‌کنیم.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره تحرکات نظامی صهیونیستها و آمریکایی ها اشراف اطلاعاتی دارد، گفت: ما سیستم جمع آوری اطلاعات بسیار قوی داریم و در بسیاری از جاهایی که نمی توانم بیان کنم، حضور داریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه وضعیت داخلی هم در رژیم صهیونیستی و هم در آمریکا طوری نیست که آنها بخواهند دست به حماقت یا عملیات نظامی بزنند، تصریح کرد: اوباما می خواهد برای دور بعد هم رییس جمهور شود و برای رییس جمهور شدن جنگ و تنش جدیدی را نمی خواهد، زیرا آمریکاییها هنوز در حال پرداخت خسارات جنگ افغانستان و عراق و گرفتار افکار عمومی داخلی هستند و صهیونیست ها هم وضعیت خوبی در داخل ندارند.

* برای مقابله با هر سناریوی آنها، برنامه‌ای مصوب داریم

سرلشکر صفوی اظهار داشت: اگر آنها عاقل باشند، تنش جدیدی را بوجود نمی آورند. ولی ما بعنوان نیروهای نظامی به بدترین سناریوها فکر می کنیم.

فرمانده سابق کل سپاه خاطرنشان کرد: ما برای همه شرایط و هر سناریویی که بخواهند برای ما داشته باشند، سناریوهای مصوب داریم و برای مقابله کردن با آنها و عملیات تهاجم علیه آنها، همه فکرها شده است و حتی همه طرح ریزی های عملیاتی انجام شده، که در مقابل هر ضربه ای که آنها بخواهند به ما بزنند، ضربه ای با قدرت بالاتر که برای آنها غیرقابل تصور است، وارد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان از قدرت سپاه پاسداران بی اطلاع و یا کم اطلاع هستند، تاکید کرد: نیروهای مسلح برای انواع سناریوها، از جمله تحریم های سیاسی، تحریم های اقتصادی و عملیات نظامی جمهوری اسلامی خودش را آماده کرده و متناسب با نوع کاری که آنها انجام می دهند، عملیات لازم طرح ریزی و تصویب شده است و نیروهای مسلح آمادگی لازم را دارند.

* خلیج فارس برای متجاوزان مانند میدان مین است

سرلشکر صفوی اظهار داشت: آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس بسیار آسیب پذیر هستند و خلیج فارس هم مثل یک میدان مین است، که اگر آن را منفجر کنند، اقتصاد جهانی به هم می ریزد.

وی هشدار داد: شروع یک جنگ در منطقه، به معنای ایجاد بحران عظیم اقتصادی و سیاسی در جهان است.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آرامش و امنیت را در منطقه می خواهد و آغازگر جنگ نخواهد بود؛ ولی هر آغازگر جنگ را پشیمان خواهد کرد و در این امر بسیار جدی است و آمادگی لازم را بطور کامل دارد.

* رژیم صهیونیستی در تیررس موشکهای دوستان ما در لبنان است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، درباره قدرت پاسخ ایران به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی گفت: لازم نیست ایران با قدرت موشکهای بالستیک خود رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد؛ هم اکنون تمام شهرکهایی که رژیم صهیونیستی با چندین میلیارد دلار هزینه ساخته است، در تیررس موشکهای کاتیوشای دوستان ما در حزب الله لبنان قرار دارد.
سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: صهیونیست ها خوب می دانند که اگر آغاز گر جنگی باشند، به شدت هم از ناحیه جنوب لبنان، هم از ناحیه حماس و هم از جانب ایران هدف قرار می گیرند.

هیچ محدودیتی در تعداد و برد موشکها نداریم

سرلشکر صفوی با تاکید بر اینکه ایران ما هیچ محدودیتی در تعداد موشکها و برد موشکهایمان ندارد؛ گفت: برد موشکهای ما تمام سرزمین فلسطین اشغالی را پوشش می دهد، و هیچ نقطه ای نیست که در برد موشکی ایران نباشد و ما هیچ محدودیتی هم برای تعداد موشکها نداریم.

