بازجویی و حبس انفرادی تعدادی از زندانیان سیاسی امضا کننده بیانیه ۳۶ نفر

در پی انتشار بیانیه ۳۶ نفر از زندانیان سیاسی، تعدادی از آنان احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته اند. همچنین تعدادی از آنان نیز به انفرادی منتقل شده اند.

                              بازجویی و حبس انفرادی تعدادی از زندانیان سیاسی امضا کننده بیانیه ۳۶ نفر

شنبه, ۱۴ آبان ماه، سی و شش زندانی سیاسی منتقد در زندانهای اوین، رجایی شهر و خوزستان با صدور بیانیه ای در باره انتخابات آتی مجلس، ضمن هشدار به مسوولان ارشد نظام درباره روند فعلی اداره کشور، تاکید کردند که صلاح جنبش سبز و جریان اصلاح طلب در این است که در صورت برگزاری انتخابات سالم و آزاد به طور یکپارچه از آن استقبال کنند و در صورت ناسالم بودن آن، با انسجام و وحدت و داشتن برنامه، عامل مشروعیت بخش به انتخاباتی ناسالم و غیرقانونی نشوند.

این ۳۶ زندانی سیاسی در بخشی از بیانیه خود، مجلس فعلی را به مجلس دوران حسنی مبارک در مصر تشبیه کرده و نوشتند: بدون وجود مجلسی متشکل از نمایندگان واقعی و مدافع حقوق مردم، نه تنها احقاق حقوق از دست رفته مردم، بلکه جلوگیری از مفاسد بزرگی که اخیرا تنها نمونه هایی از آن – آن هم نه به طور کامل – انتشار یافته، امکان پذیر نیست.

زندانیان سیاسی حامی جنبش سبز در بیانیه خود به تحلیل مفاسد اقتصادی دولت دهم از جمله اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی نیز پرداخته و نوشته اند: از وقوع مفاسد اخیر نباید متعجب بود زیرا دولتی که امانتدار رای مردم نباشد و در انتخابات با رای مردم آنچنان بازی کند، طبعا امانتدار سرمایه های معنوی و مادی مردم هم نمی تواند باشد.

آنها افزودند: دولتی که ادعا می شد بهترین دولت یکصدساله اخیر کشور است تبدیل به فاسدترین دولت یکصد ساله اخیر و بلکه همیشه تاریخ ایران شده است و تنها راه حلی نیز که حامیان دیروز رییس دولت تاکنون به کار گرفته اند سرپوش گذاشتن بر این مفاسد و رسوایی ها و جلوگیری از اطلاع یافتن مردم و پرهیز از برخورد با عوامل اصلی آنها بوده است.

امضا کنندگان این بیانیه یکی از مهم ترین مشکلات امروز کشور در عرصه های مختلف از جمله انتخابات را ورود نهادها و نیروهای نظامی و امنیتی به این عرصه ها دانسته و نوشته اند: این نهادها قانونا و عرفا از ورود به آنها منع شده اند. تنها در نظام های استبدادی است که اینگونه نهادها در امور سیاسی، اقتصادی، قضایی و امثال آن مداخله می کنند و هرچه استبداد در نظامی بیشتر و شدیدتر باشد، حضور نهادهای امنیتی و نظامی نیز در عرصه های مختلف بیشتر و پررنگ تر است. در کشور ما نیز سکاندار اصلی حوادث انتخابات سال ۸۸ و پس از آن این نهادها بودند و هستند که حضور آنها همچنان ادامه دارد و فضای امنیتی سنگینی را بر کشور مستولی و سایه افکن کرده اند.

اخبار رسیده به ندای سبز آزادی اما حاکی است، تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه بعد از احضار مورد بازجویی قرار گرفته و برخی نیز به سلول انفرادی منتقل شده اند.

این گزارش حاکی است، در زندان اوین، تعدادی از اسرای جنبش سبز به بند امنیتی دو الف منتقل و مورد بازجویی قرار گرفته اند. دکتر محسن میردامادی و فیض الله عرب سرخی از جمله این زندانیان سیاسی بوده اند که مورد بازجویی قرار گرفتند.

همچنین جواد امام از جمله زندانیانی است که همچنان در انفرادی به سر می برد.

+98
رأی دهید
-23

ايدين - کرج - ایران
بیداری اسلامی-اینجور جاها خفه خون میگیری خودت هم میدونی خامنه ای جلاد مملکتمونو خراب کرد وشماها بخاطر ساندیس ازش دفاع میکنید !تاریخ از شماها با ننگ یاد خواهد کرد.
جمعه 27 آبان 1390 - 21:09
pashmakjon - عالمو - آمریکا
ای بابا،،،،مرگ بر دیکتاتور
جمعه 27 آبان 1390 - 23:06
ekman - شیراز - ‫ایران
‫جیب آخوندها خیلی بزرگتر از آنست که به این زودی ها پر شود
شنبه 28 آبان 1390 - 00:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.