ناکامی ترکیه از راه یابی به جام ملت های اروپا

ناکامی ترکیه از راه یابی به جام ملت های اروپاتیم ملی ترکیه با شکست در برابر کرواسی از رسیدن به جام ملتهای اروپا بازماند. ترک ها در بازی رفت 3 بر صفر مغلوب کرواسی شدند و در بازی برگشت نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل کسب نکردند.
 
ناکامی ترکیه نمره منفی دیگری در کارنامه مربیگری گاس هیدینک است. هیدینک در دو سال اخیر فوتبال اروپا، نصیبی جز ناکامی نداشته است.
 
وی در سال 2009 سرمربی تیم ملی روسیه بود ولی در نهایت نتوانست روسیه را جام جهانی بیاورد و اینک با ترکیه گرفتار چنان سرنوشتی شد.
 
اگر چه هیدینک در سال 2009 و نیز در سال جاری رقیب سختی چون آلمان را در گروه خود داشت و هر دو بار علیرغم ارئه بازی ای خوب در برابر آلمان مجبور شد شکست را بپذیرد و راهی بازی های پلی آف شود، ولی تیم های ملی روسیه و ترکیه با مربیگری هیدینک در بازی های حذفی راهیابی به جام جهانی 2010 و و جام ملتهای 2012 ضعیف ظاهر شدند و از رسیدن به مرحله بالاتر بازماندند.
 
هیدینک در سال 2009 با روسیه در برابر اسلوونی پذیرای شکست شد و اکنون نیز با ترکیه در برابر کرواسی.
گاس هیدینک در دهه نخست قرن یست و یکم، مربی ای افسانه ای بود که کشورهای درجه دو فوتبال اروپا برای کسب نتایج درخشان در بالاترین سطح فوتبال جهان و اروپا، هیدینک را با دستمزدی بالا به عنوان مربی تیم ملی فوتبال خود برمی گزیدند؛ اما اکنون با توجه به ناکامی هیدینک در روسیه و ترکیه، بعید نیست موقعیت وی در فوتبال اروپا تا حدی متزلزل شود و مرد مقتدر هلندی دیگر مشتریان چندانی در فوتبال قاره سبز نداشته باشد.

 
 
اگر هیدینک به سطح باشگاهی فوتبال اروپا بازنگردد، ممکن است در آینده شاهد حضور وی در تیم های ملی آسیایی و آفریقایی و یا تیم های ملی درجه دو قاره آمریکا باشیم.  

+67
رأی دهید
-37

koroush bozorg - تهران - ایران
بهتر به جام ملتهای اروپا راه پیدا نکرد
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 18:43
zagros_finland - هلسینکی - فنلاند
نرفت که نرفت . تسلیت به پان ترکهای دو اتشه . از این 18 میلیارد پول مردم ایران که سید علی تقدیمشون کرد باید خرج می کردند !؟ .
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 19:36
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
ای بابا ....
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 19:37
mety.es - كرج - ايران
حسودی هم حدی داره
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 15:08
Aryamehr babak - تهران - ایران
این فدراسیون ما بگو10شاهی ارزش نداره -چرا -براینکه با عالم و عالم بازیه دوستانه انجام دادالا ترکیه بابا این خدایه بازیه چرا بازی نمکنن ....فکر کنم ترکیه رابطه ای با اسراییل داره
شنبه 28 آبان 1390 - 20:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.