راه حل احمدی‌نژاد برای ایجاد آرامش اعصاب

اگر منحنی معماری تکاملی خود را ترسیم کرده و سپس آن را در ساختار معماری امروز به‌کار گیریم، بیشتر ناامیدی‌‌ها و ناراحتی اعصاب در جامعه از بین خواهد رفت.

                                                              راه حل احمدی‌نژاد برای ایجاد آرامش اعصاب

رئیس جمهور گفت: سلطه‌گران با ملت ایران دشمنی و اعلام می کنند که می خواهند ریشه ملت ما را از بین ببرند اما باید بدانند کسی که بخواهد ریشه این ملت را از بین ببرد، به دنیا نیامده و نخواهد آمد.

به گزارش فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور که در آئین رونمایی از گنجینه تمدن جیرفت سخن می‌گفت، میراث فرهنگی را از ارکان هویت فرهنگی یک کشور و نشان‌دهنده قابلیت‌های یک ملت دانست و بر صیانت و بازیابی میراث فرهنگی در کشور تاکید کرد.

وی تصریح کرد: شیاطین و دشمنان ملت‌ها که ریشه و سابقه تاریخی ندارند، مخالف معرفی تاریخ و تمدن ملت بزرگ ایران هستند چرا که می دانند ملتی که هویت خود را از دست بدهد، به راحتی تحت تاثیر توطئه‌های آنان قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور با اشاره به بازگردانده شدن آثار تاریخی به سرقت رفته از کشورمان، این کار را از لحاظ تاریخی، اقدامی بسیار ارزشمند دانست.

احمدی نژاد گفت: مهم‌تر از بازگشت این آثار تاریخی آن است که برای اولین بار توانستیم از مسیر حقوقی، حقانیت خود را ثابت کنیم و در این راستا سازمان میراث فرهنگی باید گروهی را برای پیگیری حقوقی به جهت بازگرداندن تمام میراث فرهنگی که از کشور خارج شده و در موزه‌های خارج از کشور قرار دارد، تشکیل دهد.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات کارکنان، مدیران و روسای سازمان میراث فرهنگی در سال‌های اخیر، متذکر شد: در طول ۶ - ۵ سال گذشته به اندازه تاریخ تشکیل این سازمان برای میراث فرهنگی کشور اقدامات موثر صورت گرفته است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها در حوزه حفظ میراث فرهنگی در کشور کار می شود، بر لزوم استفاده و بکارگیری تجربیات تاریخی در برنامه ریزی‌های اجتماعی فعلی تاکید کرد.

احمدی‌نژاد گفت: سازمان میراث فرهنگی باید جریان بهره‌برداری از این میراث را آغاز کند و در این راستا در موضوعات گوناگون از جمله معماری و شهرسازی باید سیر تاریخی آنها تهیه و در اختیار عموم مردم قرار دهد؛ چرا که این کار می تواند تاثیر شایانی در معماری، شهرسازی و روابط اجتماعی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران هرگز نخواسته که در گذشته متوقف بماند، کسانی که در گذشته متوقف مانده‌اند را انسان‌های متحجر خواند و افزود: ملت ایران هیچ‌گاه در گذشته خود ساکن نبوده و درباره کسب علم و فناوری از خود تعصب نشان نداده و با نگاهی به آینده همواره از علوم و فناوری‌های به‌دست آمده در سایر کشورها استفاده بهینه و از آنها برای رشد و پیشرفت خود استفاده کرده و این سیر در تنظیم روابط آینده قطعاً کمک خواهد کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت میراث تاریخی و فرهنگی در جامعه، اظهار داشت: کسانی که نسبت به حفظ و شناسایی میراث فرهنگی انتقاد دارند، به انسان نگاهی فیزیکی و مکانیکی دارند و جریان انسانی را جریانی پیوسته نمی دانند و اینان اعتقاد ندارند که منحنی تاریخی بشر یک منحنی پیوسته بوده و ادامه آن راه آینده را می سازد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه کسانی که ریشه تاریخی ندارند، مخالف معرفی پیوستگی تاریخ تمدن ملت بزرگ ایران هستند، تصریح کرد: مدعیانی که تمام سابقه تاریخی آنها به اندازه قدمت یکی از آثار تاریخی دوران زندیه در ایران نیست، علاقه‌ای ندارند تا درباره سابقه تاریخی ایران اقدامی انجام و آن به مردم جهان معرفی شود؛ چرا که آنها می دانند اگر مشخص شود ۵ هزار سال قبل در این سرزمین تمدنی بوده که به واسطه آن ارتباطات و فرهنگ اجتماعی بسیار پیشرفته‌ای در جامعه وجود داشته، دیگر جایی برای حضور آنها در صحنه جهانی نمی‌ماند.

وی اضافه کرد: صهیونیست‌ها به دروغ فرهنگ ۲ هزار و ۵۰۰ ساله برای خود در تاریخ ایجاد کرده و می خواهند ریشه تاریخی سایر کشورها را از بین ببرند.

رئیس جمهور بر اهمیت بازیابی تاریخ فرهنگی کشور و استفاده از آن برای رسیدن به آینده‌ای سعادتمند تاکید کرد و با اشاره به اینکه امروز درگیری اصلی در دنیا در عرصه فرهنگ است و بمب‌ها و موشک‌ها در رقم زدن آینده بی تاثیر هستند، گفت: آینده را انسان‌ها می سازند و انسان‌ها را فرهنگ و تاریخ و تمدن آنها خواهد ساخت.

احمدی‌نژاد افزود: دشمنان امروز، مخالف بررسی تاریخ گذشته ملت‌ها هستند؛ چرا که به واسطه آن مشخص می شود که آنها هیچ چیزی از خود ندارند.

وی ادامه داد: ملتی که می خواهد به رشد و سعادت برسد، اگر خط سیر تاریخی و گذشته خود را بازیابی کند با سرعتی بیشتر و با اطمینان به نفسی بالاتر می تواند به جایگاهی که هدفگذاری کرده دسترسی پیدا کند.

رئیس جمهور گفت: دانستن اینکه نیاکان ما در گذشته‌های دور، مدیریت و امکاناتی در جامعه داشتند که بسیاری از کشورهای به اصطلاح پیشرفته امروزی حسرت آن را می خوردند موجب خواهد شد که دیگر کسی مقهور تکنولوژی و پیشرفت آنها نشود و از سوی دیگر روحیه خودباوری در جامعه تقویت می شود که می توان به واسطه آن همه قله‌ها را فتح کرد.

احمدی‌نژاد افزود: دشمنان ما از این موضوع نگرانی دارند و متاسفانه برخی افراد ساده‌اندیش هم با آنها همراهی می کنند.

وی در ادامه سابقه معماری ایرانی را تجلی فرهنگ، روحیات و اندیشه ایرانیان و شکل‌دهنده‌ اصل فرهنگ و تمدن تاریخی آنها دانست و متذکر شد: اگر منحنی معماری تکاملی خود را ترسیم کرده و سپس آن را در ساختار معماری امروز به‌کار گیریم، بیشتر ناامیدی‌‌ها و ناراحتی اعصاب در جامعه از بین خواهد رفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دوره‌ای انقطاع و غفلت تاریخی در کشور ایجاد شده که باید امروز جبران شود، گفت: اگر بتوان شهرسازی و روابط اجتماعی موجود در جامعه را اصلاح کرد، بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی حل خواهد شد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ارتباط انسان‌ها با گذشته تاریخی‌شان قطع نشدنی و ناگسستنی است؛ چرا که این کار هویت انسانی، فرهنگی و تاریخی آنها را از بین می برد.

وی با بیان اینکه شناسایی و صیانت از میراث فرهنگی در کشور باید با هوشمندی، خودباوری، همت و استحکام دنبال شود، این کار را اقدامی انسانی، اجتماعی و انقلابی دانست.

احمدی‌نژاد متذکر شد: اگر ملتی نسبت به میراث فرهنگی خود بی اعتنایی کرده و دست به تخریب آنها بزند، در حقیقت خودکشی هویتی و فرهنگی کرده است.

وی با انتقاد از موضع تند برخی افراد نسبت به نام‌بردن از اسطوره‌های تاریخی ایران که راهنما و انگیزه‌بخش برای جامعه امروز هستند، گفت: اسطوره‌های تاریخی همچون فردوسی باعث شدند ایرانی‌ها خود را باور کرده و به اصالت خود بازگردند و در حقیقت اگر ایرانی‌های آزادیخواه و حقیقت‌‌طلب وجود نداشتند، امروز خبری از تمدن بشری هم در جهان نبود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر از موزه‌های جهان آثار تاریخی متعلق به ایران، مصر و عراق که بخشی از تمدن ایرانی بوده حذف شود، دیگر هیچ چیزی برای نمایش نمی ماند، گفت: ایرانی‌ها اساس توحید و فرهنگ بشری را در جهان حفظ کردند اما متاسفانه امروز برخی افراد متوجه اهمیت این موضوع نبوده و حاضرند برای دستیابی به منافع شخصی خود میراث فرهنگی کشور را نابود کنند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: اقداماتی که در تاریخ گذشته ایران در راستای تخریب و از بین بردن میراث فرهنگی کشور از جمله کتب علمی و شعر اندیشمندان و بزرگان ایرانی به تحریک غربی ها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سلطه‌گران با هیچ کشور و ملتی به اندازه ملت ایران مخالفت نکرده‌اند و این نشان‌دهنده آن است که در این کشور، میراث انسانی، اسلامی و تمدنی الهام بخشی وجود دارد که آنها تمام توان خود را برای مقابله و نابودی آن به کار گرفتند.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: امروز دشمنی ها با ملت ایران به خاطر آن است که کسانی که می خواهند دنیا را غارت کنند و از تاریخ ملت ایران اطلاع دارند و می دانند که اگر این ملت فرصت پیدا کند، اندیشه خود را جهانی می کند و اگر حقیقت ملت ایران به دنیا معرفی شود، دیگر آنها نمی توانند در مناسبات جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی بر همین اساس متذکر شد: سلطه‌گران با ملت ایران دشمنی و مخالفت کرده و اعلام می کنند که می خواهند ریشه ملت ایران را از بین ببرند اما باید بدانند کسی که بخواهد ریشه این ملت را از بین ببرد تاکنون نه به دنیا آمده و نه خواهد آمد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه انسان‌‌های بی فرهنگ و بی هویت به پشتوانه سلاح و بمب مغرور شده و به کشورهای دیگر دست اندازی می کنند، خاطرنشان کرد: ملتی همچون ملت ایران که پشتوانه آن فرهنگ و شخصیت آن است با منطق و فرهنگ و اندیشه خود دنیا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک عید غدیر این عید را بزرگ‌ترین عید بشریت دانست و گفت: عید غدیر، عید حقیقت انسانی و دروازه ورود انسان به حیات طیبه و جامعه سعادتمند و نقطه اوج رسالت همه انبیاء الهی است.

احمدی نژاد با بیان اینکه حقیقت بشر و زندگی سعادتمند زمانی در زمین به‌وجود می آید که عشق و عدالت در سایه توحید در جهان حاکم شود، تصریح کرد: عدالت و عشق زمانی در جامعه حاکم خواهد شد که حاکمی عادل و عاشق انسان‌ها حاکمیت جامعه جهانی را در دست داشته باشد؛ چرا که نقش حاکم در جامعه، نقشی کلیدی است.

وی با بیان اینکه واقعه غدیر که در حدود هزار و ۴۰۰ سال پیش رخ داد در حقیقت آغاز یک راه بوده و غدیر رودخانه جاری در هستی است، اظهار داشت: تا زمانی که به حاکمیت انسان کامل نرسیده باشیم دردها، بدبختی‌ها، حرمان‌ها، جنگ، ظلم و تبعیض در جهان ادامه دارد؛ چرا که هنوز کسی از حقیقت انسانی چیزی نچشیده و بسیاری از انسان‌ها به لحاظ شرایط حاکم فرصت اندیشیدن به هستی و خودشان را پیدا نمی کنند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه غدیر، انسان را از اعماق تاریخ به آینده‌ای روشن هدایت می‌کند، این عید را عید همه انسان‌ها دانست.

رئیس جمهور گفت: برخی افراد که در حلقه‌های عقب ماندگی قرار دارند تصور می کنند که غدیر تنها متعلق به شیعیان یا مسلمانان است در حالیکه انسان کامل و برگزیده خدا متعلق به همه بشریت است و آمده تا همه انسان‌ها را به قله سعادت برساند.

