مصطفی تاج زاده از نارضایتی برخی در سپاه و اطلاعات ایران می گوید

با اینکه در دو سال اخیر ، نیروهای امنیتی و نظامی سپاه و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در سرکوب اعتراض ها نقش داشته اند اما مصطفی تاج زاده از چهره های مخالف دولت می گوید که برخی از دست اندرکاران این نهاد ها از برخورد های صورت گرفته با معترضان، ناراضی اند.

                          مصطفی تاج زاده از نارضایتی برخی در سپاه و اطلاعات ایران می گوید 
 
سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی مصاحبه از مصطفی تاجزاده را منعکس کرده که ، این فعال سیاسی گفته برخی از ماموران امنیتی و نظامی با برخوردهای اخیر با مخالفان حکومت ، موافق نیستند.
 
در ماه های گذشته نیروهای امنیتی سپاه و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در کنارنهادهایی چون بسیج، نیروی انتظامی و قوه قضاییه ، نقش اصلی را در سرکوب مخالفان برعهده داشته اند. در دو سال گذشته برخی منابع غیر رسمی از اختلاف در نهادهای نظامی خبرداده بودند و حالا مصطفی تاجزاده می گوید برخی از ناراضیان در سپاه به او گفته اند با رویه حکومت  در برخورد با معترضان ، مخالفند.
آقای سروش می گوید برخی فرزندان مقامات سپاه به خارج از ایران پناهنده شده اند
فریبرز سروش، روزنامه نگار در پاریس نظر مصطفی تاج زاده را تایید می کند و می گوید:«بدنه سپاه و نیروهای امنیتی از طبقات میانی مردم و حتی طبقه پایین هستند و در سالهای اخیر شکاف در آن بیشتر شده است.»
 
او می افزاید:«این شکاف در روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بیشتر شد بطوریکه در ماه ها اخیر فرزندان و اعضای خانواده برخی از این اعضای سپاه یا دستگاه امنیتی به اروپا پناهنده شده اند و جالب است که برخی از آنها با حمایت خانواده شان چنین کاری کردند. این بهترین نشانه است که نشان دهد آنها می خواهند فرزندان شان در جای بهتری باشند.»
 
مصطفی تاجزاده معاون وزیر کشور در دولت خاتمی، یک روز بعد از انتخابات سال ۸۸ بازداشت شد و تا کنون در زندان است. او در ماه های اخیر ، هربار که از زندان موقتا مرخص شده ، در نامه ها و پیام های اش، حاکمان جمهوری اسلامی را به خاطر آنچه «کودتای انتخاباتی» نامیده، به چالش کشیده است.
 
مهرماه امسال،  این فعال سیاسی در نامه ای به آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، با اشاره به تحولات خاورمیانه از او پرسید «شما به عنوان رهبر جمهوری اسلامی کدام دستاورد ملموس و عملی نظام را به آن ها ارائه خواهید فرمود؟ دروغ و تظاهر و ریای مسئولان کشور با مردم را و یا بزرگ ترین فساد مالی تاریخ کشور را؟ و یا رعایت نکردن  مروت و انسانیت مأموران و مسئولان با شهروندان را؟»
 
در پانزده آبان،  مصطفی تاجزاده ، به همراه ۳۵ زندانی سیاسی و مدنی دیگر ، از زندان،  نامه ای را امضا کردند که آنها  مجلس شورای اسلامی را هم تراز با مجلس حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر خوانده اند.
 
تاجزاده از جمله معدود اصلاح طلبان مذهبی است که از برخی کارهای سیاسی خود در گذشته از مردم پوزش خواسته است. او گفته ، نباید در حوادث «خونین» دهه شصت و هجوم به مراجعی چون آیت الله شریعتمداری سکوت می کردیم.
 
وی ابتدای آبان ماه، از مردم خواست برای نشان دادن اعتراض خود به حبس خانگی موسوی - کروبی و اعلام همبستگی با همه زندانیان سیاسی و عقیدتی، «اولین دوشنبه هر ماه را روزه بگیرند یا دست به اعتصاب غذا بزنند.»
 
فعالیت های تاجزاده در روزهای مرخصی و نامه نگاری های او از زندان ،  با واکنش مقام های قضایی روبرو شده و درهفته های اخیر او را ممنوع الملاقات کرده اند.

 

+208
رأی دهید
-25

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.