آمریکا: بمب 15 تنی را برای حمله به ایران نساخته ایم

سخنگوی پنتاگون در عین حال افزود :‌" این بمب ها به ما توان بیشتری در تخریب و نابودی کلیه تاسیسات زیر زمینی دشمن که در آنها سلاح های کشتار جمعی نگهداری می شوند ، می دهد ."

                                             آمریکا: بمب 15 تنی را برای حمله به ایران نساخته ایم

یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که بمب های جدید 15 تنی ( 30 هزار پوندی) تولیدی کمپانی بوئینگ برای استفاده علیه کشور خاصی از جمله ایران تولید نشده اند.

به گزارش عصر ایران اخیرا شرکت بوئینگ 20 عدد از این بمب های مهیب را که شش برابر بمب های کنونی ضد تاسیسات زیر زمینی ارتش امریکا قدرت دارند ، تحویل نیروی هوایی این کشور داده است .

این بمب ها که بر روی هواپیماهای بمب افکن استراتژیک " بی 2 " نصب می شوند از سپتامبر سال جاری میلادی تحویل نیروی هوایی آمریکا شده است.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ضمن اشاره به این نکته که ساخت این بمب ها برای استفاده علیه کشور خاصی نیست افزود :‌"‌ما به این بمب ها نیاز داشتیم و برای همین سفارش تولید آن را داده ایم."

وی در عین حال افزود :‌" این بمب ها به ما توان بیشتری در تخریب و نابودی کلیه تاسیسات زیر زمینی دشمن که در آنها سلاح های کشتار جمعی نگهداری می شوند ، می دهد ."

وی در پاسخ به سوالی درباره ارتباط ساخت این بمب با موضوع حمله به تاسیسات هسته ای ایران ، گفت :‌"‌ما این بمب را نه برای استفاده علیه کشور خاصی بلکه به دلیل آنکه به آن نیاز داشتیم ، ساخته ایم ."

خانم ملیندا مورگان یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) نیز اعلام کرده است که کمپانی بوئینگ تا کنون 20 عدد از این بمب ها را تحویل نیروی هوایی داده است .

گفته می شود این بمب 20 فوتی قبل از انفجار توانایی نفوذ تا عمق 200 فوتی (60 متری) زیر زمین را دارد . این بمب هوشمند که از طریق سیستم موقعیت یاب جهانی (gps ) از راه دور کنترل می شود ، حاوی 5300 پوند ( قریب به 3 تن ) ماده انفجاری است .

دیوید آلبرایت کارشناس هسته ای و مدیر موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن می گوید ایران اخیرا با توجه به آسیب پذیری برخی تاسیسات غنی سازی خود از جمله نطنز ، سانتریفیوژ های این مرکز را به مرکز فردو در عمق 295 فوتی ( 90 متری) کوه های اطراف قم منتقل کرده است .

بمب بتن شکن جدید آمریکا توانایی نفوذ تا عمق 200 فوتی زیر زمین را دارد.

+104
رأی دهید
-16

massoudoslo - اسلو - نروژ
در واقع درست میگویند این بمب ها را فقط برای ایران نساخته برای بقیه هم هست مثلا عمه من (دوست دختر بلوستار )...لول
جمعه 27 آبان 1390 - 09:28
بی خیال - کرمان - ایران
آمریکایی ها همون بلایی رو که سر شوروی آوردن سر ایران هم دارند میارن. با فشارهای سیاسی و نظامی مسئولین احمق ایران رو در این دام انداخته اند که به جای آبادانی ایران سرمایه های ملی رو خرج خرید موشک و تسلیحات نظامی کنند. هزینه هاو خرج هایی که هرگز قابل بازیافت و مایه پیشرفت کشور نیست. به مرور زمان نتنها این سلاح های نظامی باید از بین بروند بلکه برای نابودی آنها باید دوباره هزینه کرد. رقابتی که در نهایت سبب فقر و وابستگی بیشتر کشور عزیزمان به سایر کشورها خواهد شد.
جمعه 27 آبان 1390 - 13:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.