+90
رأی دهید
-21

sir_reza - تهران - ایران
چی می گه این؟؟!!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 10:22
gol andam - زوريخ - سويس
خون ریختن رسم و آیین شما ‌ست ،،،ایرانی‌ زمانی آرامش پیدا می‌کنه که شما اراذل و اوباش راحت شون بزارین ،،،،دیوانه‌های خونخوار ،،، شما‌ها گم شین ،،،، آرامش به این کشور بر میگرده
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 10:56
پریستوک - تهران - ایران
این یه کم از خامنه یی خونخوار بهتره اون کثافت که علنن با میراث فرهنگی و آثار باستانی و تاریخ دشمنی می کنه.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 11:52
marde.irani - مشهد - ایران
gol andam - زوریخ - سویس مشکل همینجاست که شما یک طرفه به قاضی می روید . ببینید مشکل از دین اینها نیست ( کما اینکه به دیدگاه من اسلام بهترین دینه ) همه ادیان اسلام ، مسیحی ، زرتشتی .. توشون خوب و بد داره .. همان گونه که ایرانی خوب و بد داریم ..
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:00
Royan - بوخوم - آلمان
پریستوک - تهران - ایران/ دوست عزیز اشتباه نکن این یکی پیرو ماکیاولی است, فقط میگه که از خودش یک ذهنیت دیگر به ملت بدهد و یکی مثل شما بگه این بهتر چون حرفش را میشنوی ولی عملش را نمیبنی وقتی که پشت سرت با کلنگ به جون آثار باستانی میافته. پس اینها کی هستن که با بیل مکانیکی به جون باغها وتپه های باستانی و کاخها افتادن من هستم یا شما؟
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 16:50
baas - روتردام - هلند
این اسلام است که ریشه ایران و ایرانی‌ را نشانه رفته .
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 20:04
robo - لوس آنجلس - امریکا
marde.irani - مشهد - ایران /// دوست گرامی این نظر شماست که اسلام بهترین دینه و با تمام احترامی که برای نظر شما قائلم، بنظر من تمام ادیان مسبب جنگ و نابودی انسانها در طول تاریخ بشریت بوده و هستند، اگه به خوب و بد اعتقاد دارید بنظر من اسلام بدترین دین جهانه، دین جهل و جهالت، پس مشکل دقیقا از دین اینهاست!، بد بودن خودشون بخوره تو سرشون !
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 04:00
yashainiran - ایران - ایران
اول باید به این حالی کرد که اولین دشمن ایران زمین خود شماها هستید نه دشمن فرضی1
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 07:46
پریستوک - تهران - ایران
Royan - بوخوم - آلمان با شما موافقم. گرچه از ش متنفرم و قبولش ندارم و می دونم که به قول شما ظاهر سازیه. ولی امسال توی نمایشگاه بین المللی کتاب خامنه یی که اومده بود بازدید تا فهمید که یک سری مجسمه های هخامنشی و ایران باستان به فروش می ره با وقاحت تموم همون لحظه جلوشو بست احمدی نژاد برای حفظ ظاهرم که شده هیچ وقت این جور علنن دست به همچین دشمنی یی نمی زنه. من قصدم حمایت از این اشکول نیست ولی همین که یه وقتا با مشایی ( برای عوام فریبی و ظاهری هم که شده ) یه حرکاتی می کنن که دهن کجی به رهبر فقیدشون لذت می برم.
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:31
marde.irani - مشهد - ایران
robo - لوس آنجلس - امریکا دوست ارجمند پیش از بیان هر سخنی از شما برای احترامی که به دیدگاه ها می گذارید سپاسگزارم .. همانگونه که پیش از این هم گفتم این دیدگاه منه که البته دیدگاه 1 یا دو نفر نیست بلکه نزدیک به یک میلیارد نفر با من هم داستان هستند ( من تنها شمار مسلمانان رو گفتم شما اگر مسیحیان و زرتشتیان و همه شمار آیین مداران رو که برآورد کنید می بینید تقریبا همه آدم ها آیینی برای خودشون دارند ) .. شما هم دیدگاه خودتون رو دارید که مطمئنا شما هم در این دیدگاه با افرادی دیگر سهیم هستید .. دوست من دیدگاه من درست بر خلاف دیدگاه شماست به باور من آیین ها با تشویق آدم ها به سمت یکتاپرستی بسیاری از جنایاتی رو که آدم ها انجام می دادند رو اصلاح کردند برای نمونه شما به یونان باستان یا بسیاری از جاهای دیگه که دقت بکنید می بینید آدم ها برای خشنودی خدایانشان ( شرک یا چند خدایی که برگرفته از خرافات و نیروی بزرگ طبیعت بود ) انسان ها رو قربانی می کردند در تاریخ تمدن ویل دورانت خوندم که هر شهر یونان روشی برای قربانی کردن برده ها داشت ..
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:54
marde.irani - مشهد - ایران
آیین های متکی بر یکتاپرستی هم هدف مهمشان دعوت به پروردگار یکتا و نابودی این افکار خرافی بود ( بت پرستی ، زنده به گورکردن دختران ، برداشتن برده داری ، حذف ربا و .. ) یا اگر به کشور پرشکوهی مانند ایران نگاه کنید آمدن زرتشت کمک بسیاری رو برای رهایی از برخی باورهای غلط کرد .. سرتون رو درد نیارم دوست عزیز تنها شما نگاه کنید به بزرگانی چون کوروش ، سعدی ، مولوی ، سقراط ، داریوش بزرگ ، پورسینا .. این ها همه آیین مدار بوده اند من هم مطالعه بسیاری کردم و با اندک دانشی که به دست آوردم آیینم رو برگزیدم .. از شما خواهشی دارم به این پرسش من بسیار فکر کنید و بگویید : اگر کسانی که خدا رو باور دارند بد باشند پس کسانی که به جهان دیگه و حساب و کتاب باور ندارند چه اندازه بد هستند !؟ چرا منی که امروز هستم و فردایی وجود ندارم انسان خوبی باشم !؟ ( باور بی خدایی ) پس همچنین آدمی هر گناهی رو در راه رسیدن به خواسته هایش انجام میده و نه انسان دین باور ..
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:56
marde.irani - مشهد - ایران
پیشنهاد می کنم کامنت های من رو در این صفحه بخونید ... https://iranianuk.com/article.php5?id=57737. اگر علاقه ای به ادامه گفتگو داشتید من همیشه در کنار شما هستم کافیه پیامی بدید تا با هم گفتگو کنیم .. پیروز باشید
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 09:57
marde.irani - مشهد - ایران
پریستوک - تهران - ایران دوست گرامی در یک جمله سگ زرد برادر شغاله .. شگفت اینکه اینجا ایرانیه که مشترکات زیادی رو آیین باستانش با اسلام داره ( باور به خدای یکتا و پایبندی به پوشش و .. ) اگر آخوندها توی یونان ظاهر می شدند به دیدگاه من با اون همه مجسمه های لخت و شرک یا سکته می زدند یا مردم رو سکته می دادند ( با همه این احوال شانس ما خودشان که نمردند ولی ما رو که کشتند )
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 10:08
gol andam - زوريخ - سويس
marde.irani - مشهد - ایران دوست عزیز اگر تا امروز کامنت‌های من رو مطالعه کرده باشید من نه به دین کسی‌ و نه به کسی‌ بی‌ احترامی کردم،،،ولی‌ دوست گرامی‌ طبق نظر ۸۰% از هم وطنانمون دین از سیاست جداست،،،و این افراد لیاقت کشور داری رو ندارند،،،و تا امروز جز عقب گرد و نابودی ،،،کشتار ،،،دزدی،،، بی‌ احترامی ،،،دروغ،،،چیز دیگه ا یی به ارمغان برای ایرانی‌ نداشتن،،،پولی‌ که میشد صرف بچه‌های فقیر یا خانواده‌هاشون بشه خرج کار‌های بی‌ ارزش میشه ،،،و آقا زده‌ها بهترین زندگی‌ رو دارن ،،،،عزیز چشما شون برای ملت بست س ،،،خواهش می‌کنم از این‌ها دفاع نکنید ،،،چون اونها ایرانی‌ رو دارن از بین میبرند ،،،و براشون غیر از خواستشون چیز دیگی‌ مهم نیست،،،،be قول مادرم آخوند هیچ وقت سیر نمیشه،،،از جملات زیبای کوروش کبیر,,دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.شما میتوانید بهترین بذر جهان را در اختیار داشته باشید. . ولی اگر محل مناسبی برای رشد آنها نداشته باشید،فایده ای نخواهد داشت . .دوست عزیز..فرمانروایان با تجربه از همان چشمه ایی می نوشند که مردم را سیراب می کند .
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 11:05
marde.irani - مشهد - ایران
gol andam - زوریخ - سویس دوست گرامی به گمانم شما اشتباه متوجه دیدگاه من شدید شما گفتید "خون ریختن رسم و آیین شماست ،،،" گفتم "ببینید مشکل از دین اینها نیست کما اینکه به دیدگاه من اسلام بهترین دینه همه ادیان اسلام ، مسیحی ، زرتشتی . توشون خوب و بد داره .." راستی دوست ارجمند من کی از اینها (خمینی و ...) طرفداری کردم که بار دومم باشه .. آدم علی (ع) رو ول می کنه میاد به معاویه بچسبه ( خامنه ای و دارو دسته اش ) .. خدا همشون رو از دم نابود کنه هنوز یادم نرفته چند سال پیش رو که رفتم شیراز و دیدم این از خدا بی خبر ها چگونه فریاد شکوه تمدن ایرانی رو خفه کردند .. بله دوست گرامی شیخ جماعت دست بگیر داره دست بده نداره !
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 17:25
marde.irani - مشهد - ایران
حالا که سخن به اینجا رسید یک داستان حقیقی و چشمگیر هم براتون بگم .. من پشت سرهم از تلویزیون می شنیدم که کسانی که دست محمدرضا شاه رو می بوسیدند یک مشت چاپلوس و هزارتا واژه دیگه هستند .. چند وقت پیش رفته بودم جایی اتفاقا گذرم به یکی از همین شیخ های خیلی کله گنده خورد دیدم چند تا از مسئولین علمی کشور در نخستین دیدار دست شیخ رو بوسیدند .. سرم داغ شد خدایا تاریخ چقدر پاید تکرار یشه !!! اگر خواستید در این صفحه مطالبی رو بانام مملکته داریم گذاشتم مطالعه کنید که خالی از لطف نیست .. https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111114021841002. شاد و پیروز باشید
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 17:26
robo - لوس آنجلس - امریکا
دوست گرامی شرط احترام به عقیده شخص مقابل اولین شرط گفتگوست و بدین معنی نیست که حتما باید نظر طرف مقابل رو قبول کرد، اتفاقا موضوع مذهب مورد علاقه بنده هست و بیش از این در خدمت شما هستم، این موضوع تکراری ۱ میلیارد مسلمان در جهان وجود داره پس اسلام دین کاملی هست! قابل بررسی و موشکافیه، دوست گرامی اولا ۱ میلیارد همشون خودشون تصمیم نگرفتن که مسلمان بشن شرط آزادی انتخاب ولو شما بگی تو کتاب هست در عمل وجود خارجی نداره، وقتی بچه بدنیا میاد در گوشش اذان میخونن ، بعدها هم اگه نظرش عوض بشه دارش میزنن یا سنگسارش میکنن، دوما شما نگاهی به کشورهای اسلامی بندازین و به من بگین کدوم کشور اسلامی مردمش و حکومتش تحصیلکرده روشنفکر و آزاد هستن؟ کدوم کشور اسلامی پیشرفته هست؟ از این ۱ میلیارد چند درصد به پیشرفت بشریت خدمت کردن؟ جامعه ای که در جهل و خرافات بسر میبره نمونه خوبی برای مثال زدن نیست!
جمعه 27 آبان 1390 - 07:46
robo - لوس آنجلس - امریکا
با شما موافقم که مذهب در طول تاریخ در برهه زمانی خاصی موجب اصلاح بشریت شده، شاید این موضوع به ۳۰۰۰ سال قبل برگرده ولی برای امروز ما کاربردی نیست، قوانین آسمانی مانند سنگسار و قطع دست و پا و تعدد زوجین و قصاص .. برای کنترل بشریت در ۱۴۰۰ سال قبل شاید خوب می بود آیا شما امروز هم با اجرای این قوانین در جامه متمدن بشری موافقین؟ برای نمونه های هم که فرمودین اشاره میکنم که بنده گیاه خوارم، و شما امروز درعید قربان میلیونها گوسفند رو قربانی خدایتان میکنید!! کم از قربانی کردن انسان در ۴۰۰۰ سال قبل نداره! قبول بفرمایید جنگهای فراوانی در طول تاریخ بدست مذهبیون و به نام خدایتان درگرفته و میزان کشتار انسانهای بیگناه بنام خدای آسمانها بمراتب بیشتر از قربانی کردن یا زنده بگور کردن دختر بوده، نبوده؟ در مورد برده داری هم که فرمودین اسلام نتنها برده داری رو نفی نکرده بلکه کاملا شفاف به داشتن کنیز و غلام اشاره کرده و آزاد سازی آنها رو یک فریضه! اعلام کرده. در مورد خرید و فروش کنیز هم اشاره هایی شده در همین کتاب آسمانی!
جمعه 27 آبان 1390 - 07:47
robo - لوس آنجلس - امریکا
شما بزرگانی نام بردن که به خدا باور داشته اند من هم به بزرگانی اشاره میکنم که مخالف مذهب بودن ، مارک تواین/ جورج برنارد شاو / فردریش نیچه / فرانسیس بیکن / ریچارد داوکینز / استفان هاوکینز .. ولی آیا وجود این عزیزان دلیل بر حقانیت یا عدم حقانیت اسلام میباشد؟؟ شما قدرت تفکر و انتخاب دارید صرف اینکه بزرگی، به خدا اعتقاد داشته یا منکر خدا بوده نه دلیل بر وجود خداست و نه راهی برای انکار! در جواب سؤال شما باید عرض کنم دستور کشتار و چپاول غیر مسلمانان بقدری در کتاب آسمانی شما وجود داره که من حتی یک لحظه فکر نمیکنم باور به چند آیه مکی مشکلی رو حل کنه، چون در مقابل آیات مدنی حسابی دستور به کشتار غارت اموال چپاول تجاوز به زنان کنیز و برده داری رو داده! بسیار کتابهایی هستند دستنوشته بشر که بینهایت زیبا انسان رو دعوت به آزادگی مروت و همنوع دوستی کردن و دستور به قتل کسی رو ندادن فرمان جهاد هم ندادن مقدس هم نیستن و شما هر زمان اراده کنید میتوانید کتاب رو کنار بگذارد بی آنکه کشته شوید! برای چون انسان زیستن نیازی به کتاب آسمانی نیست!
جمعه 27 آبان 1390 - 07:48
robo - لوس آنجلس - امریکا
این تفکر شماست دوست گرامی که فکر میکنید آنان که خداپرستند انسانهای شریفتری نسبت به خردمندان بیخدا هستن! حالا من از شما یک سؤال میپرسم شما مقداری درمورد سؤال من فکر کنید : در طول تاریخ بودند هستند و خواهند بود انسان های خردمند ، شریف ، فیلسوف و دانشمندی که بدست مذهبیون کشته شدند!!!، شما روحانی سراغ دارید که بدست فیلسوف یا دانشمندی کشته شده باشه!؟؟؟ همه انسانهایی که به خدا ایمان دارند لزوما انسانهای شریفی نیستند، و همه انسانهای شریف لزوما مؤمن نیستند! بزرگان صدر اسلام قتل کردن انسان کشتند، حضرت علی فقط در یک روز ۷۰۰ یهودی رو پیش پای رسول گردن زد! بنام خدا ! به اتهام کفر! و شما امروزه به وجود نازنین ایشون مینازید!؟ کجا انسان شریف خدا ناشناسی سراغ دارید که به اتهام مومن بودن کسی اون رو کشته باشه ؟ امیدوارم جواب سوالتون رو داده باشم و منتظر پاسخ به سوالم هستم، بسیار گفتنی هست و من میدونم اونقدر روشنفکر و خردمند هستید که با هم گفتگو کنیم، پایدار باشید هموطن.
