ایران از طریق عراق سوخت تانک های سوریه را تأمین می کند

دیده بان حقوق بشر سوریه روز جمعه 18-11-2011 اعلام کرد در پی تظاهرات ضد دولتی مخالفان بشار اسد که با شعار " جمعه اخراج سفیران " برگزار شد ، تاکنون 16نفر از جمله یک کودک به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند.

                                 ایران از طریق عراق سوخت تانک های سوریه را تأمین می کند 

بر اساس این گزارش قربانیان سوری به ترتیب از حومه های دمشق ، حمص ، حما و درعا بوده اند.

فعالان سوریه در طی دو روز گذشته مردم این کشور را برای شرکت در تظاهرات " جمعه اخراج سفیران" فراخوانده بودند.

فعالان سوری از کشورهای جهان خواسته اند برای اعمال فشار بیشتر بر رژیم بشار اسد سفیران سوریه را از کشورهای خود اخراج کنند.

از سوی دیگر در پی فشار های اقتصادی اعمال شده بر رژیم سوریه این کشور با کمبود شدید سوخت از جمله بنزین و گازوئیل روبرو شده است.

محمد کرکوتی فعال سیاسی و کارشناس اقتصادی سوریه در گفتگو با تلویزیون العربیه تصریح کرد که کمبود بنزین و گازوئیل در سوریه به یک بحران تبدیل شده است.

وی دلیل این امر را جابه جایی زیاد تانک های سوریه در پی ادامه اعتراضات و گسترش آن می داند.

اما فعالان سوری می گویند که ایران از طریق عراق با ارسال کامیون های حامل بنزین و گازوییل ، کمبود سوخت تانک های ارتش سوریه را تأمین می کند.

ارتش سوریه نزدیک به 5 هزار تانک دارد و بنا به گفته مخالفان برای سرکوب معترضان از نقطه ای به نقطه ای دیگر در حال جابجایی هستند .

در همین حال خبرنگار العربیه در رباط پایتخت مراکش لحظاتی پیش گزارش داد که وزارت خارجه دمشق با اجرای طرح پیشنهادی اتحادیه عرب و ورود ناظران موافقت کرده است.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب روز چهارشنبه گذشته به دولت سوریه سه روز مهلت دادند تا طرح پیشنهادی این اتحادیه را برای توقف خونریزی وسرکوب در این کشور اجرا کند.

اعضای اتحادیه عرب باتعیین یک ضرب الاجل سه روزه از دولت بشار اسد خواستند سرکوب معترضان را متوقف کند و به ناظران اتحادیه عرب که برای حمایت از غیرنظامیان به این کشورفرستاده می شوند اجازه ورود بدهد
 

+123
رأی دهید
-48

the-only-one - ساحل نشین جنوب - ایران
گازوئیل مفت به اسد. به ما خودمان نمیدن که
شنبه 28 آبان 1390 - 03:32
م ر - تهران - ايران
تف بر غیرت نداشته ات ای خامنه ای ابوجهل و دار و دسته ی ابوالهبیت واقعا ننگ دنیا بر شما باد که برای گرفتن جان مردم و سیاست خودتان که مبادا اون بشار اسد بی وجدان را بخاطر منطقه سوق الجیشی از دست بدهید دست به هر جنایت و قتل و کشتار میزنید بخدا قسم که سیاستتون همانند سیاست ابوسفیان و ابوبکر و عمر است که تمام گفته های خدا و پیغمبر را بنفع خودشان تحریف میکردند بخدا هرکسی میخواهد ببیند شباهت این قوم با اون قوم بظاهر مسلمان چقدر شبیه و نزدیک بهم است برود کتاب راه یافته چگونه شیعه شدم را بخواند بعد حقیقت حکومت این رژیم که بر گرفته از اون زمان است به من حق میدهد .
شنبه 28 آبان 1390 - 04:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.