زندگی زوج سالخورده در کنار جاده

همه روزه شهروندان بوشهری به خصوص شهروندانی که در جنوب این شهر زندگی می کنند با تردد از مسیر میدان آزادی به میدان حر، شاهد صحنه های دلخراشی از آوارگی و بی خانمانی زن و مرد سالخورده ای بوده که در گرما و سرما در انتظار کمک همنوعان خود هستند.

به گزارش بوشهر نیوز؛ بارها با گذر از این خیابان شاهد توقف اتومبیل های افراد خیری بوده که بر اساس توان خود کمک هایی به این دو انسان سالخورده و نیازمند می کنند.

 این دو انسان سالخورده و نیازمند که ظاهراً در پشت نخلستان متروکه ای در حوالی نیروگاه گازی بوشهر زندگی می کردند، چند روزی است محل زندگی خود را تغییر داده و منزل! خود را در کنار خیابان اصلی بنا کردند.

موضوعی که دل هر انسان باوجدانی را به درد آورده و این سئوال را در ذهن هر عابری ایجاد می کند که وظیفه حمایت از اینگونه افراد در استان و شهر بوشهر با کیست؟

چرا باید درست در کنار تأسیسات عظیم یکی از نیروگاه گازی کشور شاهد زندگی دو انسان سالخورده ای باشیم که با چند وسیله محقر روزگار خود را تا زمان فرارسیدن مرگ سپری می کنند؟

چرا علی رغم وجود سرمایه های بی شمار در پایتخت انرژی ایران، مرکز آن باید شاهد چنین صحنه های دلخراش و ناگواری باشد؟

هدف از این نوشتار جمع آوری و برخورد با این دو انسان نیازمند و بی سرپناه نیست بلکه سئوالی که مطرح است این که چرا تاکنون مسئولین چاره ای برای رفع مشکلات آنان و امثال آن ها نیندیشیدند؟

قطعاً شهروندان بوشهری شاهد حضور آن ها در اوایل صبح گرم ترین روزهای تیر و مرداد تا سردترین روزهای دی و بهمن در کنار خیابان جهت دریافت کمک های مردمی بوده اند اما سئوالی که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت این که چگونه مسئولینی که با اتومبیل های چندین میلیونی بیت المال و اداری خود از کنار این دو انسان ضعیف و آسیب پذیر عبور می کنند، شب ها با خیالی آسوده سر بر بالین گذاشته و به خوابی راحت فرو می روند؟

به راستی گاهی اوقات زبان قاصر و قلم ناتوان می شود و انسان از نگاشتن چند سطر هم درمانده می ماند.

امیدوارم مسئولین استان به جای صرف هزینه های چندین میلیاردی برای برنامه های غیرضروری، چاره ای برای رفع مشکل اینگونه انسان ها بیندیشند نه این که با برخوردهای قهریه نسبت به جمع آوریشان اقدام کنند.

