تازه‌ترین جزئیات مرگ مشکوک احمد رضایی از زبان امیدوار رضایی

تازه‌ترین جزئیات مرگ مشکوک احمد رضایی از زبان امیدوار رضایی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اطلاعات رسیده درباره علت مرگ احمد رضایی را مشکوک خواند و گفت: کمیته‌ای از سوی خانواده وی مأمور پیگیری این پرونده شده تا حقیقت ماجرا روشن شود.

امیدوار رضایی میرقائد نماینده لالی، هفتگل و مسجد سلیمان، درباره علت مرگ مشکوک «احمد رضایی» فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اقدامات خانواده وی در پیگیری پرونده با خانه ملت گفت‌و‌گویی انجام داده است. امیدوار رضایی، عموی مرحوم احمد رضایی است.

دست داشتن دستگاه‌های امنیتی بیگانه در مرگ مشکوک احمد رضایی تا چه حد صحت دارد؟


در این خصوص منتظر نظر پزشک قانونی هستیم ، ضمن آنکه امیدواریم در آینده نزدیک پلیس اینترپل، گروه‌هایی از طرف ایران یا کشورهای بی‌طرف به امارات بروند و ابعاد مختلف این پرونده را بررسی کنند. مدارکی همراه مرحوم احمد رضایی در هتل محل سکونت وی وجود دارد که متأسفانه طرف اماراتی آن‌ها را به خانواده رضایی تحویل نداد.

این مدارک چه چیزهایی بودند؟


پلیس امارات فیلم راه‌رو‌ها و درب خروجی هتل، مدارک موجود در اتاق مثل موبایل و اثاثیه احمد را برداشته و هنوز آن را به طرف ایرانی تحویل نداده و حتی نمی‌گوید این مدارک کجاست. علاوه بر این‌ها احمد در چند روز آخر مکالمات تلفنی با افراد مختلف داشته که فهرست ریز مکالمات نیز به دست خانواده وی نرسید. ضمن آنکه در آن روز‌ها افرادی به اتاق احمد رفت و آمد داشتند و می‌توان این مسئله را از طریق فیلم دوربین‌های راه‌روهای هتل فهمید. در کل اطلاعاتی موجود است که اماراتی‌ها آن‌ها را از ایران مخفی می‌کنند.

ظاهراً قاضی پرونده در دبی هم اعلام کرده که هنوز به تشخیص نهایی نرسیده و مشغول بررسی ابعاد مسئله است. البته خانواده مرحوم احمد رضایی در تهران یک تیم حقوقی تشکیل داد که از طریق کانال‌های قانونی این پرونده را پیگیری کند.

آیا علت مرگ مشخص شده است؟


اطلاعاتی که تاکنون درباره علت مرگ احمد به دست ما رسیده کاملا مشکوک است به طوری‌که بحث خودکشی را از ذهن دور می‌کند. افراد مختلف، ‌ خانواده و دوستانی که طی چند ماهه گذشته با مرحوم احمد رضایی در ارتباط بودند می‌گویند وی از سلامت کامل روحی برخوردار بود، روحیه با نشاطی داشت و کاملا با دید روشن درباره آینده صحبت می‌کرد.

ضمن آنکه احمد هیچ گونه دارویی برای درمان بیماری افسردگی یا هر مسئله دیگری مصرف نمی‌کرد چون چند روزی قبل از فوت ایشان دوستانش در هتل با وی بودند و آن‌ها هیچ گونه مصرف دارویی را گزارش نکردند و می‌گویند کاملا سرحال و بانشاط بود و علائم و شواهدی دال بر فشار روحی، افسردگی، ناامیدی در رفتار و گفتار مشاهده نمی‌شد که همه این‌ها برخلاف ادعای خودکشی است.

گفته می‌شود ایشان مسئله برگشت به ایران را پیگیری می‌کرد، در این باره توضیح می‌دهید؟


بله، ایشان برای انجام این کار به کشور رفت و آمد داشت و تقریبا یک ماه قبل به ایران آمد و با دوستان و خانواده خود ارتباط داشت.

چرا ایشان در دبی در هتل زندگی می‌کرد؟


برای پیگیری کارهای بازگشت به ایران، احمد تقریبا یک ماهی در هتل زندگی می‌کرد.

یک موضوع دیگر درباره این پرونده آن است که می‌گویند مرحوم رضایی در روزهای آخر با خانواده‌اش درباره تحت نظر بودن صحبت کرده، توضیحات بیشتری بفرمائید؟


بله خودش چندبار این مسئله را به من، خانواده و دوستانش گفت شاهدان زیادی در این باره وجود دارند که وی چنین حرفی را زده است.

برای همین این نظریه دخیل بودن دستگاه‌های امنیتی بیگانه در این اتفاق قوت می‌گیرد؟


بله، کاملا این موضوع قابل بررسی است تا حقیقت روشن شود چون احمد به عنوان یک شهروند ایرانی مسلمان شیعه مظلومانه در یک کشور اسلامی به قتل رسید.

