خوشمزه‌ترین ماهی دنیا را اینجا صید کنید

خوشمزه‌ترین ماهی دنیا را اینجا صید کنید

دریاچه نئور، زیستگاه برخی از گونه های پرندگان مهاجر عبوری است که برای مدتی کوتاه از دریاچه استفاده می‌کنند.
 دریاچه «نئور» در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به‌طرف خلخال در یکی از دره‌های کوهستان باغیروو به عنوان یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین دریاچه‌های ایران شناخته می‌شود.

دریاچه «نئور»، زیستگاه برخی از گونه های پرندگان مهاجر عبوری است که برای مدتی کوتاه از دریاچه استفاده می‌کنند. «آنقوت» از عمده ترین پرندگان این دریاچه و حاشیه آن است که در این منطقه زادآوری می‌کند.

خوشمزه‌ترین ماهی دنیا را اینجا صید کنید


ماهی قزا آلای رنگین کمان این دریاچه از نظر کیفیت و خوشمزگی شهرت جهانی دارد. ماهی‌های دریاچه نئور هر سال پیش از زمستان صید و جمع‌آوری می‌شوند، زیرا در اثر یخ زدن دریاچه این ماهی‌ها نمی‌توانند در زمستان زنده بمانند و پس از زمستان دوباره ماهی‌های کوچک پرورشی در «نئور» رها می‌شوند.
 
بارندگى مناسب و وجود چشمه‌هاى فراوان سبب پایدارى وضعیت دریاچه شده ضمن آنکه هواى مطبوع منطقه زمینه بسیار مناسبى براى جذب گردشگر خصوصا در اوقات گرم سال را فراهم کرده است. این منطقه داراى پوشش گیاهى متنوعى از گیاهان خشکى زى و آبزى است.

خوشمزه‌ترین ماهی دنیا را اینجا صید کنید


وقتی به دریاچه می‌رسید فقط شکر پروردگار متعال را به جای بیاورید از این همه زیبایی. از بهترین ویژگی‌های این منطقه ناشناخته بودن آن برای غیر بومی‌هاست. در ضمن هرساله مسابقه تفریحی تحت عنوان «مسابقه ماهیگیری» در این دریاچه بین دوستداران صید ماهی انجام می‌شود که می‌توانید در آن شرکت کنید.

خوشمزه‌ترین ماهی دنیا را اینجا صید کنید


اما برای رسیدن به این دریاچه از 3 مسیر می‌توانید استفاده کنید: اول: هشت پر (طالش)، ریگ، کیش دیبی، شیله، مریان، قلعه جوق، حفظ آباد و عباس آباد. دوم:خلخال، گیوی، فاراب، قره قشلاق، کزور، خلفلو، هل آباد، حفظ آباد و عباس آباد. سوم: اردبیل، هیر، شبلو و عباس آباد.

+229
رأی دهید
-40

marde.irani - مشهد - ایران
چه چشم انداز زیبایی .. بسیار زیباست .. راستی تصویر ویژه پشت زمینه ویندوز Xp مانند تصویر دوم نیست !؟؟
دوشنبه 30 آبان 1390 - 06:09
rashidvalami - رشت - ایران
متاسفانه بعضی از مدیران بیسواد یک نوع ماهی کپور(کراس)دراین دریاچه ریختند و نسل میگو که غذای اصلی قزا آلای رنگین کمان بود رو از بین بردند.وماهی قزا آلای رنگین کمان دیگه قابل پرورش نیست.بالنس اکوسیستم در دریاچه از بین رفته.3 ساله که تمام راه کار ها تاثیری نداره.چون کراس اینقدر زیاد شده که نمیتونند از بین ببرند.قزا آلای رنگین کمان هم رشد نمیکنه.زمان قدیم بود که می رفتیم خدا رو شکر میکردیم الان جز لعنت گفتن چیزی نیست.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 06:34
romano - تهران - ایران
اینجا ایران من است خیلی ساده!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 08:00
dorssa - دورن - المان
من کاری به این ماهی‌ ندارم ولی‌ یه ماهی‌ ما توی هلند خردیم جای همه خالی‌ وحشتناک خوش مزه بود عین دنبه برّه نرم و بدون بافت بود تیغ هم نداشت خیلی‌ هم گرون بود کیلوی ۲۵ € امید وارم نسیبه همه بشه توی شنبه بازار آمستردام میتونید پیداش کنید توی جمعه بازار ماستریش هلند هم هست در ضمن از روی قیمت سریع پیداش می‌کنید
دوشنبه 30 آبان 1390 - 09:09
saeidbaman - بانکوک - تایلند
یک لحظه فکر کردم ویندوزم دوباره بوت شد نگو چشم انداز این دریاچه بود. جدی میگما ویندوز هشت بیاد بک گروند دسکتاپ بزنه از اینجا.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 09:43
ensanam arezoost - خارگ - ایران
پروردگار بزرگ را سپاس از این همه نعمت و ثروت و زیبایی که به سرزمینمان داده اما اوضاع و احوال مردم و مملکت رو که میبینی سال به سال دریغ از پارسال..
‌سه شنبه 1 آذر 1390 - 16:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.