لاریجانی : آمریکا به یک تریاکی متوسل شده است

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس‌ به استان خوزستان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر یک روزه خود به خوزستان، در مراسم گرامیداشت سالروز شکست حصر سوسنگرد حضور یافت و طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: چندی پیش یکی از صاحب‌نظران آمریکایی نسخه‌ای را برای اوباما نوشته که در آن به چند نکته اشاره کرده است.

                                                 لاریجانی : آمریکا به یک تریاکی متوسل شده است  

وی افزود: این صاحب‌نظر در نسخه خود اعلام کرده که ملت ایران نشان دادند که پای موضوعاتی مانند موضوع هسته‌ای ایستادگی می‌کنند و طی چند سال اخیر متوجه شدیم که تحریم‌ها علیه ایران کفایت نکرده است و باید فشارها را علهی ایران افزایش دهیم.

رئیس مجلس به آمریکاها هشدار داد که ملت ایران موضوع هسته‌ای را یک مسئله ملی تلقی می‌کند و پای آن ایستاده است و گفت: تصور نکنید با 4 حرف بلوف زدن در رسانه‌ها می‌توانید تاثیر در ارائه ملت ایران داشته باشید.

* نسخه یک صاحب‌نظر آمریکایی برای ایجاد فتنه در ایران از طریق ارتباط با جریان سبز و برخی قومیت‌ها
 
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران در جای دیگری پاسخ شما را خواهد داد، متذکر شد: این صاحب‌نظر همچنین گفته که باید فتنه‌ ایجاد کنیم و با جریان سبز و برخی افراد در قومیت‌های کرد‌ و بلوچ‌‌ و ... ارتباط برقرار کنیم.

لاریجانی با طرح سؤالی از اعراب حاضر در این مراسم، پرسید: شما به اعراب منطقه چه پاسخی می‌دهید که حضار یک صدا فریاد "مرگ بر آمریکا" سر دادند.

* اعراب ایران بلایی که ‌سر انگلیسی‌ها درآوردند، این بار سر آمریکایی‌ها خواهند آورد.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش ‌تأکید کرد که آمریکا باید این صدا را بشنود و باید بداند که اعراب غیور بهترین نگهدار مرزهای ایران در طول تاریخ بودند و اگر آمریکایی‌ها دراین موضوع اشتباهی انجام دهند، اعراب همین منطقه همان بلایی که سر انگلیسی‌ها بعد از جنگ جهانی اول آوردند، این بار سر آمریکایی‌ها خواهند آورد.

در این هنگام فریاد "هیهات من‌ذله" پس از این سخنان لاریجانی در فضای سالن طنین‌انداز شد.

رئیس قوه مقننه کشورمان پس از شعارهای گسترده حضار، با یادآوری اینکه این صدای غیرت اعرابی است که فکر می‌کردید در آنان می‌توانید رخنه ایجاد کنید، خطاب به آمریکایی‌ها تصریح کرد: گویا شما اعراب را نمی‌شناسید و اینان اولاد و محب حضرت علی (ع) هستند و اهل جهاد هستند و اگر این‌گونه تصورات را دارید، شکست بعدی را از ملت ایران خواهید دید.
 
این جملات ‌لاریجانی با شعار "‌ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده" مردم حاضر در مراسم استقبال شد.
 
رئیس مجلس در ادامه سخنانش تصریح کرد: آمریکایی‌ها و دشمنان ملت ایران در چند روز اخیر در بوق و کرنا توطئه‌ای را به راه انداختند و عملیات موهومی را درست کردند و آن را به سپاه پاسداران و نیروی قدس منتسب کردند‌ البته هر آدم عاقلی می‌فهمید که این یک دستان‌سرایی موهوم است و سپاه آنقدر وسیع است که حرفش‌ را به درستی بزند و پای حرف‌هایش بایستد.

‌لاریجانی اضافه کرد: آمریکایی‌ها به جای آنکه رفتار خودشان را در منطقه علاج کنند و دست از دیکتاتورهای منطقه بردارند، سراغ یک آدم تریاکی رفتند و او را مجبور کردند که این سخنان را بیان کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه این موضوع برای دستگاه امنیتی آمریکا خجالت‌آور است، گفت: آمریکایی‌ها زمانی که با پاسخ منفی ملل منطقه مواجه شدند، دست به این توطئه زدند که اشتباه بزرگی انجام دادند اما آنان باید بدانند که ملت ایران حتما پشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایستادگی خواهند کرد‌ چرا‌که سپاه از متن مردم است و با مردم زندگی می‌کند.
 
