هشدار مصلحی در مورد حساس‌ترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی

اختلافات رهبر و رئیس جمهوری ایران بر سر ابقای آقای مصلحی در وزارت اطلاعات علنی شد و فضای انتخابات آینده مجلس را به کلی دگرگون کرد

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران می گوید که انتخابات مجلس آینده حساس ترین انتخابات پس از انقلاب ایران است و گروه های مختلف سیاسی قصد دارند در آن علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی اقدام کنند.

آقای مصلحی امروز چهارشنبه ۲ آذر (۲۳ نوامبر) در جمع مبلغان مذهبی در قم گفت: "جریانات و ائتلاف های متعددی برای ورود به انتخابات تشکیل شده اند و از جمله نکات بارز و قابل توجه این است که جریانات فتنه، انحرافیون و اصلاح طلبان آمریکایی که با رهبری و نظام غیر همسو هستند، با وجود اینکه خاستگاه های غیر مشترک دارند، اهداف مشترکی را برای مقابله با نظام و رهبری دنبال می کنند".


مقامات ایران از معترضان انتخاباتی دو سال پیش به عنوان "جریان فتنه" و از حلقه یاران نزدیک محمود احمدی نژاد به عنوان "جریان انحرافی" یاد می کنند.

آقای مصلحی گفت که وزارت اطلاعات دریافته است که در پی اعتراضات انتخاباتی سال ۱۳۸۸، حکومت ایران با "تعداد قابل توجهی از گروه های انحرافی" روبرو است که با رهبر ایران همسو نیستند.

او افزود: "این گروه ها البته ظاهرا در فکر و گفتار با اندیشه های امام راحل و رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی همسو هستند، ولی در حوزه عمل متوقف شده اند یا مسیر دیگری را که خود صحیح می دانند برای خود برگزیده و اجرا می کنند".

وزیر اطلاعات ایران در مورد ماهیت این گروه ها توضیح روشنی نداد، اما با استناد به سخنان رهبر ایران گفت که تعدادی از "خواص" جامعه، بی بصیرت، مطرود، غافل، فرصت طلب، مصلحت اندیش، غرب گرا، دنیا زده، ترسو یا از نظر اخلاقی منحط هستند.

برنامه های آمریکا


آقای مصلحی هشدار داد که مقامات آمریکایی برای زنده کردن اعتراضات ضد حکومتی در ایران برنامه دارند و "بهترین بستر برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران را انتخابات می دانند".

به گفته او، دولت آمریکا قصد دارد برای از بین بردن امکان تأثیر گذاری ایران در تحولات منطقه، بحران ها را به سمت جمهوری اسلامی "منحرف" کند.

وزیر اطلاعات ایران گفت: "آنها در تدارک برنامه هایی هستند که اگر سطح شرکت در انتخابات بالا رفت، بتوانند از آن بهره برداری کنند و اگر سطح مشارکت پائین آمد هم بتوانند از آن منفعت ببرند".

پیش تر رهبر جمهوری اسلامی هم در مورد تبدیل انتخابات به تهدید امنیتی برای حکومت ایران هشدار داده بود.

آیت الله خامنه ای همچنین از احتمال تغییر روش حکومتی ایران به نحوی که نمایندگان مجلس رئیس قوه مجریه را انتخاب کند سخن گفته بود.

عده ای از ناظران عقیده دارند که یکی از اهداف چنین تغییری می تواند کاستن از تعداد انتخابات و "تهدید امنتی" ناشی از آن در ایران باشد.

آقای مصلحی در اظهارات امروز خود هشدار داده است که اصلاح طلبان یا نزدیکان رئیس جمهوری ایران قصد دارند در انتخابات آینده مجلس، "افراد را با تابلوهای دیگران" به صحنه بفرستند.

او از مبلغان مذهبی که برای سخنرانی در مراسم عزاداری ماه محرم به سراسر ایران می روند خواست که برای مخاطبان "میلیونی" خود توضیح دهند که در انتخابات تنها باید به کسانی رأی داد که از نظر فکری، گفتمانی و عملی با اندیشه ها و دستورات آیت الله خمینی و آیت الله خامنه ای منطبق هستند.

