پوتین: آمریکا باید حقوق بشر را رعایت کند

خبرگزاری فارس: نخست وزیر روسیه به مقامات‌آمریکایی گوشزد کرد که پلیس این کشور هم باید در برخورد با تظاهرات کنندگان معترض حقوق بشر را رعایت کرده و در این خصوص فرقی بین آمریکا، روسیه، سوریه و فرانسه وجود ندارد.

                                                      پوتین: آمریکا باید حقوق بشر را رعایت کند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه روز جمعه اعلام کرد که پلیس نیویورک نباید در هنگام مقابله با اعتراض‌کنندگان جنبش «اشغال وال استریت» از اقدامات خشونت‌آمیزی علیه مردم آمریکا استفاده کند.

پوتین در کنفرانس مطبوعاتی در پایان مذاکرات خود با "فرانسوا فیون" نخست وزیر فرانسه در مسکو گفت، همه کشورهای جهان، هم فرانسه، هم سوریه، هم روسیه و هم آمریکا باید ضوابط بین المللی و حقوق بشر را رعایت کنند و این مسئله منحصر به کشور خاصی نیست.

نخست وزیر روسیه تاکید کرد: این در حالی است که اخبار رسیده از ایالات متحده حاکی از آن است که پلیس نیویورک فعالانه در صدد برهم زدن و سرکوب تظاهرکنندگان معترض آمریکایی است. ولی من امیدوارم که در جریان این اقدامات توان نظامی و شدت عمل خشونت‌آمیز از سوی نیروهای انتظامی علیه مردم این کشور صورت نگیرد و حقوق مردم آمریکا رعایت شود.

پوتین در عین حال یادآور شد: بنابراین ما شاهد هستیم که این تنها روسیه نیست که با این مشکلات (رعایت حقوق بشر) مواجه بوده و این تنها دولت روسیه نیست که باید در شرایط خاص از اقدامات خشونت‌آمیز علیه مردم استفاده نکند و هیچ ضرب و شتمی علیه تظاهرات‌کنندگان بکار گرفته نشود.

