کاهش سن شروع روسپی‌گری در ایران به کمتر از ۱۴سال

بر اساس آخرین تحقیقات صورت گرفته درباره روسپیان ایران، میانگین ورود دختران به بازار کارگری جنسی به کمتر از ۱۴ و ۱۵ سال رسیده است. سعید مدنی جامعه‌شناس می‌گوید میزان تحصیلات روسپیان تازه نسبت به گذشته بالا رفته است.»

                                                               کاهش سن شروع روسپی‌گری در ایران به کمتر از ۱۴سال
تازه‌ترین آمار و تحقیقات صورت گرفته درباره روسپیان حاکی از آن است که میانگین ورود دختران به بازار کارگری جنسی به‌شدت کاهش پیدا کرده و به کمتر از ۱۴ و ۱۵ سال رسیده است.
 
به گفته سعید مدنی جامعه‌شناس این آمار که در مجله اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران منتشر شده نشان می‌دهد، در سال ۴۷  میانگین سن زنان کارگر جنسی ۳۰ سال اما در سال‌های اخیر میانگین سنی ورود زنان به بازار کارگری جنسی به کمتر از ۱۴ و ۱۵ سال رسیده است.»
 
به گزارش روزنامه شرق، آقای مدنی در اولین کنگره روان‌پزشکان ایران از کم شدن نسبت زنان کارگر جنسی مهاجر خبر داده و گفته است: «اگر در سال ۴۷، ۹ و نیم درصد زنان کارگر جنسی تهران، اهل تهران بودند امروز مطالعات اخیر نشان می‌‌دهد نزدیک به ۵۰ درصد این زنان در تهران هستند و سهم بیشتر متعلق به استان تهران است.»
 
این جامعه شناس از تغییر شاخص‌های مشکلات اجتماعی بر اساس آخرین آمار روسپیان ایران نتیجه گرفته است، «امروز شاهد کاهش میانگین و دامنه سنی زنان کارگر جنسی هستیم.»
 
روسپی‌گری، شغل دوم
 
بر اساس این تحقیقات اغلب روسپیان جدید نیازهای اساسی و اولیه زندگی خود ‌را با شغل اول تامین می‌کنند و روسپی‌گری را به عنوان شغل دوم برای از بین بردن نابرابری‌‌های اجتماعی با دیگر دختران هم سن و سالشان انتخاب می‌کنند.
 
تغییر میزان تحصیلات از دیگر ویژگی‌های دخترانی است که در سال‌های اخیر وارد بازار جنسی شده‌اند. این تحقیقات نشان می‌دهد نسبت زن کارگر جنسی بی‌سواد امروز ناچیز است و در مقابل سطح تحصیلات بالا رفته است.
 
آقای مدنی در اولین کنگره روان‌پزشکان ایران درباره میانگین سنی مشتریان روسپی‌ها گفته است: «آمار نشان می‌‌دهد مردانی در رده سنی ۳۰ تا ۵۰ سال بیشترین مشتری زنان کارگر جنسی هستند و بعد جوانان قرار دارند.»
 
سعید مدنی بخشی از این تغییرات را محصول تغییرات اجتماعی می‌داند که تا حدی اجتناب‌ناپذیرند اما در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای هدایت مشکلات، این موضوع یا مسکوت مانده یا به صورت غلطی پیگیری شده است.
 
حسین ساجدی‌نیا، رییس پلیس تهران چندی پیش ادعا کرده بود، «در تهران فقط ۱۰۰ زن خیابانی وجود دارد که پلیس محل‌های فعالیت این افراد را شناسایی کرده و به زودی این افراد جمع آوری می شوند.»
 
به گفته سعید مدنی مقابله تهاجمی و جرم‌انگارانه با پدیده روسپی‌گری پاک کردن صورت مسئله است. این جامعه شناس از بین بردن منطقه خاک سفید در تهران را یکی از نمادهای پاک کردن صورت مساله و ظاهر مشکل دانسته است.
 