هشدار وزیر اطلاعات درباره انتخابات مجلس

درحالی که سه ماه به انتخابات نهمین دوره مجلس ایران باقی مانده، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران، گفته انتخابات امسال صحنه مقابله با رهبری خواهد بود.آقای مصلحی گفته در انتخابات مجلس امسال بعضی از نامزدها ازگروه های به قول او فتنه، انحرافی و اصلاح طلبان به دنبال مقابله با رهبری هستند. همزمان رییس قوه قضاییه هم با صدور بخشنامه ای، ستادی برای پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی تشکیل داده است.

مسعود آذر، بی بی سی، گزارش می دهد.

+119
رأی دهید
-36

mohsen2011 - تهران - ایران
سلام این هم یک حقه دیگر،برای گول زدن مردم ، مرگ بر آخوند !!! حقه باز ، مرگ بر همتون از بزرگ تا کوچیک.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 21:46
compatriot - تورنتو - کانادا
شما که خوب بلدید تقلب کنید و صندوقهای رای را پر کنید چرا دلواپسی عزیز!
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 22:19
farhad352 - تهران - ایران
با آرزوی سر نگونی حکومت تزویر ریای ضحاک علی ، با عدم شرکت ایرانیان وطن پرست در انتخابات فرمایشی و گزینشی الق میهن پرستی ، و بیزاری خود را از این غاصبان بیشرف به جهانیان نمایش دهیم . هموطن، من و تو باید در پس گیری حاکمیت ملی از دست این یرتان تازی مردانه بایستیم با وعده های توخالی ابلهی نژاد، ضحاک علی، کوسه رفسنجاتی، تمساح مصباح و.. سایر تازی زاده ها و تازی پرستان غارتگر، با آگاهی کامل از دزدی های ، قتل ها و کشتار آنان با بر پایی دار مکافات آنها را به بهشت خود ساخته شان روانه کنیم. پاینده ایران و مرگ بر غارتگران تازی
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 22:43
Negah* - فرانکفورت - المان
داغ ننگ جمهوری اسلامی را بر پیشانی خود هک کرده..اى آخوند جنایتکار مرگ به نیرنگ تو..خون جوانان ما مى چکد از چنگ تو.. انتخابات آینده مجلس توى سر تو واون اراذل واوباش ومفتخور که اسم نماینده مردم را یدک میکشند وپادو رهبر وقیح هستنند بخوره . شکل آدمخورا را داره مفتخور دزد.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 22:43
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
compatriot - تورنتو - کانادا موضوع دیگه تقلب نیست. شده براشون اره توی ک.. اگه تقلب کنن خوب جنگ حتما اتفاق میافته و اگه اجازه بدن مردم انتخاب کنن همشون دیگه جایی توی ایران ندارن.خلاصه بله درست میگن ایشون ،مهمترین و شاید اخرین انتخاباتی باشه که این و امثال این برگزار میکنن.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 00:06
اميراردلان - تهران - ايران
درود دوست عزیز compatriot - تورنتو - کانادا وزارت اطلاعات از مبارزه خاموش (انقلاب خاموش) که بزودی در ایران نمایان خواهد شد می ترسد تقلب موقعی رخ میدهد که من و شما در صف انتخابات باشیم نه در حوزه های خالی و.. بدرود
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 03:17
massoudoslo - اسلو - نروژ
آقای مصلحی ان عده که شما میگوید میخاهن بر علیه خامنه ای اقدام کنند میخااهند چه کار کنند دقیقا !!!؟ مگر نه این است که میخااهند در یک انتخابات شرکت کنند و کسی را انتخاب و کس دیگر را رد کنند ؟ این کجایش اقدام علیه کسی است !!!؟
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 05:12
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
و بار دیگر دعوای زرگری و التماس کردن از مردم و .. از اولش هم خر خودتون بودید ما خودمون به خاطر حفظ جانمون از یک مشت قاتل بی همه چیز و زبون نفهم سکوت میکنیم.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.