جنین حالات روحی و ذهنی مادر را حس می کند

جنین حالات روحی و ذهنی مادر را حس می کند

نتایج تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد که جنین قادر است احساسات و حالات روحی مادر را درک کند.محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که جنین احساسات مادر را درک می کند و این درک می تواند توسعه پس از تولد نوزاد را تحت تاثیر قرار دهد.

پیش از این بررسیها نشان می داد که جنین می تواند ضربان قلب مادر را درک کند و مصرف موادی مثل الکل و سیگار می تواند در فرایند توسعه جنینی اختلال ایجاد کند.

اکنون این دانشمندان به منظور درک تأثیرگذاری حالات روحی مادر بر روی جنین، شرایط روحی روانی گروهی از زنان باردار را قبل و بعد از زایمان مورد بررسی قرار دادند و سپس سلامت فیزیکی نوزاد را آزمایش کردند.

در تحقیقات گذشته کشف شده بود که اگر مادر در دوران بارداری مضطرب (اغلب همراه با افسردگی) باشد در مغز نوزاد بعضی از مناطق نورونی به روش متفاوتی توسعه می یابد.

براساس گزارش PsychCentral، در این تحقیق جدید، دانشمندان دریافتند که اگر در دوران بارداری، مادر از حالات افسردگی رنج ببرد جنین آن را حس می کند. کودک این حالات روحی را از طریق یک سری سیگنالهای شیمیایی از جفت دریافت می کند.

این بررسیها نشان داد، کودکانی که مادر آنها قبل و بعد از تولد در شرایط سلامت روحی به سر می برند نسبت به نوزادان دارای مادران افسرده رشد روحی و نورونی بهتر دارند.

به گفته این دانشمندان، داشتن یک مادر افسرده در دراز مدت (قبل و بعد از تولد) می تواند مشکلات نورولوژیکی و اختلالات روحی روانی بسیاری در کودک ایجاد کند. اما مسئله مهم اینجا است که افسردگی زنان قبل از تولد نوزاد به ندرت خود را نشان می دهد.

این محققان در این خصوص توضیح دادند: "معتقدیم که جنین به طور فعالی در توسعه خود شرکت دارد و اطلاعاتی را از مادر دریافت می کند که در زندگی پس از تولد به خدمت آن می آیند. درحقیقت، جنین برپایه پیامهایی که مادر به آن ارسال می کند خود را برای زندگی آماده می کند."

+41
رأی دهید
-161

felora - تهران - ایران
ای خالق هستی , از کمییت" تولید بی فایده نسل انسان کم کن و به کیفییت ان اضافه کن! من که مخلوقم این و میفهمم ولی چرا؟ .......
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 11:51
christina - قبرس - قبرس
با خواندن این مطلب خیلی حالم گرفته شد چون موقعی که حامل بودم خیلی افسرده بودم و بیش از حد استرس داشتم الان پسرم ۹ ماهشه .. مطلب آخر خیلی ناراحتم کرد خداکنه اشتباه باشه....
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 17:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.