زورگیری از زن جوان مقابل چشمان همسرش

2 سارق جوان که با تهدید چاقو دست به سرقت موبایل و پول‌های طعمه‌هایشان می‌زدند دستگیر شدند. متهمان در یکی از سرقت‌ها، گوشی موبایل زن جوان را در مقابل چشمان حیرت زده شوهرش ربودند.

                                                                  زورگیری از زن جوان مقابل چشمان همسرش

20 مرداد امسال زوج جوانی سراسیمه نزد ماموران کلانتری 129 جامی رفتند و از دو زورگیر خشن شکایت کردند. مرد جوان در تشریح ماجرا گفت: همراه همسرم از خیابان اسکندری می‌گذشتیم و من سرگرم حرف زدن با گوشی تلفن همراهم بودم که ناگهان صدای فریاد همسرم را از پشت سرم شنیدم. وقتی برگشتم، جوان حدودا‌ 20 ساله‌ای را دیدم که با تهدید چاقو و در زمان بسیار کوتاهی گوشی همسرم را از وی گرفت و قبل از اینکه بتوانم به وی برسم با سرعت به سمت موتوری دوید که منتظرش بود و همراه همدستش فرار کرد. با شکایت این زوج، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان زورگیر شروع شد. با توجه به مشخصاتی که شاکیان از سارقان ارائه کرده بودند، ماموران متوجه شدند که یکی از آنها دزد سابقه‌داری به اسم مهدی است.

وقتی عکس مهدی در اختیار شاکیان قرار گرفت، آنها او را شناسایی کردند و ماموران با محاصره مخفیگاه جوان سارق، وی را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند. با اعتراف مهدی به سرقت گوشی زن جوان، پرونده در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و جست‌وجو برای دستگیری همدست او ادامه یافت. طبق اعترافات مهدی، همدست وی جوانی به اسم مجید بود که با اطلاع از دستگیری مهدی، بدون بر جا گذاشتن ردی از خودش ناپدید شده بود.

با وجود این، بررسی‌ها برای دستگیری مجید ادامه یافت و ماموران با زیرنظر گرفتن تمامی پاتوق‌های احتمالی وی متوجه شدند که او برای فرار از دست پلیس، به‌صورت مداوم مخفیگاهش را تغییر می‌دهد. با شناسایی آخرین محل اختفای مجید در جنوب تهران، این محل محاصره شد و ماموران در یک عملیات ضربتی، مرد جوان را دستگیر کردند. با انتقال مجید به اداره آگاهی، تعداد زیادی از کسانی که اموالشان از سوی دو سارق زورگیر به سرقت رفته بود با مراجعه به اداره آگاهی، مجید و مهدی را به‌عنوان دزد اموالشان شناسایی و از آنها شکایت کردند.

سرهنگ حسین خان بابایی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: با توجه به افزایش تعداد شاکیان، بازپرس پرونده مجوز چاپ عکس بدون پوشش چهره متهمان را در روزنامه‌ها صادر کرده تا دیگر شاکیان احتمالی نیز برای شکایت از آنها به پایگاه هشتم مراجعه کنند.
 

+168
رأی دهید
-31

دنیای وحشی - تهران - ایران
حالا موبایل بدبخت رو تونستند ازاو بگیرند و بهش پس بدهند یاخیر؟ !!متاسفانه بعضی ها بنابه هردلیلی که نتوانستند به زندگیشون سروسامون ببخشند و از طرفی هم یا گیج مانده اند که چه بکنند و یا از فرط تنبلی حال و حوصله تلاش از راه معقول و اخلاقی را ندارند به زعم خودشان آسان ترین راه را که دزدی و اخاذی به شکلهای مختلف از خلق الله را برای گذران اموراتشان برمی گزینند .درصورتیکه اگر عاقل باشند می بینند به بدبختی هایی که به احتمال زیاد درپشت این کار نهفته نمی ارزد که برای مثلا دزدی یک موبایل که خرج چند روز را نیز کفاف نمی دهد بخواهد چند سال پشت میله های زندان عمروجوانیش را هدر دهد . خوب گفتند که عقل نباشد جان درعذاب خواهد بود.
جمعه 27 آبان 1390 - 21:29
Nerse - اهواز - ایران
مبایل داداش من و تو روز روشن ازش زدن وقتی به پلیس گفت طرف با خنده گفت باهاش خداحافظی کن. داداش منم درست از پا درازتر برگشت و مجبور شد یه گوشی دیگه بخره.
جمعه 27 آبان 1390 - 23:32
sama128 - شیراز - ایران
در شهرک مارلیک کرج سال 1387 سه زور گیر موتورسوار به نام های حیدر ویسی - حمید خزایی و علی اکبری که نزدیک به 40 فقره کیف قاپی از خانم ها و آقایان در این شهرک و سرآسیاب نمودند با کلی شکایت و بدبختی دستگیر شدند ولی هنوز مال باختگان تکلیف آنها مشخص نبوده و نیست متاسفانه مراجع قضایی هنوز تکلیف افراد را مشخص ننموده اند . باعث تاسف است واقعا که در این مملکت نمی توان هیچ مشکلی را حل کرد .
شنبه 28 آبان 1390 - 10:03
mojtaba hashemi - دبی - امارات عربی متحده
این پلیسهاهمشون خودشون همدستشون هستن
دوشنبه 30 آبان 1390 - 16:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.