+146
رأی دهید
-163

niagara - گوتینگن - آلمان
لعنت به خامنه‌ای و۴۰ دزد بغداد تو مملکت زورگویی اسلامی. آخه تا کی‌ باید شاهد این صحنه‌ها باشیم؟یکی‌ ۲ تا که نیست هر روز یه خبر مرگی آذین قبرستون در میاد.حالم بد شد
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 23:17
massoudoslo - اسلو - نروژ
غم انگیزه !
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:59
آشی - لندن - انگلیس
مثل کارتن خوابهای آمریکا. در آمریکا نزدیک به 4 میلیون کارتن خواب وحود داره. بیشتر در نیویورک زندگی می کنند.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:04
**elham** - اصفهان - ایران
خیلی‌ ا اعصابم خورد شد...همین چند روز پیش احمدی‌نژاد بی‌ وجدان گفت ما هیچ فقیری تو کشورمون نداریم ،،،،،،،چرا؟ تا که دروغ؟ تا کی‌ حقه بازی؟ تا کی‌ نامردی؟ تازه این که الان دیدیم در مقابل بقیه چیزی نیست.خیلی‌ ناراحتم کرد..الهی به بدتر از اینا دچار شین‌ای رژیم بی‌ وجدان
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:14
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ننگتان با د دزدان اسلامی که پول همین افراد را به کور و کچلهای فلسطینی حزب‌الله و چپ آمریکا ی لاتین می‌دهید و این وضع دردناک یک ایرانی‌-!! مرگتان با د .
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:15
MwwwM - استکهلم - سوئد
پول یکی‌ از اون موشکا که می‌خواد به اسرائیل بزنه می‌تونه زندگی‌ اینا را عوض کنه
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:46
feminism - لندن - انگلستان
ننگتان باد ای کاسه لیسان و مزدوران رژیم که این جنایات رو میبینید و چشمان لوچ و کورتان را بر حقایق میبندید!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:18
majid63 - پاريس - فرانسه
لعنت به هر چه آخوند و بچه آخوند
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:28
Dara va sara - پرت - استرالیا
بعدشم یه عده تو این سایت هستن که میگن."یه چند تفری هر چی میشه گیر میدن به اسلام"... فقط خواستم بگم که .80% مردم. مکه رفتن براشون مهمه. 80% مردم. گنبد طلای امام رضا براشون مهمه.80% مردم. خون علی اصغر براشون مهمه. 80% مردم. دست ابوالفضل براشون مهمه. 80% مردم گریه شب احیا مهمه..80% مردم. رفتن به بهشت براشون مهمه..تا زمانی که این تفکر و این باور داخل ان مغز پوسیده مذهبیشون خیمه زده. باید شاهد اینچنین تصاویرهای باشیم.باید شاهد غارت ایران به دست ملایان و انگلیسیها باشیم. پس خاک بر سر ان جوان تحصیل کرده باشد. که این همه دزدی و بدبختی را مشاهده میکند ولی هدفش عشق به امام حسین میباشد. و اسلام را به انچه که خود میخواهد تفسیر میکند.و تصویر دیگر از ان میسازد.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 08:22
soltane qalbha - دبی - امارات
خیلی‌ خیلی‌ ناراحت کننده بود لعنت به این رژیم که ادعا می‌کنن فقیر در کشور نیست
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:13
poriyaye_vali - دوحه - قطر
جناب باور 88 لطفا نظر خود را در مورد این تصاویر بیان کنید..البته باور که این تصاویر رو باور نداره ..
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:16
Red13.italy - اصفهان - ایران
همین یکمی اعصابم هم خورد شد
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 10:11
ariana11 - تورنتو - کانادا
مثل اینکه خیلی‌‌ها یادشون رفته همین‌ها بودن که انقلاب کردن! گول حرفهای خمنین پست و خوردن حالا هم از وجود نفت سر سفرهشون لذت می‌برن! عزیز من دلتون نسوزه که خلایق هر چه لایق. اون ایران هم دیگه ایران بشو نیست. بیخودی امیدتنو به کسی‌ یا چیزی ندین. این یه حقیقت هست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 12:57
bawafa1385 - هامبورگ - المان
این مطلب مورد قبول است که در تمام کشور ها کارتن خواب داریم.این را قبول دارم که در تمام دنیا بیچاره و مستمند داریم.ولی این مطلب را هم باید به تجربه های اجتماعی خود اضافه کنیم که در تمام کشور ها متولیان دین و نمایندگان خدا پول مفت از صاحبان عقیده میگیرند. مثلا همین کاتولیک ها برای مثال.این گروه مذهبی پولهائی که از مردم باصطلاح مامسلمانها خمس و ذکوت یا کمک های دیگری که میگیرند در تمام شهر ها اقدام به تاسیس بیمارستان های مدرن نموده یا مهد کودک وهزاران امکانات اجتماعی برای مردم کشور خودشان بدون در نظر گرفتن نوع عقیده و مذهب انها در خدمت بشریت هستند.بروید مطالعه کنید و برای یک روز از تعصب خشک و یک بعدی بیرون بیائید که این منادیان حق که افتخارشان سفر مکرر برای دیدن خدای تبارک وتعالی است وطبق فرمایش همان خدای مهربان و همان خدای بخشنده و همان خدای تواناکه میگوید قبل از سفر و امدن بخانه من اول باید بحال اینگونه ضعفا برسید توجهی ندارند.توجه نکردن بدستور خدا بمعنی اعتقاد نداشتن بفرامین خداست و در واقع بمعنی اعتقاد نداشتن به خود خدا ست