* سپرهای موشکی منطقه قادر به مقابله با موشکهای ما نیستند

وی همچنین با اشاره به ناکارآمدی سپرهای موشکی نصب شده در منطقه برای حفاظت از رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: این سپرهای موشکی که آنها از ترکیه تا اراضی اشغالی فلسطین، عراق، کویت، قطر، بحرین و امارات که سامان داده اند، قادر نیست همه موشکهای ما را بزند؛ ممکن است بعضی از موشکها را بزند، ولی تعداد موشکهای ما آنقدر زیاد است که قادر نیستند موشکهای ما را هدف قرار دهند.

سرلشکر صفوی که با شبکه العالم گفتگو می‌کرد، اظهار داشت: ما از هیچ جنگی هم استقبال نمی کنیم و همیشه خواهان آرامش در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه هستیم.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از قدرت نظامی رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها آگاه است، تاکید کرد: ما نظامی ها واقع گرا هستیم و بر اساس اطلاعات صحیح و واقع بینانه نسبت به دشمن و خودمان طرح ریزی عملیات می کنیم.

* برای مقابله با دشمن از تاکتیک های خاص استفاده خواهیم کرد

وی در ادامه افزود: ما از توانمندی آنها مطلع هستیم ولی در مقابل تاکتیک های ایران و مخصوصا سپاه پاسدران برای آنها ناشناخته است؛ ما به هیچ وجه تاکتیکهای کلاسیک به کار نخواهیم گرفت و از شیوه ها و تاکتیک های خاص و عملیاتی که آنها نمی توانند تصور کنند استفاده خواهیم کرد؛ آنها نوع تاکتیک ها و نوع عملیاتها و حتی صحنه نبرد را نمی توانند تشخیص دهند که ما در چه صحنه ای با آنها مواجه خواهیم شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ممکن است که آنها آغاز کننده جنگ باشند، ولی صحنه بعد را ما مدیریت خواهیم کرد.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی آمریکایی و رژیم صهیونیستی جنگ 33 روزه را دیدند؛ وقتی که نتوانستند در مقابل حزب الله به پیروزی برسند، چگونه می توانند در مقابل ایران به پیروزی برسند.

* کنترل ناوهای آمریکا در تنگه هرمز توسط سپاه

فرمانده سابق کل سپاه درباره پیشنهاد آمریکا برای ایجاد خط تماس مستقیم با ایران گفت: هم اکنون سپاه پاسداران به هر ناو آمریکایی که از تنگه هرمز بخواهد وارد شود، با ارتباط مخابراتی می گوید که شماره و مقصد خود را اعلام کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چند وقت قبل یک ناو هواپیمابر از پاسخ به نیروی دریایی سپاه و اعلام شماره بدنه خودداری کرد، و پس از آن قایق های تندرو اعزام شدند، به محض اعزام این قایقهای تندرو، ناو هواپیمابر بلافاصله محترمانه پاسخ داد.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: اکنون آمریکایی ها به پست مخابراتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاملا جواب می دهند.

این مقام عالیرتبه نیروهای مسلح افزود: این تماس بی سیم کوتاه وجود دارد، ولی آمریکایی ها درخواست "هات‌لاین" و ارتباط مستقیم داشتند، که ایران نپذیرفت این خط ارتباطی مستقیم وجود داشته باشد؛ این سیاست جمهوری اسلامی است و ایران تصمیم گیرنده است.

* بسیج الگویی برای انقلابهاست

سرلشکر صفوی درباره الگو گرفتن انقلابهای عربی از بسیج گفت: امام بزرگوار با دعوت مردم و بسیج مردم به خیابانها و میدانهای تهران و دیگر شهرها، حکومت فاسد، دیکتاتور و وابسته شاه را سرنگون کرد.

وی افزود: پس از آن برای تشکیل یک نظام جدید، حضرت امام از الگوی بسیج در چند کار اساسی استفاده کرد و نخبگان فکری بسیج اعم از دانشگاه ها و یا حوزه های علمیه و کسانی که روحیه و تفکر بسیجی داشتند ، مجلس موسسان را که خبرگان قانون اساسی نام گرفتند، تشکیل دادند.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: پس از آن کسانی که روحیه بسیجی و تفکر بسیجی داشتند و از جنس مردم بودند، دولت را تشکیل دادند. و در این میان کسانی مانند بنی صدر که از مردم نبودند، نتوانستند دوام بیاورند و بلافاصله حذف شدند.

