محمدجواد لاریجانی: تهدید حمله را جدی می گیریم, تغییر نظام حکومتی به پارلمانی حداقل 6 سال طول می کشد

مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه ایران تاکید کرد تهران آماده رویارویی با هر چالشی است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، محمد جواد لاریجانی مشاور رئیس قوه قضائیه که در نیویورک به سر می برد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ایران تهدیدات درباره دخالت نظامی علیه تاسیسات هسته ای خود را جدی می گیرد البته ما آمادگی رویارویی با هر گونه چالشی را داریم.

وی درباره احتمال حمله نظامی علیه ایران به خبرنگاران گفت: مقامات ایرانی هیچ تهدیدی را دست کم نمی گیرند. ما کاملا آمادگی مقابله و رویارویی با هر چالشی را داریم. حمله نظامی به ایران حماقت بزرگی است.

لاریجانی در حاشیه حضور در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک اضافه کرد: دو دانشمند ایرانی را کشتند ولی صدها نفر دیگر راه آنها را ادامه می دهند. تاسیسات هسته ای ایران را بزنند، دوباره چنین تاسیساتی را می سازیم. ما به مالکیت فناوری و علوم هسته ای افتخار می کنیم. ما افتخار می کنیم در این زمینه در منطقه، اولین هستیم. هیچ کس نمی تواند این توانمندی ها را از ایران بگیرد.

وی همچنین اسرائیل را متهم کرد که با همکاری آمریکا در ترور دانشمندان هسته ای ایران دخالت دارد.
وی درباره انفجار اخیر در پادگان سپاه در غرب تهران نیز گفت: نشانه های نخست از این انفجار نشان می دهند که این اتفاق، تنها یک حادثه بود. البته در این باره تحقیقی آغاز شده است.

لاریجانی در مصاحبه با رویترز هم درباره بحث تبدیل نظام حکومتی ایران از ریاستی به پارلمانی گفت: به احتمال بسیار، ایران پس از رئیس جمهور فعلی یعنی محمود احمدی نژاد، شاهد حضور یک رئیس جمهور دیگر هم خواهد بود.

محمد جواد لاریجانی که به زبان انگلیسی مصاحبه می کرد ادامه داد: تغییر نظام حکومتی ایران از ریاستی به پارلمانی، در چارچوب بررسی دوره ای قانون اساسی، همچنان در حال بررسی است. معتقدم چنین اتفاقی حداقل در 5 یا 6 سال آینده روی نخواهد داد. حداقل اینکه حتما ما رئیس جمهور دیگر هم خواهیم داشت ولی نمی دانم در آینده و بعد از احمدی نژاد، یک یا دو رئیس جمهور دیگر خواهیم داشت.

وی در این مصاحبه، گمانه زنی ها درباره وجود اختلافات بزرگ میان احمدی نژاد و آیت الله خامنه ای را رد کرد و گفت: معتقد نیستم چنین چیزی واقعی باشد. درباره این یا آن موضوع، اختلاف نظر در دیدگاه ها وجود دارد و این طبیعی است.

محمد جواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر وابسته به قوه قضائیه ایران برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به شهر نیویورک  سفر کرده است.
وی همچنین گفت که ایران آماده است به ترکیه برای ساخت تاسیسات هسته ای ، کمک کند.
رویترز و دیگر رسانه های خارجی به اشتباه از محمدجواد لاریجانی به عنوان مشاور آیت الله خامنه ای در امور خارجی یاد کرده اند این در حالی است که وی مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه است.

محمدجواد اردشیر لاریجانی متولد ۱۳۳۰ در شهر نجف دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های دوم، چهارم و پنجم، مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، معاون سابق وزارت امور خارجه و موسس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از فعالان سیاسی ایران است.

وی پسر میرزا هاشم آملی روحانی برجسته شیعه و یکی از ۵ برادر لاریجانی یعنی علی لاریجانی رئیس مجلس، باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، آیت الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه و فاضل لاریجانی رایزن فرهنگی ‏ایران در کاناداست.