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 13:36
bawafa1385 - هامبورگ - المان
قسمت 2 .بروید از این اقایان نمایندگان الله روی زمین که اقای علم الهدی رهبر عظیم الشان ما را رهبر کره زمین میداند بپرسید و یا از اقایان دام افاضاته های دیگر سئوال کنید که جنابان عزیزان بزرگواران شما که دعوی سر گریه کردن با صدای بلند و کوتاه دارید در مقابل این همه پول که بنام خمس وذکوت از این اقایان حبیب های خدا یعنی کاسب کاران میگیرید تا حالا هیچکدام از شما ها برای جلب نظر همان خدای قاسم الجبارین اقدام بدرست کردن یک سازمان عام المنفعه کردید.برادر حاجی نماینده الله بزرگ روی زمین یک امار از همان شهر خودتان بگیرید که بطور سرانه چند نفر از همین حماعت اماده به صف نماز جمعه هفتگی شما بزیارت خانه خدا مشرف شدندو شما چه میزانی پول همه ساله بعنوان شرعی کردن سرمایه های انها بعنوان خمس و مال امام میگیرید. تا خالا کدام اقدام سازنده را برای اینگونه افراد مستاصل شهر خود نموده اید. من نمیدانم این خدای بزرگ که در ان بالا نشسته چرایکبار بشما ها نمیگوید من نیازی بمالیدن خود ندارم بجای مالیدن در فکر این مردم مستاصل باشید . حتما موبایل خدای بزرگ انتن نمیده
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 13:48
fati jon - بوشهر - ایران
بله متاسفانه عین این نوشته واقعیت داره و این دو سالخورده در کنار میدان برج بوشهر به طرف برگشت از محله بهمنی زندگی میکنن . من خودم بارها کمکشون کردم و هر دفعه از اونجا رد میشم و اینها را میبینم ناراحت میشم.نمی دونم چی باید بگم از اینجور آدمها زیاده ولی اینها دو پیرمرد و پیرزنن که هفته قبلی امام جمعه بوشهر اعلام کرد هر بازنشسته ای باید یک خانه دولت به او بدهد باید گوشش را بگیری بیاری این پیرمرد و پیرزن را ببینه.خدا ازش نگزره.صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 14:15
mnbbi - کیف - اکراین
بابا گور بابای دولت ، خودمون (مردم) رحم نداریم و راحت میبینیمو راد میشیم.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:17
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
تٔف به شرف نداشته خامنه‌ای با طرفداراش که پلها را به حزبللا مفت خور میدهد و ملت همچنان در فقر هستند این هم از جمهوری اسلامی آخوندی به امید نابودی دیکتاتور مذهبی‌ در هر جای جهان
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 16:08
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
bawafa1385 - هامبورگ - المان. گرامی‌ بارها گفته‌ام که مرا با ادیان و باورهای دیگر و خدایان دیگر کاری نیست و به عنوان یک ایرانی‌ و یک انسان! از دینی متنفرم که در بطن خود جنایت استثمار و تحمیق دارد. اتفاقا شاید به ندرت یک کشیش پدوفیل پیدا شود ولی‌ ۹۰ در صد مسیحیان در کشورهایی که بوده‌ام انسانهای شریفی بوده اند که کمکهای زیادی به . مهاجران و پناهنده‌ها کرده‌اند بی‌ آنکه از آنان بخواهند مسیحی شوند!!!!! برعکس اکثریت اسلامیون که میتوانند هر جنایتی را مرتکب شوند اگر اسلامی واقعی باشند مثل طالبان حزب‌الله و ملایان ایران!!پیروز باشید!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 17:49
delmorde - یوتوبوری - سوئد
بله در تمام کشورها فقرا هستند اما دولتها محلهائی را برای خواب شبانه انها دارد و مستمری بنام حق شهروندی به انها میدهد بطوریکه مجبور نباشند گدائی کنند و این در سوئد من می بینم. درحالیکه سوئد بیشتر بودجه اش از محل مالیاتهائی که مردم میدهند تامین میشود و درامد نفت و گاز ندارد. بیشتر صادرات اهن، چوباست و صنایع ماشینش هم بدلیل ورشکستگی و بحران به شرکتهای چینی فروخته شده و فقط از انها مالیات بر تولید میگیرد. مسئولین دولت بایستی متخصص در منصبی باشد که به انها سپرده شده نه مشتی اخوند روضه خوان و ارازل و اوباش بیسواد با مدارک جعلی. که فقط فکر دزدی و فرار به کانادا یا امریکا همه میدانیم اکثر اینها حتی سیتیزن کانادا و امریکا و کشورهای اروپائی هستند. چرا؟ از اینها چه انتظاری دارید اینها نیامدند ایرانی اباد بسازند برای چپاول و غارت امده اند و اجتماع را بفقر و فحشا کشاندن مرگ کمترین حق انهاست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 17:46
