لطفا ازدواج نکنید اگر…

لطفا ازدواج نکنید اگر…

1) اگر در خانواده پدری و زندگی مجردی خود، مسئولیت کاری را به عهده نمی گیرید یا در مسئولیت محوله تعلل می ورزید.( تنبلی و بی مسئولیتی)
 
۲) اگر با پدر، مادر، برادر و خواهر خود( که به نظر شما غیرمنطقی بوده یا اخلاق دلخواه شما را ندارند) ارتباط سازنده و راضی کننده ندارید و نتوانسته اید تعامل قابل قبولی ایجاد نمائید.(عدم تعامل و ارتباط اجتماعی صحیح با دیگران)
 
۳) اگر در زندگی، مرتب شغل خود را عوض کرده اید، با دوستان زیادی به خاطر مشکلاتی قطع رابطه نموده اید، رشته تحصیلی خود را تغییر داده یا ترک تحصیل کرده اید، علائق خود را نیمه کاره رها کرده اید و ثبات فکری، احساسی و رفتاری ندارید.(عدم ثبات فکری، احساسی و رفتاری)
 
۴) اگر تصور می کنید; افکار، احساس و رفتار همسرتان را در آینده به دلخواه خود تغییر می دهید.(خطای شناختی)
 
۵) اگر به دنبال همسر مناسبی هستید به نحوی که در زندگی مشترکتان در آینده با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید.(خطای شناختی)
 
۶) اگر در پی کسب لذت و علائق خود، کارها و مسئولیت هایتان بر دوش دیگران قرار می گیرد.(اصالت لذت، و عدم مسئولیت پذیری)
 
۷) اگر فقط منطق و طرز نگرش خویش را قبول دارید و در برابر دیگران حالت دفاعی یا حالت تهاجمی می گیرید و قادر به درک افکار، احساس و رفتار دیگران نیستید.(واکنش دفاعی و خود میان بینی)
 
8) اگر نقاط ضعف و نقاط قوت خود را به صورت شفاف نمی بینید.(عدم خودآگاهی)
 
۹) اگر تاکنون با نظرات، انتقادات و پیشنهادات دیگران، تغییری در رفتارهای شما ایجاد نشده است.(عدم مدیریت خود یا خود مدیریتی)
 
۱۰) اگر مسائل کاری شما مانع ارتباط دوستانه، و ارتباط دوستان شما مانع ارتباط صمیمی در خانواده(خانواده پدری) می شود یا مسائل و مشکلات شخصی شما در تمام حوزه های زندگی تان تاثیر می گذارد و در هم تنیده می گردد.(مشکل در تقسیم وظایف و تعارض نقش ها)
 
۱۱) اگر به هیچ وجه قادر به تغییر برنامه های از قبل طراحی شده خود نیستید(حتی اگر شرایط تغییر کند) و بسیار متعصب، خشک و غیرقابل انعطاف هستید.( عدم انعطاف پذیری لازم)
 
۱۲) اگر قادر به درک احساسات، رفتار و افکار خانواده، دوستان و همکارانتان(که متفاوت از شما عمل می کنند)، نمی باشید.(عدم اگاهی اجتماعی)
 
۱۳) اگر بیشتر به جای گوش کردن، صحبت می کنید و بیشتر از آنکه سعی کنید دیگران را بفهمید، سعی دارید که دیگران شما را درک کنند.(عدم مدیریت رابطه)
 
۱۴) اگر بسیار هیجان طلب هستید و صرفا، هیجانات شما را به سویی می کشاند و قادر به تعویق انداختن خواسته هایتان نیستید.(هوش هیجانی پائین)
 
۱۵) اگر برای رفتار، احساس و گفتار خود روش و برنامه ای ندارید و منفعلانه و واکنشی نسبت به دیگران عکس العمل نشان می دهید.(رفتار بی تعقل یا انعکاسی، مشکل در شیوه حل مسئله)
 
۱۶) اگر عادت دارید به جای حل مشکلات از آن ها فرار کنید یا اجتناب بورزید یا واکنش شما به مسائل بی تفاوتی هست.(پاسخ اجتنابی به رویدادها)
 
۱۷) اگر در آینه نگاه دیگران، شما فردی غرغرو، سرزنش گر، وابسته، احساساتی، بدبین، گوشه گیر، پرخاشگر، دمدمی مزاج، خودخواه، گوشت تلخ، غمگین یا تکانشی(کسی که یکباره بدون مقدمه و از روی احساس دست به عملی می زند و پیامدهای آن را نمی سنجد) به نظر می آئید.(اختلال شخصیت)
 
۱۸) اگر فکر می کنید، از میان چند میلیارد ساکنین کره زمین، فقط و فقط یک شخص مناسب شماست و ارزش ازدواج دارد و در غیر این صورت زندگی شما بی معنا شده و باید بمیرید یا تا آخر عمر مجرد بمانید.(خطای شناختی، عدم کنترل احساس، هوش هیجانی ضعیف)
 
۱۹) اگر بدون اینکه خود را دقیقا ارزیابی کنید و بشناسید، دنبال همسر مناسب می گردید.( عدم شناخت خود)
 
۲۰) اگر وضعیت فعلی تان راضی کننده نیست و برای رهایی و فرار از موقعیت، اقدام به ازدواج می کنید.(مشکل در شیوه حل مسئله)

