خرید و فروش خانه، موجب پیری زودرس می‌شود

خرید و فروش خانه، موجب پیری زودرس می‌شود

استرس ناشی از خریدن یا فروختن خانه شخصی، بار سنگینی را روی سلامت جسم و روان انسان تحمیل کرده و در نهایت موجب پیری زودرس می‌شود.

روانشناسان در یک مطالعه جدید اعلام کردند بیش از دو سوم از افرادی که در یک نظرسنجی در این زمینه شرکت کرده بودند، اظهار کردند که فشار اسباب کشی و جابه‌جایی محل سکونت، موجب می‌شود که هر بار در بدن و چهره خود، حداقل دو سال احساس پیرتر شدن داشته باشند.

به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، شایع‌ترین عوارض جانبی این جابه‌جایی از خانه‌ای به خانه دیگر شامل 10 درصد ریزش مو، 14 درصد اختلال در حافظه کوتاه مدت و 19 درصد آسیب‌های جنسی هستند.

این نظرسنجی که به صورت آنلاین و از سوی دکتر گلن ویلسون روانشناس انگلیسی انجام گرفته حاکیست: اضطراب ناشی از خرید و فروش منزل شخصی حداقل چهار سال پیری زودرس به همراه دارد و هرچه این مدت زمان طولانی‌تر شود، پیامدهای آن تشدید می‌شود و با بروز مشکلاتی چون افسردگی، کاهش وزن غیرعادی و حتی پیری زودرس همراه است.

+128
رأی دهید
-31

massoudoslo - اسلو - نروژ
این دکتر گلن ویلسون قبلا کارگر ترانسپورت نبوده !!؟ اسباب کشی سنگین است وقتی که تنها و بی صاحب باشی و بشی و ۳ کامیون بار و اسباب منزل روبروت رو هم تلنبار شده باشند ، یه آخر هفته آدم رو ذلیل و مفلوک میکنه و سه ماه طول میکشه که تو خونه جدید بازشون کنی و بچینیشون ! به این دلیل من وسایل و دکراسیون اضافی نمیخرم و خونه ام رو هم نمیفروشم !
یکشنبه 29 آبان 1390 - 07:55
*Fanoos* - ايران - ايران
massoudoslo - اسلو - نروژ دوست عزیز موافقم واقعا هیچ کاری مثل اسباب کشی به منزل جدید رو اعصاب ادم نیست ولی خوب گاهی به خاطر تنوع پذیری , و آدم در شرایطی قرار گیره خوبه ..یعنی شما اهل تنوع نیستی ؟!!! آره منم موافقم وسایل زیاد تو خونه آدم سرسام میگیره شی رو که آدم برای منزلش انتخاب میکنه نظرم اینست خیلی شیک باشه و تک باشه نه که شورشو در بیاریم به فور بخریم. شاد باشی دوست من
یکشنبه 29 آبان 1390 - 08:34
massoudoslo - اسلو - نروژ
فانوس .ایران .ایران . دوست عزیز خودم من فکر میکنم که خونه اگه اندازش درست باشه ،نقشه و محلش شایسته باشه و داخلش رو خوب چیدمان کنی و راحت و روشن شاید تنها چیزی باشه که آدما دوست ندارند ترکش کنن و جای دیگه زندگی کنند . تنوع طلبی تو این یه قلم کمتر میاد سراغ آدم .خصوصا که خیلی خاطره و زندگی ازش داری که جلوی چش هستند :)
یکشنبه 29 آبان 1390 - 09:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.