نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی - مهدی خزعلی

رهبر محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام؛ سال هاست می خواهم خطی بنویسم، شرایط مهیا نبود، اطراف شما را مداحان و ثناگویان و متملقان گرفته اند، چاپلوسی و دستبوسی و پابوسی بیداد می کند، یکی چفیه را به تبرک می برد، دیگری به عبای شما تبرک می جوید، جمعی بوسه بر جایگاه شما می زنند و جماعتی قدمگاه شما را مسح می کنند، تمسک به کلام شما ناسخ آیه و روایت است، غالیان شما را بالاتر از خدا می دانند، در این هیاهوی بازار آهنگران، که عمود خیمه را در کوره مدح و ثنا نهاده و هریک با تملق و چاپلوسی پتکی بر آن می کوبند، چه جای سخن نقاد است؟ این ها آنقدر می زنند تا عمود نازک و نازکتر شود، من می خواهم با نقد و نقادی عمود خیمه را چون پولاد آب دیده کنم! می خواهم با کلام تند و تیز نقاد آشنایتان سازم.

می گویند شهید رجایی مجلس " نِق" برپا می کرد تا در آن مجلس هر که می خواهد نق بزند و بر او خرده بگیرد، توصیه می کنم یک معاونت " نِق" یا " نقد" تشکیل دهید، نقادی بی پروا و جسور بر آن بگمارید که مخالف شما باشد، به او اجازه دهید تا بدون رعایت آداب و بدون لکنت کلام، نقد های جامعه را برایتان بگوید.

می دانم، کسی زیر بار این مسئولیت نمی رود، شاید خیلی زود، زبان سرخ سر سبزش را به باد دهد، اینجانب آماده ام تا بدون تعظیم و تکریم و کرنش، بدون خضوع و خشوع و رکوع و سجود، بدون عظمی و معظم، نق و نقدهای جامعه را جمع کنم و هفته ای یکبار با زبانی تند و تیز و برنده به عرض برسانم.

باور بفرمایید همه چاپلوسان و متملقان درگاه، از سخن تلخ و نقد در محضرتان هراس دارند، یکی از رؤسای قوا حرف دلش را به هاشمی می زد تا با شما در میان بگذارد، وقتی هاشمی به او می گوید: " چرا خودت نمی گویی؟ " جواب می دهد: " ما نمی توانیم سخن مخالف بر زبان آوریم، از ما تحمل نمی کنند! "

من پست و مقامی ندارم که نگرانش باشم، کیسه ای ندوخته ام که از پاره شدنش بهراسم، پس این فرصت را غنیمت بشمارید، بگذارید این نقاد هفته ای یکبار - به شیوه ای دیگر- دردهای جامعه را برایتان بازگو کند. حال مختارید پاسخ مرا حضوری دهید یا برای پنجمین بار راهی سلول انفرادی ام نمایید. والسلام