+255
رأی دهید
-67

bizet - لندن - انگلستان
ای بابا. فک کنم دیر شد. من پیشنهادو دادم. لطفا یکی‌ راهنمائی کنه.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 23:13
juwan 2000 - روتردام - هلند
کاملا موافقم
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 23:50
katrina - لندن - بريتانيا
bizet - لندن - انگلستان -می‌خوای شیر یا خط بنداز :))
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 00:07
Alborzi - کرج - ایران
کاش واسه ازدواج هم کنکور بزارن .
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 01:52
*Fanoos* - ايران - ايران
تقریبا همشو قبول داشتم الانم نمیدونم چجوری بگم. اما این که ادم چه میدونم رشتشو ،شغلشو،اینا رو زود عوض میکنه "همیشه" هم بد نیست. نمونش پروفسورحسابی. وقتی روح آدم جایی احساس آرامش نمیکنه چرا باید بمونه؟؟؟؟. من ستایش میکنم کسانی رو که جرات و جسارتشو دارن.البته نه اینکه دیگه شورشو در بیارن ها. و به قول استادم کسانی که معمولا اینجوری یه جا بند نمیشن انسان های باهوشی هستن که اون رشته اون کار اون حالا هر چی درست حسابی جواب نیست براشون.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 22:33
*Fanoos* - ايران - ايران
. وقتی ازدواج برای یه عده شده بچه بازیو و خاله بازی و دستاوردشم طلاقه همون بهتر که طرف مقابلو بد بخت نکنیو تکی بد بخت بشی. الان کم پیدا میشه ازدواج های بدون توقع. !!!!!!!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 22:40
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
در صد هم هست،من تمام این شرایط را دارم و ۲۰ ساله متاهلم.فقط یه چیزم خوب هست اونهم.. دوست داشتنم
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 02:07
ari jojeh - تهران - ایران
بیزت - لندن - انگلستان. ببین هنوزم دیر نشده، با این تفاسیری که من خوندم !!! تیز بدو طناب بخر و خودتو حلق اویز کن، چون بزودی طناب نایاب می‌شه!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 02:27
khosh bavar - يزد - ايران
ازدواج فقط برای " زنان " خوب است و پس بهتره که " فقط " خانمها ازدواج کنند ! و اگر بخاطر عشق باهم ازدواج کنند، هیچ " نیرو و منطقی " قادر نیست آنان را از این امر منصرف کند، پس همواره شاد و منطقی‌ باشیم !
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:00
sir_reza - تهران - ایران
خوب بگو کلاً ازدواج نکنید دیگه! بالاخره هر کسی ممکنه شامل یکی از این موارد بشه
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:10
آشی - لندن - انگلیس
اینها را نخوانی و ازدواج کنی که راحت تری.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 06:45
yashainiran - ایران - ایران
*Fanoos* - ایران - ایران. به قول ارسطو: ازدواج امری است که چه آن را انجام بدهی و چه ندهی ، چه قبل از آن و چه بعد از آن در هر دو صورت پشیمانی!!!!!!!
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 07:13
Azadikhah - تكسل - هلند
نکته های جالبی‌ بود ولی‌ هر کسی‌ موردی از اون رو حتما داره.نمی‌شه گفت دقیقا اگر موردی داشتی ازدواج نکنی‌ بهتر هست.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 08:04
مهرداد2538 - تهران - ایران
yashainiran - ایران - ایران_ من هم به این مسئله معتقدم.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 12:07
naslesookhteh - تهران - ایران
khosh bavar - یزد - ایران این پیشنهادت یعنی لز بازی دیگه؟؟!!
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 13:22
فراز_نروژ - تونسبرگ - نروژ
اوووووووووووووووووووووووووووووووووو! چه خبره ری!! فقط بنویس اگر پول نداری!
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 14:55
khosh bavar - يزد - ايران
naslesookhteh -: از من گفتن و از شما نشنیدن ! ولی‌ بیشوخی، اگه توجه کرده باشید، این یک طرف سکه هست که گفتم که ازدواج برای خانمها مفیده؛ روی دیگر سکه ما مردها میباشیم که آنها برای ازدواج به ما " نیاز " دارند, پس ما هم تنها نمیمیریم ! فراز_ :و یا فقط بنویس که پولدار باش و سنت را بالای ۸۵ بگو که خانمها میدانند که حتما بعد از چند روزی بدرک واصل میشی‌ که باهات ازدواج کند !
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 17:31
Royan - بوخوم - آلمان
دایناسورها هم همین چیزها را خوانند و بکار بردند که نسل شون ور افتاد,اگر منظور اینه که همه اینها تو یه نفر جمع شده باشه قبول ولی بلاخره هرکسی یه ایرادای داره , و تا حالا هم اغلب آدمها به هم کنار آمدن.bizet - لندن - انگلستان/ به حرف مردم گوش نده کار خودتو بکن.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 18:46
*Fanoos* - ايران - ايران
yashainiran - ایران - ایران دقیقا همین طور است البته گاهی استثنا هم باید باشیم.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 19:18
bizet - لندن - انگلستان
از راهنمایی همهٔ دوستان ممنون. من با پیشنهاد همشهریم کاترینا میرم.
شنبه 28 آبان 1390 - 17:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.