نخست وزیر جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت

ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا که دولتی متشکل از تکنوکرات ها تشکیل داده موفق شد تا از پارلمان رای اعتماد مهمی بگیرد.

                                               نخست وزیر جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت

پس از آنکه آقای مونتی خواستار آن شد که تا برگزاری انتخابات جدید در سال ۲۰۱۳ اجازه داده شود تا وی زمام امور را در دست داشته باشد، مجلس ایتالیا با ۵۵۶ رای موافق در مقابل ۶۱ رای مخالف به برنامه دولت جدید رای مثبت داد.

وی از پارلمان ایتالیا خواست علیرغم تلخی ها و دردناک بودن برخی اقدامات دولتش که باید در حوزه اقتصادی صورت گیرد، سیاستمداران به دولت وی پشت نکرده و تا انتخابات از قبل تعیین شده آینده از روی کار ماندن دولت وی حمایت کنند.

سیلویو برلوسکونی، سیاستمدار قدرتمند ایتالیا که تا قبل از آقای مونتی زمام امور را در دست داشت گفت از درخواست دولت جدید حمایت می کند.

سنای ایتالیا هم روز پنجشنبه با ۲۸۱ رای مثبت در مقابل ۲۵ رای منفی با برنامه دولت جدید موافقت کرده بود. ماریو مونتی اعلام کرده که هفته آینده با صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه دیدار خواهد کرد.

وی قول داده که با فرار از مالیات مبارزه کند و سیستم بازنشستگی را اصلاح کند تا از فشار بار بدهی های کشور کاسته شود.

نخست وزیر جدید تحت فشار قابل توجهی قرار دارد که به سرعت گامهایی بردارد چرا که هزینه های استقراض برای ایتالیا بشدت بالا رفته و امکان ادامه این وضع وجود ندارد.

ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا

"آینده یورو به تحولاتی بستگی دارد که ظرف چند هفته آینده در ایتالیا اتفاق خواهد افتاد"

وی دولتی متشکل از کارشناسان، اساتید دانشگاه و اهل تجارت تشکیل داده است. فشار بحران اقتصادی دولت پیشین را وادار به کناره گیری از قدرت کرد.

ماریو مونتی در مقابل سناتورهای پارلمان ایتالیا قول داد که به وعده متوازن کردن تراز مالی کشورش تا سال ۲۰۱۳ پایبند بماند و از بدهی های کشور بکاهد. وی پیشاپیش رای گیری در پارلمان گفت "آینده یورو به تحولاتی بستگی دارد که ظرف چند هفته آینده در ایتالیا اتفاق خواهد افتاد".

آقای مونتی در نظر دارد در سیستم مستمری ها و بازنشستگی اصلاحاتی انجام داده و سیستم مالیاتی کشور را هم متحول کند. اخذ مالیات مسکن هم جزو برنامه های ماریو مونتی عنوان شده است. این نوع مالیات در دوران زمامداری سیلویو برلوسکونی لغو شده بود.

آقای مونتی گفته است: "اگر ما شکست بخوریم و اصلاحات مورد نیاز را اعمال نکنیم در معرض اوضاع سخت تری قرار خواهیم گرفت".

وی همچنین وعده داده که با مافیای ایتالیا هم مبارزه کند.

ایتالیایی ها از رشد فزاینده پدیده بیکاری و سیاست های انقباضی عصبانی اند و با این سیاستمدار تازه از راه رسیده از در مقابله در آمده اند.

+87
رأی دهید
-21

supernova - منچستر - انگلستان
ایشان از اعضای گروه مخفی بیلدربرگ است .
جمعه 27 آبان 1390 - 20:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.