احمدی‌نژاد: در ایران هیچ سانسوری وجود ندارد, جوانان با فیس‌بوک و تویتر تعامل می‌کنند

رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار با اعضای یک هیئت مصری تاکید کرده است اتحاد مصر و ایران، تضمین کننده محو رژیم صهیونیستی و مهار آمریکا خواهد بود.

به گزارش عصر ایران به نقل از مهر، روزنامه الیوم السابع مصر متن گفتگوی اعضای یک هیئت مصری با دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر ماه سپتامبر آنها به تهران برای شرکت در کنفرانس بیداری اسلامی را منتشر کرده است.

احمدی نژاد در این دیدار در پاسخ به اعضای این هیئت گفته است اتحاد مصر و ایران، تضمین کننده محو اسرائیل و مهار آمریکا است.

وی افزود به دنبال میانجیگری قطر میان خود و آمریکا نیستیم، انگلیس گربه ای است که به گردن شتر آمریکایی چسبیده است.

الیوم السابع مصر نوشت : در افتتاحیه جلسه نخست کنفرانس بیداری اسلامی جهانی که ماه سپتامبر گذشته در تهران برگزار شد، امام علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بیاناتی بیان کردند، از جمله سخنان ایشان، این جمله است که عین سخنانش را نقل می کنیم : "من وقتی پیکر دلاور ملت پر افتخار مصر را از تلویزیون در میدان تحریر دیدم یقین کردم که این انقلاب پیروز خواهد شد.

حقیقتی را بگویم : پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی در ایران که زلزله عظیمی را در حکومتهای دنیاطلبان شرق و غرب پدید آورد و ملتهای مسلمان را در جوش و خروشی بی‌سابقه انداخت، ما غالباً انتظار داشتیم که مصر پیش از همه جا، به پا خیزد. سابقه جهاد و روشنفکری و تربیت شخصیتهای بزرگ مجاهد و متفکر در مصر، این توقع را در دل ما برمی‌انگیخت. اما از مصر صدای واضحی شنیده نمی‌شد. من در دل، خطاب به ملت مصر این شعر ابوفراس را زمزمه می کردم:اَراکَ عَصِیَّ‌ الدَّمعِ شیُمتُک الصبر ـ اَما لِلهوی نهیٌ علیک و لا امرٌ ..؟ وقتی ملت مصر را در میدان تحریر و میادین دیگر شهرهای مصر دیدم،‌ پاسخ خود را شنیدم. ملت مصر با همان زبان دل به من می گفت: بَلی اَنَا مُشتاقٌ و عِندِیَ لَوعةٌ -ولکنَّ مِثلی لایُذاعُ لهُ سِرٌّ .. "

الیوم السابع نوشت : با این عبارتهای انتخاب شده که نشان دهنده تعلق خاطر امام(ملت) ایران در قبال انقلاب مصر است، ایشان، انقلاب مصر را گویی امتداد انقلاب ایران دانست که رویدادهای آن از 30 سال پیش صورت گرفت.

یکی از اعضای این هیئت مصری می گوید : با وجود این اظهارات، ایران در طول ماههای پس از انقلاب مصر به قبله گروههای مختلف سیاسی و مردمی با گرایشهای مختلف تبدیل شده است تا جایی که من این سفرها را موسم حج ایران نامیدم.

وی می افزاید : به همراه هیئتی از زنان که اکثر آن نمایندگان جریانهای سیاسی اسلامگرا از حزب الوسط، حزب السلام(صلح)، توسعه، العمل و حزب التحریر به ایران سفر کردیم تمام این احزاب دارای گرایشهای اسلامی هستند، دغدغه اولم دیدار با احمدی نژاد رئیس جمهور ایران بود، آن مردی که مجله تایمز آمریکا در سال 2006 او را یکی از صد شخصیت تاثیرگذار در جهان انتخاب کرده بود.

ایران توانمندی هسته ای خود را بدون هر گونه خستگی یا ترس توسعه می دهد تمام این موارد ما مصریها را وادار می دارد که ابراز شگفتی و محبت نماییم، ما در چهره احمدی نژاد، تحقق آنچه را که دوست داریم،می بینیم بدون اینکه قدرت تحقق آن را داشته باشیم.

