گرو کشی نوزاد توسط یک بیمارستان

سلامت نیوز : مسئولان بیمارستانی در تهران یکی از چهارقلو‌های تازه متولد شده را تا زمان تسویه کامل صورت حساب 100 میلیون تومانی در بیمارستان گرو نگه داشتند.
به گزارش  سلامت نیوز به نقل از ایران، «حمید» - 41 ساله - پدر چهارقلوها که به تازگی پروانه وکالت گرفته و به خاطر مرگ یکی از پسرانش و گرو نگه داشته شدن دختر دیگرش - به خاطر بدهی 30 میلیون تومانی – به شدت متأثر بود گفت: من و همسر 29 ساله‌ام سمیه، دو سال و نیم قبل ازدواج کردیم. مدتی بعد همسرم تحت نظر یک پزشک متخصص قرار گرفت. وقتی 5/2 ماهه باردار بود متوجه شدیم فرزندانمان چهارقلو - دو دختر و دو پسر - هستند.
 
بنابراین پزشک همسرم پیشنهاد داد دو جنین را سقط کنیم. اما از آنجا که قلب آنها می‌تپید من و همسرم قبول نکردیم. اول شهریور و در ششمین ماه بارداری همسرم را برای معاینه و تست سلامت بچه‌ها به مطب پزشک معالج بردیم که در کمال ناباوری او زمان تولد بچه‌ها را دو تا سه هفته دیگر تعیین کرد. اما روز بعد حال همسرم دگرگون شد که پزشک معالجش پس از معاینات لازم اعلام کرد بچه‌ها باید به زودی دنیا بیایند.
 
از آنجا که چهارقلوها نارس بوده و زودتر از زمان تعیین شده به دنیا می‌آمدند احتیاج به مراقبت‌های ویژه داشتند. بنابراین پزشک همسرم پیشنهاد کرد زایمان در یکی از بیمارستان‌های خصوصی شمال غرب تهران صورت گیرد. وی همچنین هزینه نگهداری هر کودک در بخش مراقبت‌های ویژه کودکان - ان آی سی یو - را حدود 500 هزار تومان اعلام کرد: ما هم به تصور اینکه هزینه زایمان و نگهداری کودکان حدود 30 تا 40 میلیون تومان خواهد شد پذیرفتیم. غافل از اینکه هزینه هر شب نگهداری هر یک از بچه‌ها را حدود یک و نیم میلیون تومان محاسبه کرده‌اند. ضمن اینکه متأسفانه سه روز بعد از تولد نیز یکی از پسرانم «امیرعلی» به دلیل خونریزی ریه فوت کرد.
 
 بنابراین مسئولان بیمارستان قول دادند هزینه یکی از سه فرزند باقیمانده رایگان خواهد بود. چند روز بعد یکی از دختران‌مان به نام «یاسمن» دچار مننژیت شد و پزشکان اعلام کردند او باید هر چه سریع‌تر تحت عمل جراحی قرار گیرد. البته با لطف خدا و تلاش به موقع پزشکان او زنده ماند. با این وجود به دلیل اینکه وزن سه قلوها به مقدار طبیعی نرسیده بود پزشکان اعلام کردند باید از آنها همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه کودکان (ان آی سی یو) نگهداری شود.
 
ما هم برای نجات جان بچه‌ها چاره‌ای جز این ندیدیم. سرانجام با تلاش به موقع پزشکان و پرستاران بیمارستان بچه‌ها به وزن طبیعی رسیده و چند روز قبل دستور ترخیص آنها صادر شد. من نیز با فروش خودرو و پولی که برای ودیعه اجاره دفتر وکالت کنار گذاشته و نیز مقداری قرض از آشنایان حدود 60 میلیون تومان بابت ترخیص دو فرزندم پرداختم.
 
ضمن اینکه قرار شد دختر دیگرم رایگان ترخیص شود. اما چند روز بعد وقتی دخترم به وزن طبیعی رسید و قصد داشتم او را نیز ترخیص کنم مسئولان بیمارستان اعلام کردند که بابت هزینه‌های درمان این نوزاد نیز باید 40 میلیون و 500 هزار تومان بپردازم. من که با شنیدن این موضوع شوکه شده بودم اعتراض کردم که معاون بیمارستان گفت: ما فقط می‌توانیم همانند دو نوزاد دیگر فقط 25 درصد از کل هزینه‌های بچه را کسر کنیم. با این حال 8 میلیون تومان دیگر به حساب بیمارستان واریز کردم و از آنها خواستم بابت باقیمانده بدهی چک دریافت کنند. اما آنها قبول نکرده و گفتند فقط در صورت تسویه حساب نهایی می‌توانم فرزندم را ترخیص کنم.

پدر بچه‌ها ادامه داد: در این مدت از برخی مقام‌های مسئول در وزارت بهداشت و مجلس نیز نامه و قول مساعدت گرفتم اما متأسفانه مسئولان بیمارستان هیچ اعتنایی نکردند. حال آنکه تاکنون و در مجموع برای هزینه زایمان، نگهداری فرزندانم، داروها و نقل و انتقال نوزادانم با آمبولانس حدود 71 میلیون تومان پرداخته‌ام و مسئولان بیمارستان نیز 23 میلیون تومان تخفیف داده‌اند. اما برای ترخیص فرزند دیگرم 30 میلیون تومان دیگر خواسته‌اند که در این‌باره با مشکلات جدی روبه‌رو هستیم.

