پایان دزدی‌های پسرخاله‌های هفت‌تیرکش

وطن امروز : پسرخاله ها در قالب باندی سازمان‌یافته به سرقت‌های مسلحانه دست می‌زدند که در عملیات بامدادی غافلگیر شدند.


 

این پسرخاله‌های هفت‌تیرکش هر وقت پول‌هایشان تمام می‌شد از مخفیگاه‌ بیرون آمده و به شکار تازه‌ای دست می‌زدند. ساعت 8 صبح 18 تیرماه سال جاری مأموران کلانتری 119 مهرآباد جنوبی از طریق پلیس 110 در جریان یک سرقت مسلحانه در جاده قدیم کرج از برابر شعبه بانک قرار گرفتند. با حضور ماموران سر صحنه سرقت و انجام تحقیقات میدانی مشخص شد 3 دزد مسلح با تهدید راننده یک شرکت خصوصی تولیدکننده مواد غذایی، اقدام به سرقت خودروی سمند و پول‌های داخل آن کرده‌اند. با توجه به سرقت خودروی شرکت، بلافاصله مشخصات سمند در اختیار واحدهای گشت پلیس سطح تهران بویژه در مناطق غرب تهران گذاشته شد که در کمتر از یک ساعت، خودروی سمند متعلق به شرکت، به صورت رها شده از سوی ماموران کلانتری یافت‌آباد پیدا شد. با دستور بازپرس پیرگزی از شعبه 9 دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای تحقیقات تخصصی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت‌های مسلحانه پلیس آگاهی تهران قرار گرفت‌. با آغاز تحقیقات، کارآگاهان به تحقیق از راننده خودروی سمند پرداختند. این مرد گفت: 8 صبح، طبق روال همیشگی به همراه یکی دیگر از همکاران در قسمت مالی شرکت، برای انتقال پول نقد به بانک مراجعه کرده بودیم؛ پس از رسیدن به نخستین شعبه بانکی، همکارم برای واریز پول از خودرو پیاده شد تا پس از پایان کار در این شعبه بانکی، برای واریز بقیه پول‌ها به شعبه دیگری مراجعه کنیم؛ هنوز دقایقی از پیاده شدن همکارم و داخل شدن او به بانک نگذشته بود که ناگهان مرد ناشناسی از سمت پنجره راننده اقدام به پاشیدن گاز اشک‌آور به صورتم کرد و در همان لحظه مرد دیگری از سمت در شاگرد، سوار خودرو شد و با تهدید اسلحه، مرا مجبور به پیاده شدن از خودرو کرده و با همدستش خودروی سمند و پول‌های داخل صندوق عقب آن را که حدود 10 میلیون تومان بود سرقت کردند. با توجه به شیوه و شگرد دزدان مسلح کارآگاهان اطمینان پیدا کردند دزدان پیش از هرگونه اقدام برای ارتکاب سرقت نسبت به شناسایی خودرو، سرنشینان داخل آن و همچنین شعبات بانکی اقدام کرده‌اند. کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود، با مراجعه به شعبه بانکی نزدیک به محل سرقت، به بررسی تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته این بانک‌ در روزهای پیش از سرقت پرداختند. تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته داخل بانک در برابر راننده شرکت گذاشته شد و وی نیز توانست در میان تصاویر، یکی از دزدان را مورد شناسایی قرار دهد.

راننده شرکت با اشاره به تصویر یکی از مراجعه‌کنندگان به داخل بانک به کارآگاهان گفت: اطمینان دارم مردی که با تهدید اسلحه از سمت در شاگرد، سوار خودروی شرکت شد، همین مرد است. با شناسایی تصویر متعلق به یکی از دزدان مسلح، کارآگاهان با مراجعه به بانک اطلاعات مجرمان موفق به شناسایی یکی از مجرمان قدیمی در زمینه سرقت به نام «علی»‌ 35 ساله شدند که پیش از این در سال‌های 74 و 81 دستگیر و روانه زندان شده بود. در حالی‌که تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه علی در دستور کار قرار داشت، سرقت‌های مسلحانه دیگری در تهران و کرج به پلیس آگاهی گزارش شد که در آن دزدان مسلح با تهدید تپانچه، اقدام به سرقت از چند مغازه، طلافروشی و شرکت خصوصی کرده بودند. در تحقیقات کارآگاهان، مشخصاتی که از دزدان در اختیار کارآگاهان قرار گرفت همگی نشان از آن داشت که این سرقت‌ها توسط یک گروه از دزدان انجام شده و مشخصات ظاهری یکی از آنها نیز با مشخصات به‌دست آمده از علی مطابقت داشت.‌ زمانی ‌که طعمه‌ها به پلیس آگاهی رفتند و تصاویر علی در مقابل آنها قرار می‌گرفت، همگی وی را به عنوان یکی از دزدان مسلح شناسایی کردند. یکی از این طعمه‌ها به کارآگاهان گفت: روز شنبه 9 مردادماه حدود ساعت 10 صبح، از محل کار خود در حال خارج شدن بودم که ناگهان 2 مرد با تهدید اسلحه مرا مجبور کردند باز به داخل شرکت بازگردم، به محض وارد شدن به داخل شرکت، با مشت و لگد به جان من افتاده و با تهدید اسلحه مرا مجبور کردند

گاو صندوق داخل شرکت را باز کنم؛ ‌در همان لحظه‌ای که در گاو صندوق را باز کرده بودم، ناگهان یکی از آنها اقدام به شلیک یک گلوله در داخل شرکت کرد که همین موضوع باعث شد کارمندان سایر شرکت‌های داخل مجتمع از موضوع سرقت اطلاع پیدا کنند و به همین علت دزدان در حالی‌که تنها توانسته بودند مبلغی حدود 2 میلیون تومان تراول چک و تعدادی اسناد و مدارک داخل آن را سرقت کنند، به سرعت از ساختمان خارج و با یک خودروی پرشیای تیره رنگ از محل دور شدند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود، سرانجام موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه ‌علی در شهر کرج شده و در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی 2 همدست دیگر وی به نام‌های «منصور» 33 ساله‌ و ‌«طاهر» 30 ساله‌ شدند. با شناسایی دقیق مخفیگاه همه اعضای این باند از دزدان مسلح در کرج و نسیم شهر، 2 تیم عملیاتی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران در 2 عملیات همزمان و در ساعت 5 بامداد 30 آبان‌ماه موفق به دستگیری هر 3 پسرخاله مسلح شده و در بازرسی از مخفیگاه آنها 5 سلاح کمری و ده‌ها فشنگ جنگی به همراه چندین چاقو کشف شد. علی که سردسته باند است ادعا کرد خیاطی می‌کرده و به خاطر بدهی 16 میلیونی ماجرای سرقت‌های مسلحانه را با 2 پسرخاله دیگرش در میان گذاشته و نخستین‌بار طلافروشی محله‌شان در اکبرآباد را هدف قرار داده‌اند.

 

وی گفت: در سرقت خودروی حامل پول مردی از کارمندان شرکت ما را در جریان قرار داد که یک میلیون تومان نیز به وی دادیم.

+240
رأی دهید
-44

baas - روتردام - هلند
امام دزد /رهبر دزد /دولت دزد /سپاه دزد /پلیس دزد /آخوند دزد /و /و /و /و /و /و /اسلام دزد پرور .
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 16:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.