جمعه 27 آبان 1390 - 07:48
marde.irani - مشهد - ایران
robo - لوس آنجلس - امریکا درود بر شما دوست گرامی .. در آغاز سخن خواهشی که از شما دارم به عنوان یک برادر کوچکتر اینه که گفته های منو تنها و تنها سخن های یک هم میهن انسان دوست بگذارید و بدون پیش داوری مطالب رو دنبال کنید اگر زمان زیادی را برای نوشتن گذاشتم خدا را شاهد می گیرم به این دلیل است که واقعا دوستتان دارم .. من و شما از هر دید که با هم تفاوت دشته باشیم بی گمان در ایرانی بودن و از آن بالاتر انسان بودند با هم سهیم هستیم .. پس می تونیم سخن های هم رو درک و برای کمک به اندیشه درست در یگدیگر تلاش کنیم چرا که مرد خوب صدای وجدان را میشنود ..
جمعه 27 آبان 1390 - 11:59
marde.irani - مشهد - ایران
دوست ارجمند شما به گفته من اشاره کردید و فرمودید که "این موضوع تکراری ۱ میلیارد مسلمان در جهان وجود داره پس اسلام دین کاملی هست! " بپذیرید که من در هیچ کجای گفته هام نگفتم که چون 1 میلیارد مسلمان وجود داره پس لزوما ( لزوما ) اسلام آیین کاملیه ! چرا که این به هیچ روی دلیل تامه ای ( تامه ای ) برای پذیرفتن خوبی و بدی یک آیین نیست ( هرچند سبب میشه که انسان در جستجوی این موضوع بر بیاد که چرا 1 میلیارد نفر مسلمانند ) .. و اما درباره اینکه شما می گویید "دوست گرامی اولا ۱ میلیارد همشون خودشون تصمیم نگرفتن که .. سنگسارش میکنن" دوست من اون 1 میلیاردی که من گفتم آدم هستند یعنی می توانند خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند که مسلمان باشند یا نباشند همانطور که اکنون شما مسلمان نیستید یا خیلی های دیگه ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:01
marde.irani - مشهد - ایران
حقیقتا در عمل آزادی گزینش وجود داشته و دارد اگر آیات قران را بخوانیم متوجه این موضوع نیز خواهیم شد .. برای نمونه آیه 256 سور بقره می فرماید " در قبول دین، اکراهی نیست. (زیرا) راه درست از راه انحرافی، روشن شده است. بنابراین، کسی که به طاغوت (= بت و شیطان، و هر موجود طغیانگر) کافر شود و به خدا ایمان آورد، به دستگیره ی محکمی چنگ زده است، که گسستن برای آن نیست. و خداوند، شنوا و داناست".. اگر دقت بفرمایید در ایران خودمان مسلمان داریم یهودی داریم مسیحی داریم و .. پس آزادی گزینش آیین وجود دارد این را به چشم می توان دید آیا این واژگان به گوش شما آشنا نیست "زرتشتیان ایران ( یزد و کرمان ) یهودیان ایران ، مسیحیان ایران و .. "من تنها چکیده گفتاری رو درباره یهودیان ایران برایتان می آورم " کلیمیان تا به امروز در همه دوره‌ها دارای نماینده بوده‌اند.پس از پیروزی انقلاب در ایران در مجلس خبرگان قانون اساسی نیز نماینده کلیمیان ایران حضور فعال داشت. کلیمیان طبق قانون اساسی دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند.
جمعه 27 آبان 1390 - 12:03
marde.irani - مشهد - ایران
جنبش‌های سیاسی، اجتماعی و شرعی جامعه کلیمی در سه چرخهٔ مرجع دینی کلیمیان، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی و هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران متمرکز است. اطلاع‌رسانی و نشر آثار فرهنگ یهودی به صورت کتاب‌ها و نشریات متعدد با افت و خیز، همواره جریان داشته و پس از انقلاب علاوه بر بولتن‌های داخلی دوره‌ای، نشریه تموز (تا سال ۱۳۶۸) و ماهنامه افق بینا (ارگان انجمن کلیمیان از سال ۱۳۷۸) عهده‏‌دار این امر بوده‌اند." پس همان گونه که می بینید پایان کارشان سنگسار و دار نبود .. و اما در ادامه فرمابشاتتان دیدگاه شما این هست که اگر در گوش انسان تنها اذان بخوانند سبب میشه مسلمان بشه !!؟ مطمئنا خیر .. عوامل بسیاری در مسلمان شدن یا نشدن انسان ها سهیم هست
جمعه 27 آبان 1390 - 12:06
marde.irani - مشهد - ایران
دیگر اینکه شما چرا به وضع کنونی اشاره می کنید شما اگر نگاهی به تاریخ مسلمانان داشته باشید تاریخ پرشکوه آنها را می بینید اگر منظورتان پیشرفت بوده باشد نگاهی به سده های آغازین اسلام تا رنسانس داشته باشد تا ببینید تنه دانش اسلام چگونه نقش موثری در پیشرفت اکنون مسیحیان داشته است ( که چند سده بیشتر از آن نمی گذرد ) اروپا پس از رنسانس تازه اروپا شد از آن گذشته چنان حکومت های بزرگ اسلامی به وجود آمد که هیچ یک از کشورهای اروپایی توان رویارویی با آنان را نداشت نمونه اش حکومت عثمانی و سلجوقیان است .. پورسینا و سعدی و مولوی و فردوسی و رازی و خوارزمی ، ابن خلدون ، ابن رشد ... همه و همه زاده همین سده های اسلامی هستند .. مسلمانان تنها چند سده است که نقش دانششان در جهان کم شده و گرنه کسی نمی تواند تاثیر و پیشرفت بزرگ مسلمانان را انکار کند .. به دیدگاه من دلیل آن همه پیشرفت در یک جمله عمل به قرآن بود ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:11
marde.irani - مشهد - ایران
دوست هم میهن من ، شما هیچ کتابی را مانند قرآن نمی یابید که تا به این اندازه بر خرد ورزی تاکید کند برای نمونه قرآن می فرماید "آیا کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند یکسانند؟!"یا پیامبر می فرماید"هیچ فقری بدتر از نادانی و هیچ مالی سودمند تر از دانایی نیست " پس اینکه مسلمانان پیشرفت کنند یا عقب مانند ربطی مستقیم به اندازه عمل آنان به قران داشته و خواهد داشت.
جمعه 27 آبان 1390 - 12:13
marde.irani - مشهد - ایران
چند نفر ما هنوز به کردار نیک ، پندار نیک ، گفتار نیک پایبند است و بدان عمل می کند ... ایران و ایرانی زنده است درست مانند اسلام .. اما دیگر کو آن ایرانی و آن مسلمان .. حافظ می فرماید"صبح خیزی و سلامت طلبی چون حافظ هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم"یا در بیت دیگری بر خلاف بیت پیشین می توان به مسلمانانی اشاره کرد که عمل به قرآن نمی کند حافظ بزرگوار شرح حال این افراد را چنین می دهد هر چند از تخلص خود استفاده نموده است"گر مسلمانی از این است که حافظ دارد وای اگراز پس امروز بود فردایی." لازم به ذکر است که همه مطالبی رو که در اینجا آوردم اشاره به آیین مداران بود اگر اروپاییان کنون هم به جایی رسیده اند ان ها هم مسیحی هستند نه اینکه بی خدایی را پیشه کرده اند و کنون شده اند اروپایی در حالی که شما آیین نداری را تشویق می کردید ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:15
marde.irani - مشهد - ایران
اینکه اندک افرادی دنبال آگاهی از دینشان نمی روند نشان دهنده مشکل ایشان است نه آیین .. برای نمونه من تنها به یک حدیث از پیامبر اسلام که اکنون تقریبی در خاطر دارم بسنده می کنم و آن را برایتان می آورم "دلتنگ و ناراحتم از آن فردی که در هر جمعه خود را برای پرسش و یادگیری امر دینش آماده نکند و تا با آن تجدید عهد کرده و از دینش سوال کند" پس می بینید که به روشنی پرسش از آیین بسیار در اسلام تاکید شده است .. و اما شما فرمودید "شما نگاهی به کشورهای اسلامی بندازین و به من بگین کدوم کشور اسلامی مردمش و حکومتش تحصیلکرده روشنفکر و آزاد هستن؟..." اگر امروز جوامع اسلامی به پیشرفت دست نیافته اند سببش همین حکامی است که نامسلمانند ( به ظاهر اسلام آورده اند اصطلاحا منافق و دیکتاتور هستند نمونه اش خامنه ایست )
جمعه 27 آبان 1390 - 12:07
marde.irani - مشهد - ایران
درباره اینکه فرمودید "با سنگسار و قطع دست و پا و .. در جامه متمدن بشری موافقین!؟ " من درباره برخی از نکته هایی که اشاره کرده اید پاسخ می دهم بله می پذیرم ( خیلی هایش را نقطه چین گذاشته اید ) معنی پذیرفتن من این نیست که این قانون برای عده خاصی باشد مانند نیازمندان و بیچارگان جامعه که سنگسار یا قطع دست یشوند این قانون باید همگانی باشند یعنی اینکه آن دزد بی شرفی که 3000 میلیارد از پول این مردم را خورد باید دستش را قطع کنند .. رفسنجانی ها ، خامنه ای ها ( که این آخری به حقش رسید !!! ( برای رفع خستگی عرض کردم ) و .. حقش است نه اینکه اینها فقط این قانون رو درباره بدبختی که شکم زن و بچه اش را سیر می کند به اجرا در می آورند .. اگر این قانون همگانی شود دزدی نابود خواهد شد ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:20
marde.irani - مشهد - ایران
درباره قصاص فرمودید قصاص برای گرفتن حق است نه خوردن حق دیگران .. مانند این بیماری اسید پاشی که به روشنی فرد باید به بدترین شکل مجازات شود تا دیگران عبرت بگیرند و دیگر این کار انجام نشود و از این کشور رخت بر بندد .. لازم به ذکر است که قران هم گرفتن قصاص و هم دیه و هم گذشتن از قصاص را تایید می کنند قران در آیه ای درباره قصاص می فرمایند "ای عاقلان حکم قصاص برای حفظ حیا شماست تا مگر ( از قتل یکدیگر) بپرهیزید" یا در بخشی از آیه 45 سوره مانده فرموده اند "پس هرگاه کسی حق قصاص را ببخشد (نیکی کرده ) و کفاره(گناه)او خواهد شد "
جمعه 27 آبان 1390 - 12:23
marde.irani - مشهد - ایران
مبحثی رو که درباره گیاهخوار بودنتان عرض کردید پاسخش پاسخی بسیار طولانی خواهد داشت ولی بسیار چکیده اش می شود اینکه در دنیایی که ما زندگی می کنیم به گفته قدما دنیای اکل و ماکول است یعنی خوردن و خورده شدن و این نیاز زندگی موجودات است (هر چند دنیا دیدن به از دنیا خوردن است .) .. همانطور که جسد ما خورده کرمها می شود حیوان نیز گیاه را می خورد برای نوشتن از چوب درختان زنده استفاده می کنیم و .. دوم آنکه این گوشت خواری تنها ویژه مسلمانان نیست مسیحیان یهودیان زرتشتیان همه و همه گوشت می خورند این که دیگر اشکالی ندارد دوست من !!! نکته سوم هم اینکه دوست من در جایی که می گویی "برای نمونه های هم که فرمودین اشاره میکنم که بنده گیاه خوارم، و شما امروز درعید قربان میلیونها گوسفند رو قربانی خدایتان میکنید!! کم از قربانی کردن انسان در ۴۰۰۰ سال قبل نداره! " شما انسان و گوسفند را یکی می دانید !!!؟ من گفتم ادیان سبب شدند تا انسان دست از خرافاتی که جنایات به هم نوعش را در بر دارد ، بر دارد نه اینکه غریزه گوشت خواری و گیاهخواری اش را هم فراموش کند ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:29
marde.irani - مشهد - ایران
می فرمایید "جنگهای فراوانی در طول تاریخ بدست مذهبیون و به نام خدایتان درگرفته و میزان کشتار انسانهای بیگناه بنام خدای آسمانها بمراتب بیشتر از قربانی کردن یا زنده بگور کردن دختر بوده، نبوده؟ " شما اگر تاریخ صدر اسلام و یا هر دین دیگری را هم مشاهده بفرمایید خواهید دید که این کافران بودند که دست به کشتار آیین مداران زدند .. در تاریخ نیز اشاره به همین مطلب شده که چگونه پیامبر را که دعوت به یکتا پرستی می کرد با آزار و اذیت هایشان چند سال به همراه گروهی دیگر از مومنین در شعب ابی طالب گرد آوردند و هر آزاری را به آن ها روا داشتند .. آیا این کافران نبودند که پیامبران الهی را یکی پس از دیگری کشتند !!!؟؟؟؟ جالب اینجاست که اگر کافران مسلمانان و دیگر ادیان را بکشند کافران خرده نمی گیرند ولی اگر آیین ها برای دفاع از خودشان با کافران جنگ کنند آن را کاری بد می دانند
جمعه 27 آبان 1390 - 12:31
marde.irani - مشهد - ایران
در این آیه پاسخ شما نهفته است "و (به خاطر بیاور) هنگامی را که موسی به قومش گفت: «نعمت خدا را بر خود به یاد داشته باشید، زمانی که شما را از (چنگال) آل فرعون رهایی بخشید. همانها که شما را به بدترین وجهی عذاب می‏کردند؛ پسرانتان را سر می‏بریدند، و زنانتان را (برای خدمتگاری) زنده می‏گذاشتند؛ و در این، آزمایش بزرگی از طرف پروردگارتان برای شما بود!»" هدف آیین مداران از همان آغاز جنگ با کسانی بود که خود را خدا می پنداشتند (فرعون ها و .. ) به مردم ستم می کردند آنجا بود که موسی با فرعون به مقابله برخواست .. موسی (ع) مردم را به خدای واقعی دعوت کرد و از آنان خواست تا اجازه ندهند فرعونیان تا به این اندازه به آنان ستم کنند .. او در مقابله با فرعون جنایتکار ایستاد و نه مردم درستکار .. این گفته من نیست گفته تاریخ است دوست من ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:32
marde.irani - مشهد - ایران
در مورد برده داری هم ایات زیر خود پاسخگوی شما هستند"هیچ فرد باایمانی مجاز نیست که مؤمنی را به قتل برساند، مگر اینکه این کار از روی خطا و اشتباه از او سر زند؛ (و در عین حال،) کسی که مؤمنی را از روی خطا به قتل رساند، باید یک برده ی مؤمن را آزاد کند و خونبهایی به کسان او بپردازد؛ مگر اینکه آنها خونبها را ببخشند. و اگر مقتول، از گروهی باشد که دشمنان شما هستند (و کافرند)، ولی مقتول باایمان بوده، (تنها) باید یک برده ی مؤمن را آزاد کند (و پرداختن خونبها لازم نیست). و اگر از جمعیتی باشد که میان شما و آنها پیمانی برقرار است، باید خونبهای او را به کسان او بپردازد، و یک برده ی مؤمن (نیز) آزاد کند. و آن کس که دسترسی (به آزاد کردن برده) ندارد، دو ماه پی در پی روزه می‏گیرد. این، (یک نوع تخفیف، و) توبه ی الهی است. و خداوند، دانا و حکیم است."سوره نسا آیه 92 - و همچنین آیه 177 سوره بقره و آیات 11 تا 13 سوره بلد و ...
جمعه 27 آبان 1390 - 12:34
marde.irani - مشهد - ایران
من در حال نوشتن ادامه پاسخ های شما هستم ممکن است بدلیل زیاد شدن دیدگاه ها سایت خرده بگیرد و اخطار بدهد و پیام ها برای شما به نمایش در نیایند ( هرچند احتمالش خیلی کم است ) ...
جمعه 27 آبان 1390 - 12:38
marde.irani - مشهد - ایران
