صدور حکم اعدام برای پنج ایرانی در امارات

صدور حکم اعدام برای پنج ایرانی در امارات 

دستگیری اتباع ایرانی به جرم مواد مخدر تنها به امارات محدود نمی شود

 

پنج ایرانی به اتهام واردات و فروش مواد مخدر در یکی از شیخ نشین های امارات متحده عربی به اعدام محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دادگاهی در منطقه خورفکان در امارت شارجه روز سه شنبه ۲۴آبان (۱۶ نوامبر) پنج ایرانی و پنج پاکستانی را به اعدام محکوم کرد.

همچنین سه نفر از متهمین به اخراج از امارات محکوم شدند و یک نفر نیز به ده سال زندان محکوم شد.

براساس این گزارش این رای برای تایید نهائی به دادگاه عالی امارات در ابوظبی فرستاده شده است.

دادستان خورفکان اعلام کرده است که در ژانویه سال جاری میلادی، پلیس گارد ساحلی امارات بیش از دو و نیم تن مواد مخدر را در یک کشتی کشف کرد.

در این عملیات ۱۴ نفر از اتباع ایران و پاکستان دستگیر شده بودند.

دستگیری اتباع ایران به جرم حمل مواد مخدر فقط به امارات محدود نمی شود.

طی ماههای گذشته، تعدادی از شهروندان ایرانی به علت مشارکت در قاچاق مواد مخدر صنعتی و شیمیایی در فرودگاه های کشورهای جنوب شرق آسیا نیز بازداشت شده اند.

دادگاهی در مالزی در آبان ماه سالجاری برای سه تبعه ایران حکم اعدام صادر کرد. جرم این افراد دست داشتن در قاچاق مواد مخدر عنوان شده است.

+164
رأی دهید
-33

1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
تمام این افراد وابسته به رژیم و القاعده و طالع بان هستند که کمبود مالی باعث شده دست به این کثافت کاریها بزنند و از همین ولایت وقیه اسـ... سر چشمه می‌گیرد.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 18:47
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
مواد مخدّر همیشه بوده و خواهد بود خربزه خوردن لرز هم داره .
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 19:12
massoudoslo - اسلو - نروژ
دو و نیم تن !!! چه خبر است . اگر این محموله به آنجا میرسید که کل ان کشور کوچک تا یک قرن شیره و بنگ اشان تامین میشد !!! چه چیزایی آدم میخونه .
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 19:30
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
به خامنه‌یی‌ تبریک میگم
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 19:49
nader46 - لندن - انگليس
کشور‌های خلیج فارس شدید‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین قوانین را در رابطه با مواد مخدّر دارن،،زیاد به اندازهٔ جنس نگاه نمیکنن،،مثلا یک گرم تاریک یک دفعه با ۵ کیلو و حتا خیلی‌ بیشتر از این اندازه ۱۰-۱۵ سال ،یا بیشتر زندان داره،آدم بوده که فقط آزمایش مثبت اعتیاد داشته!!چند سال حبس کشیده!!واسه همینه که پاک‌ترین کشور‌ها از لحاظ اعتیاد و افراد معتاد دارن،،البته خودشونی‌ها تو آمریکا و اروپا همه مدل نشعه بازی و عشقو حالشون براه هستش اونم با پول قلمبه و یا مفت نفت....
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 20:16
mo.miyai - اسلو - نروژ
لطفا جوگیر نشین تو ایران هم افغانی‌ها رو به خاطره ۵ کیلو مواد مخدّر به اعدام محکوم می‌کنن نمیدونم چه را وقتی‌ اسم مواد مخدّر تو کشور‌های خارجی‌ میاد همیشه پای چند نفر ایرانی‌ در میان هست در حالی‌ که افغانستان محل کشته خش خاش هست حالا شانس آوردین تو ایران این کار جرم وگرنه ایرانیها چه کار‌ها که نمیکردن. راستی‌ این ۳نفری که گفتن باید اخراج بشن بعد از اعدام اخراج میشن یا قبلش؟
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 08:54
rezafox - دبی - امارات
mo.miyai - اسلو - نروژ 14 نفر دستگیر شده اند 10 نفر محکوم به اعدام 3 نفر اخراج و یک نفر حبس
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 17:07
rezafox - دبی - امارات
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس باید به خامنه ای تسلیت گفت که سربازانش هنگام انجام عملیات و خرابکاری و به تباهی کشاندن مردم دنیا دستگیر شده اند اگر شما یک سفر با اتوبوس از جنوب ایران تا تهران داشته باشید شاید هر 200 کیلومتر با یک ایست بازرسی و پاسگاه روبرو هستید که حد اقل سه تا ار اینها به شدت تمام وسائل نقلیه رو کنترل میکنند و مسافران و ماشینها را نگه میدارند اما چگونه است که در تمام شهرهای ایران مواد مخدر به وفور یافت میشود؟ آیا دولت و نیروی انتظامی و پلیس و.. خبر نداند و نمیتوانند کنترل کنند؟ اماکن خرید و فروش مواد مخدر در تمام شهرهای ایران معلوم هستند و هر کس که بخواهد در هر لحظه از شبانه روز میتواند مواد مخدر تهیه کند ایا نمیتوانند جلویش را بگیرند؟ بله اما نمیخواهند
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 17:13
rezafox - دبی - امارات
دولت ایران بسیار علاقه مند است که مردمش همگی معتاد و خمار باشند چنین مردم خماری هیچ گاه نمیتوانند برای آنها خطرناک باشند
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 17:14
aryamehr babak - تهران - ایران
خاک بر سر تون شما جایه مواد مخدر ملخ و سوسمار میبردین -جایه اعدام میبردنتون دبی حالم بهتون میدادن
جمعه 27 آبان 1390 - 18:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.