تشدید تحریم های آمریکا علیه صنعت پتروشیمی ایران

این منابع با اشاره به اینکه تحریم صنایع پتروشیمی ایران از سوی ایران احتمالا در روز دوشنبه از سوی آمریکا رسما اعلام خواهد شد افزودند که در دور جدید تحریم های ایران اتحادیه اروپا نیز آمریکا را همراهی خواهد کرد.
برخی منابع غربی اعلام کردند که ایالات متحده آمریکا در نظر دارد تا صنعت پتروشیمی ایران را تحت تحریم قرار دهد.

به گزارش عصر ایران روزنامه اسراییلی هاآرتص به نقل از منابعی که نخواسته اند نامشان فاش شود نوشت که این تحریم های جدید در راستای ارسال پیامی جدی از سوی واشنگتن به مقامات تهران است .

این منابع با اشاره به اینکه تحریم صنایع پتروشیمی ایران احتمالا روز دوشنبه از سوی آمریکا رسما اعلام خواهد شد افزودند:در دور جدید تحریم های ایران اتحادیه اروپا نیز آمریکا را همراهی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش آمریکا در نظر دارد تمامی شرکت هایی را که در زمینه صنایع پتروشیمی با ایران همکاری می کنند ، از دسترسی به بازار آمریکا محروم کند.
البته تا کنون نیز تحریم های گسترده ای علیه صنایع پتروشیمی ایران اعمال می شده است.

اقدامات جدید آمریکا و اروپا در زمینه تحریم ایران  در راستای گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی هسته ای است که در آن از احتمال وجود ابعاد نظامی در برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی شده است.

همچنین طی روزهای گذشته فشارهای کنگره آمریکا به دولت اوباما برای تحریم بانک مرکزی ایران افزایش یافته است و نمایندگان و سناتورهایی از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات از دولت اوباما خواسته اند تا در دور جدید تحریم ها ، بانک مرکزی ایران را تحت تحریم قرار دهد.

روز گذشته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای قطعنامه ای را علیه ایران به تصویب رساند که این قطعنامه با استقبال آمریکا ، روسیه و بریتانیا مواجه شد ، اما ایران صدور این قطعنامه را اشتباهی تاریخی از سوی آژانس دانست.

ایران وجود هر گونه انگیزه نظامی در برنامه های هسته ای خود را رد کرده و بر ماهیت صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای خود تاکید می کند ، اما غرب و اسراییل با ادعای اینکه هدف ایران از برنامه های هسته ای اش دست یابی به سلاح هسته ای خواستار توقف غنی سازی اورانیوم از سوی ایران هستند.

+119
رأی دهید
-22

khosh bavar - يزد - ايران
فقط ترسم از این است که باید هم بترسم و آن اینکه: که جهان اول خودشان را با این مشکل " توازن سیاسی " در خاورمیانه آماده کردند و کنار آمدند ولی‌ تنها قصد و هدف آنان از این تحریمهای اقتصاد یی فقط زمان به عقب کشیدن ایران از بمب اتمی‌ هست، زیرا آنان میداند که این تحریمها ایران را از فکر و تصمیمشان بر حذر نمیدارد و مانند کره شمالی و یا پاکستان که با آنان با " احترام " نشست و برخاست می‌کنند، "حتما " در چند سال دیگر شاهد چنین ملاقات‌هایی‌ با سران آخوندی هستیم و برای اینکه ابروی خودشان محفوظ بماند، یک هندوانه زیر بغل ماها می‌گذرانند و این ملاقات‌ها را تحت عنوان اینکه " چون ایران قدرتمند شد ، پس باید مسولیت جهانی به او داد و آنها هم باید این مسولیت را قبول کنند و و و " ! جان کلام اینکه تا انسان در کره زمین بود، جنگ هم بود و ثروتهای بدست آماده از طریق جنگ و تکنیک آن، و چرا نباید آنان
شنبه 28 آبان 1390 - 07:08
khosh bavar - يزد - ايران
2 ): که این تکنیک جنگ را خوب میدانند = بمب اتمی‌، به خاورمیانه نفروشند تا پولی‌ بدست اورنند ؟! و متأسفانه ما مردم ایران باید تاوان این جنگ فرضی‌ آخوندها را بدهیم که بمدت ۳۲ سال هست که خود را به دیگران فقط با ترور و ترس معرفی کردند .
شنبه 28 آبان 1390 - 07:08
morid - بوشهر - ایران
همه این فشارهای امریکا نشان دهنده ی این است که ایران کشوری مستقله و خارج از قواعد دیکتاتور جهان یعنی امریکا عمل میکنه و دارد وارد دنیای high tech میشود واین باعث حقد و کینه توزی امریکا شده ازاینکه میبینه کشوری که روزی شاه مفنگیش بدون اجازه سفیر امریکا اب هم نمیخورد حالا درخشش موشکها و فضاپیماهایش بر فراز لکلند ونیوجرسی وپایگاه هوایی اندروز شبها بخوبی دیده میشود بقول شهید دکتر بهشتی که گفت امریکا از ایران عصبانی باش واز این عصبانیت بمیر.
شنبه 28 آبان 1390 - 08:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.