جزئیات بیشتر درباره اقدام به خودکشی داور ایرانی

فوتبال جهان - گل نوشت:

رفعتی که یکی از داوران باسابقه بوندسلیگای آلمان محسوب می شود و به جز حرفه داوری بعنوان رئیس شعبه در یکی از بانک های هانوفر مشغول به کار بوده است و نیز در کار خرید و فروش سهام فعالیت دارد، ظهر روز شنبه پیش از برگزاری دیدار تیمهای کلن و ماینز در چارچوب رقابتهای بوندسلیگا بنا بدلایل نامعلومی در هتل هایت کلن خود کشی کرده است.

                                                جزئیات بیشتر درباره اقدام به خودکشی داور ایرانی

با این وجود برای اطلاع از جزئیات این خبر می توان به سفر دکتر تئو زوانزیگر، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان اشاره داشت. وی پس از اطلاع از خودکشی بابک رفعتی ضمن سفر به شهر کلن و پیگیریهای فراوان، طی کنفرانسی مطبوعاتی اطالاعات بیشتری از این اتفاق تأسف برانگیز را در اختیار رسانه های آلمانی قرار داده است.

 براساس این گزارش، دکتر تئو زوانزیگر در تشریح چگونگی این حادثه می گوید:«ساعت حدود 13:30 بوده که هنشل هولگر، پاتریک ایتریخ و فرانک ویلنبرگ -همکاران رفعتی- به درب اتاقی که این داور در آن اقامت داشته مراجعه می کنند اما با وجود گذشت دقایقی رفعتی درب اتاق را باز نمی کند و به همین خاطر همکاران وی نگران می شوند و موضوع را به مسئول هتل هایت اطلاع می دهند. پس از این، یکی از خدمتکاران هتل با شکستن درب اتاق رفعتی به همراه دیگر داوران وارد محل می شوند و با رفتن به حمام، جسم این داور را در وان حمام غرق در خون می بینند.

*پیدا شدن نامه خداحافظی

زوانزیگر در ادامه می افزاید: «هولگر، ایتریخ و ویلنبرگ که با حضور به موقع شان باعث نجات این داور از مرگ حتمی شده بودند، در بررسی اتاق رفعتی به یک نامه برخورد کرده اند که چیزی شبیه به یک نامه خداحافظی بوده است. هرچند این نامه هنوز به طور دقیق و کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار نگرفته است.»

رئیس فدراسیون فوتبال آلمان ضمن تقدیر از هولگر، ایتریخ و ویلنبرگ می گوید: «به کمک این سه داور، بابک رفعتی سریعا به بیمارستان برده شده است و پزشکان نیز با تلاش فراوانی که داشته اند نگذاشتند تا برای وی اتفاق ناگوارتری رخ دهد.»

با این وجود، پس از اعلام نظر رئیس فدراسیون فوتبال آلمان و هماهنگی پاتریک ایتریخ(داور چهارم مسابقه) با ولفگانگ نیرزباخ، دبیرکل فدراسیون فوتبال آلمان این مسابقه به تعویق افتاده است. 

*مارکوس مرک: واقعا شوکه شدم!

در همین راستا، مارکوس مرک داور قدیمی و مشهور فوتبال آلمان که در سال 2008 پس از بازنشسته شدن از داوری، جای خود را به بابک رفعتی داده بود نیز پس از شنیدن خبر خودکشی این داور ضمن ابراز تأسف شدید در گفتگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی Sky می گوید:« از شنیدن این خبر واقعا شوکه شدم و به اعتقاد من این مسئله بسیار نگران کننده است چراکه من نسبت به او شناخت خوبی دارم و رفعتی را بعنوان یکی از داوران موفق بوندسلیگا می شناسم.»
مارکوس مرک در پاسخ به اینکه چه عاملی میتواند سبب بروز چنین اتفاقی شود، به Sky می گوید:« شاید یکی از دلایل آن فشار فوتبال بوده باشد، با این وجود اما نمی توان هیچگونه صحبت خاصی در این زمینه داشت و تنها امیدوارم که او به زودی بهبود یابد.» 