+146
رأی دهید
-52

بیداری اسلامی - تهران - ایران
خدا کند هر چه میشود به صلاح نظام باشد. حالا پارلمانی یا هر چی...
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:15
massoudoslo - اسلو - نروژ
کل نظام تغیر میکنه و به پارلمانی کشیده نمیشه .
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 08:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بیداری اسلامی - تهران - ایران. -- نوشتی‌----خدا کند هر چه میشود به صلاح نظام باشد. حالا پارلمانی یا هر چی... --- چون جیره و مواجب تو قطع می‌‌شود!! هر رژیمی به فکر خویشه-کوسه به فکر ریشه!!!!!
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 08:28
romano - تهران - ایران
بیداری اسلامی - تهران - ایران در عجبم تو حتی بدیهی ترین حقوق اصول حقوق اساسی خودت را بر مبنای همین قانون اساسی دست و پا شکسته نمی‌دانی که هیچ حتی اصول فقه و باقی دکان ودستگاهها را هم نمی‌دانی دقیقا برای انتخاب فقیهتان یکی از شرایط اجماع است و حتی جالب است سنت اجماع عقل را هم داریم بعد شخصی مانند تو که نام بیداری اسلامی می گذارد یک کلمه هم بگی از اسلام می خواهد خشتک بقیه را جر بدهد در سال 2012 میلادی که رباتها روی مریخ حضورشان به بیش از 5 پروژه رسیده می‌گویی "خدا کند هر چه میشود به صلاح نظام باشد. حالا پارلمانی یا هر چی..." آقا یا خانم محترم مردم را به خاک سیاه نشاندید شما که نه ایمان درست حسابی دارید(به دلایل بالا پس بیخیال سجاده شو برادر) نه حق آرا برای خود قائلی نه کسی را درمان می‌کنی نه کسی را می‌آموزی بیجا می‌کنید در مورد سرنوشت میلیونها هم وطن دیگر خود مشارکت به ظلم می‌کنید. چه چیزی به شما این حق را می‌دهد که دینی که بدوی ترین برداشتها را از آن ندارید بجای قانون مطلق به حلق خلق و الناس می‌دهید. ادامه ...
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 08:57
romano - تهران - ایران
ادامه .. مگر شما که هستید همه داشته‌هایمان که حتی همان دین هم می‌شد جای جهل شما رفت تورا به خدا کمی حق انسانی نه برای ما اول برای خودتان قائل شوید "حالا پارلمانی یا هر چی..." مگر بلانسبت ما درازگوشیم که هرچه شد خوش آید. خامنه‌ای غلط می‌کند که حکم به ولایت به رای به شخص بر می‌دارد، خامنه‌ای غلط می‌کند که نظام را پارلمانی کند. خامنه‌ای مگر کیست 5 ساعت اورا در اتاقی گرسنه بگذاری یک حیوانی مانند خودم و خودت می‌شود. این چه ولایتی است که صاحب ولا جای پایش را به چشم می‌کشند فریاد خشم کفر به خدا بر نمیدارد و همه آنها را تنبیه کند بلکه در دلش قند هم آب می‌شود. کدام صاحب ولایتی اینگونه بود علی حسن حسین کدامش را می‌توانی مثال بزنی که من خاک ولی تورا توتیای چشم کنم مگر تو فکر می‌کنی که معاویه و ولید و تیمور لنگ کم از خامنه‌ای ادای قداست داشتند. مگر بزرگترین صفت محمد در این دین عبد نیست یعنی بنده نوکر فرمانبردار (بمن نگو عابد که من زبان عربی را خوب می‌دانم). ای وای بر شما که ننگتان نیست آزاده نیستید و خود را فدای خواست دنیای دیگری می‌کنید.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:08
پریستوک - تهران - ایران
ایران آماده است به ترکیه برای ساخت تاسیسات هسته ای ، کمک کند. خیلی جمله ی جوکی بود.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.