خواستگاری از 243 دختر در اینترنت

به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته مردی با حضور در شعبه 13 بازپرسی دادسرای ناحیه 3 تهران از یک خواستگار قلابی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.
 شاکی به بازپرس حسنی گفت: دخترم در یک آژانس هواپیمایی کار می‌کند. چندی پیش یکی از مشتریان آنجا که خود را استاد دانشگاه و مدیرعامل یک شرکت بازرگانی معرفی می‌کرد، با ابراز علاقه به دخترم، از او خواستگاری کرد.وی اضافه کرد: مرد خواستگار ادعا می‌کرد در کودکی مادرش را از دست داده و پدرش نیز که یک تاجر است، در ایتالیا زندگی می‌کند. خودش نیز سال‌ها در انگلستان، آمریکا و ایتالیا زندگی کرده و چندی پیش به تهران آمده است.
 او می‌گفت در یکی از دانشگاه‌ها تدریس می‌کند و همزمان در حال گذراندن دوره دکتری است.
 خواستگار، استاد دانشگاه نبود
 شاکی با اشاره به کلاهبرداری خواستگار قلابی گفت: وقتی مرد جوان اعتماد ما را جلب کرد، از پسرمشش میلیون تومان پول گرفت تا برایش قطعات رایانه بخرد، اما یک باره ارتباطش با خانواده ما قطع شد.با ظنین شدن به مرد خواستگار از دانشگاه‌هایی که می‌گفت مدرس آنجاست، سراغ او را گرفتیم، اما مسوولان آنجا گفتند چنین فردی را نمی‌شناسند. با تلفن همراه او نیز بارها تماس گرفتیم، اما خاموش بود و جستجوهایمان برای یافتن او بی‌نتیجه ماند.
 در پی این شکایت، خواستگار کلاهبردار تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و در مرحله بعدی تحقیقات معلوم شد، متهم فراری کارمند یک شرکت خصوصی بوده است.
بنابراین ماموران عازم محل کار متهم تحت تعقیب در تهران شدند و با تحقیق از همکاران او پی بردند، وی پس از تسویه حساب، محل کارش را ترک کرده است.
در تحقیقات بعدی معلوم شد، متهم فراری متاهل بوده و صاحب یک فرزند است.
بی‌خبری از کلاهبرداری‌های شوهر
 به این ترتیب خانه متهم تحت تعقیب در یکی از محله‌های تهران شناسایی شد و ماموران با حضور در محل با تحقیق از همسر وی متوجه شدند، او از کلاهبرداری‌های شوهرش بی‌خبر بوده و چند هفته‌ای است از او خبر ندارد.
جستجوها در این رابطه ادامه داشت تا این که ماموران پی بردند، متهم فراری عضو فیس‌بوک است و بارها از دختران از طریق ارتباط‌های اینترنتی خواستگاری کرده است.
جعل عنوان برای فریب
 ماموران در بررسی فیس‌بوک متهم متوجه شدند، او با 243 دختر جوان که اغلب دانشجو بوده‌اند، ارتباط اینترنتی پیدا کرده و با معرفی خود به عنوان استاد دانشگاه‌های معتبر اروپا، آسیا و ایران، چنین قلمداد کرده که مردی پولدار و صاحب یک مرکز تجاری در اروپاست.
او پس از خواستگاری از دختران به آنها قول داده پس از ازدواج، آنان را برای ادامه زندگی به ایتالیا و کشورهای اروپایی ببرد. این خواستگار قلابی با هر یک از دختران نیز قرار ملاقات گذاشته است.

با به دست آمدن این اطلاعات، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. تحقیقات برای شناسایی دختران فریب‌خورده و دستگیری متهم ادامه دارد.

+56
رأی دهید
-63

Benika - برن - سوئیس
وای داستانهای تکراری که درس عبرت هم نمی‌‌شه. این دخترا هم درسی‌ بشه براشون دفعه بعدی اول به عقلشون مراجعه کنن بعدش پول قرض بدن که آخر سر کار به اینجا نکشه.واقعا مردی که از راه نرسیده در خواست پول می‌کنه به درد زندگی‌ مشترک میخوره؟
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 00:53
assassin - ایران - ایران
واقعا افتضاحهع. به این مملکت افتضاح
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 00:54
zagrosxan - اوسلو - نروژ
همین دیگه دنبال پول و خارجین عشقی‌ وجود نداره
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 02:18
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
نمی‌خوام توهین کنم ولی‌ این حقیقت که تا احمق هست مفلس در نمی‌‌ماند!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 07:34
بنده ی تنهای خدا - دوحه - قطر
واقعا که!!!! بعضیا چقدر باید احمق باشن!!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 08:42
choobin - مانیلا - فیلیپین
چه حال حوصله‌ای داشته
‌پنجشنبه 26 آبان 1390 - 07:49
fearness - روئرموند - هلند
بهتر بگی بعضی ها چقدر کمبود محبت و اوقده ای تشریف داران ....
شنبه 28 آبان 1390 - 11:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.