دکترای این نماینده مجلس از کجا خریداری شده؟

سایت عصر ایران می نویسد :

ضدفساد: مدرک تحصیلی رئیس یکی از کمیسیون های مجلس و از افراد نزدیک به جریان انحرافی نامعتبر از آب درآمد.

وی در سایت شخصی، تبلیغات انتخاباتی و ... خود را دارای مدرک دکترای اقتصاد از دانشگاه آکسفورد لندن معرفی می کند، در صورتی که در جستجوی اینترنتی نام دانشگاهی که وی مدرک خود را از آن ارائه داده است مشخص می شود که این گواهینامه با شماره 235433 متعلق به یکی از دانشگاههای باز و بی اعتبار آمریکا به نام "Commonwealth Open Univerdity" است که در سال 2007 میلادی (1386شمسی) از آنجا خریداری شده است.

نکته دیگر آنکه وی با ادعای اینکه مدرک خود را از یک دانشگاه انگلیسی زبان اخذ کرده و حداقل قاعدتاً باید 3 الی 4 سال در این دانشگاه درس خوانده، مقاله ارائه داده و در پایان دوره از "تز دکترای" خود به زبان انگلیسی دفاع کرده باشد، اما وی توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را ندارد و حتی نمی تواند چند دقیقه درباره اقتصاد با زبان انگلیسی صحبت کند.
 
در صحت مدرک کارشناسی ارشد وی نیز تردید وجود دارد چرا که هیچگاه این مدرک ارائه نشده و معلوم نیست وی کاشناسی ارشد روابط بین الملل را از چه دانشگاهی، با چه معدلی و با چه پایان نامه ای اخذ کرده است؟

نکته جالب دیگر آنکه وی از امضاکنندگان استیضاح مرحوم علی کردان وزیر سابق کشور به دلیل استفاده از عنوان تقلبی "دکتر" و خرید مدرک از دانشگاه آکسفورد نیز بود در حالی که امروز خود او با این نوع مدرک "دکتر" خطاب می شود و با عنوان دکتر نامه های خود را امضاء می کند.

نگاهی گذرا به مدرک این نماینده و ترجمه دقیق آن نکات جالبی را نمایان می کند، ترجمه دقیق این مدرک به شرح زیر است:

 

 دکترای این نماینده مجلس از کجا خریداری شده؟


 
دانشگاه آزاد – مشترک المنافع

قابل توجه اینکه

...... با رعایت کلیه شرایط و مقررات دانشگاه پذیرفته شده اند که بدینوسیله مدرک دکتری از دانشگاه اقتصاد (اقتصاد سیاسی) اعطاء شده است و ایشان  مستحق کلیه حقوق و امتیازات ویژه مرتبط با آن مدرک می باشند در تایید این گواهی ، این دانشنامه ""diplomaرا اعطاء نموده و آنرا با دستهایمان امضاء و به مهر دانشگاه ممهور نموده ایم.

4/ دسامبر /2007                                                    رییس دانشگاه/  ceo  
منشی یا مسوول دبیر خانه                                           /235433 / شماره


با کمی تامل می توان نکاتی در خصوص این مدرک تحصیلی نامعتبر عنوان کرد:

1. رشته تحصیلی ذکر نشده، بلکه صرفا در خط دوم "در دانشگاه اقتصاد و یا اقتصاد سیاسی" ذکر شده است.

2. در مدارک معتبر بجای دکتری از کلمه phd  استفاده می شود.

3. در سطر چهارم از گواهی "دانشنامه دیپلم diplomoa  " تعریف به میان آمده  و اختلاف بین مدرک دکتری با دیپلم بر کسی پوشیده نیست!

4. در این مدرک بحثی از گذراندن دوره ها و امتحانات نشده و فاقد معدل است، بلکه  "اعطا و اختصاص" عنوان شده که این واژه ها برای مدارک افتخاری یا پولی به کار برده می شود.

5. اسمی از کشور شهر یا منطقه ذکر نشده است در صورتیکه این دانشگاه در آمریکا است و نامبرده مدعی اخذ مدرک از انگلستان است!

6. هیچگونه تاییدیه ای از وزارت آموزش عالی کشور محل اخذ مدرک (امریکا یا انگلستان) مشاهده نمی شود.

7. فاقد مهر تاییدیه اداره کل امور فارغ التحصیلان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد(مهر ارزشیابی)

گفتنی است تحصیل "مدارک علمی غیر معتبر" یکی از مواردی است که مبتلابه بسیاری از کشورهاست و در قوانین این کشورها مجازات های سنگینی برای جاعلان مدارک علمی و دانشگاهی در نظر گرفته شده است .

