بازداشت دو فعال مدنی در کرمانشاه و زنجان

عزیز دانشور آسا و داود خداکرمی دو فعال مدنی طی روزهای گذشته در کرمانشاه و زنجان بازداشت شدند.

عزیز دانشور آسا، فعال مدنی و برادر کیانوش آسا از کشته‌شدگان اعتراضات پس از انتخابات سال ٨٨ روز گذشته، شنبه در پی احضار به اداره اطلاعات سپاه کرمانشاه دستگیر شد.

به گزارش دانشجو نیوز ماموران امنیتی صبح روز جمعه ٢٧ آبان با مراجعه به منزل شخصی این فعال مدنی، او را برای آنچه "ادای پاره‌ای توضیحات" عنوان شد، احضار کردند.

وی که دبیری جبهه‌ سبز کرمانشاه را بر عهده دارد، صبح شنبه به "سپاه نبی اکرم کرمانشاه" مراجعه کرد و از آن زمان در بازداشت است.

خانواده وی صبح امروز، یکشنبه از محل بازداشت وی مطلع شده‌اند. عزیز دانشور آسا کارشناس آب منطقه‌ای کرمانشاه و کارشناس رسمی دادگستری است. پیش از این نیز برخی اعضای خانواده کیانوش آسا احضار و بازداشت شده‌اند.

خانه حقوق بشر ایران نیز به نقل از منابع خبری آذربایجان از بازداشت دادود خداکرمی در روز ۲۷ آبان ۱۳۹۰ خبر داده است.

بنا به این گزارش وی ساعت ۸:۳۰ صبح در ترمینال زنجان بازداشت شده است.

داود خداکرمی از دو ماه پیش و به دنبال اعلام تجمع اعتراضی نسبت به خشک شدن دریاچه اورمیه در زنجان تحت تعقیب بود و مأمورین نیروی انتظامی چندین بار برای بازداشت او به خانه پدری‌اش رفته و آنجا را تفتیش کرده بودند. این فعال مدنی ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ نیز به مدت سه روز از سوی اطلاعات نیروی انتظامی زنجان بازداشت شده بود.

فروردین و شهریور ماه سال جاری برخی شهرهای آذری‌نشین شاهد تجمعات اعتراضی به خشک شدن دریاچه ارومیه بود. شماری از معترضین از سوی پلیس بازداشت و احضار شدند.

+98
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.