poriyaye_vali - دوحه - قطر
. Dara va sara - پرت - استرالیا...با شما موافقم...متاسفانه خیلی از مردم ایران رفتن به اماکن مذهبی رو به کمک کردن به همنوعان ترجیح میدهند واین مسئله همیشه منو عذاب میده
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 17:57
bawafa1385 - هامبورگ - المان
عزیزان گمان نکنید که این متن خبر مطلبی بوده که برای اولین بار شنیدم و دگرگون شدم نه چنین نیست . اما ما بدلیل ادعا های زیاد در کمک بهمنوع که گوش فلک را کر نموده داریم منقلب هستم. داستانی از شیخ بهائی برایتان تعریف میکنم که گویند پیر زنی با تقوی شبی خدا را در خواب دید. پیر زن از خدا دعوت کرد که چون تنهاهستم بمهمانی من بیا. خدا قبول کرد.پیر زن فردا که از خواب بلند شد خانه خود را تمیز نمود اب و جارو کرد و بهترین نوع غذائی که بلد بود برای خدا فراهم کرد و منتظر امدن خدا شد. در این حال زنگ خانه بصدا در امد و پیر زن دم درب رفت اما در انجا مرد فقیری را دید که طلب کمک میکرد پیر زن بر سر ان دادی کشید وبا عصبانیت درب را بهم کوبید و بست ویار منتظر امدن خدا شد پس از نیم ساعت مجدد درب خانه بصدا درامد پیر زن دوان دوان بطرف درب رفت و درب را باز نمود اما اینبار کودکی را دید که از فرط سرما بخود میلرزید و از اوخواست که از سرما پناهش دهد. باز پیر زن بر سر این کودک دادی کشید درب رابست و غر غر کنان بطزف خانه امد 2
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 20:40
bawafa1385 - هامبورگ - المان
2// نزدیک غروب باز درب خانه بصدا درامد اما اینبار پیر زن فقیری دم درب خانه امده بود و از ایشان کمک و در خواست پول برای تهیه لقمه نانی جهت فرزندان گرسته خود نمود اما باز پیر زن بر سر این فرد هم دادکشید و غرغر کنان درب خانه را بهم کوبید وبست . شب شد و خدا نیامد و پیر زن نا امید برای خواب رفت .و اینبار دوباره خدا رادید پیر زن با ناراحتی بخدا گفت خدا یا مگر قول نداده بودی که بدبدن من بیائی چرا نیامدی. خدا گفت چرا امدم و برای 3 بار هم امدم اما تو هر مرتبه درب خانه را بروی من بستی.بله عزیزان.بله نازنین ها همه شب نماز خواندن.. همه شب روزه رفتن. همه ساله از پی حج سفر حجاز کردن. زمدینه تا بکعبه سر وپا برهنه رفتن. دو لب از برای لبیک بگفته باز کردن..شب جمعه ها نخفتن بخدای راز گفتن. زوجود بی نیازش طلب نیاز کردن. بمساجد ومعابر همه اعتکاف کردن. زملاهی و مناهی همه احتراز کردن..طلب گشایش کار زکار ساز کردن..پی اطاعت الهی بزمین جبین نهادن ..گه و گه باسمانها سر خود فراز کردن
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 20:58
bawafa1385 - هامبورگ - المان
3 به مبانی طریقت بخلوص راه رفتن. بخدا قسم که هرگز ثمرش جنین نباشد ...که دل شکسته ای را بسرور شاد کردن. بخدا قسم که کس را ثمر انقدر نبخشد....که بروی نا امیدی در امید باز کردن.. اره عزیزان اره نازنین ها . افتخار این ملت ان است که 5 بار زیارت خانه خدا رفته اند . افتخار این ملت ان است که همه ساله سفر عالیات میروند. بله عزیزان افتخار ما این است که ما بزیارت میرویم .. اما قادر بزیارت دلها نیستیم...نیستیم . نیستیم و قادر نخواهیم بود
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 21:06
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
آشی - لندن - انگلیس, تو قصر باکینگ هام زندگی‌ نمی‌کنین؟ قیافت آشناست! برات آرزو می‌کنم که از‌هایم پناهنده‌ها بیرونت کنند کنار خیابون توی کارتن بخوابی که دیگه انسان‌های بی‌چاره دیگر را مسخره نکنی‌ ، بعدش هم اگر آمریکا کارتن خواب داره، ادعای حکومت عدل اسلامی نکرده مثل رهبره ۱ دستت که ازش مواجب میگیری تا بیا اینجا هموطن فقیر و بی‌ خانمانت را بهشون بخندی، اسلام=بدبختی و فلاکت
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 22:28
بیداد - اصفهان - ایران
در این مملکت حتی یک گرسنه هم نداریم . ا.ن
جمعه 4 آذر 1390 - 07:35
bawafa1385 - هامبورگ - المان
Artemis -SW پاریس . اره نازنین اره عزیز . میدانم و خوب میدانم انهائیکه با فروش خدا و فروش دین امرار معاش میکنند شخصا نمیتوانند انسانهای با احساس و عاطفه ای باشند . جر اینکه کشور شان دارای قوانین مترقی باشد. موفق باشید
جمعه 4 آذر 1390 - 12:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.