وی می گوید : از زمانی که قدم به تهران نهادم، در دیدار با هر مسئولی تمایل خود برای دیدار با رئیس جمهور را بیان کردم، آن را تلاشهای بیهوده ای قلمداد می کردم، چرا که خودم را یک زن روزنامه نگار مصری می دیدم که حداقل در کشورش درک می کند که مسئولان می شنوند، اما هرگز منتقل نمی کنند، نکته هیجان برانگیز این بود که نامه هایم به رئیس جمهور از طرق زنان مسئولی مانند خانم نسرین سلطانخواه معاون امور علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران و همچنین معاون امور زنان و خانواده و نمایندگانی در مجلس منتقل می شد .

روزها گذشت و خبری نشد، داشتم از دیدار با رئیس جمهور ایران مایوس می شدم که خانم سلطانخواه با من تماس گرفت و گفت رئیس جمهور با انجام مصاحبه موافقت کرده است که این مسئله در چارچوب دیدار تمام اعضای هیئت مصری خواهد بود.

در روز مشخص شده به دیدار رئیس جمهور ایران رفتیم، پس از مدت اندکی، در باز شد و احمدی نژاد مرد قدرتمند ایران درحالی که خنده به لب داشت، وارد شد و به زنانی از مصر خوشامد بگوید.

احمدی نژاد مردی کوتاه قامت با ظاهری ساده بر عکس حکام حداقل حکام عرب ، اما از کاریزماتیک شدیدی برخوردار است .

هیئت مصری سئوال کرد از زمان پیروزی انقلاب مصر و مردم مصر از طریق نخبگان و هیئتهایی، همسویی و نزدیکی خود را با ایران نشان داد، اما تا کنون نه پرچم مصر و نه پرچم ایران در دو کشور به اهتزاز درنیامده است، آیا اختلاف مصر و ایران، اختلاف سیاسی است یا درگیری مذهبی؟

احمدی نژاد گفت : در آغاز مایلم به ملت مصر تبریک بگویم و تاکید کنم که هیچ اختلافی میان ملتهای ایران و مصر وجود ندارد، معتقدم شما(اشاره به فرد سئوال کننده) علاقه ایرانی ها و آرزوی آنها برای سفر به مصر را احساس کرده اید، همچنین تاکید می کنم که هیچ اختلاف سیاسی وجود ندارد و غرب فتنه گر همواره برای اختلاف افکنی و شکاف میان ما و ایجاد تردید و وحشت میان ما تلاش می کند، زیرا غرب اطمینان دارد که وحدت مصر و ایران برای محو اسرائیل و مهار سلطه جویی و سیطره جویی آمریکا و دیگر کشورهای استعمارگر کفایت می کند، بیایید کمی منتظر بمانیم، چرا که روزهای آینده صحت سخنانم را اثبات خواهد کرد.

یکی دیگر از اعضای هیئت مصری از احمدی نژاد پرسید آیا سفر وزیر امور خارجه ایران به قطر که بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه خلیج فارس به شمار می رود و روابط آشکاری با رژیم صهیونیستی دارد، آیا این سفر به معنای گشایش در تعامل با میانجیگر میان شما و آمریکا در تلاش برای آرام کردن فضاهایی که بوی جنگ می دهد، به شمار می رود؟ که احمدی نژاد در پاسخ گفت : هرگزف ما روابط حسن همجواری و دوستانه با بسیاری از کشورهای عربی از جمله قطر داریم، وزیر امور خارجه ما به برخی از این کشورها از جمله ترکیه، کویت و لیبی و قطر سفر کرد، این سفر هیچ ارتباطی با تلاش برای پیدا کردن میانجی برای حل اختلافات با آمریکا ندارد، مشکلات ما با آمریکا ریشه ای است و حل آن از طریق میانجی یا با چنین شیوه های امکان ندارد.

یکی دیگر از اعضای هیئت مصری از رئیس جمهوری اسلامی ایران پرسید انگلیس همبستگی کامل خود را با موضع آمریکا در برابر ایران و در صورتی که تصمیم به جنگ با شما بگیرد، اعلام کرده است، نظر شما درباره این همبستگی چیست؟

احمدی نژاد گفت : از شصت سال پیش تا کنون، انگلیس دنباله رو آمریکا بوده است، انگلیس در این حالت همانند یک گربه کوچکی است که آن را به گردن شتر بزرگ آمریکا بسته اند و این رابطه هرگز برای ما اهمیت ندارد و مهمتر اینکه هرگز ما ایرانی ها را نمی ترساند.