+199
رأی دهید
-57

baas - روتردام - هلند
ر‌ه آورد اسلام.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:35
*Fanoos* - ايران - ايران
واقعا آمار تکان دهنده و ناراحت کننده ای
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:39
Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
به به مبارکا باشه چشم آغآ امام زمان روشن.تبریک به اقایون پاچه خوار نظام ولایی خلایی!!!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:48
afghania - انتورپن - بلزیک
baas - روتردام - هلند. دوست عزیز بگو اخوند اسلام نما دولت اسلام نما
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:58
hamtarane - سیدنی - استرالیا
هنوز تا 9 سالگی جا داره که پایین بیاد
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:03
Azadikhah - تكسل - هلند
متاسفم و دلیلشم این حکومت کثیف در ایران هست
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:15
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
آقایان مسلم .این هم از ایران اسلامی شما. حالا هی‌ لاف بزنید . و از حکومت عادل اسلام سخن گوهید. این خبر برای ما تازه نیست. برای ما روشن بود ،که حکومت اسلامی کثیف‌ترین و آلوده‌ترین حکومت جهان می‌‌باشد. این خبر دیگر از ما جاسوس‌های آمریکا نیست. خبر از خود شما می‌‌باشد. حالا تصور کنید. چقدر از این خبر سانسور شده است. خیانتی که شما به این ملت کردید . قاجار و پلهوی با هم نکردند. این دو شاهان دست کم از وطن دوستی‌ اطلاع داشتند. شما نه فقط جنایت کار بلکه وطن فروش . چون که ما تاریخمان بر باد رفت ، هستی و فرهنگمان بر خاک رفت. کاوه و آرش همانجا خاک شد ، پهلوان کشورم عباس شد. جای کوروش را علی آمد گرفت ، کل آن آتشکده آتش گرفت. رستم سهراب ها گم می کنیم ، تازی ناموس خود بت می کنیم. نقش رستم، تخت جمشید خاک شد ، کربلا و کاظمین آباد شد. رستم و زرتشت را اگر دانی که چیست ، عید ما جشن غدیر و فطر نیست. ای عزیزان جملگی همت کنیم ، سنت اعراب خاکستر کنیم.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:06
khosh bavar - يزد - ايران
هنوز کو تا سن ۹ سالگی !
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:20
iSam - لندن - انگلستان
آقا آب و برق را مجانی نکرد بلکه خانم را مجانی کرد.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:27
اميراردلان - تهران - ايران
درود خیلی خوب بود iSam - لندن - انگلستان بدرود
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:50
az mast ke bar mast ! - سر د - نر و ژ
من دولت تعیین می‌کنم ، من به پشتوانی این ملت ،توی دهان این دولت میزنم ! ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا خلایق هرچه لایق ! از ماست که بر ماست !!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 11:07
Mehrdad.M - استکهلم - سوئد
کدخدای ده که مرغابی بود .......وه ببین که چه غوغایی بود......از حکومت فاسد آیا چیز بیشتری انتظار هست..... اندکی‌ صبر سحر نزدیک است
یکشنبه 29 آبان 1390 - 11:24
Arian1 - ابادان - ايران
این هم از افتخارات جمهوری شیطانی و حکومت امام زمان
یکشنبه 29 آبان 1390 - 11:29
artosh - تهران - ایران
هر چه داریم از انقلاب و اسلام است.......! اینها برکات نظام مقدس است..! تف به شرافت نداشتتون سران کثیف..
یکشنبه 29 آبان 1390 - 11:44
gol andam - زوريخ - سويس
جنایت ،،کشتار ،،،دزدی،،تجاوز،،،فقر ،،،تفکیک عقاید ،،،،بی‌ لیاقتی،،،دروغ ،،،فحشا یه کودکان ،،،مرگ کودکان ،،، هدیه سران جمهوری کثیف ،،،،درسته خیلی‌ چیزا مجانی‌ شد،،،، یعنی‌ هر چه با جان ایرانی‌ مربوط بود،،،،مرگ بر رژیم کثیف خامنه‌ای و اوباشش
یکشنبه 29 آبان 1390 - 11:37
a.ahooraei - اهواز - ایران
