مجلسی ها ! رویتان می شود این مصوبه را برای مردم تعریف کنید؟

مگر غیر از این است که اکثر شما نماینده ها بعد از دوران نمایندگی وارد مناصب مدیریتی دولتی می شوید؟ از معاون رئیس جمهور گرفته تا وزیر و معاون وزیر و استاندار می شوید و دو سال که در این سمت هابودید،‌تا دم مرگ از کیسه مردم ،حق و حقوق(!) آن دو سالی را بر می دارید که در همان دو سال هم دستمزدش را گرفته اید! بی دلیل نیست که فقط 16 نفرتان به این موضوع رأی منفی داده اید.

                                                 مجلسی ها ! رویتان می شود این مصوبه را برای مردم تعریف کنید؟

عصرایران ؛ جعفر محمدی - با رای مجلس شورای اسلامی به یک استفساریه ، از این پس با حداقل دو سال پست سیاسی، می توان 80درصد حقوق مدیریتی را الی الابد دریافت کرد!
بر اساس این تصمیم که با اصرار اولیه حدود 120 نماینده و همراهی اکثریت مجلس اتخاذ شد کسانی که حداقل دو سال در پست های سیاسی باشند، در صورتی که از این پست ها برکنار شده یا کناره گیری کنند، در صورتی که به سمت پایین تر منصوب شوند و حقوقشان کمتر از 80 درصد قبل باشد، باید ما به التفاوت حقوق به گونه ای به آنها پرداخت شود که از 80 درصد فوق العاده پرداخت حقوق برخوردار شوند.
نمایندگان مجلس همچنین مقرر کردند که بازنشستگان این مناصب نیز از این دریافتی دائمی برخوردار باشند. البته این مصوبه شامل مدیران و مسئولان سیاسی دولت های قبل نمی شود و از این پس لازم الاجراست.

در این نوشتار وارد نقد ماهوی مصوبه اخیر - که قطعاً جزو شاهکار(!)های مجلس هشتم است - نمی شویم و فقط چند سوال کوچک از نمایندگان می پرسیم هر چند که می دانیم نه جوابی خواهند داد و نه اصولاً گوششان بدهکار حرف حق است ؛‌ اما هیچ کدام از این ها باعث نمی شود صم و بکم ، تنها نقش تماشاچی را داشته باشیم تا برخی آقایان و خانم های نماینده تصور کنند که ملت و رسانه هایشان نمی فهمند!

1 - کدام یک از شما نماینده ها جرأت دارد و اساساً رویتان می شود که حوزه انتخابیه تان بروید و به مردم بگویید که چنین چیزی را تصویب کرده اید؟ مخصوصاً‌ که در ماههای منتهی به انتخابات هم هستیم و حضرات بیش از پیش به خدمت مردم شرفیاب خواهید شد! همین که نمی توانید این مصوبه را برای مردم تعریف کنید ، برای اثبات ضدمردمی بودنش کافی است.

مگر شما مثلاً‌ وکیل مردم نیستید و نباید مطالبات آنها را پیگیری کنید؟ در کل این 75 میلیون ایرانی چند نفرشان این مطالبه را داشته اند که بروید و برای سیاستمداران حقوق مادام العمر تصویب کنید؟ مردم چقدر باید از دست شما اعصابشان خرد شود؟

2 - آیا جز این است که این مصوبه را برای فردای خودتان تصویب کرده اید؟
بله! درست است که در مصوبه آورده اید مدیران سیاسی دولتی از این موهبت برخوردار می شوند ولی مگر غیر از این است که اکثر شما نماینده ها بعد از دوران نمایندگی وارد مناصب مدیریتی دولتی می شوید؟ از معاون رئیس جمهور گرفته تا وزیر و معاون وزیر و استاندار می شوید و دو سال که در این سمت ها بودید ،‌تا دم مرگ از کیسه مردم حق و حقوق(!) آن دو سالی را بر می دارید که در همان دو سال هم دستمزدش را گرفته اید! بی دلیل نیست که فقط 16 نفرتان به این موضوع رأی منفی داده اید.