+46
رأی دهید
-65

Dara va sara - پرت - استرالیا
خبر گزاری فارس !!!!!!!!!!!! شیپورچی خامنه ای.. هر کس که به این خبرگزاری ایمان و باور داره. از مغز ایراد داره.
شنبه 28 آبان 1390 - 06:35
khosh bavar - يزد - ايران
پوتین، نه اینکه خودت حقوق بشر را با پوتین در کشورت نوازش میدی مانند گروزنی ( Grozny ) و یا صدای هر اوپوسیون را در نطفه خفه نمیکنی و دستور قتل خبرنگاران در کشورت را نمیدی و و و ، و خاک بر سر جهان اول که شرف و حیثیت خودشان را بخاطر اقتصاد را زیر پوتین له‌ کردند و به پوتین فروختند که " او " به جهان اول درس حقوق بشر را بدهد !
شنبه 28 آبان 1390 - 06:39
massoudoslo - اسلو - نروژ
حقوقه بشری که پوتین ازش حرف میزند در واقع همان اسلحه های از رده خارج بوده و هست که به آفریقا و ایران انداخته و میاندازد .
شنبه 28 آبان 1390 - 07:53
felora - تهران - ایران
khosh bavar - یزد - ایران_ جنگ جهانی سوم اخه باید از یک جایی شروع بشه ! تمام این خط و نشون کشیدن ها و انتقاد ها و به ظاهر انقلابهای کشورهای عربی و افریقایی پیش زمینه هستن .. وحشتناکه ولی ای کاش که تمام اینها , فقط جریان تام و جری باشه!!!
شنبه 28 آبان 1390 - 15:26
shervin7 - شیراز - ایران
همتون یجا درس خوندین فقط فرق فرهنگ و زبان است
شنبه 28 آبان 1390 - 16:05
islam zoda - تورنتو - کانادا
هاهاهاها چه جک باحالی‌ گفت آقا پوتین، دمکراسی به سبک روسی..با مزّه بود...
شنبه 28 آبان 1390 - 16:51
دنیای وحشی - تهران - ایران
دموکراسی به معنای واقعی فقط به فقط دربهشتی که در کتابهای آسمانی از آن یاد شده وجود دارد و بس .وگرنه مابقی دموکراسیهایی که درکشورهای مختلف اعم از ضعیف و قوی از آن سخن می گویند فقط حرف و حدیث است و بس. بنابراین بشنو و باور نکن حالا میخواد پوتین بگه یا اوباما و یا تونی بلر و غیره .
شنبه 28 آبان 1390 - 23:20
khosh bavar - يزد - ايران
felora - : دوست عزیز, دنیا باید خیلی‌ نادان باشد که بخاطر یک کشور، جنگ جهانی‌ = نابودی بشریت را متقبل بشود !؟ فعلا دارند با ایران بازی می‌کنند که ببینند چند مرده حلاج هست و با این فشار‌ها فقط قصد فراهم کردن اذهان عمومی‌ را دارند که ایران یکروزی مانند کره شمالی و پاکستان دارای بمب اتمی‌ خواهد شد و ما هم در آن زمان که منظورشان همین حالا هست، داد خودمان را زدیم ! و از طرفی‌ ایران اینرا بخوبی میداند که اگر روزی دارای بمب اتمی‌ شود " اجازه " استفاده کردن از آن را ندارد، زیرا میداند که جهان، ایران را با خاک یکسان خواهد کرد ! راستی‌، چرا شما به انقلاب اعراب برچسب " تظاهر " زدید و با " شک " نگاه کردید !؟ باید به آنان آفرین گفت که از " هیچ " بهترین امکانات را فراهم آوردند که در تاریخ بیسابقه بود که " فقط " با آتش کشیدن یک انسان چنین آتشی بوجود آید ! اول هر کاری سخت هست ولی‌ باید دست بکار و شرایط ساز شد، یعنی‌ هر کس به توان، نیرو و استعداد خود، پس همواره شاد و شرایط ساز باشیم !
یکشنبه 29 آبان 1390 - 02:40
hamed-irooni - سیستان - ایران
دموکراسی، دیکتاتوری، کمونیسم، سرمایه داری، مارکسیت و.. همشون یه هدف دارند، در تمام طول تاریخ همینجوری بوده، همشون "تو را در بند می خواهند" همین، فقط شکل بندهاشون باهم فرق داره
یکشنبه 29 آبان 1390 - 13:27
khosh bavar - يزد - ايران
hamed-irooni - : دوست گرامی‌، شما به نکته مهم اشاره کردید و جواب خودتان را هم متاسفانه " نصف " دادید و آن اینکه، همه این سیستم‌ها قصد " در بند " کشیدن انسانها را دارند هست ! باید هم باشد تا اجتماع زنده بماند و به مردمش " خدمت " کند. ولی‌ ایکاش به این موضوع اشاره میکردید که کدام سیستم از دیگری بدتر است و کدام بهتر !؟ که اگر نظر مرا بخواهید، و تا آنجایی‌ که سواد و شعور من، به من این استدلال و منطق را میدهد، باید قبول کنم، که سیستم سرمایه داری ۱۰۰ چندان بمراتب بهتر از بقیه سیستمها هست و هر چه که ما داریم ( = پیشرفت اقتصادیی و فرهنگی و و و ) از سر نعمت همین سیستم سرمایه داری است که به انسان‌ها جنبش ، تحرک و امید میدهد که در افکار و اعمالت و اندیشه ات آزاد هستید و اگر بخودت امیدوار باشی‌، میتوانی‌ پیروز در فکر و ایده ات باشید، و اگر الان شاهد اعتراضات مردمی در سراسر دنیا هستیم، آنان خواهان حذف این سیستم نیستند بلکه خواهان انسانی تر شدن آن میباشند، پس همواره شاد و هوشیار باشیم و از بدترینها، بد را انتخاب کنیم که باهم آنرا تبدیل به خوب کنیم.!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 15:51