* ملت ایران با همه وجود از سپاه و نیروی قدس دفاع می‌کند

لاریجانی با ذکر این نکته که همه نیروهای مسلح ما این چنین هستند، گفت: امروز ارتش نیز در درون ملت است و اگر آنان تصور می‌کنند با این انگ‌ها می‌توان سپاه را از مردم جدا کنند، باید بدانند که ما با همه وجود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس دفاع می‌کنیم و تصور نکنند ما با چند هیاهو عقب می‌نشینیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به حکام عرب هشدار داد که در دام آمریکایی‌ها نیفتند.

* آمریکا اگر دلسوز ملت سوریه است چرا برای ملت بحرین دلسوزی نمی‌کند
 
وی همچنین خطاب به آمریکایی‌ها گفت: اگر شما دلسوز ملت سوریه هستید، چرا نسبت به ملت بحرین دلسوزی نمی‌کنید و چرا سکوت کردید اما امروز برای ملت سوریه دلسوزی می‌کنید.

رئیس مجلس همچنین گفت: نقش آمریکا این است که فشارها در منطقه را زیاد کنند اما آنان باید بدانند که نمی‌توانند با این فشارها ملت بحرین را خاموش کنند و آنان باید بدانند که مردم منطقه بیدار شدند و این بیداری چیزی نیست که کشورها بنشیند و جلسه تشکیل دهند و منطقه را خلوت کنند.
 
لاریجانی با ذکر اینکه نکته مردم ایران از بیداری منطقه دفاع می‌کند و این حمایت را عزت اسلامی می‌دانند، گفت: دشمنان تصور نکنند که با چند هیاهو می‌توانند مسیر حرکت ملت ایران را که دفاع از بیداری مردم منطقه است، جدا کنند.

رئیس دستگاه قانون گذاری کشورمان درادامه سخنانش با تاکید بر اینکه ما باید چشمانی بیان داشته باشیم و دشمنان را بشناسیم گفت: در شرایط فعلی ما نیازمند همبستگی ملی در کشور هستیم و نباید اختلاف در کشور به وجود بیاید و همه مردم باید وحدت را در داخل کشور حفظ کنند.

* مسئولان اجرایی دنبال حاشیه‌سازی نروند
 
وی توجه به مشکلات، معیشت و اشتغال جوانان را از دیگر موضوعاتی دانست که باید همه مسئولان به آن توجه کنند، گفت: مسئولان اجرایی باید به دنبال خدمت کردن به مردم باشند و دنبال حاشیه‌سازی نروند و حاشیه‌سازی نکنند و همه مسئولان باید بدانند که امروز وقت کار و همت است.

رئیس مجلس ادامه داد: نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان استان خوزستان، قوی و پر‌کارند و تلاش می‌کنند که در سطح ملی مسائل و مشکلات کشور را حل کنند اما باید بیش از اینها کار شود و نباید بیش از این مظلومیت خوزستان ادامه یابد.
 
 به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش در مراسم گرامیداشت سالروز شکست حصر و آزادسازی سوسنگرد، اظهار داشت: شکستن حصر سوسنگرد، حادثه بزرگ و درس‌آموزی برای ملت ایران بود.
 
وی این حادثه را برای دشمنان نیز بسیار درس‌آموز دانست و گفت: این حادثه زوایای بسیار جذابی دارد و آنقدر عظیم و بزرگ است که باید چنین محافلی تشکیل شود تا بخشی از فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدای آزادسازی سوسنگرد مکشوف شود تا مردم بدانند که ملت ایران با چه شرایطی در مقابل رفتار ددمنشانه صدام ایستادگی کردند.
 
رئیس مجلس با بیان اینکه در این حادثه بزرگ چند مسئله بزرگ وجود دارد، گفت: زمانی که این حادثه را کالبدشکافی می‌کنیم، متوجه نقش ولایت فقیه و رهبری می‌شویم؛ در آن زمان از چند طرف سوسنگرد محاصره شده بود و کسانی که می‌خواستند از تاکتیک‌های متعارف جنگی استفاده کنند، امکان حضور در میدان نبرد را نداشتند و به همین دلیل در زمان عملیات با سخنانی مانند اینکه صدمات زیادی این عملیات دارد، مواجه می‌شدیم.
 
لاریجانی ادامه داد: در این زمان این نقش امام خمینی(ره) بود که با تصمیم خودش، موجب آزادسازی شهر سوسنگرد شد.
 