مصوبه نان و آبداری است ؛ ‌مبارکتان باشد ولی بدانید چیزی هم به اسم حلال و حرام و قبر و قیامت وجود دارد و باید ریال به ریال این پول ها را به ده ها میلیون صاحب حق ، بر سر پل صراط جواب پس بدهید .
البته شما می توانید ؛‌ کاری که ندارد فوقش یک استفساریه هم برای آنجا در نظر می گیرید!

3 - اگر روز انتخابات ،‌ شرکت مردم در پای صندوق های رأی آن طوری که باید نباشد ،‌ یکی از دلایلش خود شماها هستید که با این کارهایتان مردم را از جایی که قرار بود "خانه ملت"‌ باشد ، ناامید می کنید.
مردم منت گذاشته و به شما اعتماد کرده و رأی داده اند که بروید مجلس و مشکلاتشان را حل کنید ولی وقتی می بینند که این قبیل مصوبات شرم آور و ضدمردمی از مجلس بیرون می آید دیگر چه امیدی می توانند داشته باشند؟ بنابراین هر چه زودتر خطای خود را جبران کنید و این مصوبه ننگین را از دامن مجلس بزدایید.

و در پایان از شورای نگهبان انتظار می رود این آپارتاید را مردود اعلام کند چه آن که به دلیل تبعیض آمیز بودن و ماهیت ناعادلانه اش هم با اسلام مخالف است و هم با قانون اساسی و هم خراشنده وجدان عمومی جامعه است. برای جمهوری اسلامی که مسوولانش راست می روند و چپ می آیند خود را نوکر و خدمتگزار مردم معرفی می کنند زشت است که مدیران سیاسی اش با دو سال صاحب منصبی مادام العمر به بیت المال وصل شوند. واقعاً این بود آرمان های ما؟