سمیه - مادر بچه‌ها - نیز در حالی که به شدت نگران وضعیت فرزند گرو نگهداشته در بیمارستان است گفت: شوهرم چهار ماه قبل پروانه وکالتش را گرفته و در حال حاضر مستأجریم. تاکنون نیز هر چه داشتیم فروخته‌ایم و از خیلی‌ها نیز پول قرض گرفته‌ایم. اما متأسفانه مسئولان بیمارستان با توجه به شرایط ویژه فرزندان ما همکاری لازم برای ترخیص نوزاد باقی مانده در بیمارستان را انجام نمی‌دهند. حالا هم به شدت نگران سلامتی فرزندم هستم. چراکه وقتی یکی از پسرانم فوت کرد تا یک هفته همه در شوک بودیم و...

+143
رأی دهید
-48

iraniaram - اسلو - نروژ
طفل معصوم رو گروگان گرفتند.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:23
*Fanoos* - ايران - ايران
چشم مسئولین روشن!!!. چرا باید به چنین افرادی مجوز بیمارستان خصوصی داده شود ؟.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:25
ari jojeh - تهران - ایران
کسی‌ که شبی ۵۰۰ هزار تومن قبول می‌کنه اونهم در بالای شهر دیگه گریه نباید بکنه، دوما خانم خنما شوهرت وکیله و کلاه چهار تا ملت گرفتارو برداره پولش در اومده، الکی‌ شبی‌ ۵۰۰۰۰۰ تومنو قبول نکردین، عجب رویی دارن ملت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:33
baas - روتردام - هلند
امیر علی‌ فوت کرد ولی یاسمن به لطف لله زنده ماند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:02
ari jojeh - تهران - ایران
*فانوس* - ایران - ایران اگر در ایران زندگی‌ میکنی‌ می‌دانی که الان پایه حقوق حدود ۴۰۰ هزار تومنه، و این مبلغ برابر ۲۵۰ ماه یا بهتر بگم، حدود ۲۰ ساله یه کارگر ساده‌ست، در همه جای دنیا بیمارستان خصوصی هست ولی‌ نه برای اون کارگر ساده، اینهم اگه نداره چرا میره اونجا، مگه بیمارستان طالقانی تو ولنجک یا میلاد یا امام خمینی که دولتی هستن اون امکاناتو ندران! من بچه‌ام تو طالقانی به دنیا اومد تو شرایط کاملا اورژانسی و خیلی‌ هم دکتر‌های شایسته و کاردانی داره. و کاملا مجانی‌ !!!!!!!!!!!!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:09
darkoob-1390 - قم - ايران
۱ قول از ۴ غلو رو گروگان گرفتند ؟! مگه یقول دوقله ?. خدا صبر و بازم صبر بده به صحابه ۴ قلول
یکشنبه 29 آبان 1390 - 11:08
a.ahooraei - اهواز - ایران
تو قرن بیست و یکم کسی اسم بچش رو امیر علی میذاره؟ باید خیلی شوت باشه! حیف اون چهارقلو که گیر توهه قلو اومده. بیمارستان خصوصی یعنی بچاپ ، بچاپ.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 12:14
shaali - سوپوت - لهستان
با سلام فکر نکنم توی اروپا یا حتی آمریکا اینقدر مخارج این کار بشه چه خبره تو ایران؟ ۱۰۰میلیون میشه ۹۰هزار دلار !
یکشنبه 29 آبان 1390 - 17:06
massoudoslo - اسلو - نروژ
آخر عاقبت خصوصی کردن کشور از این بهتر نمیشود ! اخه ایران چه به خصوصی سازی !!؟ ملتی که حتا اتوبوس و مدرسه اش زنانه مردانه شده و تیکه تیکه ، میشود در ان بیمارستان یا بانک و مخابراتش را خصوصی کرد و داد دست معدودی پول دار سپاهی و دو پایی که کسی هم اجازه نظارت و کنترل نداشته باشد !!!؟ هر چه سنگ و ننگ است مال پای لنگ ملت ایران است . این رهبر چقدر فرزانه و افسانه و سوسن و اقدس تشریف دارن . مرتیکه نادان پرو که در بی لیاقتی همتا ندارد .
یکشنبه 29 آبان 1390 - 18:24
dandi - لیدن - هلند
شالی لهستان،چرا تو أروپا خیال میکنی‌ که مجانیه؟ بله اینجا هم اگر بیمه نباشی‌ بخاطر یک کرم یا چند تا قرص باید ۲۰ یا ۳۰ هزار تومن بپردازی، دیگر خودت حساب یک عمل جرهیرو بکن، تازه اینجا یعنی‌ هلند،اگر کسی‌ بخواهد بچه تو خانه بدنیا بیاید دولت ۱۰۰۰ ئورو بهش پول میده،میدونی‌ که چرا دولت بخاطر زایمان در خانه ۱۰۰۰ ئورو میده؟بخاطر هزینهٔ بالای بیمارستان. هر زایمان ساده ۲۵۰۰۰ئورو خرج داره،ولی‌ با بیمه مجانیه.بیمه ماهی‌ ۱۳۷ ئورو.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 21:37
ghafas - مشهد - ایران
یارانه می گیری جبران میشه.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 22:43
feminism - لندن - انگلستان
در کشور چین کودکان را صادر میکنند و در ایران گروی پول نگه میدارند !!! آدمیت، وجدان، مهر و محبت، گذشت و انسانیت را در میتوان در ایران اسلامزده احساس کرد !!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 22:50
anti sandis - كنت - انگليس
همش تقصیره مموتی خدا زده هست
دوشنبه 30 آبان 1390 - 01:43
miss dorna - دبی - امارات متحده عربی
هههه ،من میگم اصلا ازدواج چیه چه برسه به بچه، مگه ما واسه مادر پدرمون چه کار کردیم که بچه‌ا‌مون واسه ما کنن،حالا با اینهمه هزینه!!! کسی‌ که بچه می‌خواد باید فکر‌ اینجاهارو هم بکنه دیگه!
دوشنبه 30 آبان 1390 - 17:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.