لاریجانی با بیان اینکه آزادسازی سوسنگرد سختی زیادی داشت و عزیزان و بزرگان زیادی در این معرکه به شهادت رسیدند، تصریح کرد: ولی فقیه در آن زمان جریانی به وجود آورد که موجب شکسته شدن حصر سوسنگرد شد و این موضوع در واقع خصوصیت رهبری دینی در بزنگاه‌هاست.
 
به گفته وی، در شرایط سخت، رهبری در ولایت فقیه است که رافع مشکلات است و زمانی که فرماندهی کل قوا به اختیار حضرت امام خمینی(ره) قرار گرفت، جریان توفنده‌ای در جبهه‌ها به‌وجود آمد و همه این موارد، درس‌هایی است که نشان‌دهنده نقش ولی فقیه در ایران است.
 
رئیس مجلس با ذکر این نکته که دفاع مقدس بعد از فرماندهی کل قوا به دست ولی فقیه چنان با شور و هیجان ادامه یافت که ملت ایران به خواسته خودش یعنی بیرون راندن دشمنان رسید، تصریح کرد: در شرایط و زمان‌های دیگر نیز شاهد نقش ولی فقیه بوده‌ایم، هر زمانی که مشکلات خارجی و داخلی داشتیم، این نقش ولی‌ فقیه بود که کشور را آرام می‌کرد و شرایط جامعه را به سامان می‌رسانید.
 
لاریجانی با یادآوری اینکه دستور جاذب حضرت امام شرایط را تغییر می‌داد، گفت: در سخت‌ترین شرایط وقتی فرماندهی کل قوا در دست بنی‌صدر بود، بنی‌صدر با بازیگری مانع از آن می‌شد که لشکرها تیپ خود را وارد جنگ کنند؛ در شرایط بسیار سختی در آن زمان حاکم بود و بنی‌صدر با آنکه قول داده بود تا شب عملیات انجام نمی‌داد و یک تئوری مفتضحی ارائه می‌کرد.
 
‌رئیس مجلس اضافه کرد: نقش عناصر مخرب که در زمان دفاع مقدس و بعد از آن نیز در کشور ما کم نبود و البته نقش مهمی داشتند و اگر این نقش‌ها نبود، ملت ایران با سادگی بیشتری می‌توانست به این پیروزی دست یابد.
 
علی لاریجانی با ذکر این نکته که شکستن حصر سوسنگرد برای جوانان درس‌آموز است، تاکید کرد: خصوصیت فکری در انقلاب ما روحیه شهادت‌طلبی و جهادی است و این موضوع امر مهمی است که در واقع استوانه اصلی دفاع مقدس به همین روحیه و جهاد در راه خدا مربوط می‌شود.
 
رئیس مجلس اضافه کرد: ما کمتر مقوله‌ای در ادبیات دینی داریم که به اندازه مسئله جهاد و شهادت مهم باشد؛ این موضوع باعث بیداری دل در افراد مجاهد و موجب عدم سرافکندگی جامعه می‌شود.
 
به گفته رئیس دستگاه قانونگذاری کشورمان جامعه‌ای که اهل جهاد باشد، سرافکنده نمی‌شود و آن چه باعث عزتمندی یک مسلمان می‌شود، این است که اهل مجاهدت در راه خدا باشد.
 
لاریجانی علت سرافرازی امروز ملت ایران را داشتن روحیه جهادی و شهادت‌طلبی در راه خدا دانست و تصریح کرد: زندگی واقعی با جهاد عجین است و زندگی واقعی از آن کسانی است که اهل جهاد و شهادت باشند و باید دانست که اگر شهید در جامعه وجود نداشته باشد، روحیه حماسی در کشور ایجاد نمی‌شود.
 
وی افزود: این شهید است که روحیه حماسه را به جامعه برمی‌گرداند و عزتمندی یک جامعه در گروه داشتن روحیه جهاد و شهادت است؛ بصیرت دینی فقط از لابلای کتاب‌ها بیرون نمی‌آید و کسی که می‌خواهد بصیرت دینی داشته باشد، باید اهل جهاد باشد.
 
رئیس دستگاه قانونگذاری کشورمان در ادامه سخنانش متذکر شد: وقتی شرایط را در موضوع شکستن حصر سوسنگرد بررسی می‌کنیم، متوجه این موضوع می‌شویم؛ کشوری که اهل جهاد و مجاهدت باشد، سرافراز می‌شود و اگر در شرایط منطقه مشاهده می‌کنید که ملت ایران، ملتی سرافراز است، این مسئله به خاطر همان خصوصیت روحیه جهادی است.
 