*افسردگی عامل خودکشی ؟!

همچنین برخی رسانه های کشور آلمان نیز احتمال دادند که این داور بعلت افسردگی، اقدام به خودکشی کرده است.

بابک رفعتی که از سال 2008 در لیست داوران بین المللی فیفا حضور داشت در سال 2010 رتبه دوم بدترین داوران بوندسلیگا را بدست آورده بود و همین مسئله باعث شد تا او شانس حضور در جمع داوران آلمانی حاضر در لیست بین المللی فیفا در سال 2011 را از دست بدهد، براین اساس یکی از احتمالاتی که در خصوص خودکشی وی مطرح است می تواند همین افسردگی ناشی از عدم حضور وی در لیست داوران بین المللی فیفا است باشد.

بابک رفعتی هم اکنون در بیمارستان به سر می برد و تا کنون هیچ یک از خبرنگاران رسانه های آلمانی قادر به ارتباط و گفتگو با این داور ایرانی الاصل و خانواده وی نشده اند.

+54
رأی دهید
-135

Azadikhah - تكسل - هلند
چه خوب که ایشان از مرگ نجات پیدا کردند.به احتمال زیاد علت این‌کار درگیری و فشار زیاد بوندس‌لیگا بوده! اصولن جو فوتبال آلمان گرایش به‌راست داره (ضد خارجی) و روزنامه های پر قدرتی هم مثل بیلد از این گرایش حمایت می کنند! مثلن در رای‌گیری‌ها برای انتحاب داوران برتر، رفعتی تاکنون دوبار به‌عنوان بدترین داور بوندس لیگا توسط این روزنامه‌ها انتخاب شده بود که از نظر فوتبال‌شناسان این نتیجه‌گیری بی طرفانه نبوده! حتی در فیس‌بوک هم برای اخراج رفعتی از بوندس‌لیگا صفحه ای درست کرده‌اند!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:17
keihan - آخن - آلمان
جای تاسف داره ولی‌ خدارو شکر که سالمه .
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:56
baas - روتردام - هلند
شکستی دیگر .
یکشنبه 29 آبان 1390 - 10:07
feminism - لندن - انگلستان
امیدوارم که هر چه سریعتر بهبودی و سلامتی خود را بدست یابی عزیز :(
یکشنبه 29 آبان 1390 - 12:48
morid - بوشهر - ایران
کار رژیم خونخوار ایران است.این رژیم نمیخواهد کسی پیشرفت کند. فکر کنم سحر نزدیک است و عمر رژیم رو به به پایان است.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 12:51
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
فکر کنم منم اخرش باید همین کارو کنم.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 13:35
porharfi - آرنم - هلند
متاسفم!!..شاید بجای ولخرجیهای جنجالی فوتبالی ..بد نباشه که همه دست اندرکاران فوتبال ..با روشی درست ..روانکاو . روانشناس.مشاور..و..و..و..داشته باشند!!!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 13:45
Azadikhah - تكسل - هلند
morid - بوشهر - ایران:چی‌ شد شما یک دفعه ضد حکومت شدی؟!تا دیروز که طرفدار این حکومت بودی!عجیبه!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 17:25
marius111 - بو خارست - روماني
تکسل هلند دمت گرم تو خال طرف زدی
یکشنبه 29 آبان 1390 - 18:06
sia_sefid - تهران - ایران
نکشی خودت رو دوباره!! .. من نمیدونم آخه فوتبال چه کوفتیه
یکشنبه 29 آبان 1390 - 20:31
oshtoleshang - مشهد - ايران
بابک عزیز. تو یک ایرانی موفقی از نگاه مردم ایران. امیدوارم زود به دوران عادی زندگیت برگردی و موفق تر از قبل باشی :)
دوشنبه 30 آبان 1390 - 03:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.