وی با اشاره به نقش مهم رزمی بسیج در دوران 8 سال دفاع مقدس، تاکید کرد که اکنون نیز بسیج در عرصه های فکری، فرهنگی، عقیدتی و سازندگی و کمک به مردم در نقاط دور افتاده و روستاها فعال است.

+144
رأی دهید
-88

sardar asad - کپنهاگ - دانمارک
با خوردن پول ملت بایدم به بسیج ببالید،هر چند که همهٔ اینها ز‌ر زره.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 23:35
so_real - زنجان - ایران
جنسش خوب بود ، سردار چند میگیری ؟
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 00:09
ايدين - کرج - ایران
..!یادمه فرمانده ارتش صدام تا هنگام دستگیری همین حرفها رو میزد ولی کشتنش !رو هر ناو هواپیمابر ٢٥٠ هواپیما هست که اگر هواپیمای ٢ ناو بیاد رو اسمان تهران ؟خدا اون روزو نیاره !ننگ بر تو دروغ گو ٤تا قایق تند رو و ٤ تا ارپی جی بیشتر ندارید که مجبوری بلوف بزنی
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 23:46
mahnik - هف - آلمان
... احمق خالی بند الان آمریکا موشکه جدیدشو هم امتحان کرد
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 23:51
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
آخه بابا ۱ک چیزی بگو که بگنجه
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 00:45
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
اینشتین گفته: ۲ چیز هست که انتها نداره،۱- کهکشان‌ها ۲- حماقته بعضی‌ آدم ها! دومیش به قیافه منحوس این سرداره احمقه حکومته جهلو جنایت و بی‌ سوادی بیشتر میاد! نفهم با دمه شیر بازی نکن، چنان ارتش‌های افتخار آمیزه اسرائیل+آمریکا+ناتو میزنن توی اون کلهٔ پوکت که نفهمی از کجا خوردی؟!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 00:55
mashhabib - کبک - کانادا
همش خالی‌ بندی همش بلوف همش گنده ...بس کنید حالمان بهم خورد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 02:14
raha.parvaz - تهران - ایران
جوجرو اخر پاییز میشمارن به وقتش معلوم میشه چند مرده حلاجید جناب سرلشگر
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 02:22
yasamangoleziba - تهران - ایران
امان از روزی که جنگ بشه ببینم توی کدوم سوراخ موش دنبال جا میگردی مردک توهمی .. آخه شما که یه انگشت کوچیکهٔ اسرائیل و آمریکا هم که نیستید آشغالا...
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 02:41
fdsa60 - تهران - ایران
ارتش 20 میلیون نفری آماده آماده است.امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.بعضی از خائنین فکر میکنند که ایران در سالهای بعد از جنگ بیکار نشسته و هیچ سلاحی در اختیار ندارد.نمونه کوچک این سلاح ها رو در جنگ 33 روزه لبنان دیدید که چگونه تانکهای اسرائیلی را مثل قوطی کبریت منفجر می کرد. جالب اینجاست که خیلی از کشورها که سفارش خرید این تانکها رو داده بودند از خرید آن منصرف شدند.ناو ارتش فزرتی اسرائیل رو در آبهای خودشون با هواپیما بدون سرنشین غرق کردند. حالا این ارتشهای شیطانی میخواهند از پس ارتش ایران بربیایند؟؟؟
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 05:00
massoudoslo - اسلو - نروژ
حرفاش رو با حرفای ژنرال ها و متخصصین جنگ در غرب مقایسه کنید تا بدانید این بشر دارد چه میگوید و در صورت چگونه و چه اتفاقات و حرکاتی ممکن است پیش بیاد از دو طرف . هوایی صحبت کردن آسان است . تا حال دیده اید یه ژنرال جنگی امریکا به این شکل بشیند عقب جلو حرف بزند ؟ قریب میداند چه در توان جنگ خودش دارد و چه ندارد و دنیا و تاریخش هم تا امروز شاهد ان بوده .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 05:00