مجازات جعل مدارک علمی به ویژه برای مدیران دولتی و کارمندان دولت،  بسیار سخت تر است، چرا که مدیران دولتی که مدارک غیر معتبر و یا جعلی ارایه می دهند، طبیعتا انتظار ارتقای مقام و پایه حقوقی دارند و ممکن است سال ها بدون اینکه شایستگی کسب مقام یا پستی دولتی را داشته باشند با ارایه مدرکی تقلبی و یا غیر معتبر از حقوق و مزایایی برخوردار شوند که واقعا مستحق آن نیستند.

در قوانین بسیاری از کشورها موضوع "مدارک دانشگاهی غیر معتبر" در دو مقوله مشخص تعریف می شود.

در واقع مدارک علمی غیر معتبر یا تقلبی مدارکی هستند که:

1. واقعی اند اما از دانشگاه یا موسسه ای غیر معتبر اخذ شده اند.

2. جعلی اند و به نام دانشگاه یا موسسه ای معتبر صادر شده اند.

این دو حالت بسته به استفاده کننده از مدرک غیر معتبر مجازات مختلفی دارد .

مثلا در مورد اول پس از احراز معتبر نبودن مدرک علمی از سوی دادگاه، اگر ثابت شود که دارنده مدرک اطلاعی از غیر معتبر بودن دانشگاه خود نداشته باشد، مجازات خفیف تری برای او نظر گرفته می شود، اما در این حالت قانون اشد مجازات را برای موسسه غیر معتبر در نظر می گیرد.

اما در حالت دوم بیشتر این تحصیل کننده مدرک است که مجازات می شود نه دانشگاه معتبر یا موسسه علمی که مدرک به نام آن صادر شده است . چرا که در این حالت با سوء استفاده از نام یک دانشگاه یا موسسه معتبر علمی، مدرکی جعل شده و احتمالا اشخاصی متقلب و کلاهبردار با جعل اسم دانشگاه و در ازای دریافت مبالغی اقدام به جعل مدرک علمی کرده اند .
در ایران نیز، قانونگذار ، سختگیری ویژه ای درباره مدارک جعلی تحصیلی قائل شده است تا بدین سان حرمت این مدارک محفوظ بماند.

مطابق ماده 527 قانون مجازات اسلامی، هرکس مدارک اشتغال به تحصیل یا فارغ التحصیلی یا تاییدیه یا ریز نمرات تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی‌ و تحقیقاتی داخل یا خارج از کشور یا ارزشنامه‌های تحصیلات‌خارجی را جعل کند یا با علم به جعلی بودن آن را مورد استفاده قراردهد علاوه برجبران خسارت‌، به حبس از یک تا سه سال محکوم‌خواهد شد.

در صورتی که مرتکب‌، یکی از کارکنان وزارتخانه‌ها یا سازمانها و موسسات وابسته به دولت یا شهرداری‌ها یا نهادهای انقلاب ‌اسلامی باشد یا به نحوی از انحاء در امر جعل یا استفاده از مدارک و اوراق جعلی شرکت داشته باشد به حداکثر مجازات محکوم ‌می‌گردد.

حال باید منتظر ماند و دید شورای نگهبان و مراجع ذی صلاح چه برخوردی با این گونه جعل عناوین و سوءاستفاده ها می کنند و اصولاً چرا افرادی در نظام مقدس اسلامی با این سابقه و عملکرد در جعل عنوان و برخی موارد دیگر باید در جایگاه حساسی نظیر نمایندگی  مجلس شورای اسلامی قرار گیرند!؟

نظر کاربران سایت عصر ایران در مورد این مطلب :


خواهشمند است نام این نماینده را اعلام کنید. ممنون میشم


3000هزار میلیارد هاپولی شد اینکه دیگه چیزی نیست بابا


 منظور از دیپلما تو اون سرتیفیکیت به معنی دانشنامه یا گواهی است و ربطی به دیپلمی که در ذهن شماست ندارد
 به هر حال با یکم تحقیق راجع ب داشنگاه میتونستید عدم اعتبار اون رو مشخص کنید


ایران زمین به چه روزی افتاده .
از مدتها پیش بد بخت شدیم .
 عمر ما تباه شد.


 دانشجوی فوق لیسانس آی تی دانشگاه علم و صنعت :ما با مدرک معتبر باید به فکر رفتن از این مملکت باشیم اون وقت اقایون با مدرک جعلی حقوق مادام العمر بگیرند.


 این چه نوع اطلاع رسانی است ؟ چرا جرات نمی کنید اسم طرف را بگید؟


 ازاین دکترها زیاد داریم


واقعا حقش نیست نامش برده شود؟؟
 من که بعنوان یکی از این ملت راضی نیستم
ای نماینده شرمت باد


گر حکم شود که مست گیرند در شهر هرآنچه هست گیرند


 ای بابا اونام که جعلی نیست بیشترشان با زدو بند سیاسی و نمره گرفتن الکی بدون امتحان گرفته شده


 بنده خدا خریده ! دزدی که نکرده شما هم شلوغش می کنین !!!!!


