تصاویر تازه میکروسکوپی:‌ زیبا و ترسناک

نمایشگاهی با عنوان "فضای حیرت انگیز درون" به نمایش تصاویر علمی و هنری تهیه شده توسط مرکز تحقیقات میکروسکوپی و میکروآنالیز استرالیا می پردازد. این مرکز شبکه ای از آزمایشگاه های دانشگاهی سراسر این کشور است.

این جاندار کوچک دریایی، نامش بریوزوئاست که کولونی تشکیل می دهد. هر کدام از این جانداران تنها چند میلیمتر طول دارند. در این عکس اسکلت این جاندار نشان داده شده است. سوراخ های موجود در این اسکلت منافذی برای رسیدن غذا به موجود زنده است. عکس با استفاده ازمیکروسکوپ الکترونی توسط دیوید سالت از دانشگاه ملی استرالیا گرفته شده است.

این تصویر عضو خرطومی شکل یک شب پره است که برای نوشیدن مایعات از آن استفاده می کند. قسمت های سبز رنگ اندام های چشایی آن هستند. عکس (با استفاده از میکروسکوپ الکترونی)‌ از درن براون از دانشگاه کوئینزلند.


بیاب و نابودش کن!‌ این تصویر نشان می دهد که چگونه یک سلول سیستم ایمنی بدن، به نام ماکروفاژ به اجسام خارجی مانند باکتری حمله می کند به طوری که از درون نابود می شود. عکس از درن براون، دانشگاه کوئینزلند


این دندان های یک کیتون است‌. کیتون یک نرم تن آبزی است و از جلبک های روی صخره ها تغذیه می کند. دندان های کیتون برای تغذیه از روی صخره ها باید قوی باشد به همین دلیل دندان های آنان حاوی آهن است که در عکس به رنگ نارجی دیده می شود. تصویر با استفاده از اشعه ایکس توسط دکتر جرمی شا، دانشگاه وسترن استرالیا و پروفسور الن جونز، دانشگاه سیدنی تهیه شده است.


دو دانه گرده از گل اقاقیای استرالیایی. پوشش خارجی نقش محافظ دارد و در تولید مثل گیاه نیز نقش مهمی دارد. تصویر با استفاده از میکروسکوپ الکترونی توسط دکتر راجر هدی از دانشگاه ملی استرالیا گرفته شده است. هر دانه گرده حدود ۴۴ میکرومتر است.


استئوبلاست یا سلول به وجود آورنده استخوان بر روی ماده ای که برای کمک به جوش خوردن استخوان قرار داده شده، رشد می کند. این ماده از اکسید کلسیم و دی اکسید سیلیکون و نیز استرانسیوم و روی تشکیل شده است و به سلول های استخوانی کمک می کند بهتر رشد کنند. تصویر با استفاده از میکروسکوپ الکترونی توسط دکتر گوچنگ وانگ و دکتر زوفو لو، دانشگاه سیدنی گرفته است.


قسمت های قرمز رنگ مجراهای انتقال شیر در یک پستان مبتلا به سرطان است که توسط بافت های پیوندی احاطه شده است. تصاویر از آرتور چی ین، الی کیبل، و دکتر لیلین سون از دانشگاه سیدنی.


یکی از گیاهان متعلق به قطب جنوب به نام "علف مویی شکل". این تصویری از مقطع عرضی ریشه این گیاه است که چیدمان سلول ها را نشان می دهد. عکس از دکتر پتا کلود دانشگاه وسترن استرالیا.


قسمت های قرمز رنگ سلول های مویرگ هایی هستند که قلب را تغذیه می کنند (در زمینه تیره رنگ). نقاط آبی هسته سلول ها هستند. عکس از دکتر پل موناگان، دکتر تریسی هینتون،‌ دی گرین و دکتر کیم وارک از سازمان تحقیقات علمی و صنعتی مشترک المنافع (CSIRO).


کریستال ها در نوعی مبتکرانه از چدن بسیار سخت. عکس از کریس بری، نیک فرگوسون، دکتر پت بریمبی، دکتر گونله پراوست و پروفسور جولی کرنی، از دانشگاه سیدنی.


تصاویری چرخش داده شده از یک نمونه از آلیاژ آلومینیوم. هر نقطه نشان دهنده یک اتم و قسمت های رنگی نشان دهنده مکان هایی هستند که اتم ها به شکل کریستال درآمده اند. عکس از دکتر گنگ شا، دکتر بپتیست گالت از دانشگاه سیدنی.


کریستال تیتانات استرانسیوم در یک میدان الکتریکی که اطلاعاتی را درباره پتانسیل های الکتریکی به دست می دهد. عکس از پروفسور اندرو جانسون، دانشگاه وسترن استرالیا.