فرمودید "شما بزرگانی نام بردن که به خدا باور داشته اند من هم به بزرگانی اشاره میکنم که مخالف مذهب بودن .. مارک تواین/ جورج برنارد شاو / فردریش نیچه / فرانسیس بیکن / ریچارد داوکینز / استفان هاوکینز . ولی آیا وجود این عزیزان دلیل بر حقانیت یا عدم حقانیت اسلام میباشد؟؟" دوست گرامی من نگفتم اگر بزرگانی مانند مولوی و .. غیره مسلمان بودند حتما اسلام حق است همان گونه که در بالا هم اشاره شد گفتم باید دید حافظ و مولوی و .. این بزرگان اخلاق چرا مسلمانند ( علتی است یاری دهنده بر خوب بودن اسلام و نه کافی .. علتی از علت های بسیار ) .. من می گویم شما ببینید چه اندازه اسلام بزرگ و واژگان قرآن پر معنا بوده اند که ایرانی با آن همه پیشینه دانش را همراه خود نموده اند و گرنه اعراب که دانشی نداشته اند .. دوست من شوخی نیست که پس از 1400 سال نام این همه ایرانی از قرآن گرفته شده .. مگر می شود شما از کسی بدتان بیاید و پس از آن نام فرزندتان این گوهر وجود را نام دشمن بگذارید ... نه میشود !؟ نام شاعران را نگاه کنید نام دانشمندان را ..
جمعه 27 آبان 1390 - 12:54
marde.irani - مشهد - ایران
بخدا قسم ابوعلی سینا(حسین بن عبدالله بن سینا) این دردانه زمان که کتاب هایش چند سده در اروپا تدریس می شده است و عجوبه روزگار بوده است خود نقل می کند "هرگاه در مسأله ای سرگردان می ماندم، به مسجد می رفتم و نماز می گذاردم و از خداوند طلب یاری می کردم، تا این که مسأله بر من آسان می گشت.» او به خداوند، انبیا و اولیای او بسیار مؤمن و معتقد بود و سرلوحه تمام آثار خود را با سپاس گذاری از نعمت های خداوند و تکریم پیامبران و راهنمایان دین آغاز کرده است. در ایام پایانی عمر، هر سه روز یک بار از حفظ ختم قرآن می کرد. درباره عشق او به حضرت علی علیه السلام نیز گفته اند او همواره این ابیات را زمزمه می کرده: تا باده عشق در قدح ریخته اند و ندر پی عشق، عاشق انگیخته اند با جان و روان بوعلی مهر علی چون شیر و شکر به هم در آمیخته اند...
جمعه 27 آبان 1390 - 12:54
marde.irani - مشهد - ایران
بخدا قسم ابوعلی سینا(حسین بن عبدالله بن سینا) این دردانه زمان که کتاب هایش چند سده در اروپا تدریس می شده است و عجوبه روزگار بوده است خود نقل می کند "هرگاه در مسأله ای سرگردان می ماندم، به مسجد می رفتم و نماز می گذاردم و از خداوند طلب یاری می کردم، تا این که مسأله بر من آسان می گشت.» او به خداوند، انبیا و اولیای او بسیار مؤمن و معتقد بود و سرلوحه تمام آثار خود را با سپاس گذاری از نعمت های خداوند و تکریم پیامبران و راهنمایان دین آغاز کرده است. در ایام پایانی عمر، هر سه روز یک بار از حفظ ختم قرآن می کرد. درباره عشق او به حضرت علی علیه السلام نیز گفته اند او همواره این ابیات را زمزمه می کرده: تا باده عشق در قدح ریخته اند و ندر پی عشق، عاشق انگیخته اند با جان و روان بوعلی مهر علی چون شیر و شکر به هم در آمیخته اند...
جمعه 27 آبان 1390 - 12:55
marde.irani - مشهد - ایران
بخدا قسم ابوعلی سینا(حسین بن عبدالله بن سینا) این دردانه زمان که کتاب هایش چند سده در اروپا تدریس می شده است و عجوبه روزگار بوده است خود نقل می کند "هرگاه در مسأله ای سرگردان می ماندم، به مسجد می رفتم و نماز می گذاردم و از خداوند طلب یاری می کردم، تا این که مسأله بر من آسان می گشت.» او به خداوند، انبیا و اولیای او بسیار مؤمن و معتقد بود و سرلوحه تمام آثار خود را با سپاس گذاری از نعمت های خداوند و تکریم پیامبران و راهنمایان دین آغاز کرده است. در ایام پایانی عمر، هر سه روز یک بار از حفظ ختم قرآن می کرد. درباره عشق او به حضرت علی علیه السلام نیز گفته اند او همواره این ابیات را زمزمه می کرده: تا باده عشق در قدح ریخته اند و ندر پی عشق، عاشق انگیخته اند با جان و روان بوعلی مهر علی چون شیر و شکر به هم در آمیخته اند...
جمعه 27 آبان 1390 - 12:57
marde.irani - مشهد - ایران
برای نمونه به دو تن از داشنمندانی که اشاره کرده اید می پردازم 1. برنارد شاو علاقه خاصی به دین اسلام داشت و بارها در نوشته‏ های خود به بزرگی و اهمیت این آیین پاک اعتراف کرده است.جرج برنارد شاو می گوید : "من همیشه نسبت به دین محمد به واسطه خاصیت زنده بودن شگفت آورش نهایت احترام را داشته‌ام، به نظر من اسلام تنها دینی است که دارای آن‌چنان خاصیتی است که می‌تواند تغییرات گوناگون را به خود جذب کند و خود را با اشکال و صور هر عصر منطبق سازد. من درباره دین حضرت محمد(ص) چنین پیش بینی کرده‌ام که کیش او برای فردای اروپا قابل قبول خواهد بود. همان طوری که در اروپای امروز هم پذیرش آن آغاز شده است.من معتقدم که اگر مردی مانند پیامبر اسلام فرمان‌روایی مطلق جهان عصر جدید را احراز کند، طوری در حل مسایل و مشکلات جهان توفیق خواهد یافت که صلح و سعادتی را که بشر به شدت احتیاج دارد برای او تأمین خواهد کرد"
جمعه 27 آبان 1390 - 13:08
marde.irani - مشهد - ایران
و 2. نیچه درباره زرتشت بزرگ می گوید "براستی زرتشت بیش از هر اندیشه گر دیگری راستی جو و راستگو بوده است. تعالیم او تنها راستگویی را برترین فضیلت دانسته نه پرهیزکاری، نه تحمل، نه ضعف را. واقعا فضیلت وی مخالف پستی و بزدلی ‹‹ایده آلیست›› هاست که از برابر جهانِ واقع می گریزند. زرتشت یکتنه بیش از همه اندیشه گران جهان دلاوری در دل داشته. ببینید پارسیان چه می گفتند: راست گو و راست تیر انداز! ( به فرزندان خود تیراندازی بیاموزید و راستگویی) این است فضیلت پارسی. اکنون دریاب که از کی پسروی آغاز شد، هنگامی که راستی از زبان پارسی و تیر و کمان از دست او بیفتاد! خلاف آنچه روش و راه بردگی هموار می کند، راستی است که زرتشت آورد، رستن از اخلاق یعنی پریدن از فراز دره هولناکی که در زندگی آدمی به وجود آورده اند! من خود همین پرشم(پرشین). حکمت من چنین پرشی است. چنین است معنی زرتشت در زبان من" همان گونه که می بینید دانشمندانی که به آن ها اشاره کرده اید هر کدام تعلق خاطر ویژه ای به پیامبران و به گفته شما آورندگان آیین داشته اند .. آیین به هیچ وجه آنچه که شما گفتید نیست دوست من آیین پیام آور دوستی و یک دلی است .
جمعه 27 آبان 1390 - 13:08
marde.irani - مشهد - ایران
پیشنهاد می کنم یک بار قرآن و احادیث را با دقت بخوانید بدون آن پیش داوری هایی که انسان را گمراه می کند بی گمان تحت تاثیر خدامحوری و انسان دوستی آن قرار خواهید گرفت .. فرمودید"این تفکر شماست دوست گرامی که فکر میکنید آنان که خداپرستند انسانهای شریفتری نسبت به خردمندان بیخدا هستن!" حقیقتا انسانی که به هیچ وجه سیری پذیر نیست اگر بداند نیرویی دارد که می تواند همه را تحت سلطه خود در راه نیازهایش در آورد در نمی آورد !!!؟ فکر کنید فردی می خواهد برای میهنش بجنگد وقتی که بداند می میرد ( به فرض شما پوچ میشود ) مگر دیوانه است که جان با ارزش خودش را برای راحتی دیگران بدهد ! که آن هم راحتی دیگران نخواهد بود گروهی دیگر باز دست یه ستم می شوند ( یاد آور ضرب المثل نادرست دیگی که برای من نجوشه می خوام سر سگ توش بجوشه )
جمعه 27 آبان 1390 - 13:22
marde.irani - مشهد - ایران
بر فرض بی دینان الان خانه ای دارند در آینده می خواهند آن را 2 تا و 3 تا .. بکنند زمانی که باور دارند پوچ به معنای واقعی می شوند چرا کلاه یک دیگر را بر ندارند !؟ چرا حقوق بشر را رعایت کنند !؟ آیا برای شما وحشتناک نیست اگر آخرتی نباشد و بدنتان هزاران سال دیگر در گور بماند پوچ بشوید انگار که هرگز گفتگویی میان من و شما نبوده !؟ یک لحظه چشم هایتان را ببندید و تصور کنید که درون گور هستید وحشتناک است این گونه نیست !؟ چرا مایی که امروز هستیم و فردا نیستیم انسان خوب و خداباوری نشویم !؟ در این شرایط هم دنیا را خواهیم داشت هم اخرت را .. تاکید می کنم حتما و حتما این روایت زیر را با دقت بخوانید :
جمعه 27 آبان 1390 - 13:22
marde.irani - مشهد - ایران
روایت ، مناظره امام رضا(ع) با یکی از منکران خدا : یکی از منکران وجود خدا، نزد حضرت رضا ـ علیه السّلام ـ آمده، گروهی در محضر آن حضرت بودند، امام به او فرمود: اگر حق با شما باشد (ولی چنین نیست) در این صورت ما و شما برابریم، و نماز و روزه و زکات و ایمان ما به ما زیان نخواهد رسانید، و اگر حق با ما باشد (چنان‌که همین است) در این صورت ما رستگاریم و شما زیان‌کار و در هلاکت خواهید بود. منکر خدا: به من بفهمان که خدا چگونه است؟ و در کجاست؟امام: وای بر تو، این راهی که می‌روی غلط است، خدا چگونگی را چگونه کرد، بی آنکه به او چگونگی، توصیف شود، و او مکان را مکان کرد، بی‌آن‌که خود دارای مکان باشد، بنابراین ذات پاک خدا با چگونگی و مکان، شناخته نمی‌شود و با هیچ یک از نیروهای حسّ، درک نمی‌شود، و به هیچ چیز تشبیه نمی‌گردد . منکر خدا: اگر خدا با هیچ یک از از نیروهای حسّ، درک نمی‌شود، بنابراین او چیزی نیست ؟
جمعه 27 آبان 1390 - 13:24
marde.irani - مشهد - ایران
امام: وای بر تو، این‌که نیروهای حسّ تو از درک او عاجز هستند، او را انکار کردی، ولی ما در عین آن‌که نیروهای حسّ ما از درک ذات پاک او، عاجز است، به او ایمان داریم، و یقین داریم که او پروردگار ما است، و به هیچ چیزی شباهت ندارد. منکر خدا: به من بگو خدا از چه زمانی بوده است؟ امام: به من خبر بده که خدا از چه زمانی نبوده است، تا من به تو خبر دهم که در چه زمانی بوده است. منکر خدا: دلیل بر وجود خدا چیست ؟ امام: من وقتی که به پیکر خودم می‌نگرم، نمی‌توانم در طول و عرض آن چیزی بکاهم یا بیفزایم، زیان‌ها و بدی‌هایش را از آن دور سازم، و سودش را به آن برسانم، از همین موضوع یقین کردم که این ساختمان، دارای سازنده است، از این رو به وجود صانع و سازنده اعتراف کردم، افزون بر آن گردش سیّارات ، پیدایش ابرها، وزیدن بادها و سیر خورشید و ماه و ستارگان و نشانه های شگفت انگیز و اشکار دیگر را که دیدم دریافتم که این گردنده‌ها، گرداننده دارد، این موجودات دارای سازنده و پردازنده است
جمعه 27 آبان 1390 - 13:25
marde.irani - مشهد - ایران
فرمودید "در طول تاریخ بودند هستند و خواهند بود انسان های خردمند ، شریف ، فیلسوف و دانشمندی که بدست مذهبیون کشته شدند!!!، شما روحانی سراغ دارید که بدست فیلسوف یا دانشمندی کشته شده باشه!؟؟؟ .. کجا انسان شریف خدا ناشناسی سراغ دارید که به اتهام مومن بودن کسی اون رو کشته باشه ؟"دوست گرامی شما چرا زمانی که می خواهید پیشرفت اروپا را نمونه بیاورید می گویید چون مسلمان نیستندپیشرفت کرده اند ( سمت مسیحیان را می گیرید ) زمانی که سخن از کشتار دانشمندان میشود ضد آیین ها می شوید دوست من .. بگذریم .. اما در پاسخ شما باید بگویم تا دلتان بخواهد نمونه هست .. یکی از آن ها سوفسطائیان بوده اند ( به معنای دقیق واژه دانشمند ) که سقراط را که خدا باور بود در دادگاهشان محاکمه و سپس با خوراندن جام شوکران او را به شهادت رساندند
جمعه 27 آبان 1390 - 14:23
marde.irani - مشهد - ایران
بر اساس آنچه افلاطون که خود در جلسهٔ دادگاه حاضر بوده، در رسالهٔ آپولوژی نوشته است؛ در ابتدا اتهام سقراط به او فهمانده می‌شود و سپس سقراط در مقام دفاع از خود برمی‌آید. او منکر آن است که جوانان را فاسد کرده باشد. سقراط شرح می‌دهد که نه تنها عموم مردم بلکه معبد دلفی او را داناترین افراد بشر دانسته، در حالی که تنها علمی که او دارد؛ علم به جهل خویشتن و ناچیزی علم بشر در برابر علم خداست سقراط می‌گوید که او منکر خدایان آتن است، خود به خدایی یگانه باور دارد. او تعلیم فلسفه را وظیفه‌ای می‌داند که از سوی خدا به او محوّل شده و او اطاعت خدا را بر اطاعت مردم ترجیح می‌دهد. پس از پایان این خطابه، قضّات حکم به سرکشیدن جام زهر صادر می‌کنند، و سقراط خطابه‌ای نهایی ایراد می‌کند که در آن بیش از پیش، از اعتقادش به زندگی پس از مرگ سخن می‌گوید. در نهایت، در حالی که شاگردانش پیشنهاد فرار به او می‌دهند، او مرگ را به فرار ترجیح می‌دهد. کسانی که سقراط را به کام مرگ فرستادند همان فیلسوفان ، و دانشمندانی اند که خواستید تا برای شما نمونه بیاورم (ملتوس ، آنتیوس .. )
جمعه 27 آبان 1390 - 14:27
marde.irani - مشهد - ایران
گذشته از این ها می توان به فرعونیان و کاهنان (دانشمندان زمان فرعون) که ستمشان بر کسی پوشیده نیست اسکندر (کافر) ، دشمنان صدر اسلام و .. اشاره کرد پرسشتان برایم بسیار عجیب بود .. در میانه گفتگویتان فرمودید "بزرگان صدر اسلام .. وجود نازنین ایشون مینازید!؟" پاسخ پرسشتان را دوست گرامی قبلا در اینجا داده ام ( ( برای طولانی نشدن بیشتر کامنت های این صفحه رجوع کنید به . https://iranianuk.com/article.php5?id=57737 پستهای آغازین صفحه )) .. امیدوارم پاسخ پرسشهایتان را گرفته باشید .. شاد و پیروز باشید دوست من
جمعه 27 آبان 1390 - 14:27
robo - لوس آنجلس - امریکا
هموطن عزیزم با درود فراوان و تشکر بخاطر اینهمه زمان که برای پاسخگویی به من گذاشتید، باور کنید نیازی به اینهمه توضیح نبود چون شاید ۸۰% توضیحاتی رو که فرمودین بنده قبلا در گفتگو با عزیزان مذهبی شنیده و حتی قبل از اینکه دوستان بخوان توضیح بدن در موردشون تحقیق کردم، منبعد در ادامه گفتگو لطف کنید و به این نکته دقت کنید که من مخالف قرآن هستم (دلیلش رو واضحتر در ادامه خواهم گفت) پس سعی در قانع کردن من با آیات قرآن نفرمایید، اگر قادر هستید جوابی قانع کننده و خردمندانه در توضیح ایراد هایی که به مذهب و اسلام وارد آمده بفرمایید، خارج از داستانهای تکراری قرآن! فرمودید :حقیقتا در عمل آزادی گزینش وجود داشته و دارد اگر آیات قران را بخوانیم .. من قبلا خدمت شما عرض کردم در کشور اسلامی حق مخالفت و انتقاد از اسلام وجود نداره و همین امر موجب فلاکت جوامع اسلامی شده و کسی هم که مسلمان شد اگر از اسلام برگرده مرتد اعلام شده و کشته خواهد شد. حالا شما تا فردا بگید تو قرآن نوشته لا اکراه فی الدین .. جای دیگه نوشته بکشید کافران را هر کجا که یافتید !