زطب خورده منع رطب چون کند؟!


 حافظ! چو نیک بنگری همه تزویر می کنند.


 نامعتبر بودن این مدرک، بسیار محتمل است. اما دلایل شما نیز، متاسفانه دلایل خوبی نیستند. بهتر است به سرعت آنها را اصلاح کنید. مثلاً، در مدارک معتبر، از کلمه PhD استفاده نمی شود؛ بلکه به طور کامل از Doctor of Philosophy استفاده می شود. دیگر آنکه Diploma به همه انواع گواهی تحصیلی گفته می شود و مراد از آن، فقط دیپلم دبیرستان نیست. حتی دانشنامه دکتری هم یک نوع دیپلم (یعنی گواهی) است. سوم اینکه مدارک معتبر هم «اعطا» می شوند. در اغلب مدارک معتبر، اعم از داخلی و خارجی، این عنوان اعطا وجود دارد. بنابراین، دلیل محکمی نیست. چهارم اینکه در اروپا و آمریکا و اصولا بسیاری کشورهای دیگر، هیج تاییدیه ای از مراجه بالاتر، مثل وزارت علوم در کشور ما، نیاز نیست. گواهی رییس دانشگاه، یا حتی دانشکده، برای صحت مدرک کافی است. به نظر من، مهمترین دلیل، باید عدم ارزشیابی مدرک در داخل و سپس جستجوی اینترنتی دانشگاه مورد اشاره و اثبات گمنام و ناشناخته بودن آن است.
 موفق باشید


 خوب بگردی از این مدارک تو آقایون زیاد پیدا می کنی! بیخیال باش! عادت داریم.


 وقتی همه چیزمان فدای مصلحت میشود مگه توقعی بیش از این دارید؟ خدا پدر و مادرشو بیامرزه که یک دکترای ناقابل دزدی کرده حالا تاوانش را هم پس میدهد ولی اون 3000000000000 چی شد؟کی برد؟کی دزدید؟واقعا که عجب مملکتی داریم این همه پول غیب شده همه روزه سکوت گرفته اند واقعا که از ماست که بر ماست اگر هر جای دیگر دنیا این اتفاق افتاده بود میدانید چی میشد؟ بی خیال ما اینیم دیگه پر مدعا و پوچ و هیچ


 این موضوع دیگه روال شده است بی خیال


 واقعا متاسفم باید ایشان محکمه شود


 اینا حرف زدن معمولی بلد نیستن ٤ واحد معمولی رو نمیتونند بگذرونند اونوقت دکتری دارند؟ فکر کردین پشت گوش های مردم مو داره


 ما مردم عادی نشسته ایم و این جنگ زرگری را تماشا میکنیم، بر کسی پوشیده نیست که این افشاگری ها نه به خاطر مردم و بلکه به دلیل حفظ منافع شخصی هر یک از طرفین دعوا است در غیر اینصورت چرا مدرکی که 4 سال پیش اخذ شده حالا افشا میشود!!!


در انگلیسی مفهومی که ما از دیپلم برداشت می کنیم را نمی دهد.
 منظور از دیپلما در انگلیسی، "مدرک دانشگاهی" است.


 از3000میلیاردتومن چه خبر؟


 با سلام
 درود بر شما که دنبال کشف حقایق هستید ولی بدانید که open university یعنی دانشگاه مجازی نع دانشگاه باز
 موفق باشید


 آقا از این موارد آنقدر توی مسئولین زیاده که اگه بخوای مو رو از ماست بکشی! شاید به تعداد انگشتهای دستت مدیر اجرایی یا سیاسی سطح بالا با مدرک واقعی پیدا نکنی!!!!!!؟
 به قول شاعر خانه از پای بست ویران است!!!!؟


 هر دم از این باغ (مجلس) بری می رسد.


راستی امثال ایشان حقوق مادام العمر هم دریافت خواهند کرد.
 الحمدلله


 دوست عزیزمن به هیچ وجه قصدتبرئه این نماینده مجلس راندارم ومعتقدم خیلی ازسیاستمداران کشوردارای مدرک تحصیلی غیرمعتبرهستندامادرخصوص این مدرک واشکال بندچهارم شما بایدعرض کنم که دردانشنامه درکشورماهم هیچ وقت معدل قیدنمی شودبلکه درگواهی تحصیلی معدل راثبت می کنند.


گر حکم شود که مست گیرند در شهر هرآن چه هست گیرند.


الهی حرومشون بشه هر چه ناحق خوردن تازه مادام العمر هم میخوان بگیرن!!
 من بدبخت با مدرک فوق و دانشجوی (واقعی!) دکتری یکی از دانشگاههای ایران فقط 700 تومان ماهانه حقوقمه و حق همترازی هیات علمی هم از سر برکتی همین آقایون دکتر!!! از زمان اجرای نظام هماهنگ حقوق قطع شد!! یعنی الان من با یک لیسانس هیچ تفاوت حقوقی ندارم!خدا ازتون نگذره


 تو رو خدا پی گیری کنید. تا نگن مملکت الکیه.