+303
رأی دهید
-36

rahdil15 - دبی - امارات العربیة
ممنون الی بود
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 10:39
Dara va sara - پرت - استرالیا
خداوندا. این باکتریها را چقدر زیبا آفریدی. شکرت.از کجا میدونستی که یک روز ما انهارو تو میکروسکوپ خواهیم دید و تو انها رو به این قشنگی افریدی.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 10:57
آشی - لندن - انگلیس
اینها بیسکویت و شیرینی و آبنبات هستند.
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 12:33
sebil - خراسان-خراسان - ایران
چرا ترسناک.چون اولی شبیه این آدم فضاییاست؟
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 12:51
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
rahdil15 - دبی - امارات العربیة عالی درسته. الی که اسم اون فیلم بود درباره الی. خارج بودی لهجت عوض شده ها/
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 13:43
bavar88 - آمستردام - هلند
فکر می‌کنید که مخالفان انقلاب اسلامی ایران هم به اندازه یک میکروب باشند که در زیر میکروسکوپ با این همه بزرگ نمیی بشه اونها را دید....هههههه
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 12:54
**elham** - اصفهان - ایران
بی‌نظیر قربون قدرت خدا برم که در این دنیا چه دنیاهایی دیگری آفریده که هر روز بیشتر به زیبایی‌های آن پی‌ می‌بریم.واقعا که زبانم قاصر از توصیف این همه زیبایی. **چگونه فریادت نزنم،،چرا دم از یادت نزنم،،در اوج تنهایی ،،اگر زمین ویرانه شود،،جهان همه بیگانه شود،،تویی که با مایی**
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:47
ekman - شیراز - ‫ایران
rahdil15.−دبی−امارات العربیه:دوست عزیز،الی نبود،معدنی بود!!!
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 17:11
reza تورونتو - ترونتو - کانادا
bavar88 - آمستردام - هلند . من هم همینجور فکر میکنم ما مانند میکروبی که تلسکوبهای مزدوران کور جمهوری کثیف اسلامی نمیبینه جمهوری سیاه اسلامی را نابود میکنیم افتاد یا بازم ندیدی ههههههه و بازم ههههههه . .
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 18:24
bavar88 - آمستردام - هلند
reza تورونتو - ترونتو - کانادا. میکرب‌های مثل تو را ...به راحتی‌ دفع می‌کنیم..پس زیاد خودت را قوی ندون...مرسی‌ ههههه
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 06:38
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫این هستی خالق و صاحبی دارد . پاک ومنزه است الله که زنده را از مرده و مرده را از زنده بیرون می کشد ، روز را با شب و شب را با روز می پوشاند . در این نشانه هایست برای اهل خرد و آیا هستند کسانی که اندیشه کنند ؟. ‫به ستارگان و آسمانها نگاه کنید تا دیدگانتان بسوی خودتان برگردند چون قادر به دیدن کل خلقت نخواهید شد. ‫آیا هستند که خردورزی کنند ؟ . ‫ای محمد منکران را فرقی نمی کند چه هشدار بدهی یا ندهی، الله از بندگان بی نیاز است اما ناسپاسی را نمی پسندد. ‫ای عزیزان خدا به بندگانش ظلم نمی کند پس به سوی خالق خود برگردید قبل از آنکه دیر شود. سبحان الله
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 07:42
Dara va sara - پرت - استرالیا
این هستی سندی دارد شش دانگ. الله خمره رنگ رزی دارد و چون بیکار هست مرده را زنده . وزنده را مرده رنگ میکند. اگر شما توانای دیدن شب و روز را دارید پس خیلی خردمندید و گور بابای ناسا و گالیله. ستارگان نگاه کنید شاید هنوز خمینی را ببینید. چون قادر به دیدن کل خلقت نیستید. فضا نوردانی به فضا فرستادیم . پس شما احتیاج به علم ندارین و ناسا همه کار را میکند همان بهتر است که به زیارت و دعا خوانی بپردازین. ای محمد منکران را فرقی نمیکند چه هشدار دهی. همان ترورشان کنی بهتر است. الله به بندگانش نیازی ندارد. ولی اگه روزی چندبار جلوش دولا راست نشن میفرسته جهنم. الله به بندگانش ظلم نمیکند ولی سازندگان خدا اتش جنگ.دزدی.جهالت.ظلم ستم و قتل و غارت بپا میکنند. چون خدای هر رسول بهتر از ان یکیست..انسان زیباست.
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 11:55
feminism - لندن - انگلستان
Dara va sara / دوستِ من شما توجه کنید که بیش از 13 بیلیون سال از پیدایش کائنات میگذرد، این آقا الله هم حتما 9 ماه قبل از اون بوجود آمده !! چه جوری !! You must not ask این سؤالیست که فقط کافران میپرسند :)) البته اندیشمندان و متفکران به زبان ملیح و لطیف مسلمانان کافر خوانده خوانده میشود ! خلاصه که پیدایش من و شما هم خواست او بوده و نه از آمیزش پدر و مادرمان :))
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 14:52
