اشتباه دو کارگر علت فوت دانشجوی امیرکبیر

طبق گزارش وزارت علوم، دو کارگر مقصر فوت آمنه زنگنه در خوابگاه دانشگاه امیرکبیر بوده‌اند. دانشجویان معترض، مدیران دانشگاه را به «بی‌کفایتی» متهم کرده‌اند.

          اشتباه دو کارگر علت فوت دانشجوی امیرکبیر

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داده که حادثه مرگ آمنه زنگنه، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر که به دلیل مجهز نبودن حمام خوابگاه به سیستم تهویه دچار گاز گرفتگی شده بود، بررسی شده است.

علی عباسپور تهرانی فرد در واکنش به این رویداد به خبرگزاری خانه ملت توضیح داد که این «فاجعه» به دلیل اشتباه دو کارگر دانشگاه بوده زیرا آنها برای باز شدن لوله‌های حمام به اشتباه از مواد پاک‌کننده مربوط به دستگاه‌های شوفاژ و تهویه استفاده کرده‌اند.

او در عین حال با بیان اینکه دانشجویان شبانه نمی‌توانند در خوابگاه مسقر شوند، توضیح داد که آمنه زنگنه، جزء دانشجویان شبانه دانشگاه امیرکبیر بوده و اصرار داشته است که از خوابگاه استفاده کند. او حتی مدتی هم در مسجد دانشگاه اقامت داشته است؛ اما پس از مدتی بعضی از دانشجویان می‌پذیرند که خانم  زنگنه در خوابگاه آنها اقامت داشته باشد.

آقای عباسپور تهرانی تاکید کرد که وزارت علوم مسئولیت این کار را برعهده دارد و در حال رسیدگی به «خطای» این دو کارگر است؛ در ضمن گزارش این حادثه به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شده و کمیسیون پس از پیگیری، نتیجه آن را به اطلاع عموم می‌رساند.

پیشتر وب‌سایت دانشجو نیوز به نقل از دانشجویان معترض دانشگاه امیرکبیر گزارش داده که آمنه زنگنه، دانشجوی فوق لیسانس مهندسی پلیمر، به دلیل مجهز نبودن حمام خوابگاه به سیستم تهویه دچار گاز گرفتگی شده است.

در پی این رویداد، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران دلیل مرگ خانم زنگنه را «سهل‌انگاری و بی‌کفایتی» مسئولان این دانشگاه اعلام و در اعتراض به این حادثه برخی از کلاس‌های درس را تعطیل کردند.

در همین حال دانشجویان معترض روز سه‌شنبه ۱۲ مهر ماه با امضای طوماری اعتراض خود را نسبت به کشته شدن آمنه زنگنه اعلام کردند و خواستار استعفا و پاسخگویی مقامات دانشگاه شدند اما رئیس و مدیریت این دانشگاه حاضر به پاسخ‌گویی در این زمینه نشده بودند.

هم‌زمان مجتبی، بذرافشان مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به سهل‌انگاری در مرگ آمنه زنگنه، گفته بود که موضوع علت درگذشت این دانشجوی دانشگاه امیرکبیر در دست بررسی است.

برخی از دوستان آمنه زنگنه اعلام کرده بودند که او به دلیل «عدم اسکان دائم از سوی مسئولان و بی‌برنامگی موجود در تخصیص خوابگاه به دانشجویان»، شب‌های متوالی در نمازخانه خوابگاه به سر برده و از حمام زیرزمین و بدون سیستم تهویه برای استحمام استفاده کرده است.

آنها گفته بودند که اگر وضعیت اسکان خانم زنگنه مشخص شده بود، هرگز این حادثه رخ نمی‌داد، خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه در این زمینه شده‌اند.

+51
رأی دهید
-145

آینه - لندن - انگلیس
در این حکومت همیشه پایین پایینی ها مقصرند. بیچاره اون دوتا کارگر زحمت کش
جمعه 27 آبان 1390 - 12:23
پرستو33 - تهران - ایران
من نمیدونم اخه واسه چی پامیشن از شهراشون میان تهران که درس بخونن که چی بشه؟؟اینهمه خروجی در سال از دانشگاهها داریم واقعا مدرک هاشون به چه دردشون میخوره؟؟یا تو اژانس کار میکنن یا تو مغازه باباشون. این یه بعد ماجرا بود. زاویه ی دیگه ی ماجرا . اقا این مادر مرده دانشجوی امیر کبیر بوده طفلی یعنی یه سر و گردن باهوش تر از بقیه بوده. واقعا که ما چقده از باهوش ترین ها و برترین هامون حمایت میکنیم که تو نمازخونه ی خوابگاه بخوابن بیچاره ها. اوف به این سیستم
جمعه 27 آبان 1390 - 12:51
anti sandis - كنت - انگليس
هیچ دلیلی‌ قابل قبول نیست
جمعه 27 آبان 1390 - 14:15
mahdi_tala - لندن - انگليس
تو نظام آخوندی فقط دروغ .....
جمعه 27 آبان 1390 - 14:21
bawafa1385 - هامبورگ - المان
واقعا انسان متاثر میشود. مگر ممکن است در یک دانشگاه پراوازه ای بنام امیر کبیر که هر فردی نمیتواند بانجا راه پیدا کند جز اینکه از نظر نمرات و کار ائی تحصیلی در مدارج بالائی قرار داشته باشد. وبا توجه بمقررات دست وپا گیر برای ورود دختر خانمها بدانشگاههای علمی وصنعتی.خانمی بنام زنگنه که مسلما دارای توانائی های فوقالعاده علمی هستند و دانشجوی چنین دانشگاه بنامی هم باشد ولی از نظر اسکان باید در مسجد روزگار بگذراند و با برای استحمام باید چنین مشکلی داشته باشد که سرمایه زیر بنائی این مملکت بدلیل بی توجهی یک مشت رجاله که فقط نام رئیس و مدیر کل را یدک میکشند این دختر نازنین باید جانش را از دست بدهد. اینگونه بی توجهی هاست که دختران وطن ما رنج غربت را بماندن در وطن ترجیع میدهند. چه کسی مسئول این نابسامانیها است چه باید باید پاسخگو باشد .من نمیدانم. من نمیدانم
جمعه 27 آبان 1390 - 21:02
Azadikhah - تكسل - هلند
روح آمنه زنگنه شاد.دلیل مسٔولان قانع کننده نیست
شنبه 28 آبان 1390 - 08:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.