 در هیچیک از مدارک فوق لیسانس و بالاتر از ان در امریکا و کانادا معدل نمی زنند. ای کاش کمی بیشتر در خصوص نوشته هایتان دقت می کردید

+212
رأی دهید
-29

مهرداد2538 - تهران - ایران
چرا اینها همه شان عقدهء آکسفورد دارند؟ کردان, مهدی هاشمی و حالا هم این مردک. مثل اینکه این بی سوادهای حکومتی از بین دانشگاههای دنیا فقط اسم آکسفورد به گوششان خورده.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 16:23
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
ای‌ بابا یعنی‌ دکترای فوق سیکل ۶ کلاس راهو‌ ساختمان ما هم قراره لوو بره ، بابا نکنید این کارو ، یارو با این دکترا رئیس جمهوره ، سلامو العلیکم سلامو العلیکم ، happy birthday ,yes yes :P
دوشنبه 30 آبان 1390 - 16:41
romano - تهران - ایران
بابا گیر ندید دیگه اون اول رهبرشون با سواد اکابر اومد چیزی نگفتیم دیگه گناه اینا که قابل بخششه دکترا برای اینها یکچیزی تو مایه حاج آقا این حرفها می‌مونه.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 16:55
mortimer - اصفهان - ایران
نه که بقیه شون خیلی واسه اون مدارکشون زحمت کشیدند!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 16:57
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
فکر نکنم که اگر همه دولت و مجلس را جمع کنیم ۵% بیشتر مدرک واقعی داشته باشند1
دوشنبه 30 آبان 1390 - 17:08
greentree - تهران - ایران
تمامی‌ مدارک آقازادهها پولی‌ هست در هر کشوری که تحصیل کردند باید تحقیق کرد که از کدام دانشگاه مدرک گرفته و آیا از آگاهی‌ کافی‌ بر خوردار هست یا نه،،۹۰% آقا زده‌های درباری و بیت رهبری مدارک پولی‌ دارند و به هیچ وجه درس نخواندند ،برای همین هست که ایران رو به خاک سیاه نشاندند ،نه درک دارند نه با هوش هستند
دوشنبه 30 آبان 1390 - 17:30
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
بابا سخت نگیرید مهم تجربه هست که آقایان دارن و مهمتر از آن جیب بزرگ که اصلا پر نمیشود هم که همه دارن ما چرا حرص بخوریم اصلا هرکی‌ درس خوند بیکار می‌شه تو این زمونه باید بیسواد بود تا بتوانی‌ در بهترین و بالاترین پست به با سوادها خدمت کنی‌. به امید روزی که ما بتوانیم ایرانی‌ باشیم
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 01:49
sama128 - شیراز - ایران
کثیف ترین رژیم از زمان خلق آدم تا هم اکنون که در سایه دین و به قول خودشان اسلام ناب محمدی جنایات های زیادی را مرتکب شدندو به اسم بیت المال برای عشق و حال تا جایی که توانستند و می توانند از حق مردم این سرزمین چپاول و غارت می کنند و دست مغول و چنگیزخان را از پشت بسته اند همین ارزال و اوباش رژیم کثیف و پلید آخوندی هستند. در روز 23 خرداد 1390 وقتی به تهران آمدم و در نزدیکی ونک ارزال و اوباش بسیجی ولباس شخصی را که با قمه - کلت و چوب چماق و خیلی ها هم سوار بر موتور داد می زدند ماشاء ا.. حزب ا.. و رجز خوانی می کنند و حریف می طلبیدند با خودم گفتم واقعا مادر این افراد مشخص است که کیه و واقعا این افراد حلال زاده هستند که با خوردن یک ساندیس حاضرند حق و حقیقت و انسانیت را زیر سوال ببرند. واقعا به نظر شما به مسئولین این نظام به حامیان این نظام به هویجی های این نظام (بسیجی ها) می شود گفت انسان .
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 04:49
پسرشجاع - تهران - ایران
این آقا کسی نیست جز جناب آقای هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد در مجلس و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس که متاسفانه برای دوره اینده مجلس هم کاندیدا می باشد و میلیاردی خرج می کند اما از فیلتر شورای نگهبان و اعتبار سنجی خود مجلس هم رد شده است و الان بخاطر اختلاف با دیگر نماینده بروجرد (علاء الدین بروجردی)اینگونه رسوا شده تا رای نیاورد یا رد صلاحیت شود البته ایشان هم برای آقای بروجردی داره که چند وقت دیگه صداشو در میاره
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 16:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.