کاهش سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا

کاهش سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا

دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد، باشگاه‌های ایرانی در فصل پیش‌ روی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا سه و نیم سهمیه خواهند داشت که براین اساس ذوب‌آهن به عنوان تیم سوم لیگ برتر در مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها شانس خود را برای حضور در جمع تیم‌های برتر آسیا می‌آزماید.

مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون با اعلام این خبر افزود: کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا (ACL) قبلاً پیشنهادی را به ایران مبنی بر اینکه ایران با دو سهمیه مستقیماً در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا شرکت کند و دو سهیمه دیگر نیز در مرحله پلی‌آف داشته باشد که در صورت موفق شدن تیم‌های ایران در مرحله پلی‌آف به دور بعدی مسابقات راه پیدا کنند، ارائه کرد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه گفت‌وگوی خود با سایت فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در نشستی که به اتفاق علی کفاشیان، عزیزالله محمدی، علی فتح‌الله‌زاده، محمدرضا ساکت و علیرضا رحیمی با مسئولان کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کردیم، مطالب مختلفی را مطرح کرده و در نهایت قرار شد تا امروز نتیجه نهایی از سوی AFC اعلام شود.

وی در پایان تصریح کرد: پس از اعلام کمیته برگزاری مسابقات مقرر شد تا ایران با ۳ سهیمه به طور مستقیم در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و یک سهمیه دیگر نیز ابتدا در مرحله پلی آف حضور داشته و در صوت موفقیت، می‌تواند در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا حضور داشته باشد. در واقع ایران با ۴ سهمیه برای حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرد.

براین اساس تیم‌های سپاهان اصفهان (قهرمان لیگ برتر)، پرسپولیس تهران (قهرمان جام حذفی)، استقلال تهران (نایب‌قهرمان لیگ برتر) به‌صورت مستقیم در فصل ۲۰۱۲ لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می‌کنند و ذوب‌آهن اصفهان (تیم سوم لیگ برتر) در مرحله پلی آف این مسابقات حضور می‌یابد.

+40
رأی دهید
-93

ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
باز چه ابرویی ببرن این لنگیا تو اسیا...ذوب هم با این شرایط امسالش بهتر نیاد
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 11:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.