اقدام برای بازداشت مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد به درگیری کشیده شد

گزارش های رسیده از ایران حاکی است که ماموران امنیتی دادستانی تهران دوشنبه صبح به ساختمان موسسه روزنامه ایران یورش برده و تلاش کردند علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد و مدیر عامل ایرنا را بازداشت کنند. در حالی که بسیاری گزارش ها حاکی از دستگیری وی است، ایرنا این خبر را تکذیب کرده است.

                    اقدام برای بازداشت مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد به درگیری کشیده شد  

سایت های نزدیک به اصولگرایان و خبرگزاری های خارجی گزارش داده اند که آقای جوانفکر در جریان نشست خبری وی بازداشت شده است. ولی خبرگزاری ایرنا که ساعت های در این زمینه سکوت کرده بود، سرانجام در گزارشی بازداشت علی اکبر جوانفکر را تکذیب کرده و گفته که وی هنوز در موسسه روزنامه ایران به سر می برد.

این خبرگزاری در گزارش خود اشاره کرده است که «همزمان با حضور نیروهای دادستانی و ضابطین انتظامی در روزنامه ایران، کارکنان این روزنامه در حالی که سرود 'کجایید ای شهیدان خدایی' را سر می دادند، مانع از بازداشت جوانفکر شدند که با برخورد این نیروها مواجه شدند.»

ایرنا افزوده است: «در جریان این حادثه، سرپرست موسسه مطبوعاتی و فرهنگی ایران و برخی از کارکنان این روزنامه، مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.»

بر اساس این گزارش، «همچنین مصیب نعیمی، مدیر مسوول و برخی دیگر از کارکنان روزنامه ایران بازداشت شدند.

سایت های «جهان نیوز» و «تابناک» گزارش داده اند که ماموران دادستانی تهران روز دوشنبه برای دستگیری علی اکبر جوانفکر به محل کار وی در موسسه روزنامه ایران مراجعه کردند و سعی داشتند وی را با دستبند بازداشت کنند.

گزارش ها حاکی است که تلاش ماموران با مقاومت سرپرست روزنامه ایران و برخی از خبرنگاران روبرو شد که تشنج در این موسسه را به دنبال داشت.

تابناک در گزارش خود نوشته است که «پرسنل روزنامه ایران از ساختمان این رسانه به خارج هدایت شده و در آن نیز پلمپ شده است.»

آقای جوانفکر که به اتهام انتشار برخی از مقالات و تصاویر «خلاف عفت عمومی» در ویژه نامه «خاتون» در روزنامه ایران از سوی دادگاه انقلاب به یکسال حبس محکوم شده است، روز دوشنبه نشستی خبری درباره این حکم برگزار کرد که در پایان این نشست با حضور ماموران دادستانی تهران برای بازداشت خود مواجه شد.

سایت جهان نیوز تا لحظه مخابره این خبر گزارش داده بود که درگیری ها در موسسه ایران ادامه داشته و هواداران جوانفکر اجازه بازداشت و خروج او از موسسه را نداده اند.

هواداران سرپرست روزنامه ایران با سر دادن شعارهای «الله اکبر» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» سعی کردند که مانع بازداشت وی شوند.

برخی گزارش های تایید نشده حاکی است که ماموران دادستانی تهران برای مقابله با هواداران آقای جوانفکر اقدام به پرتاب گاز اشک آور کرده اند. گزارش شده که در درگیری های موسسه روزنامه ایران حدود هفت نفر از کادر آن دستگیر شده اند.

تابناک نیز گزارش داده که «برخی از پرسنل روزنامه ایران با تجمع در دفتر جوانفکر از بازداشت وی ممانعت کرده و خواستار این هستند که جوانفکر احضار و سپس بازداشت شود یا حداقل بدون دست‌بند بازداشت و از محل کار خارج شود.»

بازداشت مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد در حالی صورت گرفته است که وی ۱۵ روز فرصت داشت تا به حکم صادره دادگاه اعتراض کند. برخی از سایت های اصولگرا گفته اند که بازداشت آقای جوانفکر احتمالا به دلیل مصاحبه وی با روزنامه «اعتماد» است.

وی در این مصاحبه که باعث توقیف روزنامه شد، حملات شدیدی به اصولگرایان از جمله غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور و منوچهر متکی، وزیر امور خارجه پیشین ایران، صورت داده بود.

برخی گزارش های رسیده حاکی است که محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، برای رسیدگی به این موضوع حضور در نشست شهدای غدیر را نیمه تمام گذاشته است.

«به حکم صادره اعتراض می کنم»

علی اکبر جوانفکر در یک نشست خبری که پیش از بازداشت وی برگزار شد گفت که به حکم صادره از سوی دادگاه اعتراض خواهد کرد.

مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه «در حکم انشاء شده به دلیل انتشار یک عکس و یک مطلب محکوم شده ایم» اظهار داشت که «همین عکس یک سال قبل در خبرگزاری فارس و این مطلب هم عینا سال گذشته در نشریه هابیل چاپ شده بود.»