oshtoleshang - مشهد - ايران
قذافی هم اراجیف زیاد می‌گفت که ال و بل، ولی از سوراخ در آوردنش. نتیجه جنگ ک...ن آدم با شاخ گاو از قبل مشخصه.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 05:20
محمداصلی - تهران - ایران
حکومت ایران مانند لات چاقوکش در یک محله رفتار می کند . آخوندها در ابعاد سیاسی ، فرهنگی و اخلاقی به شکست کامل رسیده اند . اما در بعد نظامی ممکن است در شرایط فعلی بتوانند اندکی آشوب و اغتشاش در منطقه ایجاد کنند که تاثیر آن در تمام دنیا برای مدت محدودی دیده شوند . مسئله دنیای متمدن و پیشرفته در مقابل حکومت عقب مانده و وحشی آخوندها فقط بالانس سود و زیان است نه چیزی بیشتر . در حال حاضر نتیجه برآیند سود و زیان دنیا بر عدم حمله نظامی به ایران است اما به نظر می رسد دیر یا زود این نتیجه برعکس شود یعنی سود حمله نظامی به ایران از ضرر آن بیشتر شود که در این صورت قطعا این اتفاق خواهد افتاد . احمقانه است اگر تصور کنیم اسراییل با وجود داشتن جنگ افزارهای پیشرفته و بمب اتم دست روی دست بگذارد و بدون استفاده از امکانات خود شاهد از دست رفتن امنیت ملی و موجودیت خود باشد .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:39
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
اگه دست و پاتون رو گم نکردین پس چرا از الان کرکری میخونین؟ با اماده ساختن چارتا بسیجی شیره ای که مثلا بخوان در عملیات انتحاری شرکت کنن که نمیشه در مقابل موشکهای سوپر هوشمند آمریکا که قادرند حتی شخص شخیص رهبرتون رو در مستراح بیت پیدا کنن و بفرستنش ابرقو، جنگ رو برد! مقایسه با دوران ان قلاب 57 هم کار درستی نیست چون ایندفعه پشتیبانی مردمی ندارین و هیج آدم عاقلی حاضر نیست خودشو به کشتن بده تا آقازاده های پشم الدوله ها بتونن به نواهای بیشتری برسن!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:51
Azadikhah - تكسل - هلند
بیشتر بودجه این مملکت به مصرف نظامی میرسه.حکومتی که در حال جنگ نیست ولی‌ فقط گرفتار پول دادن به جیره خوارانش هست.ننگتان باد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:57
Azadikhah - تكسل - هلند
اطلاعاتی‌ در مورد نیروی هوأیی سپاه:1-ه دلیل اینکه نیروی هوایی سپاه بیشتر شبیه به یک یگان کوچک بود گوشه ای از فرودگاه مهرآباد را گرفت و در آنجا فعالیت می کرد.سپس هواپیماهایی سبکی مانند سسنا,توربو کماندو و چیفتن را که از آنها استفاده ای نمی شد در اختیار گرفتند و برای آموزش خلبان تعدادی از افراد را به مرکز آموزش علوم و فنون هوایی فرستادند که در زمینه خلبان و امور فنی آموزش ببینند.همچنین سپاه فاقد هواپیما بزرگ بود و به همین دلیل تعدادی از هواپیماهای فالکون بیست شرکت آسمان را گرفت همچنین تعدادی نیز از نیروی دریایی و هلال احمر در اختیار گرفت (البته به صورت موقت) که بعدها تعدادی از این هواپیما به ناوگان سپاه اضافه شد.تعدادی از هواپیماهای او دو در ژاندارمری بودند با آمدن هواپیما پیشرفته که شاه ایران خریداری کرده بود این هواپیما از رده خارج شدن و سپاه آنها را در اختیار گرفت و سپاه تواست با کمک تکنسین هایی که از شرکت هما و آسمان گرفته بود آنها را اورهال کامل کند و سامانه های را روی این هواپیماها نصب کردند که می توانست در عملیات های هوایی از آن استفاده نمود.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:10
Azadikhah - تكسل - هلند