وقتی کشوری فقر فرهنگی و فقر اقتصادی هر دو گریبانگیرش بشه به یک چنین مرحله ای میرسه. ما زمان شاه اسبق هم یک چنین فقری در کشورمون وجود داشت اما این مسئله فاصله طبقاطی و این چشم و هم چشمی به این وضوح و صراحت موجود نبود. مردم یکسری عزت و احترام و شخصیت فردی و شخصی را رعایت میکردند و مردها هم مرد بودند و مشوق چنین اعمالی نبودند و کسی نمی گفت گذشته یک فرد واسم مهم نیست و از این ببعد مهم هست یعنی اینکه خانمی و یا آقایی که اینو میشنوی و هنوز وقت داری تا زندگی تشکیل بدی برو هر کثافتکاری دوست داری انجام بده و بعد یه نفر میگه گذشتش واسم مهم نیست. اما گذشته هر شخص آینهء آیندهء اون فرد هست. جامعه ای که فاسد شد ، فرزندان فاسد تحویل خواهد داد.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 12:00
juwan 2000 - روتردام - هلند
جامعه فاسد, فرزندان فاسد تحویل خواهد داد. درود خیلی خوب بود.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 12:17
mordan - سیدنی - استرالیا
یک بمب زیرخانه های فساد(بگفته آقایان)گذاشتن وآنجارا(شهرنوو......)ازبین بردن غافل ازاینکه ترکش این انفجار تمام مملکت روفرامی گیرد.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 13:34
siya41 - تهران - ایران
دوست عزیزافغانی(afghania) شمادیگه چراشماکه نوع طالبان اونودیدید.برای ماایرانیها که درس بزرگی بود ولی فکرکنم شماخیال دارید بازم تجربش کنید
یکشنبه 29 آبان 1390 - 13:49
nader46 - لندن - انگلیس
khorramdin babak - فرانکفورت ::درود فراوان سپاس بیکران ٔبر تو دوست گرامی‌،واقعا از کامنت شما لذت بردم،،با اینکه وقت اصلا واسه کامنت گذاشتن ندارم اما نتونستم مراتب تشکر و قدر دانی‌ از شما را به جا نیاورم،پاینده باشی‌ گرامی‌
یکشنبه 29 آبان 1390 - 14:23
rezafox - دبی - امارات
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت شما اگر از کشورهایی مثل امارات خبر داشتید هیچ وقت این چنین نمیگفتید اینجا دیسکو هست مسجد هم هست قطعا در فرانکفورت هم مسلمان هست اما آیا همه مثل ایرانند؟؟ ایران و آخوند هیچ ربطی به اسلام ندارد هیچ دولت اسلامی در دنیا با ایران رفتار درستی نداره نمونش عربستان که میاد بر علیه ایران قطعنامه به سازمان ملل میده عربستان به عنوان یه کشور اسلامی شاید بتونم بگم که تمام علمایش خمینی رو کافر اعلام کرده بودند و دولت فعلی ایران رو کافر میدونند خودت قضاوت کن به کدومشون حق میدی و کدومشون رو اسلامی میدونی ایران یا عربستان؟ ایران یا امارات؟
یکشنبه 29 آبان 1390 - 15:45
mehdikhoda - پادربورن - آلمان
و این است آرمانهای امام راحل.........
یکشنبه 29 آبان 1390 - 17:07
a.ahooraei - اهواز - ایران
Khoramdinbabak/ اینم دنباله شعرت باشه/یک مشت گدای عرب از راه رسیدند/ در میهن جانانهء ما خانه گزیدند/ با روضه و با روزه در این باغ پر از گل / چون گاو دویدند و چریدند و خزیدند / با چوب و چماق و قمه و دشنه و چاقو/ سرها بشکستند و شکمها بدریدند/ گفتند که این منطق اسلام عزیز است / اینان که سیه کارتر از شمر و یزیدند/ آنگاه به صحن چمن دانش و فرهنگ / هر جمعه چنان گلهء بزغاله چریدند! / در میهن ما (منطق اسلام) چماق است /اکنون همگی پیرو این دین جدیدند.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 18:12
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
دمت گرم khosh bavar
یکشنبه 29 آبان 1390 - 18:26
mo1365n - کاشان - ایران
بوی گند خفمون کرد
یکشنبه 29 آبان 1390 - 22:02
a.ahooraei - اهواز - ایران
Fanoos/ خانم مگه تعدادشون نسبت به سالهای ٢٠٠٦ تا ٢٠٠٨ میلادی چقدر بیشتر شده؟
یکشنبه 29 آبان 1390 - 22:18
Mossadegh - لندن - انگلیس
