طرح جدید وزارت آموزش و پرورش: «محرم سازی» مدارس دخترانه در ایران

مرتضی رییسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در جدیدترین گفتگو با رسانه های دولتی ایران از «محرم سازی» مدارس دخترانه در ایران خبر داده و افزوده است: «برای محرم سازی مدارس دخترانه کشور باید این مدارس به صورت حیاط مرکزی احداث شده و جنسیت دانش آموزان مورد توجه قرار بگیرد.»

                                                             طرح جدید وزارت آموزش و پرورش: «محرم سازی» مدارس دخترانه در ایران

به گزارش دانشجونیوز، رییسی، معاون وزیر آموزش و پرورش رفع مشکلات مدارس دخترانه را تنها در پوشاندن «حیاط این مدارس از دید ساختمان‌های اطراف و همچنین طراحی و احداث مدارسی با حیاط مرکزی» دانسته و آن را در راستای «شاداب سازی» فضای مدارس دخترانه در ایران ارزیابی کرده است.

این مقام وزارت آموزش و پرورش که پوشاندن حیاط مدارس دخترانه را جهت افزایش نشاط در آن دانسته در ادامه ادعا کرده که «دانش آموزان دختر نیز همانند دانش آموزان پسر باید از آزادی عمل و نشاط بیشتری در محیط مدرسه بهرمند شوند لذا تجدید نظر در نوع معماری مدارس دخترانه و ایجاد حیاط مرکزی می تواند تاثیر بسزایی در شاداب سازی محیط مدارس دختران داشته باشد.»

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش همچنین گفته است که «استفاده بهینه از محیط های آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش به شاداب سازی فضای مدارس و محرم سازی انجام می شود.»

وی در همه تاکید کرده است: «یکی از سیاست های وزارت آموزش و پرورش توجه به کیفی سازی آموزشی و پرورش است لذا باید تمامی زیرساختهای این هدف بزرگ را فراهم کند.»

در حالی که بسیاری از مدارس در ایران از پایین بودن کیفیت آموزشی و علمی رنج می برند، این مقام وزارت آموزش و پرورش گفته است: «استاندارد سازی فضاهای آموزشی نه تنها یک نیاز و الزام است بلکه ارتباط مستقیمی با اهداف کیفی آموزش دارد بنابراین در کنار توسعه فضاهای ورزشی به ویژه فضاهای ورزشی سرپوشیده باید به جنسیت مدارس نیز توجه شود.»

رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ایران در انتهای صحبت هایش یکی از سیاستهای سازمان نوسازی در طراحی و احداث مدارس را «ساخت مدارسی با حیاط مرکزی» دانسته و در توضیح فواید این نوسازی افزوده است: «ضمن آنکه این مدارس از اشراف ساختمانهای اطراف محفوظ می شوند، امکان استفاده از فضاهای داخل مدرسه برای تحرک و شادابی بیشتر دانش اموزان دخنتر فراهم شود.»

+28
رأی دهید
-152

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
طرح ساخت ساختمان حیاط مرکز (برای مدارس دو وجبی آموزش و پرورش) را هم می توانید از روی بنای زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری (شکنجه گاه توحید، موزه عبرت) کپی برداری کنید. واقعا چنین محیطی خیلی شادی برانگیز است.
شنبه 28 آبان 1390 - 07:47
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
درستان را خوب بلد هستید-محرم سازی یعنی‌((ضعیفه سازی)) تا این کودکان در آینده یا آبجی‌ زینب شوند در خدمت شبانه ی بسیجی‌ پاسدار و یا در زندگی‌ عادی یک عروسک کوکی در برابر تعدد زوجات و صیغه!!!!! مرگتان باد!
شنبه 28 آبان 1390 - 07:49
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
افکار احمقانه از عقب افتاده‌های ذهنی‌ ولایت مدار بهتر از این نمی‌شه. همه جا رو با این طرحهای مزخرف و احمقانه شون به کثافت کشاندند. فقر و فحشا و .. حاصل همین طرحها ‌ست.
شنبه 28 آبان 1390 - 09:20
Taraneه - کبک - کانادا
یادمه، هر ماه مجبورمون میکردن که مقنعه و جورابهارو در بیاریم بد برسی‌ میکردن ببینن که موهامنو رنگ کردیم یا پامونو لاک زدیم. این طرح هم برای اینه که بیشتر دانش آموزان رو کنترل کنن برای شاداب سازیشون نیست.
شنبه 28 آبان 1390 - 16:18
لیلا - تهران - ایران
خوبه مثل زمان قاجار اندرونی و بیرونی بسازید پیشرفت کافرها !!!!!!!رو ببین پیشرفت مسلمانها را ببین!!!!!!!!!! از بچگی تو ذهن همه ما کردن که جنس مخالف لولو هستش و اینم نتیجه اش نوجوانان ما واقعا اعتقادی به هیچ چیز ندارن مخصوصا دهه70
شنبه 28 آبان 1390 - 17:18
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
ارواح مردهتون چقدر به فکر‌ دخترها و شادابیشون هستید . این هم یه طرح دیگه برای حبس کردن دخترهأ بی‌چاره .. هر طرفو که نگاه کنی‌ فقط دیوار ببینی‌ که تا آسمون رفتن بالا
شنبه 28 آبان 1390 - 19:52
Mehrdad.M - استکهلم - سوئد
اینها نماینده طالبان در ایران هستن.با افکار تحجری قرن ۱۸ و کاملا بسته.البته هدفشون درگیر کردن مردم با همین مسائل هست تا از اصل قضیه مردم غافل بشن.....اما این دفعه کور خوندن.......پایان شب سیاه سپید است........فقط اندکی‌ صبر......سحر نزدیک است
شنبه 28 آبان 1390 - 20:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.