انفجار در انبار مهمات حزب‌الله لبنان


در جنوب لبنان یک انبار مهمات منفجر شده است. گفته می‌شود که انبار مزبور به "حزب‌الله" لبنان تعلق داشته است. به گفته خبرگزاری‌ها این رویداد با انفجار مرموزی که ده روز پیش در نزدیکی پایتخت ایران روی داد، مشابه بوده است.

میدانی در روستای صدیقین 
 

ایستگاه رادیویی "صدای لبنان" بامداد چهارشنبه (۲۳ نوامبر/۲ آذر) از انفجاری خبر داد که شب قبل در روستای صدیقین در شرق شهر بندری طیره روی داده است.
 
روستای صدیقین در باریکه‌ای واقع است که زیر نظارت نیروهای سازمان ملل متحد قرار دارد. این نیروها برای حفظ آتش‌بس در منطقه مستقر شده‌اند.
 
به گفته نیروهای وابسته به سازمان ملل، آنها برای اطلاع از ماهیت انفجار شامگاه سه‌شنبه، تحقیقاتی را شروع کرده اما هنوز درباره جزئیات امر گزارشی منتشر نکرده‌اند.
 
نیروهای دولتی لبنان نیز تلاش کرده‌اند به محل انفجار نزدیک شوند، اما با ممانعت نفرات مسلح گروه اسلامی "حزب‌الله" روبرو شده‌اند. حزب‌الله مهم‌ترین متحد جمهوری اسلامی ایران در منطقه به شمار می‌رود.
 
سایت خبری انگلیسی‌زبان "دیلی استار" مستقر در لبنان، در تماسی که با دفتر حزب‌الله لبنان گرفته است، می‌نویسد که آن‌ها از هر گونه ابراز نظر در این زمینه خودداری کرده‌اند.
 
همین سایت خبری می‌افزاید، حوالی ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه (۲۳ نوامبر) پس از آنکه چهار جنگنده‌‌ی اسرائیلی بر فراز صدیقین به پرواز درآمدند، خودروهای گشت سپاه حافظ صلح سازمان ملل برای لبنان "یونیفل" نیز در این منطقه دیده شدند. یک هلیکوپتر سپاه یونیفل نیز بر فراز روستای صدیقین مشاهده شده است.
 
یک سخنگوی سپاه یونیفل گفته است درباره‌ی این انفجار در منابع خبری مطلع شده است. آندره تنتی در یک تماس تلفنی به "دیلی استار" گفته است «ما در این لحظه اطلاعی در دست نداریم و در باره‌ی این گزارش تحقیق خواهیم کرد.»
 
انفجار در انبار مهمات نیروهای "حزب‌الله" را برخی از رسانه‌های جمعی اسرائیل نیز تائید کرده‌اند. گفته می‌شود که انفجار شب سه‌شنبه به چهارشنبه، چنان شدید بوده که از خاک اسرائیل نیز شنیده شده است. روستای صدیقین در جنوب لبنان در ۱۶ کیلومتری مرز اسرائیل واقع است.
 
این انفجار درست ۱۰ روز پس از انفجاری در انبار مهمات "سپاه پاسداران جمهوری اسلامی" در ملارد، در نزدیکی تهران، روی داده است.
 
طی انفجار در انبار مهمات سپاه پاسداران حسن تهرانی مقدم، فرمانده سازمان جهاد خودکفایی، جان خود را از دست داد.
 
به گفته سپاه پاسداران انفجار روز شنبه (۱۲ نوامبر) در جریان نقل و انتقال مهمات روی داده است، درحالی‌که منابعی گوناگون، از جمله در اسرائیل، آن را نتیجه‌ی عملیاتی از جانب اسرائیل می‌دانند.
 
برخی از مقامات رسمی اسرائیل به رسانه‌های جمعی گفته‌اند که ارتش اسرائیل مناطقی در شمال کشور، هم مرز با جنوب لبنان، را برای نبردی احتمالی آماده می‌کند.

+177
رأی دهید
-27

Taraneه - کبک - کانادا
فکر کنم تاریخ انقضای مهماتشون گذشته، همه‌جا داره منفجر می‌شه.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:51
m.noor - شارجه - امارات
به امید نابودی حزب الله لبنان امین م.نون
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:01
supernova - منچستر - انگلستان
بابا این چیز ها همه جا پیش میاد که متاسفانه به خاطر بی احتیاطی و رعایت نکردن و یا جدی نگرفتن مسائل ایمنی هست. دو سال پیش هم باز یک انفجار در انبار مهماتشان رخ داده بود.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:33
mohsen_iran - دبی - امارات
به قول ملازاده حذب الشیطان
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 15:41
ekman - شیراز - ‫ایران
‫آنها هم حتما در حال جابجائی تجهیزات و مهمات بوده اند !!!شاید هم اسراییل قلقلکی به آنها داده،اگر مهمات موجود در نزد حزب الشیطان ،اهدائی از طرف ایران است،پس حتما اشتباهی در ساخت و تولید رخ داده
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 16:24
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
انفجار نبوده، نصر الله خیر سر باباش و رهبر چلاق حکومت جهلو جنون خامنه‌ای آروغ زد
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 17:09
mo1365n - کاشان - ایران
بدون در نظر گرفتن دلیل یا مقصر برا این انفجارها، این گونه رویدادها نشانه بی عرضگیشونه.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 17:48
reza تورونتو - ترونتو - کانادا
و این چنین اغاز شود 1...2 .....3 ... زمان ان رسیده که دراو دسته جمهوری اسلامی از منطقه خاورمیانه و افریقا باید پاک شوند اول از افریقا و مرحله دوم خاورمیانه بای بای حاج بابا ولایت فقیه
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 17:56
red.boy - تهران - ایران
از اسرائیل زیاد خوشم نمیاد ولی دمش گرم که داره حال اینارو میگیره بدجور. خوشم میاد نمیتونن به اسرائیل هم حرف بزنن
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 18:18
بیداری اسلامی - تهران - ایران
بی شکر کار دشمنان خدا و اسلام است. شک نکنید که حزب الله ساکت نخواهد نشست.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 18:47
Azadikhah - تكسل - هلند
مقام معظم رهبری در آخرین پیام خود که دقایقی پیش منتشر شد، خبر فوق را تکذیب کرده و خاطر نشان شدند که صدا مربوط به انفجار پمپ گاز CNG در جنوب لبنان بوده است!
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 21:37
assassin - ایران - ایران
به امید روزی که کشوری به نام لبنان روی نقشه ی کره زمین وجود نداشته باشه.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 21:28
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
assassin - ایران - ایران. آقای محترم نفرت از ملا نباید تبدیل به کامنت‌های نژاد پرستانه شود!!! اولا تمام لبنان حزب‌الله نیست ..۲ من شخصا لبنانی‌های مسیحی‌ را مللاقات کرده‌ام که از نظر فرهنگی‌ قابل مقایسه با طرفداران حزب‌الله و اسلامیون نیستند!!! تعدادی مسلمان هم هستند که عمل تروریستی و افکار پست حزب‌الله را قبول ندارند! مثل اینکه بگوئیم ایران یعنی‌ ملا و اسلام! که برای اکثریت چنین نیست!!بر عکس عربستان که هنوز در صدر اسلام و قوانین ددمنشانه ی آن زندگی‌ میکنند! گذشته از تروریستهای اسلامی من مرگ کسی‌ را نمی‌خواهم ..مرگ بر آیده!نه انسان ناا آگاه!!!!!!!!
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 09:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.