+116
رأی دهید
-19

sobhanjan - ابوظبی - امارات
تف به گور پدر همهتان اجنبی های حرامی خائن به ایران و ملت ایران
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 01:12
roxana_110 - تهران - ایران
بترکید که هیچوقت سیرمونی ندارید
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 01:34
Royan - بوخوم - آلمان
تا زمانی که ملت اینها واگذار به خدا حلال و حرام و قبر وقیامت میکنند همین آش و همین کاسه است, هیچکدام از این مجلسیون و مدیران سیاسی آینده هیچ غلطی برای این ملت و این کشور نکردنند, مردمی هم که مسخ شده نگاه میکنند و میروند حقشون است که گیر اینها بیافتن تا وقتی اعتراض نکنی ادامه میدهند , طرح دو فوریتی دریاچه ارومیه تصویب نشد , ولی این طرح ....
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 02:43
romano - تهران - ایران
این عفونت فساد بدجور اینها رو داره نابود می‌کنه بزودی فروپاشیشون رو خواهید دید بگید نه ولی تاریخ قانونهای خاص خودش رو داره همیشه تکرار مکرراته همه قدرتها در همون موقعی شکستن که فکرشون هم نمی شده اصولا یک حکومت دیکتاتور مثل یک بادکنک می‌مونه و قطر بدنه بادکنک که همون قدرت دیکتاتوریه متفاوته ولی یک مقاوتی بالاخره داره و این دقیقا بر خلاف حکومتهای دموکراته که قطر بیشتری دارند برای اقتصاد سرمایه داری هم یک وضعیتی مثل این وجود داره. در هر صورت اینها در آستانه فروپاشی نهایی اقتصادی و اجتماعی هستند اگر دقت کنید همین الان هم بیخیال اداره مملکتن و با این روند حتی یک کشور آفریقایی رو هم نمی‌شه نگه داشت وای بحال برای همینه من همیشه اینجا به دوستان تشر می‌زنم توسری نزنید تحقیر نکنید الان وقت توهین به اعتقادات و رفتار مردم نیست الان مملکت در آستانه فرو پاشی و تنها امید دادن و خط دادن مخصوصا به جونها چاره کار نه خلایق آنچه لایق و دین کثیف تازی و ... تصور کنید شما یک شاگر داشتید باید کمکش می‌کردید یا می‌زاشتید رفوزه بشه!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 05:24
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
sobhanjan - ابوظبی - امارات داداش توف کمه براشون. شرمنده ب.ش.ا.ش تو گورشون.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 06:06
بحرالعلوم - یزد - ایران
خلایق هر چه لایق. این امت همیشه در صحنه نشان خواهند داد که هنوز ...تر از این حرفها هستند.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 07:19
م ر - تهران - ايران
درد بی درمانتان بشه لاشخورهای کثیف از سگ یزید هم کثیفتر
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 09:34
sama128 - شیراز - ایران
کثیف ترین مصوبه ای که می شود گفت در ایران و در مجلس شورای سوراخ جمهوری اسلامی تصویب شده است این مصوبه کثیف می باشد . برمی گردند هی احدنامه ترکمن چای و گلستان را در کتب تاریخی در ذهن نوجوانان و جوانان می کنند ولی از آن سوی دو دستی که چه عرض کنم سه دستی دارند مردم را می چاپندو دزدی آشکار تر از این نمی شود دید بابا چقدر دزدی چقدر بی ناموسی اگر زمان شاه بدبخت چنین کاری میشد ارازل قم فتوا می دادند که بریزید بیرون ال شد و بل شد این که از کاپیتالیسوین که خودتون را جر دادید که بدتر چقدر خفت چقدر بدبختی خاک بر سر مردمی که دوستی ثروت ایران را دادند دست یه مشت گدا گشنه پاپتی دوزاری که فقط و فقط به فکر منافع و جیب خودشان و فک و فامیلشون هستند . اینه اسلام ناب ناب محمدی اینه
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 09:39
جانان - هامبورگ - آلمان
آخ که چقدر دلم میخواد تکه تکه شدن این حرومى ها رو ببینم.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 08:45
پرستو33 - تهران - ایران
من تصمیم گرفتم مودب باشم. من فحش نمیدم. من عصبانی نمیشم. من دختر خوبی هستم. نمیدونم فقط چه جوری روشون شد همچین کاری بکنن. هر چند مردم ما اینقدر بیغیرت شدن که زنشون رو هم جلوشون.... صداشون در نمیاد. بی غیرت شدیم اقا حق نق زدن هم نداریم. نوش جونشون زورشون میرسه میچاپن دیگه. دیگه حق هم نداریم بگیم عرب سوسمار خور چون همین سوسمار خورا ادمکشی مثل قذافی رو کله پا کردن اونوقت ما عرضه نداریم مجلسی هامونو ادب کنیم.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 09:12
gol andam - زوريخ - سويس
ملتی بزرگ در چنگال آدمخواران حاکم بر ایران ,,,ما باید همه را درمقابل این سؤال قراردهیم دشمنی این رژیم با مردم ایران تا بکجاست ???این'نمونه نشانه دیگری ازاین حقیقت ,, عملکرد ضد ایرانی حکومت خامنه ای واحمدی نژاد است
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 12:50
ايدين - کرج - ایران
اقایان پاچه خوار اقایان بسیجی کجایید بیایید و بازم نظر بدید چرا اینجرو جاها لالمونی میگیرید و خفه میشید ؟اهان خودتانم از اونایید بخور بخوره تو هم میخوری و دستمال میکشی اقا ساندیسی یه روزی مثل قذافی رهبرتونو تو خیابون یه بچه با تیر خلاصش میکنه
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:24
sama128 - شیراز - ایران
کثیف ترین مصوبه ای که می شود گفت در ایران و در مجلس فوق سوراخ شورای اسلامی جمهوری غیر اسلامی تصویب شده است این مصوبه کثیف می باشد. برمی گردند هی عهد نامه ترکمن چای و گلستان را در کتب تاریخی در ذهن نوجوانان و جوانان می کنند ولی از آن سو دو دستی که چه عرض کنم سه دستی دارند مردم و ثروت این مملکت را می چاپند و دزدی آشکار تر از این نمی شود دیگه بابا چقدر دزدی چقدر بی ناموسی اگر زمان شاه بدبخت چنین کاری میشد ارازل قم فتوا می دادند که بریزید بیرون ال شد و بل شد . این که از کاپیتالیسیون که خودتون را براش جر می دادید که بدتر چقدر خفت و چقدر بدبختی خاک بر سر مردمی که دو دستی ثروت ایران را دادند دست یه مشت گدا گشنه پاپتی دوزاری که فقط و فقط به فکر منافع و جیب خودشان و فک و فامیلشون هستند. اینه اسلام ناب ناب محمدی اینه نه .
شنبه 28 آبان 1390 - 11:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.