شنبه 28 آبان 1390 - 04:00
robo - لوس آنجلس - امریکا
میتونید مثل دوستان سوفسطایی تا فردا در مورد این قضیه سفسطه کنید دوست من! نمونه اش کشیش ندرخانی تو همین ایران خودمون مسلمان مسیحی شده! تازه این یکی در شرف اعدامه چون قضیه رسانه ی شد اعدامش نکردن، تو عربستان که مهد تمدن اسلامه هفته قبل تو میدان شهر یکنفر رو به جرم جادوگری!!! توجه کنید قرن بیست یکم و جادوگری!!! گردن زدن، وای به حال اینکه از اسلام برگرده!!! نوادگانش رو هم به آتش میکشن، لینک یو تیوب رو حذف کردن اگر نه میگذاشتم لذت ببرید! ( اینها همون احکام اسلامه که شما با اجراش موافقین! اعدام جادوگر!!! در ملا عام ) پس هنوز جواب قانع کننده ی در مورد مسلمانی که از دین برگشته به من ندادین! اگر من رو مثال زدین! خدمت شما عارضم که خوشبختانه هیچگاه به دین اسلام مشرف نشدم که برگردم! مذهبی که انتقاد رو بر نمیتابه شما میفرمایید پیروانش آزاد هستن که نفی اش کنن؟؟؟ و بدینسان شما میتوانید آمار ۱ میلیارد رو حفظ کنید!!!
شنبه 28 آبان 1390 - 04:01
robo - لوس آنجلس - امریکا
توضیحاتی که در مورد اقلیت های مذهبی فرمودین، متاسفم بگم که بچه گانه بود. نکنه انتظار داشتین همه اقلیت هارو گردن بزنن؟ شبیه حضرت علی و اون ۷۰۰ نفر فقط در یکروز! اقلیت بهایی اجازه نفس کشیدن نداره تو ایران، حالا میگین مشکل از حکومته نه از اسلام اتفاقا دقیقا حکومت اسلامی همینه که تو ایران و عربستانه، قبل از اینکه ایران حکومت اسلامی به پا بشه همه کنار هم در صلح و صفا زندگی میکردن کلیسا و کنیسا میساختن، راستی چرا این مسلمانان جهان میان اینجا تو امریکا کلیسا میسازن؟ ولی اجازه نمیدن که در ممالک مهد اسلام کلیسا ساخته بشه؟ شما به این میگی انسانیت؟ اسلام دین صلح و بشریت؟ بهترین دین؟ دوست گرامی در برهه ی از تاریخ ایران دانشمندان بسیاری پا به این خاک گذاشتند که شما وجود اونهارو به اسلام ربط میدین، شاید اگه اسلام نبود دانشمندان بسیار بیشتری از این مرز و بوم برمیخواستند! میدونستین این مثال خنده دار شما مثل این میمونه که بگیم چون ۲۲ % برندگان نوبل یهودی هستن پس یهودیت بمراتب کامل تر و پیشرفته تر از اسلامه!!! جای دیگه دانشمندان ایرانی رو به اسلام ربط ندین کار قشنگی نیست!
شنبه 28 آبان 1390 - 04:01
robo - لوس آنجلس - امریکا
شما فرمودین ؛ اروپا پس از رنسانس تازه اروپا شد از آن گذشته چنان حکومت های بزرگ اسلامی به وجود آمد که هیچ یک از کشورهای اروپایی توان رویارویی با آنان را نداشت نمونه اش حکومت عثمانی و سلجوقیان است . پورسینا و سعدی و مولوی و فردوسی و رازی و خوارزمی ، ابن خلدون ، ابن رشد .. همه و همه زاده همین سده های اسلامی هستن/ امپراتوری ایران قبل از اسلام و عثمانی و بمراتب گسترده تر و سالمتر بوده بعد از حمله وحشیانه مسلمانان عرب فروپاشید! در مورد بزرگان که اسم بردین هم قبلا توضیح دادم ! اروپا دقیقا زمانی اروپا شد که فهمیدن دین مسیحیت در این سالها چه بلایی سرشون آورده! تاریخ رو بهتر از من بلدین من فقط اشاره میکنم و بر خلاف شما توضیح زیاد نمیدم! شما قسمت هایی به زرتشت اشاره کردین و به مذهب ربطش دادین، دوست گرامی طریقت زرتشتی رو با شریعت مذهب یکی میفرمایید؟ من زرتشتی نیستم ولی در سلوک زرتشتی و سه پند اخلاقی هیچ ایرادی نمیبینم پیروانش هم انسانهای شریفی هستن و از جایی هم دستور قتل و کشتار و تجاوز نمیگیرن،
شنبه 28 آبان 1390 - 04:02
robo - لوس آنجلس - امریکا
با اینهمه تاریخ ساسانی و موبدان که موجب سقوط ایران و حمله اعراب شد رو که بیاد دارید؟ نتیجه اینکه حتی اگر طریقتی جنبه تقدس گرفت و عامل دست قدرتمندان شد ویرانی به بار میآورد! فرمودین ؛ اگر اروپاییان کنون هم به جایی رسیده اند ان ها هم مسیحی هستند نه اینکه بی خدایی را پیشه کرده اند و کنون شده اند اروپایی در حالی که شما آیین نداری را تشویق می کردید . شما فراموش کردین که یکی از اهرم های مهم رنسانس و گذر از قرون وسطی، فرار از مذهب و فشار کلیساها بود! خود اروپا مدعی هست که فشار و تنگنای مذهبی کلیسا موجب انفجار و ایجاد شکوفایی در غرب شد، آنوقت شما ادعا میفرمایید که مذهب موجب پیشرفتشان شده ؟؟؟؟ فکر نمیکردم از واقعیت تاریخی به این شفافی چنین نتیجه گیری مذهبی و یکطرفه داشته باشید!
شنبه 28 آبان 1390 - 04:03
robo - لوس آنجلس - امریکا
فرمودید ؛ گر امروز جوامع اسلامی به پیشرفت دست نیافته اند سببش همین حکامی است که نامسلمانند ( به ظاهر اسلام آورده اند اصطلاحا منافق و دیکتاتور هستند نمونه اش.../ دوست گرامی کتاب و مجموعه قوانینی که حتی در یک مورد نتوانسته کاربردی و عملی موجب رشد و شکوفایی لااقل یک کشور از اینهمه کشور اسلامی (و ۱ میلیارد مسلمان شما) بشه به درد لای جرز دیوار میخوره، مثل این میمونه که کشور های آزاد که مدعی قوانین دموکراسی هستن همشون عقب مونده باشن و بگن مشکل از قوانین نیست مجریها همه بدن!!! اینهم شد حرف؟/ درباره اینکه فرمودید "با سنگسار و قطع دست و پا و . در جامه متمدن بشری موافقین!؟ " من درباره برخی از نکته هایی که اشاره کرده اید پاسخ می دهم بله می پذیرم ( خیلی هایش را نقطه چین گذاشته اید ) / ترجیح میدم حرفی نزنم، فساد، جرم، دزدی، قتل، در همه جوامع بشری وجود داره، نکته اینجاست که جوامع متمدن دنبال ریشه یابی و پیشگیری این مساله هستن، با دار زدن در ملا عام و بریدن دست و پا و در اوردن چشم ، شما فکر میکنید یک بچه که در این جامعه بیمار رشد میکنه درس عبرت میگیره؟
شنبه 28 آبان 1390 - 04:04
robo - لوس آنجلس - امریکا
یا اینکه یاد میگیره باید کشت و در آورد و برید؟ شما فکر میکنید بچه ی که پدرش با دو زن! یا بیشتر تو خونه زندگی میکنه و مادرش شب آرام و بیصدا اشک میریزه، چه دورنمایی از آینده داره؟ شب قبر رو به یاد من میارید دوست گرامی؟ این بچه تو زندگیش داره شب قبر رو میبینه!!! قصاص چه برای گرفتن یا خوردن یا بردن یا هر چیز حق باشه، توحشه !!!! کاری که بشر خردمند امروزی سعی در فرار از توحش داره! فرمودین ؛ گوشت خواری تنها ویژه مسلمانان نیست مسیحیان یهودیان زرتشتیان همه و همه گوشت می خورند این که دیگر اشکالی ندارد دوست من !!! بشما پیشنهاد میکنم این حرف رو لااقل تو هندوستان نزنید! ۱۵ درصد جمیعت جهان گیاه خوارند! شما با این تفکر به اونها توهین میکنید،شما با کشتن حیوانات جنایت میکنید در حالیکه میتوانید کنار اونها بدون هیچ مشکلی و بدون خونریزی و کشتار زندگی کنید، شما صرفا بخاطر لذت بردن از به دندان کشیدن تکه کباب موجود زنده اون رو میکشید! میگویید من گوسفند رو با انسان مقایسه میکنم؟ صد البته! مگر اون موجود زنده نیست؟ راه میره نفس میکشه وقتی سرش رو میبرین دستو پا میزنه و برای زندگی تلاش میکنه!
شنبه 28 آبان 1390 - 04:05
robo - لوس آنجلس - امریکا
خدای خونخوار شما شاید دستور کشتار تو ی روز مشخص رو به شما داده، ولی نمیتونه من رو وادار کنه موجود زنده ی که تو چشمم نگاه میکنه رو بکشم و بخورم ( تو اون روز مشخص اونهم بخاطر رضای خدا) به درک واصل بشن همه حجاجی که حیوان معصوم رو میکشن و عمل کثیف قربانی کردن رو از هزاران سال پیش تا به امروز زنده نگاه داشتن، البته که گوسفند رو با اونها مقایسه نمیکنم مرتبت اون حیوان بسیار بالاتره!!! بله جهان هنوز متاسفانه گوشتخوار فراوان داره ولی قربانی نمیکنن! فرمودین ؛من گفتم ادیان سبب شدند تا انسان دست از خرافاتی که جنایات به هم نوعش را در بر دارد ، بر دارد نه اینکه غریزه گوشت خواری و گیاهخواری اش را هم فراموش کنن / مگر غیر از اینه که اسلام به هر حال سنت قربانی کردن رو زنده نگهداشته؟ دست از خرافات بردارن؟ با جنایت و خونریزی که توام با خرافاته؟؟؟ بشر هنوز گوشتخواره دوست عزیز ولی بشر متمدن لااقل بخاطر لذتش اینکارو میکنه خرافات و سنت درش نیست! قربانی نمیکنه!!!دستور خدا نیست که بکشن ، بین ایندو خیلی تفاوت هست!
شنبه 28 آبان 1390 - 04:06
robo - لوس آنجلس - امریکا
فرمودین؛ این کافران بودند که دست به کشتار آیین مداران زدند . در تاریخ نیز اشاره به همین مطلب شده که چگونه پیامبر را که دعوت به یکتا پرستی می کرد با آزار و اذیت هایشان .../ همین کفار ایرانی بودن که حمله کردن به سرزمین اسلام؟ یا نکنه اسپانیایی ها خیلی میل به تشرف اسلام داشتند؟ شما خودتون رو میخواهین گول بزنین یا من رو؟. در مورد برده دری بیشتر توضیح میدم: این آیه / قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ؛الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ؛وَالَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ؛وَالَّذِینَ هُمْ لِلزَّکَاةِ فَاعِلُونَ؛وَالَّذِینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ؛إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومِینَ؛فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِکَ فَأُوْلَئِکَ هُمُ الْعَادُونَ.
شنبه 28 آبان 1390 - 04:06
robo - لوس آنجلس - امریکا
به تحقیق رستگار شدند مؤمنان؛آنان ، که در نمازشان خشوع می ورزند؛و آنان که از بیهوده اعراض می کنند؛و آنان که زکات را می پردازند؛و آنان که شرمگاه خود را نگه می دارند؛ جز بر همسران یا کنیزان خویش، که در نزدیکی با آنان مورد ، ملامت قرار نمی گیرند؛و کسانی که غیر از این دو بجویند از حد خویش تجاوز کرده اند./ این آیه شرم آوره نتنها اشاره شده که کنیز میتونید داشته باشد! بلکه مسلمان عزیز اجازه تجاوز به کنیزش رو هم از خدا گرفته!!!. باز هم هست / وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُمْ کِتَابَ اللّهِ عَلَیْکُمْ وَأُحِلَّ لَکُم مَّا وَرَاء ذَلِکُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِکُم مُّحْصِنِینَ غَیْرَ مُسَافِحِینَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِیضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَیْکُمْ فِیمَا تَرَاضَیْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِیضَةِ إِنَّ اللّهَ کَانَ عَلِیمًا حَکِیمًا.
شنبه 28 آبان 1390 - 04:07
robo - لوس آنجلس - امریکا
و نیز زنان شوهر دار بر شما حرام شده اند ، مگر آنها که به تصرف شما، درآمده باشند از کتاب خدا پیروی کنید و جز اینها ، زنان دیگر هر گاه در طلب آنان از مال خویش مهری بپردازید و آنها را به نکاح در آورید نه به زنا ، بر شما حلال شده اند و زنانی را که از آنها تمتع می گیرید واجب است که مهرشان را بدهید و پس از مهر معین ، در قبول هر چه هر دو بدان رضا بدهید گناهی نیست هر آینه خدا دانا و حکیم است. این آیه نشان میدهد که مسلمانان در جنگ میتوانند به زنانی که به دستشان می افتد همبستر شوند، و از آنجا که بسیار بعید است هیچ اسیر جنگی تمایلی به همبستر شدن با دشمن داشته باشد کاملاً واقع گرایانه است که بگوییم مسلمانان در جنگ میتوانند به زنان طرف مقابل تجاوز کنند. توجه کنید که شوهر داشتن و یا نداشتن زن اسیر تاثیری در حکم او ندارد و آیه صریحاً از "زنان شوهردار" صحبت میکند.
شنبه 28 آبان 1390 - 04:07
robo - لوس آنجلس - امریکا
فرمودین ؛ برنارد شاو علاقه خاصی به دین اسلام داشت/ ممکنه لطف کنید و منبع موثقی که به زبان انگلیسی باشه نه فارسی ! بنویسید در غیر اینصورت با کمال تاسف حرفتون رو قبول نمیکنم چون من قبلا تحقیق کردم و همچین چیزی که شما گفتین رو ایشون نگفته، دوستداران نشر اسلام از این چیزها زیاد تو اینترنت مینویسن شماجدی نگیرد! / نیچه در مورد زرتشت گفته و حقیقت داره، ولی انگار شما خیلی دوست دارین اسلام رو به زرتشت ربط بدین!!! من دارم از اسلام مسیحیت و یهودیت سخن میگم شما زرتشت رو قاطی نکنید لطفا! قرآن رو با دقت خوندم دوست گرامی و مثل شما چشمم رو بر روی حقایق وحشتناک قرآن نبستم و اون رو مقدس نمیدونم و نقدش میکنم ! قبلا هم اشاره کردم با آیات مکی مشکلی ندارم شما هم لطفا طفره نرید در جواب اینکه حضرت علی ۷۰۰ نفر رو گردن زده میفرماید شب نان برده دم در خونه مستمندان میخوام صد سال سیاه نبره! قاتل مهربان! بیماری که بخاطر شهوت و کنیز این دنیا و هوری آن دنیا آدم میکشه!
شنبه 28 آبان 1390 - 04:08
robo - لوس آنجلس - امریکا
فرمودین . بر فرض بی دینان الان خانه ای دارند در آینده می خواهند آن را 2 تا و 3 تا . بکنند زمانی که باور دارند پوچ به معنای واقعی می شوند/ چرا شما فکر میکنید هر کسی با مذهب مشکل داره و خدا باور نیست و خرد گراست، پوچ گراست؟ ول کنید این درسهای اسلامی دوم دبیرستان رو!با این وصف کلاه من پس معرکه است! من سعی میکنم دروغ کمتر بگم!، به هیچ موجود زنده آزار نرسونم و موجودی رو نکشم و بخاطر من کشته نشه!، به همسرم وفادارم کسی رو صیغه نمیکنم، شراب درجه یک فرانسه میخورم، از لحظه های زندگیم لذت میبرم و همواره در فکر حقیقت مرگم بدون اینکه هراسی ازش داشته باشم، به عقاید دیگران احترام میزارم و آرزوی آزادی امنیت و صلح برای تمامی بشریت دارم/ تکلیف من چون شراب میخورم جهنمه دیگه؟ اگر هم باشه با آغوش باز میپذیرم، تو این دنیا از زندگیم لذت بردم بدون آزار به کسی! بگزارید اون دنیا خدایتان از دماغم در بیاورد!، ولی اگر خدا و جهنم و بهشتی نبود خدا باوران کلاه رفته سرشون، شدن پله های ترقی روحانیون !
شنبه 28 آبان 1390 - 04:08
robo - لوس آنجلس - امریکا