حسبنا الله و نعم الوکیل

دکتر مهدی خزعلی

1390/8/27

+121
رأی دهید
-62

SIAVASHOMA - منچستر - انگليس
آخی ،چقدر سر کاریم. دلمونو خوش کنیم که یکی‌ بیادو دوتا فحش بده و دلمون خنک شه. آخوندم که فحش خورش ملسه. ایرانی‌ هم همچنان بدون آبرو پناهنده و سرگردان . از ماست که بر ماست
شنبه 28 آبان 1390 - 23:29
tiger.man - گیلفورد - بریطانیا
یکی از رؤسای قوا حرف دلش را به هاشمی می زد تا با شما در میان بگذارد .. جناب خزعلی لحاف لاریجانی مجلس رو سوزوندی.. قول میدم واسه انتخابات بعد حتی صلاحیت هم نیاره
یکشنبه 29 آبان 1390 - 00:51
love home - گلاسگو - اسکاتلند
این شد حرف حساب ولی شرمنده این گاو دیکتاتورگوش.می داد که الان کشور ما این نبود
یکشنبه 29 آبان 1390 - 00:55
saeid.j - کاونتری - انگلستان
سگ زرد برادر شغاله! این همونه که همیشه گفته بر حکومت ولایت فقیه باور داره و مردم باید زیر سلطه ی یک شاه به نام رهبر باشند. یکم از این 3 هزار میلیارد دلار رو با این هم تقسیم کنید دیگه منتقد بازی در نمیاره!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 01:16
khosh bavar - يزد - ايران
از آن خط اول نامه ات معلومه که با خودت هم روراست نیستی‌ تا چه برسه با مردم، زیرا اینطور نامه ات را شروع کردی : " باسلام؛ سال هاست می خواهم خطی بنویسم، شرایط مهیا نبود " !؟ منظورت چی‌ بود، که گفتی‌ " شرایط " مهیا نبود ؟! یعنی‌، شما وقت نامه نوشتن نداشتی‌ !؟ و یا بلد نبودی نامه بنویسی‌ !؟ و یا شاید پول کاغذ و قلم را نداشتی‌ !؟ و یا شاید مثل الان با پدرت قهر نبودی که نامه ننوشتی !؟ و چرا الان " شرایط " مهیا است که شروع به نوشتن کردی !؟ راستی‌، چرا نامه ات را با عنوان " دکتر " به پایان بردی، شاید فکر میکنی‌ که با این عنوان از او زهر چشم بگیری و به شما توجه بیشتری داشته باشد تا جواب نامه ات را بدهد !؟ هیچ " فکر " کردی، که شاید او هم چنین فکری کند و فعلا " شرایط " را " مهیا " نداند که به شما جواب بدهد !؟ اگر اینطور باشد که توصیف کردم که او ممکن است که بخاطر شرایط جوابت را ندهد، چرا باید به او حق ندهیم و باورش نکنیم ولی‌ به شما حق بدهیم که شما مقصر نیستید که قبلا نامه به خاطر خوب نبودن " شرایط " نامه ننوشتی !؟ یعنی‌, چرا باید ما تبعیض قائل
یکشنبه 29 آبان 1390 - 02:42
khosh bavar - يزد - ايران
2): بشیم و به شما حق بدهیم و به او اما نه‌ !؟ خزعلی اینرا بدان، که " خواستن توانستن است " و بودند کسانی‌ که در هر " شرایطی " صدای اعتراض خودشان را بگوش کر مسٔولان امر رساندن، که امثالی‌ مثل شماها خودتان را به کوری و کری زده بودید و با سکوت خود این ماربچه‌ها را تبدیل به اژدها کردید، ولی‌ اینرا میدانیم که هروقت ماهی‌ را از آب بگیری تازه هست ! راستی‌ ولی‌ نکند الان " خوش باور " شدی و فکر میکنی‌ که او به شما جواب میدهد !؟ بقیه تفسیر نامه ات را بدیگران میسپارم تا ترا حلاجی کنند ولی‌ سعی کن مانند او دچار اشتباه نشوی‌ که بخاطر " نبود شرایط " به کامنت من توجه نکنی‌ که خودت می‌دانی که سخت در اشتباه هستی‌ که چه عواقبی میتواند بهمراه داشته باشد ! پس همواره شاد و شرایط ساز باشیم !
یکشنبه 29 آبان 1390 - 02:42
مهدیار - تهران - ایران
دمت گرم پهلوون
یکشنبه 29 آبان 1390 - 02:56
desert-wolf - دبي - المارات
درود بر توو
یکشنبه 29 آبان 1390 - 04:41
sevim - مونترال - کانادا
جالب بود فقط اگه اون "رهبر محترم جمهوری اسلامی ایران" رو اولش نمیاورد جالبتر میشد!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 04:44
greentree - تهران - ایران
آقای خزعلی در بیت رهبر فقط ۵۰۰۰ نفر پابوس و دست بوس از ایران،عراق،لبنان وجود داره شما چه طور مخواهید این مرد پیر نامه شما را بخواند و تحت تاثیر قرار بگیره ؟..پس با ان نوچه‌های درباری مفتخور چه کند؟..
یکشنبه 29 آبان 1390 - 05:00
Azadikhah - تكسل - هلند
دربار ولایت آغا از این نامه‌ها انباشته است کو گوش شنوا!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 07:14
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
خیلی جرات میخواد با سد علی گدا(به اصطلاح رهبر مسلمین جهان حضرت آیت الله عظما مقام عظمای ولایت سید علی خامنه ای!!!) اینطوری حرف بزنی.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 08:15
assassin - ایران - ایران
این مرتیکه ( خامنه ای ) فک کرده خوده امام زمانه(امامی که اصلا وجود نداره) . این یه دزد وطن فروشه
یکشنبه 29 آبان 1390 - 08:51
ملاصدرا - شیراز - ایران
مطمئن باشین همون چاپلوسان و متملقان اجازه نمیدن که نامه امثال مهدی خزعلی و دکتر نوریزاد به دست رهبر برسه
یکشنبه 29 آبان 1390 - 14:06
ensanam arezoost - خارگ - ایران
شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته است...کاربرانی که ساز مخالف میزنید و نقدهای بجا و شجاعانه را زیر سوال میبرید بهتره بدانید گذشته ها، گذشته...با زمان پیش بروید و به امروز بیندیشید که از فردا هم مهمتر است،این همه سوال طرح نکنید که بی فایده است..
یکشنبه 29 آبان 1390 - 16:54
khosh bavar - يزد - ايران
سی‌ سال ما را فریب دادند و خود را به کوری و کری زدند و الان هم تازه مانند گورکن از خواب زمستانیشان بلند شدند و شروع به نامه نوشتن کردند، یعنی‌ همون کاری که ما ۳۲ سال پیش شروع کردیم که آنان به ما " برچسب " ضد انقلاب می‌زنند و حالا باز هم فرزندان و یا تازه بدوران رسیدهها به ما برچسب " گورکن " می‌زنند ! تاریخ تکرار شد که در زمان خمینی با برچسب زدن ضد انقلاب ما را به باد اهانت می‌گرفتند و حالا هم ما را گورکن مینامند ! در ضمن خزعلی باید بگیرد که او هم قابل انتقاد هست و باید بیشتر از مردم عادی از او انتقاد کند، زیرا او و امثال او باعث تبدیل شدن این ماربچه به ضحاک شده‌اند.
یکشنبه 29 آبان 1390 - 17:34
ای ایران - یوته بوری - سوئد
درود بر همه‌ی شما وطن پرستان پاک و نازنین. من عضو جدید در این سایت می‌باشم. شاد و خرم باشید.
جمعه 4 آذر 1390 - 20:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.