راهنما، پسر سرهنگ را لو داد

صحرانشینی که با وعده یک میلیون یورو قصد کمک به فرار "سیف الاسلام قذافی" به کشور نیجر را داشت، پسر دیکتاتور را لو داد.

 راهنما، پسر سرهنگ را لو داد


به گزارش خبرگزاری رویترز از شهر زنتان، "یوسف صالح حطمانی" راهنمای سیف الاسلام، گفت:با نیروهای انقلابیون در جنوب لیبی تماس برقرار کردم تا آنها را از زمان عبور کاروان حامل سیف الاسلام از این منطقه مطلع کنم.

حطمانی از شهر زنتان که سیف الاسلام در آن در یک مکان نامعلومی نگهداری می شود، گفت: به گونه ای رفتار کردم که سیف الاسلام به من اعتماد کند و نشان دادم که من نیز به او اعتماد دارم.

وی افزود:با مبارزانی که سیف الاسلام را بازداشت کردند، قرار گذاشتم که وی را در منطقه صحرایی که با منطقه ای مرتفع احاطه شده است، غافلگیر کنند.

بر اساس این گزارش 10 مبارز از شهر زنتان و 5 نفر از قبیله حطمانی در منطقه مورد نظر کمین کردند که به بازداشت سیف الاسلام منجر شد.

رویترز افزود: مشخص نیست که آیا حطمانی از ابتدا قصد داشت که سیف الاسلام را به دام بیاندازد یا اینکه پس از مشکوک شدن به آنان که قصد داشتند وی را پس از عبور از مرز به قتل برسانند، نقشه به دام انداختن سیف الاسلام را طرح ریزی کرده است.

این صحرانشین از ذکر جزئیات در مورد زمان یا شیوه برقراری ارتباط با رزمندگان لیبیایی خودداری کرد و گفت: مطمئنم که سیف الاسلام و محافظانش که مسلح بودند، قصد داشتند وقتی به مرز رسیدند، من را بکشند.

صحرا نشین گفت: هنگام دستگیری سیف الاسلام، کمتر از 5 هزار دلار همراه او بود.

+85
رأی دهید
-82

Rahsaba - کلاگنفورت - اتریش
خلایق هرچه لایق.. آخه تو چی از یک میلیون دلار می فهمی؟؟؟ . حالا برو شتر سواری کن
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:55
romano - تهران - ایران
مورچگان را چو بود اتفاق شیر ژیان را بدرانند پوست. زرشکا که شب مستی برفت!
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:05
uuu.2010 - تبریز - ایران
انشا‌الله به زودی قسمت آقا مجتبی‌ گل گلاب خامنه‌ای بشه.. البته آقا زاده‌های دیگه فراموش نشن لطفا...
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:07
afghanson - استکهلم - سوئد
ولی من فکر کنم یک میلیون یورو بودش Rahsaba جان ؛)
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:26
nonarzbn - ته تاون - ایران
یک میلیون یورو!
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:28
samuk66 - لندن - لندن
باید اعدامش کنند
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:47
lucas71 - اوپسالا - سوئد
رهسبا - کلاگنفورت - اتریش, رومانو - تهران - ایران . الحق که ختم کلام را گفتید.. بیشتر از این چیزی برای گفتن نیست... همیشه در پناه عشق و صلح باشید
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 16:05
ekman - شیراز - ‫ایران
‫اگر از مرز ردشان میکرد،احتمال سر به نیست کردنِ بلَدِ راه حتمی بود،چون اولا آنطور که بعدا مشخص شده بیشتر از پنجهزار یورو همراه سیف الاسلام نبوده و آنها هم قصد نداشتند که بقیه راه را جیب خالی طی کنند و حتی اگر میخواستند مبلغی از موجودی شان را به او بدهند ،بازهم اختلاف پیش میآمد،پس سنگ بزرگ علامت نزدن است،دوّما با پیش آمدهای اخیر و کشته شدن پدر و برادرش و کینه ایکه از همین مردم در دل دارد، محال بود که حس انساندوستی نداشته اش گُل کند و به پاس این خدمت پاداشی غیر از یک گلوله فشنگ به راهنمایش بدهد
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 16:09
sebil - خراسان-خراسان - ایران
از ایران بگو ای ایرانیان.از وطن بگو از وطن
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 16:42
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
باور نمیکنم چون عرب جماعت برا ۵۰ سنت به مادر و خواهر خودش هم رحم نمی‌کنه چه رسد به ۱۰۰۰۰۰۰ یورو؟ پست فطرت تر از آخوندا عرب‌ها هستند
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 16:52
sia_sefid - تهران - ایران
شرط می بندم به دادگاه نمیرسه چون اگه بره دادگاه پای امام موسی صدر کشیده میشه وسط
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 18:02
bawafa1385 - هامبورگ - المان
این اقای شمشیر اسلام در یک کاروانی مرکب از مامورین امنیتی همراهی میشد و این بزرگوار را شهر به شهر مثل سگ ولگرد میگرداندند تا حال و هوای پسر پرزیدنت بودن بیرون زده شود و انقدر این شمشیر اسلام را عذاب دادند که ایشان زندان فعلی را مانند یک هتل 5 ستاره بداند و هزار بار هم خدا را شکر کند تا زمان محاکمه ان برسد و از طرف دیگر اظهارات ان بیابان گرد در کشور های عقب مانده یک چیز عجیبی نیست. چون در انقلاب ایران هم بسیاری از وطن پرستان ایرانی که احنمال هر گونه مشکلی را برای خود میدادند بناچار در جاهائی مخفی میشدند و تنها همین یک لا قباهای ایرانی انها را بکشتن دادند.نظر شما را بسرگذشت عباسعلی خلعتبری وزیر امور خارجه جلب میکنم که مرغ فروش سر کوچه ایشان که یک عمر از سفره کرم این بزرگوار استفاده کرده بود و فرزندان مرغ فروش با کمک همین جناب خلعتبری بکار و شغل های رسیده بودند همین خانواده گشنه با طناب بمنزل ان انسان وارد شده و دست بسته ان بزرگوار را تحویل کمیته دادند. نامردی در کشور های عقب مانده و کم سواد سابقه دارد عزیز
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 19:04
assassin - ایران - ایران
نمیشه گفت که سیف السلام واقعا قصد کشتنش رو داشته یا نه!. آدم گیج میشه
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 21:26
بهروز كياني - تهران - ایران
uuu.2010 - تبریز - ایران. ایشالا! بشمار!
شنبه 5 آذر 1390 - 04:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.