وی یادآور شد: عشایر، اعراب، ترک‌ها و اقوام ایرانی روحیه شهادت‌طلبی و جهادی را حفظ کردند و همه آنها پای وطنشان ایستادند و دشمنان باید بدانند که این موضوع اختصاص به یک منطقه ندارد و خوزستان و اعراب خوزستان نیز در دفاع مقدس نشان دادند که دستشان هیچگاه از شمشیر کوتاه نیست.
 

+68
رأی دهید
-30

a.ahooraei - اهواز - ایران
بگو مردک احمق در این شکی نیست که مردم خوزستان جلو هر دشمنی که به کشورشون دست درازی کنه می ایستن و وایستادن ،، اما به این معنی نیست که از شما دفاع کردند یا میکنند. از یک ونیم میلیون اعرابی که در خوزستان زندگی میکنند شاید ٥٪ به دیدار تو اومدند و اغلب بخاطر موقعیت کاریشون و زور. برو مرتیکه اونم خوزستانی ها با شماها باشند؟ چرا روی اقوام پارس خوزستان حساب نمیکنی و نمیری واسشون زر بزنی چونکه کسی تحویلتون نمی گیره. شما از این ترسیدید که اعراب خوزستان نوکر بشن و دوباره تحریک غربیها و واستون مسئله ایجاد کنند.
جمعه 27 آبان 1390 - 10:04
farhad352 - تهران - ایران
. دلقک عرب زاده تو و برادران بیشرف و پست فطرت تو کی الق ایران و ایران پرستی داشته اند؟ شما بیوطنان ایران دزد کاری جز تخریب و غارت و تجاوز و ویرانگری در این چند ساله حکومت ننگین تازی ، برای ایران و ایرانی از شما ، کسی سراغ ندارد و امیدوارم که تو و برادران بیشرف و دزد تو هم در کنار گدا علی، مصباح، رفسنجانی کوسه ، ابلهی نژاد و کلیه حاکمان تازی به زودی اویز از درختان خیابان های شهر ها باشید تا درس عبرتی برای تمامی ایران دزدان بیشرف در تمام دنیا باشد.
جمعه 27 آبان 1390 - 11:23
m.noor - شارجه - امارات
من نمیدانم چرا از این آدم نفرت دارم خدایا روز انقلاب حتما منو به این برادران لاریجانی برسان امین .
جمعه 27 آبان 1390 - 12:13
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
شما ۴برادر عرب زا ده‌‌‌ نجف و انگلیس پرور هیچ ارتباطی با ملت خوزستان ما ندارید و نخواهید داشت. حـ...ای آملی نجف. آخوند پرست.
جمعه 27 آبان 1390 - 13:14
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
ببین چقدر بد بخت شدن که دست بدامن اعراب شدن ...کسانی‌ که حمل کردن به ایران از خود سیّدها را بجا گذاشتن،،،،امیدوارم عمرتون کفاف بده که توی توالت ریختنتنو توسط ملت ببینیم....مفتخور دستمال بدست علی‌ خامنه ائی شیرهٔ ای
جمعه 27 آبان 1390 - 14:46
romano - تهران - ایران
عربهای خوزستان ننگ خودشون می‌دونن با این کثافت هم صحبت بشن بنده‌های خدا هزار محرومیت رو تحمل کردن جنگ رو تحمل کردن همه چیز رو تحمل کردن بازهم اگر بری سر زده خونشون سر ظهر نداشته باشن می‌رن قرض می‌کنن بزارن جلوی مهمونشون و اصلا خودشون رو همپالگی عربهای امارات و .. نمی دونن بسیار هم به وطن و خونشون افتخار می‌کنن بیچاره ها با تفنگ ساچمه‌ای و چماغ و سنگ جلوی عراقیها تو آبادان خرمشهر ایستادن بعد هم که تو شیراز آیت الله صدوقی خوب پدر مردم بدبخت و جنگ زده رو در آورد. از همه عزیزان در مورد استفاده کلمه توهین آمیز عرب .. تقاضای تجدید نظر دارم یکی از مهربانترین و بخشنده ترین اقوام ایرانی همین اعراب خوزستان هستند و متاسفانه می‌بینم بیشتر این الفاظ توسط هموطنان خارج نشین استفاده می‌شه.
شنبه 28 آبان 1390 - 10:15
islam zoda - تورنتو - کانادا
فقط از این ۳ تفنگدار شیرهی بر میاد که یک تریاکی رو تشخص بدن..
شنبه 28 آبان 1390 - 17:15
vudvudak - لس آنجلس - امریکا
یادتون میاد دکتر ولایتی تو برنامه زنده داشت شعر از حافظ میخوند؟؟؟ عجب نعشه بود ;)
‌چهارشنبه 2 آذر 1390 - 08:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.