2-نیروی هوایی سپاه که رو به ترقی بود و علاقه مند به فعالیت های بالگردی هم بود و با موافقت فرمانده سپاه برای داشتن نیروی بالگردی این نیرو مجهز به بالگرد نیز شد که تعدادی از افرادی که خلبانی هواپیما را خوانده بودند و علاقه مند به خلبانی هلیکوپتر نیز بودند آموزش های لازم را برای خلبانی بالگرد نیز دیدند و سپاه با هماهنگی که با انرژی اتمی کرد توانست دو فروند بالگرد بل – 206 را از این سازمان بگیرد.همچنین وزارت نفت نیز در آن زمان دارای 4 فروند بالگرد بل 206 بود که از آنها استفاده ای زیادی نمی کرد به همین دلیل سپاه این بالگرد ها را در اختیار گرفت .نیروی هوا فضای سپاه پاسداران مجموعا 170 پرنده هوایی و 3700 افسر نظامی را در اختیار دارد.نیروی هوایی سپاه پاسداران که دیگر از یک یگان هوایی تبدیل شده بود به نیروی هوایی برای امور تهاجمی از هواپیماهای مانند اس او 25 و اف 6 و ای ام بی 312 یا همان توکانو استفاده می کرد و برخی منابع از ورود اف هفت ان به نیروی هوایی سپاه نیز خبر می دهند
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:11
Azadikhah - تكسل - هلند
همچنین سپاه 3 فروند نیز از روسیه خریداری کرده بود که برخی از منابع غربی تعداد اس او 25 سپاه را در حدود 30 فروند تخمین می زنند.تعداد 16 فروند هواپیما اف 6 مدل چینی میگ 19 در اختیار سپاه می باشد که اسکادران 132 در زاهدان از این هواپیما استفاده می کند. توکانو به تعداد 15 فروند در اختیار سپاه می باشد که قابلیت های محدودی برای امور رزمی دارد.این نیرو برای آموزش خلبانان تازه وارد از هواپیماهای ام اف آی 17 بی که به تعداد 15 فروند از پاکستان خریداری شده استفاده می کند همچنین این نیرو از هواپیماهای پی سی هفت نیز استفاده می کند که در ایران به نام اس 68 ساخته می شود.سپاه برای امور ترابری از هواپیماهای ایلوشین به تعداد 12 فروند و احتمالا 12 فروند فالکون بیست برخی آمار از خرید 24 فروند هواپیما وای هفت می گویند بعلاوه تعدادی نامعلوم فانتوم بیست و هفت .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:12
Azadikhah - تكسل - هلند
3-سپاه برای پشتیبانی از نیروی های زمینی بالگرد آ اچ یک جی را در اختیار دارد که از هوانیروز تعدادی را گرفته و توانسته به کمک شرکت هسا آنها را تحت پروژه ۲۰۹۱ ارتقاء دهد و مجهز به کانوپی جدید فلات و نمایشگر دیجیتالی و … کند. همچنین برای امور ترابری سبک از بالگردهای بل 205 (شباویز ۲۷۵) بل 206 (شباویز 278) استفاده می کند.برای امور ترابری سنگین در حدود 60 فروند بالگرد ام آی 17 بهره می برد و در پایگاه فجر غرب تهران موجود هستند که در حدود 5 فروند در اختیار نیروی دریایی است و به نام هد هد شهرت دارند و قابلیت شلیک موشک نور را دارا می باشند بالگردهایی که در اختیار نیروی هوایی می باشند قابلیت شلیک موشک ای تی 6 اسپریال دارا می باشند این نیرو برای مقاصد آموزشی از بالگرد هوگس سیصد که احتمالا به تعداد 5 فروند از سوئیس خریداری شده استفاده می کند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:14
Azadikhah - تكسل - هلند
4-نیروی هوایی سپاه پاسداران با توجه به اینکه هم اکنون موشکهای زمین به زمین و زمین به هوای تولید داخل و خارج از کشور را نیز بر عهده دارد و با توجه به تصویب شورایعالی امنیت ملی و فرماندهی کل قوای کشور از سال 1387 رسما سامانه موشکی کشور را نیز بر عهده دارد نامش از نیروی هوایی به نیروی هوا فضای سپاه پاسداران تغییر کرده است .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:14