فرمودین : . شما چرا زمانی که می خواهید پیشرفت اروپا را نمونه بیاورید می گویید چون مسلمان نیستند پیشرفت کرده اند ( سمت مسیحیان را می گیرید ) زمانی که سخن از کشتار دانشمندان میشود ضد آیین ها می شوید دوست من . / در این مورد توضیح دادم و شما پیشداوری کردید/ پیشرفت اروپا مدیون برکت مذهب نیست مدیون فشار کلیسا و مذهبیون به بشر بوده. سوفسطائیان که شما مثال زدین نمونه امروزی آخوندها و کشیش ها هستن و کارشون آموزش فنون خطابت و جدل در مقابل دستمزد بوده در اصل کارشون سفسطه بوده مهم نبوده که موضوع چی باشه و حقیقت و کذب مساله مطرح شده مهم نبوده بلکه مهم آموزش فنون پیروزی بوده، دوست گرامی حالا چطور شما اونهارو دانشمند و خردمند میدونید ؟ من در عجبم !!! از ان گذشته شما از کجا به این نتیجه رسیدید که سقراط مذهبی بود؟!!!میشه لطفا منبع رو برای من هم ارسال کنید و بفرمایید پیرو چه مذهب و کتاب آسمانی بودند؟
شنبه 28 آبان 1390 - 04:09
robo - لوس آنجلس - امریکا
فرعون ؟ کاهن ؟ اسکندر؟؟؟ یک مثال خیلی مشخص میزنم گالیله دانشمند بوده! کلیسا مذهبی! کلیسا گالیله رو تکفیر کرد!!! اگه گالیله زیر بار نمیرفت شکنجه میشد و میکشتنش! حالا مثلا شما بفرمایید ابن ملجم دانشمند بود!!! علی مذهبی! و ابن ملجم بخاطر تفکر مذهبی علی!!، اون رو کشت! علی آدم کشته نه یکی دو تا ۷۰۰ تا فقط تو یک روز از یک قوم! جنگاور نبودن! مردم بی دفاع بودن! زن و بچه، پیر و جوان(البته زنهای جوان و زیبارو رو برای تجاوز جدا کرده) از نظر من یک قاتله حالا بگین شب نون برده دم در.. قرآن پر از دستور کشتاره، برده داری، خشونت، قصاص، زن رو پست و ناقص خونده!.. شما حالا بگین گفته فلان و فلان. خستتون کردم معزرت میخوام، تو رو بخدا از مثال های دوم دبیرستان با اونهمه آیه های خسته کننده قرآن مثال نزنید، دوست دارم تفکر شخصی خود شما و جواب شخصی خود شما رو در مواردی که عرض کردم بدونم بدون اون آیه های قشنگ، در مورد آیه هایی که نوشتم هم لطفآ تفسیر و سفسطه نکنید! نظر شخصی خودتون و برداشت شخصی خودتون رو با یک جواب قانع کننده بدید! به همان خدایی که میپرستید می سپارمتان. شاد باشید
شنبه 28 آبان 1390 - 04:14
marde.irani - مشهد - ایران
دوست گرامی من دیدگاه های شما رو خوندم .. نمی خوام شما را هم ردیف با سایر کسانی که در پیش در همین سایت با آنها گفتگو کرده ام درآورم ولی به نظر .. ( اگر به صفحاتی که من در آن کامنت نوشتم بروید می بینید شخصیت افراد به روشنی در کامنت هایشان مشخص است که در آن بد دهنی دیدگاه های مقابل من بسیار روشن است بی احترامی از ناتوانی سرچشمه می گیرد دوست من ) مطمئن باشید چیزی به نام احترام به عقاید مخالف که در کامنت نخستینتان از آن دم می زدید ذره ای در لحن کنونی تان مشاهده نمی شود .. به هر روی من به دلیل مشغله کاری پاسخ کاملتر از گذشته شما را فردا در اولین فرصت خواهم داد .. اگر به هر دلیل امکان کامنت گذاشتن در این صفحه تا فردا میسر نبود من فردا در پیام خصوصی ای که برایتان می فرستم صفحه جدیدی که در آن گفتگو کنیم را برایتان می فرستم .. خواهشی که از شما دارم اینست که یک بار دیگر تا فردا دقیق کامنت ها من و خودتان را بخوانید و ببینید آیا حرفایی که می زدید ( وخواهید زد ) هیچ ارتباط شفافی با گفته های من داشت ( و خواهد داشت ) .. شاد و درست اندیش باشیم
شنبه 28 آبان 1390 - 07:15
marde.irani - مشهد - ایران
robo - لوس آنجلس - امریکا --- از خدا جوییم توفیق ادب / بی ادب محروم ماند از لطف رب .. درود ، تلاش کردم تا کارم رو زودتر انجام بدم تا همین امروز پاسخ دیدگاهت رو بهت بگم .. نکته ای که توی خوندن کامنت های شما متوجه شدم و برام اصلا جالب نبود فرار شما از حقیقت و نکته های درست و روشن سخن های من بود .. این کار دقیقا همون کاری هست که تا به الان در گفتگوهام کسانی که هم باور شما بودند انجام می دادند .. ( می تونی یک جستجو در سایت بکنی تا خودت ببینی ) اگر کسی واقعا بشینه و دیدگاه های من و شما رو دقیق بخونه متوجه این نکات خواهد شد از جمله 1.با واژگان زیاد بازی می کنی هر چند پیش پا افتاده ( نمونه اش رو در ادامه می آرم (( اگرچه از چشم کسانی که کامنت ها رو میخونن 100% پوشیده نیست مگر برخی ها که خودشون رو بزنند بخواب )) 2. پاسخ خیلی از پرسش های کلیدی من رو ندادی که هیچ آن هایی رو هم که دادی سوالی بود بعضا خیلی بی ربط به پاسخ های من
شنبه 28 آبان 1390 - 18:28
marde.irani - مشهد - ایران
3. در آداب سخن گفتن هم که نهایت ادب رو به اعتقادات طرف مقابل رعایت کردی خوشبختانه !!! .. یادبگیر زمانی رو که درباره اعتقادات کسی و خدا حرف می زنی ادبت رو رعایت کنی .. نه که هر چه به دهنت اومد درباره خدا بگی .. ( درست مانند هم باوران خودت که پست هاشون رو در پاسخ به من هر کی بخونه به منش اون ها پی می بره ) اما در خوندن ادامه کامنت هام یک چیزی رو همین اول بهت بگم .. شما خودت خوب می دونی که ایراداتی که داری میگیری هم بنی اسرائیلیه ، هم پاسخت رو درکامنت های قبلی دادم منتها نمی خوای چشمات رو باز کنی من پاسخ پرسشهات رو دونه به دونه دادم اونهایی رو که مشابه بود رو هم برات نوشتم که پست دیگه بیشتر از این نشه ( اینبار در کامنت هام به یک نمونه بسنده کردم ) اگر امروز 3 ساعت از زمانم رو به شما دادم تنها برای روشن شدنت بود اگر روشن نشی نادانی هست که بخوام زمانم رو بیشتر از این تلف کنم .
شنبه 28 آبان 1390 - 18:32
marde.irani - مشهد - ایران
امیدوارم این بار جدا از هرگونه پیش داوری مطالب رو بخونید ( هر چند بار دومه تاکید می کنم ) .. اینجا میدان دعوا و .. نیست اومدیم حرفی بزنیم که درست باشه اینکه شما بدون هیج گونه منطقی حرف های غیر منطقی می زنید به شخصیت خودت ضربه میزنه (صد انداختی تیر و هر صد خطاست. اگر هوشمندی یک انداز و راست).. این رو هم بهت بگم نه من رو توی گور شما میذارند و نه شما رو توی گور من .. بخدا هدفم روشن کردن شماست ( بخدا نمی دونم به چه زبانی باید با شما سخن گفت تا حقایق رو اونطور که هست بپذیری نه آنطور که می خواهید با زبان دوستانه و راست نشد .. زبان دیگری هم جز راستی بلد نیستم ..
شنبه 28 آبان 1390 - 18:33
marde.irani - مشهد - ایران
بگذریم بریم سر ادامه بحث .. شما گفتی که "من مخالف قرآن هستم پس سعی در قانع کردن من با آیات قرآن نفرمایید ..." این دیگه از اون حرف ها بود من کجای گفته هام خواستم شما رو با آیات قرآن تفهیم کنم وقتی بی دین هستید و به قرآن اعتقاد ندارید !!!!؟؟؟؟ من اگر آیات قرآن را آوردم برای نمونه در پاسخ مثلا مورد قصاص بود که آیات قرآن اونجور که شما میگین نیست نه اینکه آیات عظیم قرآن رو بیاورم برای شمایی که درکی از قرآن ندارید .. چرا اینگونه اندیشیدی من نمی دونم ( اگر می خوای پاسخ بدی در آغاز پاسخ خودت رو بخون که باز قیاس مع الفارق برام نیاری ) و اما شما گفتی"من قبلا خدمت شما عرض کردم در کشور اسلامی حق مخالفت و انتقاد از اسلام وجود نداره و همین امر موجب فلاکت جوامع اسلامی شده و کسی هم که مسلمان شد اگر از اسلام برگرده مرتد اعلام شده و کشته خواهد شد." .. من خودم قبلا پرسش های زیادی رو که با برخی اصول اسلامی مغایرت داشت رو از خیلی ها پرسیدم ( هر چند مشکل از دانش کم من بود و الان فهمیدم هر پرسش در اسلام پاسخی منطقی داره ) و هنوز زنده ام ،
شنبه 28 آبان 1390 - 18:37
marde.irani - مشهد - ایران
اگر من مسلمانم ، پدرم ، دوستانم و کشورم مسلمانند بخاطر ترسمان از اسلام نیست بخاطر عشقمان به اسلام است .. این رو که دیگه نمی تونی انکار کنی .. چجوری شماها می تونید عشق این مردم به اهل بیت رو نبینید من نمی دونم .. نمی بینی چقدر جلسه ها به اسم امامان است روز هفته ای رو نمی بینی که مردم به عشق اهل بیت مراسم نگیرند .. جلسه ذاکرین حضرت رقیه .. جلسه حضرت ابوالفضل ، حسینیه .. اینجا کسی اگر جلسه نرود او را گردن نمی زنند ...حتما این همه جمعیتی که الان توی حرم است از ترس گردن زدن می روند .. حس خودمان را که نمی توانی انکار کنی عزیز من .. ما در مراسم مذهبی دکتر داریم مهندس داریم و .. همه و همه مشتاق اهل بیت هستند این را کل مردم ایران فریاد می زنند خوب شد محرم هر ساله هست .. این همه انسان تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده معجزه هایی را به چشم خود دیدند که اینچنین به سمت امامان می روند .. در قدیم ابوعلی سینا .. در حال هم هزاران هزار دکتر و مهندس ...
شنبه 28 آبان 1390 - 18:38
marde.irani - مشهد - ایران
موضوع عشق است نه ترس .. محرم خیابان ها هم لباس عزا به تن می کنند و صدای هیئت های عزاداری از دوردست ها هم میاد . رمضان رو نه من بلکه تمام مردم مسلمان جهان روزه می گیرند این ها مجبور هستند که مسلمان باشند !؟؟ /// در ادامه گفتی"حالا شما تا فردا بگید تو قرآن نوشته لا اکراه فی الدین . جای دیگه نوشته بکشید کافران را هر کجا که یافتید !" دوستان شما هم دقیقا همین کار رو می کنند یعنی یک کلمه ای تفکر می کنند اگر در انتخاب دین اجباری بود علاوه بر مثال های بالا هیچوقت مردم اسم فرزندانشان را علی و حسین و .. نمی گذاشتند چرا که مردم به گونه کلی از اجبار بیزارند می توانی پاسخی منطقی ( منطقی ) برای این پرسش پیدا کنی ؟؟ "من می گویم شما ببینید چه اندازه اسلام بزرگ و واژگان قرآن پر معنا بوده اند که ایرانی با آن همه پیشینه دانش را همراه خود نموده اند و گرنه اعراب که دانشی نداشته اند . دوست من شوخی نیست که پس از 1400 سال نام این همه ایرانی از قرآن گرفته شده . مگر می شود شما از کسی بدتان بیاید و پس از آن نام فرزندتان این گوهر وجود را نام دشمن بگذارید .. نه میشود !؟ "
شنبه 28 آبان 1390 - 18:43
marde.irani - مشهد - ایران
علاوه بر آن 1400 مردم با عشق دینشان را پاسداری کردند حتی زمانی که رضا شاه با زور چادرها را از سر زنان می کشید .. واقعا شما نمی فهمی !!؟ گفتی قرآن فرموده "کافران را هر کجا یافتید به قتل برسانید " گفتم یک کلمه ای هستی یعنی این ... هر چند اصلا وقتشو ندارم که بخوام برای شما هزار بار مطلبی رو که گفتم تکرار کتم ولی با این روی میگم .. پیش از اون آیه ای که یک کلمه اش را گفتی ( آیه 191 سوره بقره ) این آیه هست "و در راه خدا، با کسانی که با شما می‏جنگند، نبرد کنید؛ و از حد تجاوز نکنید ، که خدا تعدی‏ کنندگان را دوست نمی‏دارد. " و آیه ای که شما به یک کلمه اش اشاره کردی این آیه هست و کاملش اینه "و آنها را (= بت پرستانی که از هیچ گونه جنایتی ابا ندارند) هر کجا یافتید، به قتل برسانید؛ و از آن جا که شما را بیرون ساختند (= مکه)، آنها را بیرون کنید. و فتنه (و بت پرستی) از کشتار هم بدتر است. و با آنها، در نزد مسجد الحرام (در منطقه ی حرم)، جنگ نکنید؛ مگر اینکه در آن جا با شما بجنگند. پس اگر (در آن جا) با شما پیکار کردند، آنها را به قتل برسانید. چنین است جزای کافران! "
شنبه 28 آبان 1390 - 18:48
marde.irani - مشهد - ایران
و در ادامه قرآن می فرماید "و اگر خودداری کردند، خداوند آمرزنده و مهربان است. " "و با آنها پیکار کنید؛ تا فتنه (و بت پرستی، و سلب آزادی از مردم،) باقی نماند؛ و دین، مخصوص خدا گردد. پس اگر (از روش نادرست خود) دست برداشتند، (مزاحم آنها نشوید؛ زیرا) تعدی جز بر ستمکاران روا نیست. " شما جدا شرم نمی کنی !!؟ نه جدا شرم نمی کنید !!؟ آیات پس از این رو هم بخونی در واقع مسلمانان از خودشان دفاع می کرده اند و پس از آن همه آزار و اذیت مشرکین با آنها پیکار کردند ( هر چند در بالا اشاره به همین موضوع داشتم من نمی تونم یک مطلب رو 1000 بار با 1000 مثال بگم اون هم زمانی که نمی خواهی بفهمی .. واقعا نمی دونم به شما چی باید بگم ...
شنبه 28 آبان 1390 - 18:51
marde.irani - مشهد - ایران
و اما در بعد گفتی من سفسطه می کنم !؟ دوست گرامی سفسطه گرایان آدم های بی خدایی بودند مثل شما .. نه مثل من .. هر کس تا اینجای کامنت من را هم بخواند همه چیز دستگیرش می شود .. گفتی "راستی چرا این مسلمانان جهان میان اینجا تو امریکا کلیسا میسازن؟ ولی اجازه نمیدن که در ممالک مهد اسلام کلیسا ساخته بشه؟" توضیح زیاد نمی دم تا اینجا هم از پراکنده گویی هایتان جدا سرم درد گرفت لطف بفرمایید گذری به اصفهان داشته باشید تا کلیساهای متعدد را هم در آنجا ببینید ...
شنبه 28 آبان 1390 - 18:51
marde.irani - مشهد - ایران
/// در ادامه گفتی " در برهه ی از تاریخ ایران دانشمندان بسیاری پا به این خاک گذاشتند که شما وجود اونهارو به اسلام ربط میدین،" من ربط نمیدم خودشان ربط می دهند دو نمونه اش رو در بالا برایتان آوردم ( بیت حافظ و سخن های پورسینا ) (( در همین دو نمونه هم که بگردی هزار نمونه پیدا می کنی .. )) نمی تونم دم به دم برایتان نمونه بیاورم و سخن رو طولانی تر کنم چرا که اگر قرار بود بفهمی با همان دو نمونه هم می فهمیدید ...
شنبه 28 آبان 1390 - 18:53
marde.irani - مشهد - ایران
گفتی "اروپا دقیقا زمانی اروپا شد که فهمیدن دین مسیحیت در این سالها چه بلایی سرشون آورده! "اگر قرار بود اروپاییان از دین مسیح بیزار باشند این همه کلیسا و کاتولیک و .. نبود تو که خودت اونور آبی جشن هزاره رو نمی بینی جدا !؟ اگر اروپاییان با دین مشکل پیدا کردند بخاطر وجود کشیش هایی مثل این آخوند های ما بود منتها اون ها بهشت رو پیش فروش می کردند .. برای همین بود که دیدگاه تجربی قیام کرد وگرنه هنوز که هنوز مسیحیان مسیحی هستند و سایه مسیحیت رو بر بسیاری از کشورهای اروپایی و یا حتی آسیایی می بینی .. گفتی "با اینهمه تاریخ ساسانی و موبدان که موجب سقوط ایران و حمله اعراب شد رو که بیاد دارید؟" اینکه موبدان آغازین چقدر در اخلاق پاک بوده اند بر هیچ کس پوشیده نیست ( تاریخ را بخوانید این را هم گفته است ) اگر هم موبدان سبب سقوط ساسانیان شده اند که بفهمید برخی موبدان ساسانی درست مانند کشیشان کنونی ( مانند پاپ ) و ملاهای اسلامی هستند ..