آثار ضرب و شتم نیز روی بدن ایشان وجود داشت؟


خراش‌هایی روی بدنش است که مشکوک است و می‌تواند مربوط به بعد از فوتش باشد بنابراین این مسئله باید بررسی دقیق تری شود.

مسئله جدید تری درباره این پرونده اتفاق افتاده است؟


گروه کار‌شناسی مشغول پیگیری پرونده است.

آیا دستگاه قضایی کشور با این گروه کار‌شناسی همکاری دارد؟


همانطور که گفته شد این گروه از سوی خانواده رضایی مسئله را دنبال می‌کند اما دوستان ما در قوه قضائیه،‌ نیروی انتظامی، وزارت خارجه همکاری دارند تا شواهد و مدارک تکمیل شود.

خانواده مرحوم احمد رضایی با قاضی اماراتی تاکنون ارتباط داشتند؟


بله، قاضی پرونده گفته در حال بررسی موضوع است و هنوز به نظر نهایی نرسیده است.

+178
رأی دهید
-23

nader46 - لندن - انگلیس
چه خودکشی‌ کرده باشه چه خودکشیش کرده باشن،،فقط رژیم و ولی‌ وقیح از این مساله سود برده و میبره،،از یک طرف میتونه اخطار و چراغ قرمز واسه باند رضایی و دوستانش و تصفیه حسابهایی درون حزبی باشه،،از اون طرف هم بگه کار سرویس‌های جاسوسی غرب و اسراییل بر علیه ملت ایران هست ملتی که خودش!!همیشه قربانی تروریست بوده و هستش.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 23:38
ghafas - مشهد - ایران
دنبال گرفتن حقوق مادام العمر از بنیاد شهیدی یا می خوای کارنامه ات را از دید آغا کمی روشن کنی و لکه ننگ پسرت را از بین ببری که اینقدر دنبال کار را گرفتی ای آق محسن ؟ انگار بد هم نشد این بچه شرش را کم کرد نه ؟ پیشنهاد می کنم یه کاری کن ته تحقیق معلوم شه این احمد جونت رو سیا به زور دزدیده و مجبور به مصاحبه علیه آغا کرده و وقتی بچه ات داشته برمی گشته و از چنگشون می جسته..!!! کشتنش و این زیر سر استکبار جهانی است ...معامله کن همونطور که روح الامینی بی وجود با جنازه مثله شده بچه اش کرد تا دل معظم له شاد بشه و از منجلاب بیاد بیرون......دارم کم کم بدگمان می شم ...می گم نکنه خودت تخم و ترکه ات را دادی دست آق عرزائیل شیطون ..؟ چه می دونم می گم شاید دیگه و...سیایت که پدر و مادر نداره
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 06:12
khosh bavar - يزد - ايران
چرا از سوال مهم و حیاتی صرفنظر کردی !؟ و آن اینکه، اگر جواب تحقیقات مثبت باشد که او را بقتل رساندند، چه واکنشی می‌کنید !؟ و چی‌ را می‌خواهید به خودت و به ما ثابت کنید ؟! یعنی‌، فکر کردی کسی‌ به نتیجه این تحقیقات اهمیت میدهد ؟! و اگر جواب منفی‌ بود که او خودش را کشت، فکر کردی، مردم همه الان خوش باورند و حرفت را باور می‌کنند !؟ پس، فقط بشین به حال خودت و بقیه عزیزان ایرانی‌ گریه کن، که چه خاکی بر سر ایران آوردید که مثل یک باند مافیایی میکشند و حتی شما که دم از قدرت و امنیت میزدید، در امان نیستید ! پس بر روی قبرش بنویس : خودمان کردیم که لعنت بر خودمان باد !
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 06:08
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اینها آخرین زورهایی است که دارند برای حفظ آبروی رفته محسن رضایی می زنند. مگر جنازه را نیاوردید ایران. اگر ذره ای به تحقیقات پلیس دبی شک داشتید می توانستید دوباره کالبد شکافی اش کنید و علت مرگ را کشف کنید. پلیس نه در دبی و نه در هیچ کجا وظیفه ندارد مدارک و مراحل میانی تحقیقات را در اختیار احدی قرار دهد.
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 06:43
ملاصدرا - شیراز - ایران
لطفا از آقای نا امید رضایی بپرسید چرا تیمی ویژه برای علت کشته شدن پسر آقای روح الامینی؛سهراب اعرابی؛ندا آقاسلطان ؛پزشک بازداشتگاه کهریزک و بقیه شهدای جنبش سبز تشکیل نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 15:00
ekman - شیراز - ‫ایران
‫موسی به رهی دید یکی کشته فتاده ، حیران شد و بگرفت به دندان سر انگشت.....
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 20:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.