از احمدی نژاد سئوال شد : واژه ای اکنون در جهان و مصر به نام "ایران هراسی" رایج است که بر نگرانی از تکرار الگوی ایرانی در کشورهای دیگر به ویژه در ارتباط با آزادیها مانند جلوگیری از دسترسی مردم به وسایل ارتباط جمعی جدید از شبکه های ارتباط اجتماعی و برخی سایتهای اینترنتی، آیا ملت شما به بلوغ و پختگی نرسیده است تا از آنچه در جهان پیرامونش می گذرد بدون کنترل و سانسور مطلع شود؟

احمدی نژاد گفت : رسانه های آمریکایی ضد ما و حتی ضد مصر هستند که این مسئله تازگی ندارد، هنگامی که جوانان ما با فیس بوک و تویتر تعامل می کنند، این آمریکا است که تلاش می کند آنها را منع کند یا به سم پاشی روی می آورد، در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد و جوانان ایرانی با شبکه های ارتباط اجتماعی ارتباط دارند البته به شکل محدود، ما فقط از سایتهای ترویج بی بند و باری جلوگیری می کنیم که گمان نمی کنم این کار اشتباهی در حق ملت ما باشد.

احمدی نژاد همچنین اعلام کرد آمریکا از طریق پنج شبکه ماهواره ای که برنامه هایش را به زبان فارسی پخش می کند، به ترویج بی بند و باری می پردازند و به ویژه جوانان ایران را در تلاش برای فاسد کردن آنها هدف قرار داده اند.

یکی از شخصیتهای مصری پرسید انقلاب ایران، انقلاب مردمی بود و طبیعی است که از انقلابهای ملتهای دیگر مانند مصر، یمن، لیبی و بحرین دفاع کند و به آن احترام بگذارد، اما تناقضی در موضع شما در خصوص انقلاب مردم سوریه وجود دارد، شما به خاطر منافع سیاسی در کنار نظام سرکوبگر قرار گرفته اید، آیا مانند دیگر مردم جهان، کشتار روزانه را در رسانه ها نمی بینید؟

احمدی نژاد در پاسخ گفت : آنچه در رسانه ها وجود دارد ربطی به من ندارد، ما مواضع خود را بر اساس آنچه رسانه هایی که منافع و طرحها و برنامه های خاص دارند، می گویند، اتخاذ نمی کنیم، ما در ایران امور را بر اساس واقعیتها ارزیابی می کنیم، عموما سیاست ما به عنوان یک کشور، اسلام را شیوه دفاع از حقوق ملتهای جهان بدون توجه به دین یا رنگ یا نژاد یا جنسیت قرار داده است، بنابراین، حق انتخاب و عدالت و آزادی باید برای همگان باشد.

 

 

من این نظرم را علنا بیان و بارها تاکید کردم که مردم باید با حکامشان در یک میز بنشینند تا به توافق درباره امور خودشان دست یابند، و هیچ دخالت خارجی نباید در کار باشد، اما قتل و خشونت از طرف هر که باشد، مشکل را پیچیده تر می کند، حاکم باید به مطالبات مردم خود گوش فرا دهند، وضعیت سوریه به آنچه در یمن می گذرد، شبیه است، اما در خصوص سوریه، ما از همه طرفها خواستیم به نوعی تفاهم دست یابند و برای نزدیک کردن دیدگاههای حکومت و مخالفان تلاش می کنیم، زیرا خشونت فرصت دخالت را به غرب از طریق نیروهای ناتو می دهد که به همه سوریها اعم از حکومت و مخالفان زیان وارد خواهد کرد، ایران به طور مشخص در مسئله سوریه برای نزدیک کردن دیدگاهها میان حکومت و مخالفان تلاش می کند.

از رئیس جمهور کشورمان سئوال شد آقای رئیس جمهور! همه جهانیان می دانند که شما روابط نزدیکی با نظام سوریه دارید که به شما اجازه می دهد بر آن فشار وارد کنید، آیا به خاطر حفظ جان مردم سوریه اعمال فشار نمی کنید؟

احمدی نژاد پاسخ داد ما در مسائل داخلی سوریه دخالت نمی کنیم، ولی با تمام طرفها برای رفع اختلافات در تماس هستیم، نکته مهمتر اینکه ما تلاش می کنیم مانع کسانی شویم که به طرفهای درگیر کمک تسلیحاتی می کنند تا امور پیچیده نشود، ما از دخالت دیگران جلوگیری می کنیم، ولی تنها در محدوده باورمان به حق ملتها در تعیین سرنوشتشان دخالت می کنیم.