شنبه 28 آبان 1390 - 18:55
marde.irani - مشهد - ایران
اینها هیچ کدام نه با آن زرتشت بزرگ نه با مسیح (ع) و نه با پیامیر اسلام (ص) ربطی ندارند .. گفتی "کتاب و مجموعه قوانینی " دربالا به این مورد کامل اشاره کردم ("دیگر اینکه شما چرا به وضع کنونی اشاره می کنید .. " آیات و احادیثی که به کسب علم هم تاکید داشت رو هم دوباره بخون .. چرا لقمه رو دور میدی من نمی فهمم ) در این کامنت منو شدید به یاد شیخ ها می اندازید "یا اینکه یاد میگیره باید کشت و در آورد و برید؟ شما فکر میکنید بچه ی که پدرش با دو زن! یا بیشتر تو خونه زندگی میکنه و مادرش شب آرام و بیصدا اشک میریزه، چه دورنمایی از آینده داره؟ شب قبر رو به یاد من میارید دوست گرامی؟ این بچه تو زندگیش داره شب قبر رو میبینه!!! " چرا پراکنده گویی می کنید این الان چیه برداشتی آوردی .. خاک بر سر اون پدری که فرزند خودش رو آزار می ده الان من چی باید به شما بگم .. هم اسلام هم هر دین دیگری تاکید بر رفتار درست پدر و فرزند با هم دارد می خواهید هزار نمونه دیگر بیاورم .. این چه ربط یه قصاص داشت ...
شنبه 28 آبان 1390 - 18:57
marde.irani - مشهد - ایران
یعنی شما نمی دونی وقتی آدم نتیجه کارشو ببینه دست از کار زشتش بر میداره ( این بیت مولانا هم اشاره به همین داره از مکافات عمل غافل مشو گندم از گندم بروید جو ز جو ) .. می گم "گوشت خواری تنها ویژه مسلمانان نیست مسیحیان یهودیان زرتشتیان همه و همه گوشت می خورند این که دیگر اشکالی ندارد دوست من !!" میگی "بشما پیشنهاد میکنم این حرف رو لااقل تو هندوستان نزنید" چقدر شما دنبال کلمات می گردی وقتی میگم همه و همه گوشت میخورند منظورم همان ادیانی بود که گفتم نه اینکه گیاهخوار نداریم .. چی بگم من به شما ! بخدا یک حرف هایی میزنی آدم فقط یاد این مصراع می افته که " خنده ی تلخ من از گریه غم انگیزتر است "
شنبه 28 آبان 1390 - 19:00
marde.irani - مشهد - ایران
هر چند خیلی برام .. هست که پاسخ شما رو هر چند کوتاه بدم ولی در یک واژه شما هم از گیاه تغذیه می کنید آن هم جان دارد ( باز بگو گیاه فاقد سیستم اعصاب مرکزی است و .. ) .. شما برو تعریف اکوسیستم رو بخون .. پسخوراند مثبت و منفی رو بخون .. این ها همه و همه لازمه طبیعت است ( به شیر بگو گوشت نخور ، به ماهی بگو موجودات زنده درون دریا را نخور .. آخه این چه حرف هایی هست که شما می زنی !؟!؟ به چیز دیگه نبود گیر بدی !
شنبه 28 آبان 1390 - 19:02
marde.irani - مشهد - ایران
برای اینکه پاسخ ها طولانی تر نشه پاسخ همین یک آیه رو بهت میدم شما پاسخ آیه دیگه ای رو که آوردی رو هم از همونجایی که مطلب زیر رو کپی کردی بگیر /// گفتی "و نیز زنان .. " پاسخ شما ""این موضوع مطمئنا" برای یه کافرِ بی دین یه امر عادی هست که وقتی در جنگ به زنی بر بخوره اون رو مورد تجاوز قرار بده چون یه کافر نه عقد سرش میشه و نه رضایت طرفین و نه احکام الهی. اما شبهاتی که از این دست مطرح میشه بیشتر جنبه تطبیقی و عدم تطبیقی داره یعنی اینکه شخص کافر سوالش اینه که این احکام با سایر احکام دین در تضاد هست.اما درباره این حکم باید بدونیم که هیچ اجباری برای طرفین چه مرد و چه زن نیست و تمام حکمهاش مثل سایر عقدهاست . مثلا" رضایت زن حتما" باید گرفته بشه و در اسلام ازدواجی که با زور و اجبار باشه مورد تایید نیست و حرامه ،و همینطور دراین ازدواج نیاز به خواندن عقد و مهریه هست. پس حرفی از اجبار یا تجاوز به زنی که اسیر گرفته شده نیامده و نیست و اگر بیاد با دستورات اسلام در تضاد خواهد بود . در ضمن ازدواج با زن شوهردار نه تنها در اسلام بلکه سایر ادیان آسمانی حرام هست ..."
شنبه 28 آبان 1390 - 19:07
marde.irani - مشهد - ایران
اونجایی که گفتی "من دارم از اسلام مسیحیت و یهودیت سخن میگم شما زرتشت رو قاطی نکنید لطفا!" شما با اسلام که تنها مخالف نیستی شما با ادیان مخالفی زرتشتی هم یک دینه .. حالا شما خوشت میاد اون یک مسئله دیگه است .. میگی "در جواب اینکه حضرت علی ۷۰۰ نفر رو گردن ..." خدای من هر مسئله رو به جد باید برای شما هزار بار توضیح داد اون صفحه ای رو که گفتم برو رفتی !؟ من در اون صفحه هم گفتم امکان نداره کسی که گردن 700 نفر رو بزنه جون خودش برای نجات جان پیامبر(ص) فدا کنه .. یا هزار مثال دیگه که در همون صفحه هست .. درباره کوروش بزرگ هم هزار دری وری هست آنها را هم باور کنیم !؟ هرچه یونانیان ( قدیم ) دشمن و دروغگو درباره ایرانیان پاک سرشت گفتند رو هم باور کنیم !؟ هرودوت هرچه گفت درست است .. !؟ عقل داری بسنج رفتارهای نیک حضرت علی اینقدر خوب بوده که نتوان این دری وری ها حتی ذره ای باور کرد .. ( درباره این منبع شما هم در کامنت های دیگرم اشاره کرده ام .. سرچ کنید در همین سایت هست )
شنبه 28 آبان 1390 - 19:11
marde.irani - مشهد - ایران
اونجایی که گفتی "من دارم از اسلام مسیحیت و یهودیت سخن میگم شما زرتشت رو قاطی نکنید لطفا!" شما با اسلام که تنها مخالف نیستی شما با ادیان مخالفی زرتشتی هم یک دینه .. حالا شما خوشت میاد اون یک مسئله دیگه است .. میگی "در جواب اینکه حضرت علی ۷۰۰ نفر رو گردن ..." خدای من هر مسئله رو به جد باید برای شما هزار بار توضیح داد اون صفحه ای رو که گفتم برو رفتی !؟ من در اون صفحه هم گفتم امکان نداره کسی که گردن 700 نفر رو بزنه جون خودش برای نجات جان پیامبر(ص) فدا کنه .. یا هزار مثال دیگه که در همون صفحه هست .. درباره کوروش بزرگ هم هزار دری وری هست آنها را هم باور کنیم !؟ هرچه یونانیان ( قدیم ) دشمن و دروغگو درباره ایرانیان پاک سرشت گفتند رو هم باور کنیم !؟ هرودوت هرچه گفت درست است .. !؟ عقل داری بسنج رفتارهای نیک حضرت علی اینقدر خوب بوده که نتوان این دری وری ها حتی ذره ای باور کرد .. ( درباره این منبع شما هم در کامنت های دیگرم اشاره کرده ام .. سرچ کنید در همین سایت هست )
شنبه 28 آبان 1390 - 19:11
marde.irani - مشهد - ایران
برخی از کامنت هایی را که در پیش گفتم بخوان را در اینجا می آورم که دیگر نگویید فلان و .. "کاری به اون علی (ع) که توی کتاب های چرت و دست نویس های مسخره خوندید ندارم ( اون کتاب های چرت ضد اسلامی رو منم خوندم و به خدا قسم توشون به غیر از چرت چیزی ندیدم ) که اگر به مغز برخی از این نویسنده های تهی مغز باشه نه خداوند وجود داره ( در عین وجود و تسبیح تمام آفرینش ( به قول سعدی : آفرینش همه تنبیه خداوند دل است دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار کوه و دریا و درختان همه در تسبیحند نه همه مستمعان فهم کنند این اسرار ) نه کوروش بزرگ انسان والایی بوده ( در عین تمام بزرگی ) و نه پیغمبر گرامی اسلام و علی (ع) بزرگ مردان تاریخ بوده اند ( به قول مولوی : زین همرهان سست عناصر دلم گرفت شیر خدا (( علی (ع) )) و رستم دستانم ارزوست )".
شنبه 28 آبان 1390 - 19:13
marde.irani - مشهد - ایران
"اسلام و علی (ع) که من میشناسم همان علی ای هست که مولوی می شناخت ،حافظ می شناخت ، سعدی می شناخت و . (هزاران نمونه از بزرگی حضرت هست که من تنها چند نمونه کلی می گویم ) همان علی که در کعبه متولد شد . امامی که برای نجات جان پیامبر ، و هجرت پیامبر به مدینه شب در بستر پیامبر خوابید تا پیامبر به سلامت به مدینه برسند ( کدوم انسان قدرت طلبی حاضره چنین کاره بزرگی رو بکنه !؟؟؟ ) علی ای که خلیفه شدن برایش بی ارزش بود و با وجود بیشترین نزدیکی به پیامبر خود را برای رسیدن به خلیفگی غرق نکرد ، امامی که شب ها غذا برای کودکان یتیم می برد ، امامی که فرزندانی چون حسن و حسین (ع) تربیت کرد و مردی که علمش به پهنای آسمان ها بود و از هر چه داشت برای گسترش اسلام و انسانی گری گذاشت و در پایان سر نماز شهید شد ...""( نمی دونم انسان با چه عقلی می خواد انکار خوبی فردی به بزرگی علی (ع) رو بکنه . کسی که به همراه پیامبر در مقابل جهل بسیار افراد عربستان جنگید و بدون هیچ ترسی پایه پای پیغمبر بت ها رو شکست ."
شنبه 28 آبان 1390 - 19:13
marde.irani - مشهد - ایران
"پیامبر با اینکه ثروت و قدرت بسیاری بهشان پیشنهاد شده بود تنها خدا رو انتخاب کرد ( اگر پیغمبر خوب نبود با عربستان به این بزرگی که افکار احمقانه اش ریشه ای هزارن ساله داشت نمی جنگید .. "کمی بیاندیشید فردی با اوصاف علی (ع) ( که در بالا تنها به چند نمونه اش اشاره شد ) چطور می تونه بد باشه . آخه دوستان من چرا انسان باید افسارش رو دست کسانی بده که خودشان مهره سیاسی اند و جهت گیری ها نوشته هایشان برای پول و رسیدن به قدرت و امیال پسته ) بخدا منم یک شهروند عادیم نه از بسیج پولی توی جیبم میره و نه جیره خور نظامم و نه شیخ و منبری و نه غرق تجملات غرب . ازتون خواهش می کنم ( به عنوان یک برادر کوچکتر ) ببینید پاتون رو کجا میذارید (می ذاریم ) ، اسیر فرهنگ غرب و یا رژیم نشید (نشیم) ، اسیر امیال پست زمینی نشید (نشیم ) و روز به روز با کارهای انسانی خودتون رو به خدا نزدیک تر کنید (کنیم) ."
شنبه 28 آبان 1390 - 19:14
marde.irani - مشهد - ایران
گفتی "فرمودین ؛ برنارد شاو علاقه خاصی به دین اسلام داشت/ ممکنه لطف کنید و منبع موثقی که به زبان انگلیسی باشه نه فارسی ! بنویسید در غیر اینصورت با کمال تاسف حرفتون رو قبول نمیکنم چون من قبلا تحقیق کردم و همچین چیزی که شما گفتین رو ایشون نگفته، دوستداران نشر اسلام از این چیزها زیاد تو اینترنت مینویسن شماجدی نگیرد! " جدی نگیرم خب باشه .. ولی چی بگم یکم برای خودت هم که شده با انصاف باش هم میهن من .. بخدا 12 شب بیکار نیستم که دارم برات کامنت می نویسم به قرآنی که من بهش اعتقاد دارم تنها هدفم راهنماییت هست اما .. درباره جرج برنارد شاو این مال ایشون هست The Genuine Islam پیداش کن و بخون
شنبه 28 آبان 1390 - 19:18
marde.irani - مشهد - ایران
باز هم می خوای تفرقه فراکنی کنی .. تا کی !؟ /// گفتی "سوفسطائیان که شما مثال زدین ..." نه عزیز من نمونه بارز کافران بودند نمی دونی بخون .. شیخ ها که دم از خدا می زنند و چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند سوفسطائی نیستند منافقند .. سوفسطائیان دقیق دقیق نمونه ای از خود کافران بودند حوصله ندارم باز کتاب فلسفه برات باز کنم یک سرچ در اینترنت کن با عقایدشون آشنا بشی .. شما گفتی "حالا من از شما یک سؤال میپرسم شما مقداری درمورد سؤال من فکر کنید : در طول تاریخ بودند .. شما روحانی سراغ دارید که بدست فیلسوف یا دانشمندی کشته شده باشه!؟؟؟ " "گفتم سوفسطائیان .. وگرنه به نظر من هیچ کافری دانشمند نیست .. ملتوس و .. رو هم تحقیق کنی میبنی کافر بودند اصلا جرم سقراط باورش به خدای یگانه بود گفتی "دوست گرامی حالا چطور شما اونهارو دانشمند و خردمند میدونید ؟ من در عجبم !!!" در عجب نباش چرا که به نظر من هیچ کدام از اون ها دانشمند نبوده و نیست ( ابو علی سینا هم مطالبی در همین رابطه داره بخون .. )
شنبه 28 آبان 1390 - 19:33
marde.irani - مشهد - ایران
گفتی "شما فکر میکنید هر کسی با مذهب مشکل داره و خدا باور نیست و خرد گراست، پوچ گراست؟" من گفتم شماییکه خدا باور نیستی اعتقادی هم به جهان پس از این دنیا نداری .. برای همین هیچ دلیلی نمی بینم که بخواهی به گفته های خودت عمل کنی .. کسی به حقوق بشر احترام می گذارد که در آن حکمتی ببیند و گرنه آدم هایی با تفکر شما قوانین را فقط برای احمق ها می بینند .. حقیقتا شما چرا بخواهی خودت رو برای نجات جان یک انسان بکشی ، وقتی که قراره نابود بشی ( باز بگو پوچ گرایی ) !؟ اصلا با عقل سلیم جور در نمیاد کسی که مرگ رو آخرین مرحله حیاتش می دونه از این حرف های خوشگل بزنه .. این حرف ها مال کسیه که اعتقاد به خدا داشته باشه .. نمیگم برای ثواب و گناه کار خوب و بد بکنه چرا که این عبادت غلامان و مزدوران .. ثواب رو انسان خوب برای کسی میکنه که به خدایی باور داره و برای اون حاضره جونش رو هم بده (گبر و ترسا مسلمان هرکسی در دین خویش قبله ای دارند و ما زیبا نگار خویش را )
شنبه 28 آبان 1390 - 19:36
marde.irani - مشهد - ایران
گفتی "ولی اگر خدا و جهنم و بهشتی نبود خدا باوران کلاه رفته سرشون .. " مناظره امام رضا رو خوندی دیگه ، پس نترس نه ما باعث بالا رفتن کسی نمیشم .. چون دینمون گفته با ستم کاران باید جنگید ولو در لباس اسلام باشه ( مانند معاویه ) اگر مسلمانان در برابر ظلم سکوت کنند به قرآن خیانت کردند .. کسایی که کافرند حکومت طاغوت رو می پذیرند و موجب بالا رفنتن کافرانی مثل خودشان می شوند نه ما ..
شنبه 28 آبان 1390 - 19:39
marde.irani - مشهد - ایران
مثال های زیادی رو از سوفیست ها گرفته تا اسکندر در جواب اون پرسش بسیار بسیار عجیبت بهت دادم .. گفتی که گالیله رو مجبور کردند زیر بار بره من هم پیش از این بهت گفتم انحرافاتی که توی دین مسیحیت بوجود اوردند سبب شد تا گالیله اینطور مظلوم واقع بشه ، این همون چیزیه که شما میگی در زمان ساسانیان هم روی داد ، شیخ های الان هم در تلاش هستند در اسلام همچین برنامه ای رو پیاده کنند .. اما نمی تونند چرا که اگر کسی به قرآن و اهل بیت پیامبر چنگ بزنه گمراه نمیشه ... در پایان هم بگم ( ساعت 12:20 دقیقه شب ) ، به دلیل مطالعات زیادی که داشتم مطالب رو از هرجایی که بتونه شما رو کمک کنه و خونده بودم آوردم همه تلاشم رو هم برای ایجاد تفکری درست در شما به کار گرفتم .. دیگه این خودتون هستید که چه چیزی رو تصمیم می گیرید .. هر آنچه که آوردم براتون افکار و اندیشه های خودم بود چرا که تا به الان فکر می کردم هر چه از دل برآید ، لاجرم بر دل نشیند .. نگو نرود میخ آهنی در سنگ ...