وی افزود: «البته من نمی گویم چرا با فارس و هایبل برخورد نکردید اما سئوال می کنیم چرا باید برخورد با رسانه ها متفاوت و دوگانه باشد؟»

آقای جوانفکر هر گونه ارتباط مصاحبه اش با روزنامه اعتماد با صدور حکم دادگاه مطبوعات را رد کرد و گفت: «مصاحبه من ۱۰ روز قبل با این روزنامه انجام شده و تاریخ صدور حکم هم قبل از انتشار روزنامه بوده است.»

وی از قوه قضاییه خواست تا بر اساس قانون قوه رفتار کند و گفت که «همه باید این مطالبه را داشته باشند.»

+155
رأی دهید
-35

Nerse - اهواز - ایران
جالبه خیلی از طرفدارای قدیم همین آقایون دیگران و منحرف و بیگانه و اجنبی پرست می خوندن و همه جوره بهش حمله می کردند. اما از وقتی که بینشون شکاف افتاده خیلی راحت و همه جوره دارن بهم عرض ادب می کنند و همدیگه رو مورد عنایت قرار میدن. چقدر این جماعت بوقلمون صفتن
دوشنبه 30 آبان 1390 - 11:02
romano - تهران - ایران
خیلی باحاله مرگ فاشیزم دینی تاریخ اروپا رو بخونید تا از خوشی تو خونه ملق وارو بزنید خدافظ خامنه‌ای فقط از یک احمقی مثل خامنه‌ای این نادونیها بر میاد من نمی‌دونم مگه قبلش این روزنامه‌ها کمک نمیکردن بساط ولایت شلتاق عرش و سماوات بزنه حالا چرا بد شدن؟ نتیجه اخلاقی اینکه سه سگ بر سر یک کاسه غذا نتوانند خورد چون در کاسه چیزی نبودی نهایتا سگان گوشت هم خوردندی و در این اسباب و نشانه‌های ظهور است که آنرا عصر جدید نامند که چون اکوسیستم بخور بخور کوچک شد گوشت تن سگ رفیق شفیق قدیم خوردن در میان خلق فاسد آخوند و ملاخور و سجاده خور آزاد گشت و بقول منبریان الهم مشغل ظالمین به ظالمین و زرشکا که وقت برای هرگونه بازگشتی تنگ است. چه خوش باشم و خوش باشم امشب که آقا قصد رفتن دارد امشب (آقا هم که در ایران یکدونه بیشتر نداریم)!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 11:35
demokrasi-solh - صحنه - ایران
از احمدی نژاد یک قدیس ساخته بودند حتی یک مورد انتقاد هم از او در مجلس نمی شد تا اینکه به حکم خامنه ایی در مورد انتصاب وزیر اطلاعات، اعتراض کرد ناگهان تمام اختلاسها و دزدیها و سوئ مدیریتهاش و.. در بلندگو و آگرماندیسمان رسانه های رژیم قرار گرفت و ظرف یکماه از پاکترین رییس جمهور تاریخ به دزدترین و منحرفترین و.. تبدیلش کردند. در کشور ما ملاک خوب بودن افراد نوکری کردن از رهبر است .
دوشنبه 30 آبان 1390 - 11:49
پریستوک - تهران - ایران
در حالی که سرود 'کجایید ای شهیدان خدایی' را سر می دادند، مانع از بازداشت جوانفکر شدند. / روز به روز جوک تر می شن. از کی تا حالا با خوندن سرود اینا بی خیال بازداشت می شن.حتماً اگه یکی از آهنگای لیدی گاگا رو اجرا می کردن تازه یه چیزیم پاداش می گرفت!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:11
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
دعوا بر سر این نیست ، که احمدی یکباره ادای امیر کبیر و مصدق را در می‌‌آورد. این دولت آنقدر فاسد و دزد می‌‌باشد. که دیگر درآمد ملت به همه نمیرسد. سپا و بسیج مواد مخدر و واردات و صادرات را در دست دارد. ولایت وقیح با خانواده مثل زالو بر سر درآمد نفت. هر جوجه آخوند و فرزند آنش در یک گوشه کشور حکومت پادشاهی درست کرده‌اند. مثل کرکس به جان هم افتاده‌اند. مثل شغالان زوزه می‌‌کشند . و با انگشت به هم نشان می‌‌دهند. جنگ جنگ اسلام می‌‌باشد. مثل ۱۲۰۰ پیش.تشنه قدرت و مقام . برای این حاضر می‌‌باشند جوب خون تولید کنند. اینها فرزندان علی‌ می‌‌باشند. یک طرف یزید و حسین دشمن هم تشنه قدرت. و طرف دیگر فرزندان آرش و کاوه
دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:42
shervin7 - شیراز - ایران
خدا رو شکر که این نامردها افتادن به جون همدیگه. بگذارین که همدیگر رو یکی یکی سقط کنند. به نفع ملت ایران
دوشنبه 30 آبان 1390 - 15:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.