به گزارش مهر، یکی دیگر از اعضای هیئت مصری پرسید : آقای رئیس جمهور، آمریکا بر طبل جنگ با ایران می کوبد، شما تا چه اندازه آماده اید؟

احمدی نژاد گفت : در خیابانهای تهران قدم بزن، متوجه خواهید شد که ملت ایران قادر است با آمریکا مقابله کند، ما از تهدیدها و از ارتش و قدرت آمریکا نخواهیم ترسید.

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : ما کشور مقتدر و توانمندی هستیم که هر روز در معرض(تهدید) جنگ است، اما همچنان پایدار و ایستاده ایم و هیچ چیز نمی تواند مسیر پیشرفت یا اهداف ما را متوقف کند.

+36
رأی دهید
-110

hamtarane - سیدنی - استرالیا
بابا تو دیگه کی هستی؟؟به دماغ پینوکیو میگی "خلال دندون"!!!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 11:34
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
بله بله آقا دکتر. فقط روزنامه‌ها .تلویزیون .رادیو . کتابها، دانشگاها، شاه هران. نویسندگان.مدارس،مساجد مخالف. سنی ها. ملت ایران. زنها .مردها. کودکان. ۷۰ میلیون ملت ایران. و خود بنده به دستور شاه شاه هان شاه علی‌ بن داریوش بن اسکندر بن امام زمان سانسور می‌‌شویم. یک اقلیت کم. یک انسان تا چقدر می‌‌تواند دروغ گوید و سرخ نمئ شود. تمام مسلمین دروغ به همین راحتی‌ می‌‌گویند یا اینکه مدل ایرانی‌ می‌‌باشد؟
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 11:45
Dionysos - پارسی - فرانسه
احمدی نژاد دروغگو چاچول باز، اگه شرف داری که می دونم نداری ثابت کن!! اگه راست می گی در خیابانهای تهران بدون محافظ قدم بزن تا ببینند ملت ایران چقدر به تو علاقمنده!!! فقط امیدوارم در این پیاده روی فراموش نشدنی مثل قذافی راه دموکراسی با چاقو از... رهبرت و خودت عبور نکنه!! من بهت قول می دم فیلمش سانسور نشه!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 12:04
marde.irani - مشهد - ایران
khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت دوست گرامی خودت خوب میدونی که نه ایرانی دروغگوست و نه مسلمان .. از نیایش داریوش بزرگ گرفته برای ایران تا احادیث امامان همه دروغ رو گناه بسیار بزرگی می دونستند حالا اگر یه مشت بی سواد مانند این دروغ میگن رو نباید پای اسلام وایران گذاشت .. قانون درست نوشته شده ولی برخی ها از اون بهره نمی برند .. چون قانون برای انسان هاست نه برای حیوان های بی خردی مانند این .. به گفته پروین اعتصامی : زهد با نیت پاک است نه با جامه پاک ای بس آلوده که پاکیزه ردایی دارد .
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 12:55
marde.irani - مشهد - ایران
نمی دونم چند نفرتون یادتون میاد سی دی تبلیغاتی احمدی نژاد رو در انتخابات پیشین .. احمدی نژاد می گفت نمی دونم چرا افتادند دنبال دخترای مردم که تو باید پوششت این گونه باشه آخه مشکل مهم کنونی کشور ما اینه !؟ نه اینه !؟ کمی پس از اینکه رئیس جمهور شد اصلی ترین دغدغه اش همین بود .. باتوم و اینارو میگم .. گذشته از سخن های این پینوکیو هر چند پوشش در ایران باستان و کنون بسیار مهم بوده و هست و نشانه تمدن هست .. اما نه اینکه با باتوم بزنی تو سرش یا هزار .. به دیدگاه من اگر مشکلات مملکت رو واقعا پدرانه حل کنند مشکل پوشش هم حل خواهد شد ولی اینها ...
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 12:49
mohsendsl - کلرادو - امریکا
خوشم میاد کم نیماره
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:14
greentree - تهران - ایران
مموتی با صدای بلند و قاطع دروغ بگو ،این رمز پیروزی در بین اوباش‌های اسلامی هست ،مرگ بر آمریکا و اسرائیل یادت نره
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:17
so_real - زنجان - ایران
بابا تو دیگه کی‌ هستی‌ !!!! کمی‌ وجدان داشته باش ، فیس بوک بدون فیلتر !!!!!! برنامه هائی فارسی آمریکا تبلیغ فحشا می‌کنن !!!!! این همه دورگ گفتن جلوی این همه خبر نگار ، بخدا رو می‌خواد !!!!؟؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:26