شنبه 28 آبان 1390 - 19:52
marde.irani - مشهد - ایران
از اونجایی که می دونم کسایی که کامنت من و شما رو می خونند توانایی تشخیص این رو دارند که کی افکارش درست هست و کی اشتباه .. دیگه ادامه این گفتگوی بی فایده رو با شما درست نمی دونم چرا که پاسخ پرسشهایتان را در 3 ساعتی دادم که می توانستم به بسیاری از کارهای مفید بپردازم .. گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من آنچه البت که به جایی نرسد فریاد است ...
شنبه 28 آبان 1390 - 19:52
marde.irani - مشهد - ایران
کتاب هایی که درباره یکتا پرست بودن سقراط نوشتند رو بخونید نمونه اش کتاب جمهوری افلاطون (شاگرد سقراط ) هست ..
شنبه 28 آبان 1390 - 20:07
marde.irani - مشهد - ایران
کاربر گرامی: نظراتی که با حروفی غیر از حروف فارسی تایپ شده باشند منتشر نمیشوند. ایرانیان انگلستان
شنبه 28 آبان 1390 - 20:07
robo - لوس آنجلس - امریکا
دوست گرامی درود، برای من مهم نیست شما من رو همردیف چه کسی بدانید چون به قول سهراب (من هوای خودم را مینوشم) چند نکته لازم دیدم که اشاره کنم، اول اینکه اگر در متن من توهینی مشاهده میشد قدر مسلم سایت ایرانیان اون رو فیلتر میکرد! اگر از نظر شما انتقاد از کشتار مسلمانان صدر اسلام و جفنگیات کتاب قرآن توهین تلقی میشه مشکل شخصی شماست نه من! و اگر فکر میکنید هر آنچه شما بفرمایید من باید با طیب خاطر قبول کنم در اشتباهید( چیزی که مذهبیون عاشق اون هستن، خدا گفته من تکرار میکنم پس حقیقته، من درست میگم و برحقم، شما اشتباه میکنی و من سعی در راهنمایی شما دارم پس قبول کن ) دوست گرامی تمام مذهبیون به خودشون فشار میارن که چیز خاصی رو به طرف مقابل ( که خیلی هم درک پایینی از زندگی داره ) تحمیل کنن، شما هم مستثنی نیستید، من هیچ کجا شما رو (تو) حتی خطاب نکردم و همه جا نوشتم (فرمودین) ولی شما بارها من رو (تو) خطاب کردین و گفتین (گفتی) از آداب سخن گفتن درافشانی میفرمایین و هنوز نمیدونین طرف مقابلتون ممکنه چند سالش باشه؟ و از ضمیر مفرد برای خطاب کردنش استفاده میکنید!
شنبه 28 آبان 1390 - 23:45
robo - لوس آنجلس - امریکا
میفرمایید من حرف غیر منطقی میزنم،برخلاف شما من فکر میکنم نه من حرف غیر منطقی میزنم نه شما، دو دیدگاه متفاوت از یک موضوع واحد دلیل بر غیر منطقی بودن یکی از طرفین نمیشه لطفا بیشتر به این موضوع توجه فرمایید! آیات قصاص هر چیزی که هست موجب توحشه هر چند هم شما قشنگ تفسیرش کنی نتیجه عملکرد جامعه به این قوانین در عصر حاضر توحشه دوست گرامی! اینکه انسانی رو توی میدان شهر دار بزنن یا سر ببرن توحشه! دوست گرامی شما عاشق اسلام هستی و هیچ ایرادی هم نداره ولی لطفا متکلم الوحده نباشید و از طرف تمام مردم سخن نگویید، من بسیار، بسیار! دوستان ایرانی دارم که مسلمان زاده اند اسم عربی هم دارند و گریزان از اسلام، درباره کشیش ندرخانی سوال کردم شما هنوز سکوت کردین! جوابی از شما دریافت نکردم،در مورد بهاییان پرسیدم شما هنوز سکوت کردین و آیه های قرآن رو تفسیر میفرمایین! اگر در جلسات مذهبی هم! دکتر و مهندس پیدا میشود، در جلسات نفی ادیان اکثرا دکتر و مهندس هستند!!! در مورد نامگذاری ایران در زمان حمله عرب هم خدمتتون یک مثال میاورم توضیح کل این قضیه طولانیه.
شنبه 28 آبان 1390 - 23:46
robo - لوس آنجلس - امریکا
شما اگر شمشیر رو گردن مبارکت بزارن و بگن یا بمیر یا اسلام بیاور و برده شو یک راه داری که انتخاب کنی، یا می پذیری و نامت میشود حسین! یا بابک خرمدین میمانی و میمیری! در مورد جدال مسلمانان که شما فرمودین ((واقعا شما نمی فهمی !!؟///شما جدا شرم نمی کنی !!؟ نه جدا شرم نمی کنید !!؟)) من از شما پرسیدم برای من تاریخ داخل اعراب مهم نیست دوست گرامی شما مثال از جنگهای قبیله ی اعراب نزنید ، حمله به ایران بدست مسلمانان و اعراب رو توجیه بفرمایید، این آیات بقول شما آیات دفاعی محسوب میشوند، قبول! ایرانیان حمله رو آغاز کردند تا بعدها جزیه بپردازند یا اسپانیایی ها!؟؟ در این مورد پیشتر به بنده که نه شرم دارم نه فهم و شعور توضیح بدین بلکه به راه راست هدایت شوم. توضیحی که دوستان قبلا دادن این بود که این حمله زمان پیامبر نبوده و تفکر ایشون نیست!!! بسیار توجیه قانع کننده ی بنظر میرسه اینطور نیست؟ با اینهمه جنگهای قبیله ی شیعه و سنی و عملیات انتهاری مسلمانان در جهان که بخاطر خدا صورت میگیره بنظرتوجیه خوبی هست! مردم اشتباه برداشت کردن!!!
شنبه 28 آبان 1390 - 23:47
robo - لوس آنجلس - امریکا
دوست من حرف من همینه قانونی که الهی باشه از نظر پیروانش یعنی ایرادی بهش وارد نیست! و قانون بی ایرادی که میشه به هر نوع برای جهاد و کشتار ازش استفاده کرد قانون ناقص و قرون وسطایی هست! شما هنوز بنظر من سفسطه میکنید و طفره میروید، کامنت منرو بخونید نوشتم ((قبل از اینکه ایران حکومت اسلامی به پا بشه همه کنار هم در صلح و صفا زندگی میکردن کلیسا و کنیسا میساختن)) اونوقت شما کلیسای اصفهان رو مثال میزنید؟؟؟؟؟ بعد از انقلاب اسلامی ساخته شده؟ دوست گرامی واقعا من رو دست انداختین ؟ سوالم رو دقیق تر مینویسم شاید اشتباه بیان کردم!!! میشه یک کلیسا در عربستان نام ببرید؟؟ چرا مسمانان همه جای دنیا مسجد ساختن و میسازن هنوز، ولی به مسیحیان اجازه ساخت کلیسا در مهد اسلام عربستان داده نمیشه ؟ مگر قران شما مسیحیت رو تایید نکرده؟ چون شما مسلمانی من روی سخنم با ایرادات اسلامه اگر مسیحی بودین از ایرادهای مسیحیت با شما گپ میزدم!!!
شنبه 28 آبان 1390 - 23:48
robo - لوس آنجلس - امریکا
دوست گرامی فرمودین ((پاسخت رو درکامنت های قبلی دادم منتها نمی خوای چشمات رو باز کنی من پاسخ پرسشهات رو دونه به دونه دادم اونهایی رو که مشابه بود رو هم برات نوشتم که پست دیگه بیشتر از این نشه ( اینبار در کامنت هام به یک نمونه بسنده کردم ) اگر امروز 3 ساعت از زمانم رو به شما دادم تنها برای روشن شدنت بود اگر روشن نشی نادانی هست که بخوام زمانم رو بیشتر از این تلف کنم .)) من اصرار نکردم! هر زمان خسته شدید ننویسید! جایی دیگر فرمودین (( هدفم روشن کردن شماست ( بخدا نمی دونم به چه زبانی باید با شما سخن گفت تا حقایق رو اونطور که هست بپذیری نه آنطور که می خواهید با زبان دوستانه و راست نشد . زبان دیگری هم جز راستی بلد نیستم ..)) دوست گرامی چطور شما فکر میکنید که به حقیقت رسیدید؟ و چرا من باید تفکری که برای شما حقیقیه نه برای من بپذیرم!!!!!!! بپذیرم؟؟؟!!!! چطور خودتان را در مقامی میبیند که حقایقی دارید که من باید!!! بپذیرم؟!!!!! با کمال احترام دوست گرامی این شرط گفتگو نیست که کسی تفکرش رو به طرف مقابل تحمیل کنه، من تفکرم رو به شما تحمیل نکردم و شما مختارید که نپذیرید!
شنبه 28 آبان 1390 - 23:48
robo - لوس آنجلس - امریکا
چطور شما به این نتیجه رسیدید که رستگار شدید و کسی که با شما همسو نیست در جهل و نادانی بسر میبره ؟ برای اولین بار عرض میکنم برای این نوع نگرش شما بسیار متاسفم! جای دیگر فرمودین ((هر چند اصلا وقتشو ندارم که بخوام برای شما هزار بار مطلبی رو که گفتم تکرار کتم ولی با این روی میگم///هر چند در بالا اشاره به همین موضوع داشتم من نمی تونم یک مطلب رو 1000 بار با 1000 مثال بگم اون هم زمانی که نمی خواهی بفهمی . واقعا نمی دونم به شما چی باید بگم .../// چرا که اگر قرار بود بفهمی با همان دو نمونه هم می فهمیدید ...)) لطف کنید و منت سر من نگذارد دوست گرامی !!! نقل قول های شما رو که بازنوشت کردم تماما توهین به شخصیت خود من هستش،شما مستقیما به من توهین کردید و میفرمایید من به شما توهین کردم؟ من اگر به اسلام هم توهین کرده باشم حرمت شما رو نگه داشتم دوست من ولی شما حرمت من رو نگه نداشتین! بهرحال من در صحبت هام شخصیت شما رو به چالش نکشیدم و نخواهم کشید چراکه صحبت بر سر اسلام و ادیان و بازتاب اونها در طول تاریخ و امروز بر پیشرفت بشریت هستش !
شنبه 28 آبان 1390 - 23:49
robo - لوس آنجلس - امریکا
دوست گرامی موبدان مثل شما تفکر مذهبی افراطی داشتند و قدرت در دستشان بود! این چیزیه که من باهاش مشکل دارم تفکر مذهبی و قدرت مساوی بدبختی و فلاکت !!! نمونه اش در تاریخ بوده و هست اروپا قرون وسطی حمله اعراب مسلمان و ایران امروز ما ! حالا شما هی بفرمایید دلیل اینها مذهب نبوده ! در مورد گیاه خواری اگر لازم دیدید بیشتر برایتان توضیح میدم ولی به همین بسنده میکنم که انسان گوشتخوار نبوده و هنوز هم واقعا نیست! شما شیر رو باانسان مقایسه میکنید؟ لطف بفرمایید دفه بعد که خواستین گوسفند بخورین خودتون با دست خالی شکار بفرمایین پاره پاره اش کنید و خام خام میل بفرمایید بعد میتونید شیر رو با انسان مقایسه کنید! در ضمن مشکل من با گوشتخوار بودن هیچکسی نیست هر کسی آزاده هر جور که دوست داره تغذیه کنه مشکل من با قربانی کردن موجودات زنده بفرمان خداست که عادت قربانی کردن دیرین انسان رو هنوز زنده نگهداشته ، شما که تو کامنت قبلیتون از انسان پست که قربانی میکرد دم میزنید امروز حیوان بیگناه رو به همون شکل قربانی میکنید.
شنبه 28 آبان 1390 - 23:50
robo - لوس آنجلس - امریکا
بنده اگر تو ی جزیره تنها باشم که هیچ گیاهی نباشه قدر مسلم گوسفند هم خواهم خورد برای بقا زندگی ولی با رسم قربانی کردن مشکل دارم چون تداعی همان قربانی کردن انسان وحشی بحساب میاد ، فرمودین زرتشتی هم دینه اولا هنوز بین علمای مسلمان هم در مورد آسمانی بودن زرتشتی اختلاف نظر هست و خیلی ها هنوز اون رو یک آیین و طریقت میدونند مثل هندو، اینکه من رو اینهمه دعوت به تحقیق میفرمایید کمی خودتان تحقیق کنید متوجه خواهید شد! بنابر این من هنوز آنرا طریقت میدانم نه دین و مذهب، با اینهمه برایتان مثال زدم و شما متوجه نشدید که عرض کردم موبدان وقتی به قدرت رسیدن موجب نابودی ایران شدن! شما اگر بقول خودتان کشتار علی رو دری وری میدونین، بخش هایی از تاریخ رو فقط بخونین که دوست دارین!!! میتونین بگین هر تاریخ نگاری که واقیعت رو نوشته مغرض بوده، فقط مجسم کنید ۱۰۰۰ و اندی سال پیش دوران قدرت شمشیر اسلام و حکومت خفقان اون، چه کسی جرات نوشتن حقایق رو میتونسته داشته باشه؟ دست اونهایی که واقیعت توحش اسلام و مسلمین رو نوشتند میبوسم ، شما هم مختارید انکارشان کنید و انگ ضد اسلامی! بزنید.
شنبه 28 آبان 1390 - 23:51
robo - لوس آنجلس - امریکا
در مورد برنارد شاو متشکرم که The Genuine Islam معرفی کردید باور بفرمایید من اسلام آوردم بعد از خوندن کتاب!!!، بد نیست بدونید که ایشون یکی از شخصیت های مورد علاقه من هستن و برخلاف شما من بسیار با شخصیت و و نمایشنامه های ایشون آشنا هستم ولی شما به ۴ تا لینک توی اینترنت بسنده کردین !!! دوست من. شاو در محیط کلیسای انجیلی که به پروتستان هم معروف بودن رشد کرده و در ۱۳ سالگی خودش رو یک آتئیست معرفی کرده!!! بعدها تحت تاثیر هندوئیسم هم بوده ولی در کل هیچگاه حتی خودش رو مسیحی معرفی نکرده! شما لطف کنید کتاب تخیلی The Genuine Islam را بنویسید و به نام برنارد شاو چاپ کنید و یک نسخه اش رو برای من هم بفرستین چون هیچگاه جورج برنارد شاو چنین کتابی ننوشته و چنین حرفی که شما از تو وبسایتهای اسلامی کپی کردین دروغ محضه ، از این به بعد هم بدون تحقیق مطلبی رو ننویسید مایه سرافکندگیتون میشه!
شنبه 28 آبان 1390 - 23:51
robo - لوس آنجلس - امریکا
من از شما لینک انگلیسی دانلود یا خرید کتاب بزبان انگلیسی رو خواستم شما چند کلمه انگلیسی رو نوشتین و به شاو نسبت دادین اگر دوست داشتین منابع رسمی رو در اختیارتون میگذارم تا بیشتر با شخصیت ایشون آشنا بشوید و به این وبلاگ هایی که چرند زیاد مینویسن بسنده نکنید! در مورد سقراط و سوفسطائیان هم مطالب پراکنده نوشتید که من سر در نیاوردم و نفهمیدم کی دانشمند بود و کی مومن و آیا مومن رو بخاطر اعتقاداتش کشتن؟ // من برای شما مثال روشن زدم ((گالیله و کلیسا))تا شما متوجه سوال من بشوید. ((کدام روحانی بدست خردمند و دانشمند کشته شده؟)) سقراط روحانی بوده یا محاکمه کنندگان دانشمند؟
شنبه 28 آبان 1390 - 23:52
robo - لوس آنجلس - امریکا
چکیده اینکه چند نکته رو برای من روشن کنید ۱- چرا در عربستان کلیسا نمیشه ساخت؟ ۲- چرا کشیش ندرخانی رو میخواستن دار بزنن قضیه رسانه ای شد دست نگهداشتن لا اکراه فی الدین چی میشه؟ ۳- قانون قصاص موجب توحش چون کشتن یک انسان در ملا عام در دنیای متمدن مطرود و وحشیگری بحساب میاد (( مثال بچه و مادر رو زدم ربطی به قصاص نداشت در مورد صیغه و تعدد زوجین در اسلام بود اینها رو با هم قاطی نکنید))۴ - چرا مسلمانان عادت کثیف قربانی کردن رو ادامه میدن و آیا این کار تو کوچه و خیابان پیش چشم بچه ها درسته؟ ۵ - کتاب The Genuine Islam جرج برنارد شاو بزبان انگلیسی رو برای من بفرستید لطفا یا لینک دانلود یا عکس جلدش رو لااقل بدهید!!! ۶ - یک روحانی نام ببرید که خردمند یا دانشمندی اون رو کشته باشه/ هر گاه به این ۶ سوال (هر۶ سوال کامل) پاسخ دادید دوست گرامی من اسلام میاورم! مراقب خودتان باشید هموطن! بدرود.
شنبه 28 آبان 1390 - 23:53
robo - لوس آنجلس - امریکا
برخلاف شما من از ادامه گفتگو لذت میبرم مگر اینکه وقت شریفتان بیش از این ارزش داشته باشد که برای امثال من تلف کنید یا اینکه شاید توانایی پاسخگویی رو نداشته باشید!
یکشنبه 29 آبان 1390 - 00:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.