ایهود باراک: اگر من سیاستمداری ایرانی بودم، سلاح هسته‌ای می‌ساختم

شبکه خبری «الجزیره»، خبری را منتشر کرده که بر پایه آن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «پی‌.بی‌.اس» آمریکا گفته است: اگر من به جای مقامات ایران بودم، به سمت ساخت سلاح هسته‌ای می‌رفتم / ضرب‌المثل معروفی هست که می‌گوید: «اگر شما یک بار باعث حماقت من شدید، شرم بر شما باد و اگر دو بار توانستید، باعث حماقت من‌ شوید، پس شرم بر من باد».

سرویس بین‌الملل ـ «ایهود باراک»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرسشی که اگر شما عضوی از کابینه دولت ایران بودید، به سمت سلاح هسته‌ای می‌رفتید، می‌گوید: احتمالا بله، این کار را انجام می‌دادم.

به گزارش «تابناک»، شبکه خبری «الجزیره»، خبری را منتشر کرده که بر پایه آن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «پی‌.بی.‌اس» آمریکا گفته است: اگر من به جای آنان بودم، به سمت ساخت سلاح هسته‌ای می‌رفتم، اما من نمی‌توانم خود را فریب دهم و بگویم تلاش احتمالی ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای، تنها برای مقابله با اسرائیل است. ایران در منطقه‌ای است که آکنده از سلاح هسته‌ای است. در جغرافیای سیاسی ایران، هند، پاکستان، چین و اسرائیل دارای سلاح هسته‌ای هستند.

ایران بارها اعلام کرده که در فعالیت‌های هسته‌ای خود، به دنبال ساخت سلاح نیست و برای بهره‌برداری‌های صلح‌طلبانه، فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد و رهبران ایران قدرت خود را در مؤلفه‌هایی غیر از سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی می‌دانند.

بر پایه این گزارش، وی همچنین آشکارا اشاره کرده که یک ایران هسته‌ای، تهدیدی وجودی برای رژیم صهیونیستی نیست.

الجزیره در این باره افزوده است که احتمالا تهدید‌ها و فشار‌های مقامات اسرائیلی در چهارچوب رقابت این کشور با ایران برای به دست آوردن هژمونی در منطقه صورت می‌گیرد، چرا که اگر ایران هم توانایی هسته‌ای داشته باشد، این رژیم دیگر به راحتی نمی‌تواند در منطقه، آن گونه که خود می‌خواهد، آزادانه رفتار کند.

این در حالی است که پیش از ایهود باراک، دو رئیس پیشین موساد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی، یعنی «میر داگان» و «افرایم ‌هالوی» نیز برنامه هسته‌ای ایران را تهدیدی برای رژیم اسرائیل ندانسته و ایده حمله به ایران را به دلیل برنامه هسته‌ای این کشور، احمقانه ارزیابی کرده بودند.

الجزیره در پایان می‌نویسد: یک بار با دروغ جهانیان را برای حمله به عراق فریفتند و برای دومین بار می‌خواهند این دروغ را برای حمله به ایران تکرار کنند. ضرب‌المثل معروفی هست که می‌گوید: «اگر شما یک بار باعث حماقت من شدید، شرم بر شما باد و اگر دو بار توانستید باعث حماقت من شوید، پس شرم بر من باد».