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫کسی که در بستر مرگ است شما کنارش نشسته اید ما روحش را قبضه می کنیم اگر شما می توانید روحش را به بدنش . ‫ برگردانید و غیر الله هر کس را می خواهید به کمک بخوانید . همه ناتوانید اگر یک پشه با نیش زدن قطره خونی از شما برباید اگر همه جمع شوید باز هم قادر به پس گرفتن نیستید این مثال ناتوانی شما را می رسند. ‫الله سبحان جن و انس را فقط و فقط برای بندگی خودش آفرید. ای مومنین با سجده واقعی به خالقتان نزدیک شوید و بدانید دشمنی. ‫منکران فقط به عذاب خودشان می افزاید. بعد از این مرگ دیگر هرگز نخواهید مرد و دنیای باقی چه زیباست برای مومنین. ‫خدا اجر نیکوکاران را ضایع نمی کند. الله خلف وعده نمی کند ولو که تعداد اندکی باور دارن. سبحان الله
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:11
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫کسی که در بستر مرگ است شما کنارش نشسته اید ما روحش را قبضه می کنیم اگر شما می توانید روحش را به بدنش . ‫ برگردانید و غیر الله هر کس را می خواهید به کمک بخوانید . همه ناتوانید اگر یک پشه با نیش زدن قطره خونی از شما برباید اگر همه جمع شوید باز هم قادر به پس گرفتن نیستید این مثال ناتوانی شما را می رسند. ‫الله سبحان جن و انس را فقط و فقط برای بندگی خودش آفرید. ای مومنین با سجده واقعی به خالقتان نزدیک شوید و بدانید دشمنی. ‫منکران فقط به عذاب خودشان می افزاید. بعد از این مرگ دیگر هرگز نخواهید مرد و دنیای باقی چه زیباست برای مومنین. ‫خدا اجر نیکوکاران را ضایع نمی کند. الله خلف وعده نمی کند ولو که تعداد اندکی باور دارن. سبحان الله
‌پنجشنبه 3 آذر 1390 - 15:11
Dara va sara - پرت - استرالیا
قبل از اینکه اقوام بمیرند و شما تاسف خورین و زار راز گریه کنید. به همدیگر لطف و محبت کنید. به یکدیگر عشق و انسانیت بیاموزید. و زندکی خود و دیگران را بخاطر ان دنیا به لجن نکشید.و چون خیام فرمود که نقد بگیریم و دست از نسیه برداریم. چون نه جن و نه انسی هست و نه جهنم و نه یهشتی هست. و اگر هم باشد خدا شما را تحسین کند که از عقلاتان استفاده کردین و به انچه بود فکر کردین و از خود سئوال کردین و نه مثل مسلمانان طوطی وار هر انچه گفتن تکرار کردین. ای مسلمانان از هیچ چیز نترسین و این پدران بی سوادمان بودند که از خدا موجودی ترسناک ساختن.همانطور که میبینید خدا دائما نون مسلمانان را آجر میکند و همه انها را به کشورهای کافر مهتاج میکند و این همه بخاطر باورهای بهشت و جهنمی هست که در ذهن دارند. سبحان پزشکان. سبحان ماکروسوفت. سبحان ادیسون. سبحان خیام. سبحان ابوعلی سیناو سبحان گالیله و ایبترنت.
جمعه 4 آذر 1390 - 06:08
Dara va sara - پرت - استرالیا
feminism - دوست عزیز.یکی از اخلاقهای زشت مسلمانان این هست که به خدای خود خیلی توهین میکنند. و هر چیزی را گردن خدا می اندازند. از شکل این باکتریها گرفته تا ناقص شدن کودک و شاید هم پسر یا دختر بودن جنین و حتی اگر مرد خدا خواسته و اگر هم نمرد باز خدا خواسته. خلاصه از قبصه روح تا اجر آخرت.... و این عمل بسیار زشتی هست. چون در تمام شرایط خدا را مقصر و بانی میدانند.. کودکی بودم از معلم ام درباره خدا سئوال کردم. در جواب گفت "خدا را نباید سئوال کنی باید همینجوری قبول کنی" این بنده خدا kokex خیلی خیلی قبول کرده و از انورشم زده بیرون. موفق باشین.
جمعه 4 آذر 1390 - 06:26
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
‫ای محمد این منکران و جاهلین را حتی اگر جلوی پایشان یک قطعه از آسمان را بی اندازیم باز هم می گو یند این فقط یک تیکه ابر. ‫متراکم است. اینها خودشان خودشان را خلق کردند یا اینها منی را در رحم بارور می کنند اینها هسته را که در درون زمین است . ‫ رشد می دهند وای بر منکر ین که عذابی دردناک و همیشگی دارند ، صبر پیشه کن تا روزی که عذاب ما اینها را برسد. ‫سبحان الله
جمعه 4 آذر 1390 - 13:34
mounes - ادليد - استراليا
خدایا شکرت‌ که هنوز عده‌ای از ایرانیان به تو ایمان دارن
شنبه 5 آذر 1390 - 02:11
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف آریّ و به غفلت نخوری. همه از بهر تو سرگشته و فرمان بردار شرط انصاف نباشد که تو فرمان نبری.
شنبه 5 آذر 1390 - 08:35
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
هر دم از عمر می رود نفسی چون نگه می کنم نمانده بسی. ای که پنجاه رفت و در خوابی مگر این پنج روزه دریابی. خجل آنکس که رفت و کار نساخت کوس† رحلت زدند و بار نساخت.
شنبه 5 آذر 1390 - 08:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.