نئاندرتال‌ها، قربانی هوش و جذابیت خود شدند

نئاندرتال‌ها، قربانی هوش و جذابیت خود شدند

بر خلاف نظریات پیشین در مورد از بین رفتن نئاندرتال‌ها بر اثر مواجهه با هوش برتر انسان مدرن، دانشمندان دانشگاه آریزونا بر این باورند که این انسانهای اولیه، خود از هوش بالایی به نسبت زمان خویش برخوردار بوده‌اند که منجر به انقراض آنها شده است.

هوش و جذابیت زنان نئاندرتال باعث جفت‌گیری اجداد انسان کنونی با آنها شده که در آخر حکومت بر زمین را به دست گرفته‌اند.
محققان در پی اجرای داده‌ها در مورد حیات انسانی در اروپا و آسیا طی آخرین عصر یخی در یک برنامه رایانه‌یی به این نظریه رسیدند.

نئاندرتال‌ها و انسانهای مدرن برای هزاران سال در این زمان در کنار هم زندگی کرده‌اند تا زمانی که نئاندرتال‌ها در 30 هزار سال قبل منقرض شدند.

طبق این پژوهش، در زمان جست‌وجوی غذا توسط دو انسان روی زمین، نئاندرتال‌ها به آرامی توسط تعداد بیشتری از انسانهای مدرن، جذب شده و در آخر به عنوان یک جمعیت قابل تشخیص ناپدید شدند.

به گفته پرفسور جولیان ریل سالواتوره از دانشگاه کلورادو، این پیوند نژادی به معنی از بین رفتن نژاد نئاندرتال بوده و در حقیقت موفقیت این گونه منجر به انقراض آنها شده است.

مایکل بارتون از دانشگاه آریزونا اظهار کرد: ما چارچوبهای نظری و روش شناختی طراحی کرده‌ایم که بازخوردهای سه سیستم تکاملی بیولوژیکی، فرهنگی و محیطی در آن گنجانیده شده است.

وی افزود: یکی از نتایج علمی جالب این پژوهش که به بررسی تغییرات فرهنگی و محیطی در رفتارهای کاربری زمین پرداخته، نشان داده که چگونه نئاندرتال‌ها نه به دلیل برخورداری از تندرستی کمتر از دیگر انسان‌ریخت‌های حاضر در آخرین عصر یخبندان، بلکه به دلیل پیچیدگی‌های رفتاری مشابه آنها با انسان مدرن از بین رفته‌اند.

 

+40
رأی دهید
-199

Neda02 - اتاوا - کانادا
چارچوبهای نظری و روش شناختی کیه دیگه؟ به جای این همه اتلاف وقت، هزینه و انرژی، از جنتی بپرسید. درباره بیگ بنگ به این‌ور رو کاملا روش حساب کنید.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 06:59
atheist - هند - هند
اتفاقا در قران (کتاب فضائی مسلمانان )هم بار ها به این مهم اشاره شده است!.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 07:06
khosh bavar - يزد - ايران
این میتواند از آن پژوهشهای " مشکوک " باشد ! زیرا این چشم آبی‌ها با این image اجداد خودشان مشکل دارند و همیشه خواهان این هستند که آنها هم مثل اجداد دیگران " آدم " بودند ! من خوش باور مجبورم که دیگر با نتیجه اینگونه تحقیقات با خوش باوری نگاه نکنم، زیرا بارها شده که دانشمندان " روشنفکر " نامدار به خاطر افکار و ایدلو ژی نتیجه تحقیقات خود را تغییر دادند که هم پول دیگری از سرمایه داران و دولت تهیه کنند و هم اینکه باعث دستکاری کردن افکار عمومی شوند بعنوان مثال در دانشگاه معتبر آمریکا و یا در اروپا نتیجه تحقیقاتی‌ در مورد آب و هوا و یا در مورد کلئوپاترا مصری که بعضی‌‌ها عقیده دارند که این زیبایی باید مختص اروپا باشد.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 08:09
demokrasi-solh - صحنه - ایران
فکر نمیکنم از بین رفته باشند حضرت آیه الله العظمی جنتی از نوادگان همین نژاد است که هنوز با استفاده از هوشش (پاچه خواری) سالم و موفق است
دوشنبه 30 آبان 1390 - 08:34
ariobarzan - اکسفورد - انگلستان
نه تنها ٣٠ هزار سال پیش منقرض نشده اند بلکه سی سال پیش تو ایران قدرت رو بدست گرفتند و انسان های مدرن رو به اسارت خودشون در آوردن، هوش و ذکاوت که چه عرض کنم ولی تا دلت بخواد جذابیت، نمونه اش هم همین خودشیفته آرادانی
دوشنبه 30 آبان 1390 - 11:49
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
khosh bavar - یزد - ایران خیلی‌ موافقم!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:25
massoudoslo - اسلو - نروژ
هوش و جذابیت !!!؟ پس خوب شد که نسلشان منقرض شد در غیر اینصورت ولش کن بیخیال چیزی نگم بهتره ! همین چند تاشون از نسل اونها تو کشورمون مدیر غائب و حاضر هستند کافیه ..
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 08:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.