hamtarane - سیدنی - استرالیا
سردار اکس زدی، برای همین داری علنا میگی که تروریست هستی..بگذار بپره از سرت، بعد بیا
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:15
hamtarane - سیدنی - استرالیا
اولین موشکهای آمریکایی که به تاسیسات بخوره، همین سردار(ها) سوراخ موش میخرند دونه ای یک میلیون
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:16
hamtarane - سیدنی - استرالیا
در توضیح کامنت قبلی عرض کنم که اینقدر که این ترسوها از واکنش انتقام جویانه ملت که بعد از یک حمله احتمالی خارجی بوجود میاد، وحشت دارند، از تمام ارتش آمریکا نمیترسند
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:19
ali1111 - تهران - ایران
معلومه بدجور خودشون را خراب کردند...
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:24
sajad1000 - بروکسل - بلژیک
مرتیکه سر خر صفوی. مگر این که گوسفندان و کره های ولایت فقیه با ...شعر هات حال کنند. از زمان سرکار اومدن این.. ها همین جفنگیات و تحویل ملت دادند حالا جالبه بعد از این همه سال مردم به دو تا مهره .. مغذوب شده به اسم موسوی و کروبی متوسل شدند که بیان ملت و نجات بدند و آزادی بیارند. تنها راه نجات حمله قدرتمند آمریکاست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 13:57
supernova - منچستر - انگلستان
متأسفم که عده‌ای متوهم قدرت نظامی ایران را اینقدر دست کم میگیرند. ایران از نظر مهمات جنگی در دنیا دوازدهمین کشور است. بنا به گزارشات منابع آمریکایی و تایید مقامت اوکراینی ، ایران ۶ موشک بالستیک با قابلیت حمل سلاح اتمی‌ در سال ۲۰۰۱ از اکراین خریداری کرده یعنی‌ زمان دولت خاتمی که پرونده هسته‌ای تعطیل بود. به علاوه ایران به تازگی در ونزوئلا یک پایگاه موشکی ساخته که باز بنا به قول آمریکا میتواند فلوریدا را هدف قرار دهد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 18:01
ايدين - کرج - ایران
اقایون و خانوما امریکا ٦٥ سال پیش بمب اتم ساخت و ما الان داریم میسازیم یعنی ٦٥ سال از امریکا عقبیم کل هواپیماهای ایران که قابل استفاده باشه ١٠٠ فروند هم نمیشه و امریکا روی یک ناوش ٢٥٠ فروند هواپیمای پیشرفته داره بعضیها میگن ایران هم قویه ولی فکر نکنم بتونیم در برابر امریکا و انگلیس و فرانسه و ارتش ناتو مقابله کنیم
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 23:23
garfield - تهران - ایران
سگی که امکان پاچه گرفتن داشته باشه اصلا پارس نمیکنه. پس خفه شو بیزحمت.
شنبه 5 آذر 1390 - 05:19
Azadikhah - تكسل - هلند
supernova - منچستر - انگلستان:در مقابل قدرت نظامی آمریکا قدرت نظامی ایران ضعیف هست. دست کم گرفتن نیست ضعیفی هست و اونم وقتی‌ مشخص می‌شه که جنگ بشه و با لاف زنی‌ و شلوغ بازی چیزی از پیش نمیره.به امید اینکه جنگ نشه.گرچه می‌دونم حکومت آخوندی ایران خیلی‌ دوست داره جنگ بشه تا بیشتر بر قدرت باقی‌ بمونه
شنبه 5 آذر 1390 - 08:25
garfield - تهران - ایران
supernova - منچستر - انگلستان بر فرض محال هم که حرفت ذرست باشه 6 تا کلاهک هسته ای اکراین رو داری با بیش از 3000 تا بمب هیدروژنی امریکا مقایسه میکنی؟ فیل و فنجون هم اختلافشون کمتره! ضمنا سپر دفاع موشکی امریکا رو هویج فرض کردی؟ اگه فقط یک درصد هم هویج (!) بود روسیه اینقدر خودشو زمین نمیزد که متوقفش کنه. خلاصه کلی خندیدیم به این مقایسه. دمت گرم.
شنبه 5 آذر 1390 - 10:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.