so_real - زنجان - ایران
والا من الان ۴ ساله فقط نظرات را میخوندم و تا حالا هیچ نظااری ندادم ، اما اینو که خندم دیگه طاقت‌ام تموم شد . به این چقدر میدان که این همه دورغ میگه !!!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:32
bavar88 - آمستردام - هلند
خوب راست میگه اگه اینترنت در ایران مشکل داره و سایت‌ها بسته است پس چطور این همه کاربر از ایران توی همین سایت کامنت میدهند...ههههههه...دست یکی‌ رو شد
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 14:43
aiming - بولونيا - ايتاليا
سلام دوستان از یه نظر این ممون خان حرفشون درسته منظورش این که جوانان. با فیس‌بوک و تویتر تعامل می‌کنند. یعنی دارن با فیلتر شکن استفاده می کونن :-))
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 14:52
bing0 - برلین - آلمان
ایول این قورباغه جوک میگه ما هم میخندیم البته خندمون می‌شه گفت نصفش از حرص
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 16:33
bing0 - برلین - آلمان
این مسیح پسر مریم اینجا نیست یه زری بزنه بخندیم
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 16:35
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این یکی را راست میگه. یک نفر هم نیست که توی ایران به علت فیلترینگ و سانسور از فیس بوک و توییتر محروم شده باشه. معلومه خودشون هم میدونند که سانسورشون کشکیه.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 16:38
roxana_110 - تهران - ایران
باز این قرصاش دیر شد
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 19:01
massoudoslo - اسلو - نروژ
جوانان در فیس بوک و .. تعامل میکنند ! یعنی چه ! این بشر چرا نقش دیوانه ها را گرفته و پس هم نمیدهد . این آقا وجدانا میگم تنها شغلی که درش واقعا بد است ریاست است .
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 20:07
robo - لوس آنجلس - امریکا
bavar88 - آمستردام - هلند// یه چیزی هست بنام فیلترشکن در موردش تحقیق کن کلی چیز یاد میگیری ! بنظر من احمق تر از احمدینژاد و سید علی چلاق این روزنامه مصری الیوم السابع هستش که باورش شده این جفنگیات و چرندیاتی که صاحبان دولت ایران میگن حقیقت داره.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 03:44
desert-wolf - دبي - المارات
باز این فسقلی حرف مفت زد! آخه بوز بزه قندی نمی‌خوای دست از دروغ گفتنت برداری؟؟
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:04
م ر - تهران - ايران
اbing0 - برلین - آلمان:. فکر کنم اینطور نوشتن ولو برای شوخی همچون کسانی که از اولیاء خدا هستن صحیح نباشه بنظر من این یک توهینی ست به مسحیت و حضرت عیسی و حضرت مریم . در مورد گفته های احمدی نژاد هم که این برای ملت عادی شده اینقدر دروغ و کلک به خوردمان دادن شنونده باید عاقل باشه که اگر این خبرنگاران آدمهای سیاسی و تحصیلکرده باشند حرفهای این مرتیکه را به باب جوک باید در جهان گزارش دهند نه بعنوان یک دموکراسی آزادی در ایران
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:35
choobin - مانیلا - فیلیپین
تو راست میگی‌.....
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 07:31
آرش و مجيد توكلى - پاریس - فرانسه
این ادم چی میگه؟نکنه یه وقت تو ایران زندگی نمی کنه؟نکنه الزایمر گرفته حاجی دکتر مهندس شرم و حیا یه وقتایی خوبه میشه بفرمایید تو ایران چی سانسور نیست؟فقط یه کوچولوشو میگم موقع مدال دادن به بهداد سلیمی همین 3 روز پیش یادته؟
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:11
*پسر شجاع* - تهران - ایران
بر پدر دروغگو لعنت ..هر 2 اینها در ایران فیلتره ..
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 23:03
marde.irani - مشهد - ایران
*پسر شجاع* - تهران - ایران اقا لطفا خودتون رو کنترل کنید .. ( شما بگو 5.000.000 سایت تو ایران فیلتره )
جمعه 27 آبان 1390 - 14:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.