محمود احمدی نژاد: دیدند ذخایر ما زیاد شد، شروع به بهانه تراشی کردند

محمود احمدی نژاد: دیدند ذخایر ما زیاد شد، شروع به بهانه تراشی کردند

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه غرب را متهم کرد که برای اخلال در نظام بانکی ایران به دنبال «بهانه تراشی» است و کشورهای اروپایی را به دلیل پیروی از آمریکا در تشدید تحریم ها بر ضد جمهوری اسلامی، «نوچه» و «نوکرهای بی اختیار» خطاب کرد.
 
آقای احمدی نژاد که به منطقه پاکدشت ورامین سفر کرده بود، با اشاره به کشورهای غربی گفت: «دیدند ذخایر ارزی و سرعت پیشرفت اقتصادی ما زیاد شده است، کار در ایران زیاد صورت می گیرد اما خودشان دچار بحران و مشکلات اند، شروع به بهانه تراشی کرده اند.»
 
وی در جمع صدها نفر از مردم پاکدشت اظهار داشت: « آن ارباب بزرگ حرفی می زند و نوچه هایش دنبال حرفش را می گیرند. می گویند می خواهیم ارتباطات بانکی خود را با ایران کاهش دهیم یا قطع کنیم. دولت آمریکا ۳۲ سال است با ما رابطه ای ندارد؛ تا دیروز با هم کار نمی کردیم، حالا هم کار نمی کنیم امروز مثل دیروز مثل پریروز.»
 
اظهارات رییس جمهوری ایران دو روز پس از دور تازه تحریم های آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی علیه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی است. آمریکا، صنایع پتروشیمی ایران را هدف تحریم های جدید عنوان کرده و بریتانیا قطع ارتباط مالی با ایران و تحریم بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار داده است.
 
اقدام بریتانیا خشم نمایندگان مجلس ایران را برانگیخته است و روز چهارشنبه در واکنش به آن دو فوریت طرح کاهش رابطه با این کشور را تصویب کردند.
 
آقای احمدی نژاد که سخنانش به صورت زنده از تلویزیون ایران پخش می شد گفته است: «تعجب از این نوچه های اروپایی است که همین طور چشم بسته مانند نوکرهای بی اختیار هرچه آن ارباب می گوید بلافاصله تکرار می کنند .»
 
وی با اشاره به تهدید این کشورها به قطع رابطه با بانک مرکزی ایران، اظهار داشت: «شما از گذشته نیز همین کار را می کردید. می خواهید ادامه دهید؟ خیال کردید دنیا شهر هرت است، ‌بله اگر ملت ها اجازه دهند شما حاکم باشید، همین طور است.»
 
رییس جمهوری ایران آنچه را که «دست اندازی به ذخایر ارزی ملت ایران» خواند به منزله «دزدی بزرگ» توصیف کرد و گفت که «ملت ایران با انجام دهنده این کار، مانند دزد برخورد خواهد کرد.»
 
گزارش های منتشره در هفته جاری حاکی است که نیکلا سرکوزی، رییس جمهوری فرانسه، در نامه ای به رهبران  آمریکا، بریتانیا، آلمان، اتحادیه اروپا، کانادا و ژاپن پیشنهاد خود برای تحریم های تازه را مطرح کرده است.
 
وی گفته است: «فرانسه به اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن، ایالات متحده، ژاپن و کانادا و کشورهای دیگری که مایل (به همکاری هستند) پیشنهاد می کند تا فورا در خصوص مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران و توقف خرید نفت این کشور تصمیم بگیرند.»
 
اتحادیه اروپا قرار است در نشست اول دسامبر خود موضوع گسترش دامنه های تحریم خود به ۲۰۰ شخصیت و شرکت دیگر ایرانی را مورد بررسی و احتمالا تصویب قرار دهد.
 
مجموعه این تحولات پس از آن رخ داد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش روز هشتم نوامبر خود با صراحت بیشتری از ابعاد احتمالا نظامی برنامه هسته ای جمهوری اسلامی پرده بر داشت.
 
در این گزارش آمده است: «شواهدی در دست است که نشان می ‌دهد جمهوری اسلامی ایران ممکن است تحقیقات مرتبط با ساخت جنگ ‌افزار هسته‌ای را به طور مخفیانه ادامه داده باشد.»
 
رسانه های آمریکا روز دوشنبه گزارش دادند که دولت باراک اوباما قرار است ایران و بانک مرکزی آن کشور را به عنوان «محدوده پول‌شویی» معرفی کند.
 
یک مقام دولت آمریکا در این باره به روزنامه «وال استریت جورنال» گفته است: «چنین روشی به کشورهای دیگر فرصت خواهد داد تا به شکل مناسبی فعالیت‌های اقتصادی خود را برنامه‌ریزی کرده و به شکلی خرید نفت ایران را کاهش دهند که بازار انرژی دستخوش تلاطم نشود.»
 
در واکنش به این گزارش ها، محمود احمدی نژاد گفت: «معلوم است به بن بست رسیده اند ‌تا می بینند ملتی ثروتمند می شود بهانه تراشی و شروع به غر زدن و سرو صدا کردن و ملت ایران را متهم به پول شویی می کنند.»
 
وی افزود: «ملت ایران چه نیازی دارد؟ پول شویی کار قاچاقچیان مواد مخدر و ریشه همه قاچاقچیان مواد مخدر در کشورهای اروپایی و آمریکایی است.»
 
جمهوری اسلامی ایران که هدف چهار دور تحریم های سازمان ملل بر سر پرونده اتمی اش قرار گرفته است اتهام کشورهای غربی مبنی بر تلاش برای ساخت بمب هسته ای را رد می کند.

+147
رأی دهید
-42

amir58 - مشهد - ایران
اخه الدنگ کدام ذخیره ارزی کدام پیشرفت اقتصادی؟
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:50
m.noor - شارجه - امارات
دوباره این دیوانه ز‌ر زد خدایا تمامش کن ما رو نجات بده م.نون
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:57
ekman - شیراز - ‫ایران
‫در ایران کار زیاد انجام میشود !!! چه کاری؟دزدی؟اختلاس؟قتل و اعدام ؟
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 17:34
بیداری اسلامی - تهران - ایران
محمود جان استوار باش که دشمن کارش همین است. خدارو شکر حکومت ایران در حال حاضر در دست اصلح ترین افراد است و به همین دلیل است که دشمن فقط هارت و پورت الکی میکند.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 18:45
assassin - ایران - ایران
یکی ممود رو بره بیاره پایین از منبر .. بسه تاریکی ..بسه عذاب..بسه فقر...بسه دروغ .. اره بابا اصلا تو راس میگی. حالا این ملت بیچاره رو ول کنو گورتو گم کن عوضی
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 21:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.