برای ما ایرانیان شنیدن این خبر تاسف بار است .. چون در فرهنگ ما به این شکل ودر این سنین پائین تا انجا که بنده اطلاع دارم نبوده !!! ولی دوستان بد نیست که بدانید که درهمین انگلیس در شهری بنام (استکتون و میدلزبورگ درشمال شرقی) روسپیان 15 و 16 ساله بودند که بگفته دوستان ایرانی و کردهای عراق به 5 پوندی معرف بودند.. که بعداز حمله به عراق وافغانستان وسرازیر شدن پولها از سال 2005 اقدام به جمع اوری شان کردند. ناگفته نماند که همین شهر یک کارخانه شمیائی بزرگی دارد که نتیجه ازمایش فراورده اش در جنگ ایران و عراق و (حلبچه) توسط صدام دیدیم...
دوشنبه 30 آبان 1390 - 01:51
desert-wolf - دبي - المارات
خدا لعنتتون کنه! والا اگه شاه بود اینقد بدبختیی نمیکشیدن این مردم که الان دارن میکشن! خدا ازتون نگذره! کثافتای آشغال،
دوشنبه 30 آبان 1390 - 04:12
Nerse - اهواز - ایران
این آمار اونها رو ناراحت که نمی کنه هیچ بلکه خوشحال هم میکنه چون اعتقاد دارند با افزایش بی بندباری و نارضایتی امام زمان زوتر ظهور خواهد کرد.اینا دیگع خدا رو هم بنده نیستند و خودشون رفتن و در عرض نشستن و تصمیم گیری میکنند
دوشنبه 30 آبان 1390 - 04:04
massoudoslo - اسلو - نروژ
اگر این آمار واقعا درست باشد باید در ه همه چیر را لجن گرفت !! خاک بر سر شخصی که با بچه ۱۴ ساله نقطه چین دارد ! انسان وقتی که دقیقا به حس و حال یه حیوون گرفتار بشه میره سراغ همچین کاری ،فرق نمیکنه کی این کار میکنه و چه زمان ! درد آور تر اینکه این بچه ها ایرانی هستند و با تایلندی و فیلیپینی و عرب بادیه فرق دارند حالا به ایرانی چه گذشته و میگذرد که جوانان و مردانش طالب دختر بچه ها شده اند این خودش نکبت و خفتیست که این رژیم در و پیتی با فقر بر مردم ایران حواله کرده .بعدا هم حتما میخااهند دختر ۱۴ ساله به دنیا صادر کنند که جهان را مدیریت کنند.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 05:25
*Fanoos* - ايران - ايران
a.ahooraei - اهواز - ایران کاری به آمارش ندارم منظورم از این لحاظ بود که رسیده به زیر سن 14 سال !! واقعا فاجعه است
دوشنبه 30 آبان 1390 - 10:32
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
فحشا و روسپیگری بازار ----عرضه---و---تقاضا!!!!!!!!!!--تا متقاضی نباشد --عرضه---هم نیست-حتا اگر سنّ فحشا به ۱۰ سالگی برسد!!!!! جامعه بیمار است از سویی اسید شده است کوکا کولا....بخر بپاش!!!!!! و روسپیگری از فقر-خمینی معنویت آورد.همین!!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 11:05
fati jon - بوشهر - ایران
چه اشکال داره هم پسرها حالشو میبرن هم دخترها.خودشون میخان دیگه.
دوشنبه 30 آبان 1390 - 14:33
felora - تهران - ایران
az mast ke bar mast ! - سر د - نر و ژ _ در انقلاب 57 :دیگران کاشتند و ما میخوریم ! من با مردم عادی ( نمیگم عوام که توهین نشه ) کاری ندارم ولی واقعا روشنفکران و استادان و دانشجویان با عقل و شعور, چرا چشم هاشون روی همه چی بستن ؟! سوالی که هیچوقت و هیچکس جواب قانع کننده ای به من نداده..
دوشنبه 30 آبان 1390 - 15:37
felora - تهران - ایران
az mast ke bar mast ! - سر د - نر و ژ _ در انقلاب 57 :دیگران کاشتند و ما میخوریم ! من با مردم عادی ( نمیگم عوام که توهین نشه ) کاری ندارم ولی واقعا روشنفکران و استادان و دانشجویان با عقل و شعور, چرا چشم هاشون روی همه چی بستن ؟! سوالی که هیچوقت و هیچکس جواب قانع کننده ای به من نداده..
دوشنبه 30 آبان 1390 - 15:37
felora - تهران - ایران
مثل همیشه" باید تمام کاسه و کوزه ها سر دختر ها و زنهای ایرانی بشکنه و پسرها و مردهای ایرانی همه پاک و امام زاده! اگه حرف هم بزنی بهت میگن فمینیست ! انصاف هم چیز خوبیه باور کنین جامعه ما یه مشکل اساسی داره و بحث جنسیتی دختر و پسر و کم سنی و پیری مطرح نیست....
دوشنبه 30 آبان 1390 - 15:46
Royan - بوخوم - آلمان
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت کامنت شما خیلی عالی بود بخصوص شعر زیبائی که نوشته بودید
دوشنبه 30 آبان 1390 - 17:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.