تابناک

+89
رأی دهید
-22

khosh bavar - يزد - ايران
" الجزیره در این باره افزوده است که احتمالا تهدید‌ها و فشار‌های مقامات اسرائیلی در چهارچوب رقابت این کشور با ایران برای به دست آوردن هژمونی در منطقه صورت می‌گیرد، چرا که اگر ایران هم توانایی هسته‌ای داشته باشد، این رژیم دیگر به راحتی نمی‌تواند در منطقه، آن گونه که خود می‌خواهد، آزادانه رفتار کند " ! قابل توجه دوستان، که در این تاپیک من به این موضوع مثل همیشه اشاره کردم : https://www.mozilla-org-com.info/article.php5?id=59161 که همه این دستانهای جنگ با ایران از طرف آمریکا دروغ محض است !
دوشنبه 30 آبان 1390 - 09:20
morid - بوشهر - ایران
این روزها نا امیدی و یاس از سر و روی سردمداران صهیونیست میباره.متوجه شدند که ایران بدون توجه به وز وز های موش های اشغالگر کار خودشو میکنه.زیرا احمقانه است کشوری این همه تهدید بشه وبیاد دست رو دست بذاره وبا کلاشینکف منتظر هواپیماهای امریکایی باشد.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 09:27
delmorde - یوتوبوری - سوئد
حالا اسرائیل که اینهمه در انبارهایش سلاح هسته ای دارد دنیا را تسخیر کرده یا توانسته واقعا حریف اون فلسطتن شود از دست بمب گذارهای انها همیشه در ترس است. جرا با کوچکترین حرکتی از طرف فلسطنیان دست به حمله گسترده میزنه از ترس است و بس. نتونسته واقعا انها را سرجاشون بنشینه و با خیال خود را راحت کنه.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 09:55
همشهری - کرمانشاه - ایران
اگه آمریکا 50 درصد اطمینان داشت میتونه ایرانو شکست بده خیلی وقت پیش به ایران حمله میکرد اسرایل که همش نگاش به به اینو اونه ومیخواد از آب گل آلود ماهی بگیره فقط بلده از دور پارس کنه
دوشنبه 30 آبان 1390 - 10:42
آینه - لندن - انگلیس
khosh bavar - یزد - ایران با شما موافقم و به نظر من آمریکا و اسرائیل باعث شدند که ایرانیها دشمن واقعی خودشون رو بشناسند. این عربستان هست که دشمن اصلی ایران هست و با ثروتی که داره کشورهای دیگه رو شیر میکنه و خودش پشت اونها پنهان میشه. عربستان ایران اتمی نمی خواد و برای همین کلی پول نفتش رو خرج میکنه تا دیگر کشورها رو علیه ایران جمع کنه.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 10:51
پریستوک - تهران - ایران
همه ی شواهد نشون از حمله نظامی به ایران داره و مطمئن باشید به محض سقوط کامل بشار نوبت ایرانه و اگر هم به احتمال 10 درصد جنگ نشه براندازی داخلی و باز هم در نهایت با کمک خارجی صورت می گیره ولی آخوند جماعت هار شده و تاریخ مصرفش گذشته و باید به زباله دانی تاریخ بپیونده
دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:01
man-malaysia - كوالالامپور - مالزي
شما غافلیت که هنوز دشمن واقعی بشریت رو نمیشناسید!!. چند مثال از تلمود میگم: در تلمود ارشلیم صفحه 94 وارد شده غیر یهودی از نطفه اسب افریده شده. ودر تلمود سفر خروج (12/16) وارد شده اعیاد مقدس برای غیر یهودی وسگ ها نیست........ حالا این جانوران دشمن انسان هستند یا خیر؟. مطالع کنید کتاب Jewich Ritual Murden ، که چطور این حیوانات خون 50، بچه ودختر رو بخاطر عید هاشون ریختند. حالا بعضی خاموش فکران چگونه نظر میدند
دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:38
chabuk - اسلو - نروژ
آمریکا اهل این کارا نیست که به ایران حمل کنه اون تا موقعی که مطمئن نشه . ایران از لحاظه ۱ قدرت نظامی ۲: پشتیبانی‌ از ملت ۳:طرفداران همسایه ضعف نداره این کارو نمی‌کنه ایران مثل عراق نیست که هیچ کدوم از اینهارو نداشته باشه ایران هم قدرت نظامی داره هم ملتی چون بسیج و سپاه رو داره هم طرفدارانی چون طالبان و سپاه قدس را داره که می‌تونه با این از طریق انتحاری در آمریکا و سایر مناطق ضربه‌ای به آمریکا بزنه
دوشنبه 30 آبان 1390 - 14:23
khosh bavar - يزد - ايران
با درود بر آینه سایت که اینقدر شفاف می‌بیند ، پس تا بعد، شاد و باهم باشیم !
دوشنبه 30 آبان 1390 - 18:18
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
مرید - بوشهر - ایران. حالا مگر خونه بابا شما را اشغال کرده که برات پشت قبالش نوشته بوده یا چی‌ که هیچ اطلاعاتی غیر از صدا سیمای ولایت جهلو تباهی از دنیا نداری داری خودتو جر میدی؟ برو کمی‌ مطالعه بکن سطح سواد سیاسیت بره بالا، یهودیان چند ۱۰۰۰ سال هست که در کشورشان هستند و خیلی‌ هم خوشن به جان خودت
دوشنبه 30 آبان 1390 - 23:06
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
مرید - بوشهر - ایران. شما اگر باغبونی اونجا را اول بیل بزن و کشوره خودتو که بیشتر از ۳۰ ساله در اشغاله آخوند‌های شپشو هست را نجات بده، حرف نزنی‌ نمیگن سرطان حلقوم گرفتی‌
دوشنبه 30 آبان 1390 - 23:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.