محمدجواد لاریجانی:ایران بزرگترین قربانی و آمریکا بزرگترین حامی تروریسم در دنیا است

خبرگزاری فارس: دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه در یک مصاحبه زنده با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا که میلیون ها بیننده دارد، ایران را بزرگترین قربانی و آمریکا را بزرگترین حامی تروریسم در دنیا معرفی کرد و گفت: میزان عملیات‌ تروریستی با مالیات مردم آمریکا غیرقابل احصاء است.

                                                   محمدجواد لاریجانی:ایران بزرگترین قربانی و آمریکا بزرگترین حامی تروریسم در دنیا است

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر محمدجواد لاریجانی که در برنامه مورنینگ جو، شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا دعوت شده بود در پاسخ به ادعای یکی دیگر از مهمانان برنامه که ایران را متهم به حمایت از گروه های تروریستی کرده بود گفت: ایران خود یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم است. اگر بخواهیم درباره سوابق حمایت کشورها از تروریسم صحبت کنیم این ایالات متحده آمریکاست که بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است.

لاریجانی در ادامه به‌رغم تلاش مجری برنامه که می‌خواست مانع از ادامه سخنان او شود گفت: میزان عملیات‌های تروریستی در جهان که با مالیات مردم آمریکا انجام می شود غیرقابل احصاء است و من می‌توانم بسیاری از آنها را در اینجا تشریح کنم.

فاش گویی دبیر ستاد حقوق بشر درباره حمایت آمریکا از گروه های تروریستی مجری و مهمانان برنامه مورنینگ جو را کاملا کلافه کرد به طوری که جو مجبور شد در پاسخ به این رک گویی لاریجانی اعلام کند که آمریکا کشور آزادی است و همه می‌توانند هرچه بخواهند در شبکه‌های تلویزیونی آن بگویند اما این که در تلویزیون ملی این کشور آمریکا به حمایت از تروریسم متهم شود خیلی بد است.
از نکات جالب این گفتگوی زنده تلویزیونی که بیش از سه میلیون بیننده دارد حضور ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا بود که تقریبا این گفتگو را به صحنه منازعه کلامی او با دکتر لاریجانی کرده بود.

در بخشی از این گفتگو لاریجانی در پاسخ به اشکالاتی که ریچارد هاس به برنامه هسته‌ای ایران وارد دانست و کشور ما را متهم به فعالیت‌های مخفی هسته ای کرد که در گزارش آژانس نیز آمده گفت: ایران هیچ فعالیت سری هسته ای ندارد و شما اگر واقعا نگران هستید چرا یک بار درباره سلاح های هسته ای اسرائیل سخن نمی‌گویید؟

مشاور امور بین‌الملل رئیس قوه قضائیه کشورمان آنگاه ادامه داد: " این چه استاندارد دو گانه ای است که هیچ کس به اسرائیل که یک رژیم سرکش و عصیانگر است، سلاح هسته ای دارد، عضو ان پی تی نیست و مرتبا در حال جنایت علیه فلسطینی‌هاست کاری ندارد اما همه فشارها بر روی ایران است که نه تنها بمب هسته‌ای ندارد بلکه دنبال درست کردن آن هم نیست و عضو ان پی تی هم هست.

به گفته ریچارد گرینبرگ تهیه کننده برنامه مورنینگ جو، گفتگوی زنده محمدجواد لاریجانی با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا بقدری مهیج و چالشی بوده است که دقایقی بعد از پایان صدها اس ام اس برای باز انتشار آن در وب سایت اینترنتی به دست آنها رسیده است.
 