felora - تهران - ایران
khosh bavar - این واقعیته فرهاد جون نه برچسب و نه شک / بازیهای سیاسیه و از قبل برنامه ریزی شده و چطور همه این کشورها در یکسال و به فاصله چند ماه به فکر تغییر افتادن و مردم " قدرتمند شدن ؟! تا قدرتهای بزرگ دنیا راضی نباشن هیچ تغییری در هیچ جای دنیا به وجود نمیاد چون دنیا یک دهکده" جهانی شده همه اگاه شدن که چه دستهایی دنیا رو به پیش میبرند . تا بعد دوست من
یکشنبه 29 آبان 1390 - 18:38
khosh bavar - يزد - ايران
فلورا عزیز، نمی‌دانم تا چقدر شما از انقلاب تونس و پیدایش آن باخبرید !؟ ولی‌ اینرا نباید ندیده گرفت که ندیده گرفتن و یا معکوس جلوه دادن این انقلاب که به آن همیشه لقب رنسانس اعراب دادم، مساویست با جنایت و یا خیانت به شعور جهانیان، زیرا آن مهندس سبزی فروش تونسی اجازه کار نداشت و تنها منبع درامد او را بسته بودند که یک چهارچرخ بود، که او از فشار زندگی دست به خود سوزی زد که مردم تونس که منتظر یک جرقّه بودند، شروع به اعتراض کردند که همه کشورهای جهان اول دوچار شوک شده بودند و با حالت بهت به این موضوع نگاه میکردند که اولین و با شعورترین رهبر کشور که از همه زودتر از این حرکات انقلابی مردم تونس استقبال
یکشنبه 29 آبان 1390 - 19:40
khosh bavar - يزد - ايران
2): کرد، همین اردوگان ترکیه یی هست که در این وب سایت به او اهانتها می‌کنند. و وقتی‌ که جهان اول متوجه این انقلاب مردمی شد، شروع به پشتیبانی‌ کردن از آنان شد که این دول اول از طریق بعضی‌ از رسانه‌‌ها مورد توبیخ و سرزنش قرار میگیرنند که چرا اینقدر دیر از مردم پشتیبانی‌ کردند و وقتی‌ که مردم مصر شروع به انقلاب کردند که باعث " شوک " آمریکا و اسرائیل شد که باز در این انقلاب آنان منتظر پیشرفت جنبش مردم بودند که وقتی‌ مبارک را در حال سقوط دیدند، از وی‌ دست کشیدند و وقتی‌ که قذافی به مردم تونس و مصر اهانت کرد و چون مردم لیبی‌ مانند مردم ایران گاهی اوقات در تظاهرات بر ضد قذافی شرکت میکردند، فرصت را غنیمت دانسته، و شروع به تظاهرات کردند که قذافی دیوانه، که هیچ فکر نمیکرد که جهان به او پشت کنند ( زیرا او را به عنوان حامی اروپا در مقابل القاعده میپنداشتند )، مردم را با بمب افکن بمباران کرد که باعث دخالت ناتو و جهان شد و از طرفی‌ که در کشور یمن که ۹۵% این مردم
یکشنبه 29 آبان 1390 - 19:41
khosh bavar - يزد - ايران
3): جزو هواداران القاعده هستند ، و رییس جهمور آن که دشمن القاعده هست، ولی‌ می بینیم مردم به خیابانها آماده و جهان اول بخصوص آمریکا و اروپا علاقه یی به تغییر این سیستم یمنی ندارند زیرا این مردم یمن دارای فرهنگ قبیله یی و طالبانی هستند که واقعا نباید آنها را به حال خودشان گذاشت، جان کلام اینکه، ما " اجازه " نداریم، که خودمان را به تنبلی زده و با سبکسری به انقلاب مردم اعراب بنگریم که عادلانه نیست، منظورم به شما نیست که این حرف‌ها را زدم، بلکه به " تاریخ " جهانیان است ! پس دوست عزیز باهم همواره شاد و باهم هوشیار باشیم !
یکشنبه 29 آبان 1390 - 19:41
mortimer - اصفهان - ایران
تو نکبتی برو یه فکری به حال پادگانای کشور خودت بکن که توش جوونا رو لخت می کنند و به بهانه ی این که ازشون مرد بسازند می گیرنشون به باد کتک...بی خود نیست به روسیه می گن سرزمین جنایت ها(land of crimes)
دوشنبه 30 آبان 1390 - 10:14
felora - تهران - ایران
khosh bavar - یزد - ایران_ خیلی لطف کردی واز توضیحاتی که دادی واز وقتی که برای این مطلب گذاشتی ممنونم . من اصلا نمیدونستم مردم یمن تا این حد فرهنگ پایین القاعده ای دارن . این هم برای رفع خستگی: مرحبا بر دل ابری هوا, هر جا هستی باش, اسمانت ابی و دلت از غم دنیا خالی .. اسمون تهران داره حسابی میباره
دوشنبه 30 آبان 1390 - 14:04
khosh bavar - يزد - ايران
و من هم خیلی‌ خوشحالم که مورد تایید شما قرار گرفت و چون خودم تشنه واقعیت هستم، فکر کردم که شما و دیگران هم مثل من هستید، پس دوست عزیز، سلام منو به دوستانت برسون و اگر صحبت از این چیزها شد برایشان تعریف کن که وظیفه هر یک از ماست که تا اندازه یی از حقایق را بدانیم !
دوشنبه 30 آبان 1390 - 18:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.