+142
رأی دهید
-34

morid - بوشهر - ایران
با درود به اقای دکتر لاریجانی که دارای دکترای ریاضی محض و مسلط به زبان انگلیسی میباشد.هند هم عضو ان پی تی نیست ولی عضو شورای حکام هست جندین انفجار هسته ای هم داشته.ای کاش مردم امریکا واقعیات را در ایران بفهمند و نه انچه که رسانه های وابسته به صهیونیستها در امریکا تبلیغ میکنند.افتاب زیر ابر باقی نمی ماند ودیر یا زود مردم امریکا همانند مردم مصر خود حقیقت را کشف میکنند ومتوجه کلاه گشاذی که میدیای وابسته سرشان گذاشته میشوند وبحساب دروغگویان میرسند.
شنبه 28 آبان 1390 - 09:16
Negah* - فرانکفورت - المان
براى اولین بار یه حرف راست از دهن برادران لاریجانى عضو ثابت وپا برجاى رژیم عربى خونخواران اسلامى بیرون پرید آمریکا 32 ساله در پشت پرده سیاست کثیفش پشتیبان ایران ورژیم خونخوارشه واین کارهاى جلو صحنه سیاستش بازى موش وگربه بیشتر نیست..
شنبه 28 آبان 1390 - 09:23
ari jojeh - تهران - ایران
من هم با morid - بوشهر - ایران موافقم، آمریکا ۳۲ ساله بزرگترین حامی رژیم تروریست اخوندیه!!!!
شنبه 28 آبان 1390 - 09:58
سيامك - وپرتال - المان
دوست عزیز اقا مرید.خیلى برات متاسفم که از مردم امریکا میخواهى که چشمانشان را به روى حقیقت باز کنند و واقعیتهاى ایران را ببینند.دوست عزیز شما به عنوان کسى که در ایران زندگى میکنى و در بطن حوادث و رویداد هاى ایران هستى هنوز بعد از ٣٢ سال که از عمر این حکومت میگذرد هنوز واقعیتهاى جامعه ایى که در ان هستى را اشتباه میبینى و از دیگران چنین چیزى را تقاضا میکنى.اگر وجدان بیان حقیقت را ندارى حداقل سکوت کن و با این استدلا هاى ابکى از این موجود وقیح حمایت نکن.مطمئن باش اینها هم مانند سران لیبى و عراق و ........ رفتنى هستند.
شنبه 28 آبان 1390 - 10:42
morid - بوشهر - ایران
من هم با jojeh-ایران-تهران موافقم.آمریکا33 ساله باحمایت از جوجه های چون تو نتوانسته هیچ غلطی بکنه.!!!!
شنبه 28 آبان 1390 - 11:40
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
عجب، خب این اطلاعات مهم را زودتر به ما می‌دادی، ما تا حالا فکر میکردیم خدای نکرده سید علی‌ گدا تروریسته، خوب شد که ما را از اشتباه در آوردی، وای خدا مرگم بده حالا چطوری تو روی سید علی‌ گدا نگاه کنیم
شنبه 28 آبان 1390 - 11:46
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
از اینکه آمریکا حامی تروریستها بخصوص حکومت ضد ایرانی ولی وقیح هست شکی نیست و این ننگ بر پیشانی کشورهای غربی بخصوص آمریکا و انگلیس که خمینی را بقدرت رساندند تا ابد خواهد ماند. قربانی اصلی تروریسم هم مردم بدبخت ایران هستند که 32 سال به فجیع ترین وجه ممکن توسط حکومت ولی وقیح سلاخی شدند. ننگ بر کشورهای غربی مخصوصا آمریکا مردم ایران رو برای کسب منافع بیشتر قربانی کردند و مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
شنبه 28 آبان 1390 - 16:20
greentree - تهران - ایران
لاریجانی صدای حقوق بشر را شنید و ناگهان طغیان کرد ،که هم رهبر افتخار کند و هم وفاداری خود رو به اوباش‌های درباری نشان دهد
شنبه 28 آبان 1390 - 16:30
Mehrdad.M - استکهلم - سوئد
مردم ایران ۳۲ هست که قربانی جاه طلبی‌ها و خودخواهی‌های سران جمهوری ضد ایرانی‌ هستن و بس...و بدون شک در طول این ۳۲ سال هم به چین و روسیه و هم به غرب بسیار باج دادند و باز هم دارند میدن.....اندکی‌ صبر سحر نزدیک است...
شنبه 28 آبان 1390 - 20:08
rezafox - دبی - امارات
morid - بوشهر - ایران Negah* - فرانکفورت - المان// اقا این واضح تر از روزه که هر کس دنبال منافع خودشه حالا امریکا باشه یا ایران اما یه فرقی دارند امریکا دنبال منافع ملی است و برای منفعت کشورش هر کاری میکنه جنگ, ترور, قتل (در فلسطین غزه افغانستان عراق و....) امریکا براش مردم خودش و کشور خودش مهمه بقیه دنیا هم سر به تنشون نباشه حاضره روشون بمب اتم هم بیندازه اما ایران دنبال منافع شخصی چند نفره که خامنه ای و خونوادش از اونها هستند بقیه دنیا و بقیه ایران براشون مهم نیست در دنیا هیچ کس سر به تنش نباشه و تمام مردم ایران هم از گرسنگی بمیرن
یکشنبه 29 آبان 1390 - 14:13
mansourehtaghavi - ازمیر - ترکیه
نگوئید ایران.بگوئید حکومت ایران
دوشنبه 30 آبان 1390 - 05:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.